Hradní mazlíčci

Oddejte se článku, který hovoří o našich zvířecích láskách, navíc s bonusovými rozhovory.

Zdravím všechny čtenáře u svého prvního článku, tento článek zaujme asi především ty, kteří mají mazlíčky, nebo si nějakého chtějí pořídit. Ale snad zaujme i ostatní.

To si nedokážete ani představit, kolik obyvatel hradu má nějakého toho zvířecího společníka. Zjistil jsem to pro vás! Je to přesně 82 studentů a 10 profesorů (údaj k datu 18.9.2019). Zde je vidět, kolik mazlíkomilců na našem hradě je. Absolutním přeborníkem je krysa, tu má zhruba 60 majitelů. V poslední době však na oblíbenosti získává kočka, která předčila i všem známého hafoně. Kočku aktuálně vlastní 12 majitelů. Péče o naše milované mazlíky však vyžaduje čas, trpělivost a také všímavost. I přesto, že to není úplně levná záležitost, stávají se mazlíčci u nás na škole čím dál tím víc populární. Můžeme mít mnoho mazlíků, ať už ty výše zmíněné, nebo třeba exotickou žábu a jiné.

Za dobu svého studia jsem si sám vyzkoušel, co obnáší péče o takového malého mazlíka. Bylo to dost náročné, ale vydrželi jsme spolu docela dlouho. Jednoho dne jsem se však dostal do situace, kdy jsem už absolutně nestíhal starat se o svou milovanou krysu, a tak jsem ji předal do lepších rukou, až vzápětí jsem si uvědomil, že tu máme v Godrikově Dole naprosto skvělý útulek, který by se mi o ní skvěle postaral v době mé zaneprázdněnosti.

**

Nyní se pustíme do slibovaných rozhovorů, první z nich je z mého pohledu naprosto úžasný, provedl jsem ho s naprosto báječnou osůbkou Any Dawson.


Corvinus Declaratio: *nachystá si zápisník a klade první otázku* Co vás vedlo k tomu pořídit si mazlíčka?

Any Dawson: Mazlíčky mám odmalička i v mudlovském světě (momentálně dvě potkaní slečny), takže jsem k tomu tak nějak směřovala a čekala jsem jen až se to oficiálně spustí, a pak jsem novinku samozřejmě chtěla vyzkoušet.

*

Corvinus Declaratio: Tak to je krásné. *usměje se* A proč zrovna šnek? Proč ne třeba krysa?

Any Dawson: Krysu jsem měla jako první, to víte, za mého mládí takový výběr nebyl! *směje se* Éponine (můžete hádat, kdy přesně jsem si jí pořídila s ohledem na jméno a premiéru jednoho konkrétního filmu), byl můj první mazlíček, následně byla umístěna do útulku, protože při mých cestách bych nebyla schopna se o ni dostatečně starat a nakonec mě jedna zelená studentka úplatkem donutila Éponine vyzvednout. A proč šnek? Závodní šnek mi přijde prostě hrozně cool! Ale musíte mít dvě chovatelské licence, A a A.7, což dohromady dělá nějakých 800 štístek, takže mám malýho šnečka teď čerstvě pár dní...

*

Corvinus Declaratio: V tom, že je závodní šnek cool, s vámi naprosto souhlasím, dala jste mu ale dosti specifické jméno... Okanagan... Je za tímto jménem nějaký hlubší smysl, nebo vás prostě jen tak napadlo?

Any Dawson: Všechna jména, která dávám mazlíčkům, mají nějaký specifický důvod, který se buď váže k mazlíčkům, nebo k času, kdy jsem si je pořídila. Pane Sherlock, zkuste mi jméno Okanagan vyložit a já vám řeknu, jestli jste se trefil, nebo ne. *usměje se*

*

Corvinus Declaratio: Okanagan je region v Kanadě, asi jsem úplně natvrdlý. *usměje se* Nebyla jste náhodou před týdnem v Kanadě? *usměje se*

Any Dawson: Nedávno jsem se vrátila z cestování po západní Kanadě a bylo tam mnoho kouzelných míst... A některá jména míst se hodí pro jména zvířat více či méně. Tento region je proslulý krásnými vinicemi a dlouhým fotogenickým jezerem, které poskytuje úžasný zážitek pozorování východu slunce nad jezerem včetně ranního koupání. *usměje se*

*

Corvinus Declaratio: To zní skvěle a očividně jméno vašeho mazlíčka shrnuje naprosto úžasné věci, můžeme tedy i říct, že váš mazlíček je prostě úžasný?

