Novinky v kouzelnickém světě

Nový ruský létající prostředek šlape na paty košťatům. Chcete se o něm dozvědět více? Pak čtěte dál!

Jistě nikomu není třeba představovat koště, nejběžnější to prostředek přepravy pro kouzelníky napříč kontinenty. Na Blízkém východě dosáhl stejné, ne-li větší popularity létající koberec a to díky komfortu, který nabízí a možnosti převést najednou i velké skupiny lidí bez ztráty pohodlí.

V Rusku se ale objevil létající prostředek, který možná oba zmíněné nahradí, alespoň co se týká přepravy jednotlivých osob. Nikomu jistě netřeba představovat babu Jagu.

Tato velká temná kouzelnice žila na přelomu 13. – 14. století na Sibiři, kde sužovala kouzelníky i obyčejné mudly. Legenda říká, že je stahovala z kůže a tu pak pomocí kouzel, které zde nebudeme blíže uvádět, používala pro své temné praktiky.
Používala ovšem jeden nevšední dopravní prostředek, jehož existence je sice známá, ale princip jeho fungování dosud unikal všem nejlepším analytickým kouzlům. Je jím velký hmoždíř pobitý kůží, k pohybu do stran slouží tlouk důmyslně připevněný na boku přístroje.
Toto přepravní zařízení je vybaveno sedákem a oteplovacím kouzlem, které dělá cestování pohodlné i v té nejkrutější sibiřské zimě. Dále obsahuje jistou verzi kouzla zapomeňte, takže nehrozí, že by si mudlové něčeho všimli, a když už k tomu snad dojde, budou si myslet, že se jim jenom něco zdálo. Zároveň je rychlejší, než jakékoliv dosud známé koště a i při tom nepravděpodobném případu, že dojde k překlopení "vzhůru nohama", nikdy nedojde k tomu, že by vyklopilo cestující, poněvadž je vybaveno bezpečnostními pásy. Ty pravděpodobně tvůrci okoukali z mudlovských přepravních krabiček, kterým se říká auta.

Existují ovšem případy, kdy motáci, kteří nemaje o svém kouzelnickém původu ponětí, si pustili pusu na špacír a o této věcičce vynesli zprávu do mudlovského světa. Dokonce ji i zachytili na přístroji, kterému se říká kamera, a proto je internet plný záběrů, jak čarodějky a kouzelníci létají krajinou. Pochopitelně jsou to mudlové, takže o pravém stavu věcí nemají tušení, a proto se vyrojily spousty konspiračních teorií o původu těchto, pro ně záhadných, jevů. Nutno ovšem přiznat, že tady také skvěle zafungovalo ruské oddělení zvláštních sil (u nás bystrozorů), jejichž včasnému zásahu vděčíme za to, že se hmoždíř nedostal do širšího povědomí a pro nekouzelnické obyvatelstvo se tak stal jenom novodobou pohádkou.

***

Závěrem je třeba říci, že pokud se tento vynález objeví i na našem trhu, jistě způsobí převrat v letecké dopravě a vytlačí košťata z jejich dominantní pozice odevšad, možná vyjma famfrpálu.




Zalíbil se ti článek? Vyjádři svůj názor v komentářích, to je totiž to, co autor článku ocení nejvíce! přidat komentář


Tiráž Autor: Faolan Heredan
Vydáno: 8/2019

Komentáře
Zefyry forever! :-)
Hetty | 04. 10. 2019
Páni, hmoždíř jako létající dopravní prostředek zní zajímavě! Myslím si ale, že kdyby se objevil i na našem trhu, bude dražší než si budu moc dovolit, když je takhle vytuněný, a já zůstanu věrná koštěti. :D
Aimée | 04. 10. 2019
1732199959