Klimatické proměny Godrikova Dolu

Malebnou vesničku, která je dle legendy spjatá se samotným Godrikem z Nebelvíru, zná asi každý. Letos je však vesnička dějištěm podivných přírodních úkazů. Co, nebo kdo za tím vězí? Vše se dozvíte v následujícím článku.

Godrikův Důl je jedním ze z posledních míst, kde žijí výhradně kouzelníci. Právě díky tomu a také díky relativní blízkosti našeho hradu je tato vesnička ideálním místem pro výlety či trvalé usídlení všech kouzelníků a zvláště těch, kteří se bojí prozrazení mudlům.

*

V letošním roce však příjemné soužití narušily veliké a naprosto nepředvídatelné změny počasí. Začalo to již v zimě. Celý důl postihlo velké ochlazení a závěje sněhu dosahovaly takových výšin, že bylo nutné je kouzly průběžně zpevňovat a odhrnovat, aby nedošlo k nějakému závažnému úrazu.

Samozřejmě, na sněhu v zimě není nic zvláštního. Je to dokonce celkem přirozené a žádoucí. Co ovšem všechny překvapilo, bylo to, že sníh přetrvával a zasypával vesničku i v období pokročilého jara. Začaly se objevovat nebývalé problémy. Nikde v celém údolí nemohla pod množstvím sněhu vyrůst tráva a na stromech nevyrašil jediný zelený lístek.

V ohrožení se najednou ocitly všechny rostliny, jejichž cibulky byly již od podzimu v zemi a hrozilo tedy, že zmrznou nebo shnijí dříve, než se venku oteplí natolik, aby mohly vyrašit. Čarodějka Klotylda Gladiolová si našemu reportérovi postěžovala, že pokud to tak půjde dál, přijde díky letošní zimě její zahradnictví úplně na buben. Kromě zahradníků se dalšími nejvíce postiženými ukázali včelaři, protože včely neměly co opylovat, a tak jim hrozil úhyn.

Dlouhodobá zima nedala spát ani pracovníkům Ministerstva kouzel a tak se zástupci odboru Kouzelnického hospodářství vydali pátrat po příčině problémů. A také ji záhy objevili. Na vině to totiž nebyly přírodní jevy, ale člověk. Konkrétně jeden z obyvatel Godrikova Dolu, Lenimír Bručivý.

Lenimír totiž nejvíce ze všeho nenávidí práci na zahradě. A když ho s blížícími se jarními měsíci jeho žena seznámila s tím, co vše bude potřeba na zahradě udělat, a dokonce mu vše sepsala na obrovskou roli pergamenu, rozhodl se Lenimír zajistit, aby jaro Do Godrikova Dolu již nikdy nepřišlo. A tak pomocí kouzel a formulí předělal stroj z mudlovského sněžného děla na „Ochlazovací a zvlhčovací zimu vyrábějící zařízení“. Já vím, zní to dost divně, ale pan Lenimír to tak prostě nazval. Pomocí svého stroje se mu podařilo lokální snížení teploty o několik stupňů, a také díky zvýšení množství srážek kumulací mračen vyvolal neustávající sněžení.

Byl proto obviněn nejen ze „zneužívání čar a kouzel, ale také z nedovolených úprav mudlovských vynálezů. Byla mu uložena velmi vysoká pokuta ve výši 100 galeonů a musí se také veřejně omluvit všem obyvatelům vesnice.“

Pracovníci ministerstva se zatím snaží obnovit křehkou rovnováhu přírody, která byla takto drasticky poničena. Zatím se jim to bohužel příliš nedaří. Sníh sice již prozatím zmizel, ovšem místo svěží zeleně a květin je Godrikův důl jen jedna veliká, hněda, vyschlá pustina. Obyvatelé vesničky se však rozhodli nečekat na zjištění Ministerstva a pozvali si na pomoc přední odborníky na Kouzelnickou floru. Snad se jim brzy podaří vrátit Godrikovu Dolu jeho původní krásu.
Zalíbil se ti článek? Vyjádři svůj názor v komentářích, to je totiž to, co autor článku ocení nejvíce! přidat komentář


Tiráž Autor: Indris Elwinor
Vydáno: 8/2019

Komentáře
1591189299