Any Dawson: No, on zatím moc ještě nic nedělá, je to ještě prcek, jako šnek začal vypadat teprv předevčírem. Zatím hodně slintá ... *směje se*

*

Corvinus Declaratio: Ach tak. Snažíte se svému šnečkovi dopřávat něco spešl?

Any Dawson: Pro jeho vlastní dobro ne. Ačkoli samozřejmě, člověk má tendence tu dát pamlsek, tam dát další.. ale víte, kolik taková strava stojí? A víte, kolik tady dostáváme zaplaceno? *směje se*

*

Corvinus Declaratio: Naprosto vás chápu, já bych také rád nějakého mazlíčka, ale po finanční stránce je to náročné, a tak si ho zatím nemohu dovolit.

Any Dawson: Ano, ano, je to závazek, pořizovací cena je to nejmenší. Hlavně jsme jenom lidi a občas ehm.. zapomenete, že nějakého mazlíčka máte, a on pak okusuje všechno.. A já mám hlavně hrozně moc šatů a to se vždycky bojím. Ale zatím radost převyšuje sem tam rozkousané oblečení. *usměje se*

*

Corvinus Declaratio: Jste stále v kontaktu s rodiči vašeho šnečka a chcete, aby s nimi udržoval kontakt i váš šneček?

Any Dawson: Já jsem šnečka koupila v útulku, ale uvažuji, že až bude šneček starší, tak se jim ozvu, aby rodiče i jejich majitelé věděli, že prcek je v těch nejlepších rukách! *usměje se*

*

Corvinus Declaratio: To tedy rozhodně je, myslím, že budou nadšení, že má tak skvělou majitelku. *usměje se* Nebojíte se toho, že se ho kvůli vašemu zaneprázdnění budete muset třeba vzdát?

Any Dawson: Děkuji, děkuji. Nemyslím si. Hlavně já příliš zaneprázdněná neplánuji být. Problémem byly moje letní tříměsíční expedice, ale myslím, že letos jsem byla na poslední. A i kdyby to, v útulku mají skvělý kvalifikovaný personál, který se mi v případě potřeby o šnečka postará. Přeci jenom se mi teď starají o moji krysu Éponine. *usměje se*

*

Corvinus Declaratio: To je úžasné, tak to vypadá na další skvělé pouto mezi kouzelníky a jejich mazlíky. *usměje se* Chtěla byste něco vzkázat ostatním majitelům mazlíčků?

Any Dawson: Jojo, že jim za pár měsíců můj závodní šnek natrhne koroptev. *usměje se*

*

Corvinus Declaratio: Tak to dozajista ano! Děkuji vám za váš drahocený čas a zodpovězení mých otázek.

Any Dawson: Děkuji za pozvání. *usměje se*

**

Tak to bychom měli, ale nejen Any Dawson měla to možnost, další velice milou vyzpovídanou je Hekatea Centaurix.

Corvinus Declaratio: *nachystá své redaktorské pomůcky a začne* Proč jste se rozhodla si pořídit mazlíčka?

Hekatea Centaurix: To je snadné, protože mám ráda zvířátka a u mudlů na ně nemám vzhledem k množství povinností příliš prostoru.

*

Corvinus Declaratio: Proč jste si vybrala zrovna kočku?

Hekatea Centaurix: Nejen kočku, zde na hradě mám krysku Keekees, hafoně Latrandu, exotickou žabku Hopskoče a závodní šnečky Šťopkoočku a Šnelixe.

*

Corvinus Declaratio: Tak to jste poměrně velká chovatelka. Jaké z těchto roztomilých zvířátek máte nejdéle?

