Tipujeme ceny zakladatelů v Létě 2020

Závěrečná slavnost je za rohem a hlavním a nejočekávanějším bodem programu není nic jiného, než udílení cen zakladatelů. Ani letos si tedy Corvinus Declaratio nemohl nechat ujít celohradní průzkum, a tak ve svém dotazníku nechal tipovat zástupce všech kolejí v otázce, kdo si jejich kolejní řád zaslouží. Tak kdo to bude?

Letošní dotazník o cenách zakladatelů byl opět zaslán studentům ze všech čtyř kolejí. Odpovědí se nám příliš nedostalo, ale i tak vám opět přinášíme exkluzivní tipovací článek. Můžete tipovat s námi v komentářích, případně vyjádřit váš souhlas či nesouhlas s následujícími tipy vašich spolužáků. Pojďme se na ně podívat.

Ceny zakladatelů

**

Cena Roweny z Havraspáru

Opět a stále platí nepsané havraspárské pravidlo, kdy tuto prestižní kolejní cenu smí dostat každý student pouze jednou, a proto je zde tipování o něco jednodušší. Loni cena připadla aktuální primusce Aimée Leavittové, kterou na ni tipovala většina loňských dotázaných. Uhodnou to studenti i letos?

Ewenlia LercheIsabell Tenebris alebo Betria Carson. Obe preukazujú službu koleji, venujú jej čas a dávajú si námahu. Isabell čo sa týka prefektských povinností, Betria v rámci famfrpálu. Oboje je značne časovo náročné a dievčatá to zvládajú skvele a myslím, že cenu zakladateľa by si tak zaslúžili obe.

*

Aimée LeavittováLetos bych cenu Roweny z Havraspáru moc přála naší skvělé prefektce Isabell Tenebris. Je osobou, za kterou jsem ve vedení vděčná, protože vím, že se na ni můžu spolehnout, ať po ní chci cokoliv. Má za sebou spoustu odvedené práce, ačkoliv ona by tohle možná popřela, protože je na sebe moc přísná. Ale já vím, že je to osoba s modrým srdcem, vlastnostmi Sedmera, a proto je podle mě letos tím nejlepším adeptem. *usměje se*

*

Indris ElwinorMyslím, že letos jednoznačně Isabell Tenebris. Velmi oceňuji její práci pro kolej, ať už je to podílení se na tvorbě kolejních soutěží, tak tvorba našich kolejních předmětů. Navíc je velmi činná i v jiných oblastech hradního života a přispívá k dobré náladě na hradě.

*

V Havraspáru není o čem přemýšlet, jednoznačným kandidátem na Cenu Roweny z Havraspáru je modrá prefektka Isabell Tenebris, kterou tipoval každičký dotázaný havraspárský student. Jedinkrát byla zmíněna i famfrpálová kapitánka Betria Carson. Jen Merlin (a madam kolejní) ale ví, kdo letos s řádem ze slavnosti odejde, i když se to studentům může zdát sebevíc jasnější.

**

Cena Helgy z Mrzimoru

Loňská Cena Helgy z Mrzimoru byla pro mnohé pravděpodobně překvapením, neboť dle loňského tipovacího článku si byli mrzimorští zcela jistí prefektkou Helen Miltonovou a studenti mimo žlutou kolej zas zástupkyní kapitána Jenny Laylou Gilesovou. Nakonec je všechny madam kolejní překvapila a řád udělila primusce Eivli SSelene. Překvapí je madam kolejní i letošním výběrem?

Amanda WrightLetos by měla dostat cenu Helen Miltonová, protože je jí zkrátka všude plno, dokáže se rozkrájet a ráda každému podá pomocnou tlapku. Krásně píše, je na každého opravdu přátelská a je velmi snaživá, což nám ukázala hlavně minulý rok. Nejen pro kolej dělá maximum, co může, a myslím si, že letos už přišel ten čas, kdy by za svou práci měla být odměněna. Potom si však vzpomenu ještě na jméno Selina Garcia a nevím, kterému děvčeti bych cenu přála více. Selina se snaží, aby na tréninku vždycky byla příjemná atmosféra, cenu by si zasloužila nejenom za její příjemné chování, ale taky za vedení famfrpálového týmu, protože zkrotit nás? To opravdu není žádná legrace a ona se velmi snaží a daří se ji udržovat náš tým v pořádku a ne v chaosu a stresu. Sice jsme někdy jak banda zvířat, ale pod její taktovkou to zkrátka skvěle funguje. Tajně doufám, že jedno z děvčat na toto ocenění letos dosáhne a bude z něj mít ohromnou radost. *usměje se* Když kouknu do historie... určitě si cenu zaslouží za činy především minulé i Jenny Layla Gilesová, ale kdo ví, zda se bude letos hrát na zásluhy minulé nebo činy a aktivitu především v letošním roce.

