Halloweenské mlsání bez výčitek

Rok se s rokem sešel a je tu předvečer svátku Všech svatých. Pokud si, stejně jako já, děláte starosti se svou štíhlou linií, jistě vám přijde k duhu několik rad.

Říjen se pomalu začíná měnit v listopad a všichni obyvatelé hradu už nedočkavě vyhlíží nejdůležitější den celého podzimu. Jistě vás nepřekvapí, o jaký den jde. Je to Halloween.

Letos jsem však při svých intenzivních přípravách na tento den narazila na jeden velký problém. A tím jsou sladkosti.

Jak možná někteří z vás tuší, v kouzelnickém i mudlovském světě je nyní velmi populární zvláštní druh zdravého stravování, který si klade za cíl konzumovat co nejméně cukru – a to v jakékoli podobě.

Několik obyvatel hradu naprosto propadlo tomuto typu stravování (mezi jinými i jedna fialová profesorka, jméno samozřejmě nemůžeme uvést).  Možná někdo z vás namítne, proč se tu o tom vlastně zmiňuji a jak to vlastně souvisí s Halloweenem.

Souvislost je nasnadě. Halloween je totiž sladkostmi doslova přehlcený. Dokonce by se dalo říci, že sladkosti už u nás na hradě tvoří na hradě jeho tak velkou část, že bez nich si ho ani neumíme představit.

Vezměme si to popořadě. Sladkosti jsou všude ve Velké síni, na chodbách, v učebnách a samozřejmě i v kolejních místnostech. Jako pozornost podniku je dostanete v tento den i za nákup oblečení na Příčné ulici, nebo vám jich pár věnuje vděčný nakupující, kterému jste prodali šémy U Chytráka. A tak to jde pořád dál. A to jsem samozřejmě ještě nezmínila nejdůležitější součást dne, koledování u členů profesorského sboru. Večer se pak vracíte s bříšky a taškami nacpanými sladkostmi a druhý den se nestačíte divit, do jakých výšin ručička na váze vystoupala.

*

Pokud se ptáte, jak této situaci zabránit a udržet si krásnou linii neničenou všudypřítomným cukrem, mám pro vás několik rad:

1. Sežeňte si na celý den doprovod kamaráda, který miluje sladké.

Nejlepší bude, pokud to bude nějaký muž, protože jak známo, ti do sebe mohou narvat celou sklenici Fredovy báječné lískooříškové pomazánky (skvělá laskomina, které mudlové říkají Nutella) a není to na nich vůbec vidět. Stačí jen, když jim všechny sladkosti okamžitě věnujete a vaše linie tak bude zachráněna.

*

2. Najměte si hlídače.

Může to být jakákoli osoba. Důležité je pouze to, aby vás nespustila z očí a zaznamenala každou vaši potenciální snahu o to sníst něco sladkého. Vždy vám za takové chování zapíše trestný bod a vy pak podle počtu bodů budete nuceni splnit nějaký úkol. Doporučuji třeba vycídění kolejní místnosti, běhání koleček kolem hradu nebo vyžehlení všech dresů famfrpálového týmu. Prostě něco, při čem spálíte velké množství energie.

Rada: Doporučuji požádat o pomoc našeho Bubáčka Angelu. Můžete se domluvit, že vás vždy za trest praští potloukem. Je to velmi účinné, a nejenže vás chuť na sladké v cukuletu přejde, ale ještě jí pomůžete ve sportovní kariéře. A to je dvojnásobné blaho.

*

3. Zkuste zdravé ekvivalenty.

Toto je možnost i pro profesory. Zkuste místo obvyklých dobrot, jako je zmrzlé žužu nebo čokoládové žabky, darovat studentům jako koledu něco zdravějšího. Třeba takové dýňové závitky nebo cuketové či řepné želé. Někteří vám za to sice moc nepoděkují, ale může vás těšit, že děláte něco pro jejich zdraví.

*

4. Věnujte sladkosti na charitu.

Dostali jste při koledování několik dobrot, které jste nemohli odmítnout, aniž byste urazili hostitele? Nevadí. Stačí je jen někomu darovat. Možností máte hned několik. Co třeba příšerkám ve sklepení? Celý rok si na ně nikdo nevzpomene a ony by přitom měly takovou radost. Pokud patříte mezi mladší ročníky, které ještě do sklepení nemohou, stačí jen nechat košíček se vzkazem přede dveřmi. Nějaký hodný starší student či profesor je jistě do sklepení donesou.

Pokud máte ze sklepení hrůzu, můžete sladkosti donést i do parku. Čas od času tam zabloudí nějaký budoucí uchazeč a bude jistě vděčný za malé pohoštění.

***

Pokud i přes všechna výše zmíněná opatření neodoláte a nacpete se sladkostmi, nezoufejte. Určitě v tom nebudete sami. Můžete jen doufat, že příště budete mít pevnější vůli. Dále vám přeji, aby byly vaše váhy pevné a nerozlomily se ihned poté, co na ně vložíte svou nožku.

Halloweenu zdar.
Zalíbil se ti článek? Vyjádři svůj názor v komentářích, to je totiž to, co autor článku ocení nejvíce! přidat komentář


Tiráž Autor: Indris Elwinor
Vydáno:

Komentáře
Super rady, Indrisko! Jen škoda, že já bych byla spíše ten hlídač než hlídaná osoba. :D
Aimée | 01. 11. 2019
1601518774