Hekatea Centaurix: Keekees, není úplně z prvních krys na hradě, ale i tak má víc než 1600 dní. Ovšem pokud se zrovna nestarám o mláďátko, pak si Keekees z útulku pro pohlazení vyzvedávám každý den.

*

Corvinus Declaratio: Keekees, to je velice zajímavé jméno. Dostala ho vaše krysa jen tak, nebo má toto nějaký skrytý hlubší smysl?

Hekatea Centaurix: "Keekees" označují mluvící krysy v Mauricovi a jeho vzdělaných hlodavcích od Terryho Pratchetta ty obyčejné krysy. Tu knížku miluji, rozhodně si ji přečtěte. *usměje se*

*

Corvinus Declaratio: Určitě! Velice rád. *usměje se* Nicméně zpět k vaší kočce, její jméno pravděpodobně nebude jen tak ledajaká náhoda, pokud se nemýlím!

Hekatea Centaurix: Ne, to není, za to jméno vděčím Nerysce, profesorce Ghostfieldové. Máme koťátko společně napůl – a jméno vychází z jednoho z našich oblíbených animovaných filmů, kočičí slečna se jmenuje po Panoramixovi.

*

Corvinus Declaratio: Své mazlíčky určitě milujete, tak mě napadlo, zda jim dopřáváte taky něco spešl?

Hekatea Centaurix: Co tím myslíte?

*

Corvinus Declaratio: Něco navíc oproti běžné péči, nějaké nadměrné hraní s nimi, či nějaké pamlsky nebo třeba nějaké krásné oblečení, pelíšek.

Hekatea Centaurix: Pamlsky rozhodně ne, to je jediné přání, které jim často zůstává odepřeno, protože jim po nich narůstá mlsnost a obezita. Nadměrné hraní má zase špatný vliv na morálku. Zůstávají tedy pelíšky a sem tam nějaký doplněk, obleček.

*

Corvinus Declaratio: Mají vaši mazlíčci nějaké kamarády?

Hekatea Centaurix: Ano, mají – kromě koťátka, to se teprve rozhlíží.

*

Corvinus Declaratio: A jsou s nimi v kontaktu často?

Hekatea Centaurix: Když si chtějí hrát – pinknout míčkem, dát si společnou misku nebo si zazávodit k dovyčerpání energie před odpočinkem. Jak jsem říkala, pokud se zrovna nestarám o mláďátko, pak si mazlíčky z útulku vyzvedávám pravidelně dvakrát denně a přitom i kontroluji, zda si některý z jejich kamárádů právě nechce hrát.

*

Corvinus Declaratio: Tak to jste bez pochyby báječná a vzorná chovatelka. *usměje se* Je něco, co byste ráda vzkázala našim čtenářům?

Hekatea Centaurix: Snažím se ke zdejším mazlíčkům přistupovat zodpovědně, to že se skládají z nul a jedniček, nikoli z masa a kostí, pro mě neznamená, že k nim mohu přistupovat bezcitně jako k věci... rozhodně nesouhlasím s "množírnami". Pokud jde některý z mých mazlíčků na rande, pak je to proto, že někdo projevil zájem o mláďátko, ne proto, abych měla pár srpců z prodeje "hodnému pánovi" z útulku. Hmm, možná ještě hodně radosti s jejich mazlíčky, ať už zde s hradními, nebo s těmiv mudlovském životě. *usměje se*

Corvinus Declaratio: Tak to je od vás moc hezké. Děkuji za rozhovor a váš drahocenný čas. *usměje se*

***

Doufám, že se vám můj článek líbil a budu se na vás těšit u nějakého dalšího.
Zalíbil se ti článek? Vyjádři svůj názor v komentářích, to je totiž to, co autor článku ocení nejvíce! přidat komentář


Tiráž Autor: George McGloid
Vydáno: 8/2019

Komentáře
Super článek! Jen tedy s odpíráním pamlsků tak úplně nesouhlasím. Když se mazlíčkům dopřávají jen ve chvíli, kdy si to přejí, tak po nich obezita ani mlsnost nenarůstá. Tedy aspoň myslím :D
Isabell T. | 02. 10. 2019
1591183875