Proč zrovna Havraspár?

Pomalu, ale jistě se blíží zařazování nové generace kouzelníků. Každý přemýšlí, co by měl pošeptat moudrému klobouku a uvažuje, do které koleje by se nejlépe hodil.

Mezi bradavické koleje patří i Havraspár. Ano, Mo(u)drá kolej s velkou tradicí a historií. Kolej, ze které vyšlo mnoho slavných a známých kouzelníků, ať už v dřívějších dobách či dnes. Možná si pokládáte otázku: Jak poznat, že do této koleje patříte? Všechny koleje zní velice slibně a slavný Harry Potter studoval přeci v Nebelvíru! Jenže, do koho byl Harry dlouho zamilovaný? Správně! Do Cho Changové, která byla studentkou Havraspáru. Zaujala ho nejen svým vzhledem, ale i svou moudrou a milou povahou.

Havraspár

*

Takový je Havraspár. Kolej všech možných povah, které se snaží navzájem podporovat a chápat, že lidé jsou takoví, jací jsou a je potřeba se soustředit sami na sebe a neřešit tolik druhé. Jen se podívejme na naše drahé Sedmero - Staroušek, Corvus, Woron, Hraban, Hremm, Ouzel a Vran. Každý z nich reprezentuje jednu z havraspárských ctností. Které ctnosti to jsou? Jedná se o moudrost, důvtip, rozhodnost, cílevědomost, pokoru, skromnost a krásu. Každý člověk, který náleží do Havraspáru, si v sobě tyto vlastnosti nese a kolej s podporou Sedmera se snaží lidem pomáhat je v sobě objevovat.

*

Ale! Odbočme od pro někoho nudných informací. Pojďme i na zábavnou část. Havraspár není jen o klidném šprtání a sbírání bodů. Naše kolej totiž pořádá například i pravidelné tématické večírky se spoustou jídla. Jídlo obecně provází celý Havraspár. Modří se do vás asi pokusí nacpat vše možné i nemožné.

kolejní místnost

*

Nejste zrovna večírkový typ, ale bavíte se rádi? Tak vás jistě zaujmou kolejní soutěže se zajímavým ohodnocením! Pokud jste sběratelé, můžete se snažit získat Karty Legend, které zahrnují všechny oblasti hradního života a je jen na vás, o které se pokusíte. Ovšem většina podlehne touze je mít VŠECHNY! Kartičky si sice nemůžete vyměňovat, ale můžete si je navzájem ukazovat a chlubit se jimi.

*

Další, co bych ráda zmínila, jsou havraspárské kolejní předměty. Jestliže máte rádi eleganci, určitě je oceníte.. Havraspárští je často nosí ke svým oblíbeným outfitům. Podívejte se do Módní patroly a posuďte sami!

*

Když ohlédnu od všech plusů a mínusů, tak pro mě samotnou byl nejdůležitější patron. Někdo, kdo se mnou bude spolupracovat. Pokud to máte stejně, tak vás jistě potěší, že na nic v Havraspáru nebudete sami. Nechte se překvapit, co přijde dál, ale můžete si být jisti, že patron bude stát vždy při vás. To je na patronátu to krásné. I když nejste zrovna komunikativní typ, tak budete vědět, že pro vás na hradě vždy někdo je.

*

Havraspár není jen pouhou kolejí. Pro všechny havraspárské je zároveň druhou rodinou. Rodina, která vás naučí milovat sovy, večírky, jezdit na srazy a možná se časem přistihnete, jak svůj pokoj ladíte do modrých barev a v obchodě si začínáte všímat havraspárských věcí.

*

Kdo by se netěšil v koleji, ze které vyšly zajímavé hradní osobnosti. Ráda bych vám je představila blíže. Je jich vskutku hodně, takže probereme ty, kdo momentálně neobývají mrazivé krajiny.

anseiola-renine-rawenclav.gif

 

Anseiola Jasmis Rawenclav - první havraspárská kolejní ředitelka, která je pokračovatelkou známých kolejních ředitelů z kronik Harryho Pottera. Dnes vyučuje spousty zajímavých předmětů. Možná vás překvapí její ostré zoubky, ale nebojte se! Sice se jedná o hradní upírku, ale pravděpodobně se vás nepokusí sníst!


janel-weil.gif

 

Janeil Weil - dlouholetá profesorka, která vyučuje spoustu zajímavých předmětů - stačí si jen vybrat. Když byla ještě studentkou, ukořistila snaživce roku.

 

 

lilien-emity-meissed.gif

 

Lilien Emity Meissed - nejenom, že tato milá osoba na hradě vyučuje, ale především je kolejní ředitelkou Havraspáru. Slečna Lilien je vážně milá a ochotná každému poskytnout pomocné křídlo.

 

 

any-dawson.gif

 

Any Dawson - aktivní fialová, která je havraspárské koleji dobře známá svým koníčkem a to získáváním školních trestů. Byla v něm velmi kreativní! Dnes už však dospěla a vše, čemu se věnuje, doplňuje svým typickým humorem.

 

 

helenia-kukkova.gifHelenia Kukková - bývalá redaktorka a korektorka našeho kolejního časopisu Corvinus Declaratio a nynější šéfredaktorka Sub Salix, která ukazuje kam až může člověk dojít. Až se rozhodnete přispívat do SS, tak se s ní jistě setkáte.

 


**

Ať už se však na hradě dostanete do jakékoliv koleje, věřím, že se v ní budete cítit jako doma. Každá z kolejí má své zajimavosti a historii. Každá má něco do sebe. Pro mě je Havraspár srdcovou záležitostí a věřím, že pro každého, kdo se do naší koleje dostane, se stane Havraspár druhým domovem. Těšíme se na vás nováčci!

***
"či moudrý starý Havraspár, pokud máš bystrou hlavu, tam důvtipní a chápaví, vždy najdou čest a slávu."

(Moudrý klobouk, Harry Potter a Kámen mudrců, str.113)
Zalíbil se ti článek? Vyjádři svůj názor v komentářích, to je totiž to, co autor článku ocení nejvíce! přidat komentář


Tiráž Autor: Corvinus Declaratio
Vydáno:

Komentáře
Strašně bych si přála jít do Havraspáru, proto všem moudrým a milým lidem z celého srdce přeju, aby se dostali právě do modré koleje!
Eleanor Grossmanová | 30. 08. 2018
1550310389