*

Mark William CallawayTeda musím říct, že to je vážně složitá otázka... v letošním roce nevím o nikom, kdo by si to nějak extra zasloužil, opravdu mě nikdo nenapadá. Pokud se mám zaměřit na předešlé roky, pak mě napadá naše úžasná (ex)kapitánka a chytačka Jenny Layla Gilesová. Práce, kterou odvedla za celá ta leta, je naprosto úžasná a cena by byla na místě.

*

Susan CookováRozhodně Helen Miltonová. Myslím, že by bylo víc lidí, kteří by si ji u nás zasloužili a kteří si ji zasloužili dřív a zatím nedostali, ale tento rok jednoznačně Helen, jelikož je aktuálně nejvýraznější osobností Mrzimoru, aspoň si to tedy myslím.

*

Mrzimorští jsou si letos kolejním oceněním opět jistí a stejně jako loni na Cenu Helgy z Mrzimoru navrhují prefektku Helen Miltonovou a zástupkyni kapitána Jenny Laylu Gilesovou. Mezi těmito dvěma děvčaty, která pro kolej udělala spoustu práce, to vypadá na zajímavý „boj“ o kolejní řád, pokud se nás mrzimorská kolejní ředitelka nerozhodne překvapit jako v předešlém roce. Okrajově byly zmíněny i studentky Klotylda MalíkováSelina Garcia.

**

Cena Godrika Nebelvíra

Nebelvírský řád je po dlouhá léta každoročním překvapením. Loni dokonce ani dotázaní nebelvírští studenti neměli tušení, kdo by od nich mohl cenu dostat. Jejich odpovědi se lišily, každý by ji udělil někomu jinému. Zato studenti mimo Nebelvír se zcela jasně shodli na Newice Shelley Lovecraft, ale ani ti se nakoenc netrefili, neboť cenu si ze závěrečné hradní slavnosti odnesl Martin Matýsek, kterého nikdo netipoval. Trefí se tentokrát alespoň někdo, nebo budeme zase úplně vedle?

Tessa di MaristellaChristina Elizabeth Stark. Protože Christinka pro kolej dělá první poslední, vymýšlí skvělé soutěže do obrazárny, kterou má na starosti. Byla také nezbytnou součásti červeného týmu v B4 a celkově umí lidi povzbudit, rozveselit a vždy je ochotná pomáhat.

*

Nebelbrach MechachaNewika Shelley Lovecraft, protože je jednou z nejpracovitějších lidí na škole. Je jako foton, čas pro ni neplatí, stihne sbírat body, reprezentovat v B4 i být prefektem. A přitom neztrácí dobrou náladu.

*

Una Vinona FlareNewika Shelley Lovecraft. Tolik energie jsem neviděla nikoho vkládat do koleje už dlouho. Dokonce přes povinnosti v mudlovském světě má stále pozitivní náladu. Je pilnou studentkou, sportovkyní i luštitelkou. Já mám letos jasno. Tady je má nominace.

*

V Nebelvíru je to kupodivu na rozdíl od minulého roku zcela jasné. Řád by dle studentů červené koleje měl připadnout buď správkyni obrazárny, nadané kreslířce a účastnici Bradavické čtyřky Christině Elizabeth Stark, nebo neustále pozitivní účastnici Bradavické čtyřky, loňské Snaživkyni a aktuální prefektce Newice Shelley Lovecraft. Která z nich řád dostane a zda to vůbec bude jedna ze slečen, nebo půjde o někoho úplně jiného, se dozvíme až na samotné slavnosti.

**

Cena Salazara Zmijozela

V loňském roce byla horkým kandidátem na Cenu Salazara Zmijozela tehdejší famfrpálová kapitánka a do nedávna ještě primuska Loralei Silwerin a letošní předem jasný Snaživec roku Bibi Anne, která si řád nakonec i odnesla. Nešlo tedy o žádné velké překvapení, bude tomu tak i při letošním udílení?

Saiph LacailleKandidátů je v naší koleji hodně, o tom žádná. Je to hlavně tím, kolik aktivních lidí máme, a tím, že ocenit se může pouze jediný člověk za rok. Letos mám však v merku dva horké kandidáty. Jsou jimi Loralei SilwerinAstoria von Pens. Bude však záležet na kolejním řediteli, jaké konkrétní "požadavky" na udělení řádu bude zvažovat. Naše bývalá primuska, kapitánka i prefektka Lori si řád rozhodně zaslouží za celá ta léta, která věnovala práci ve vedení, aniž při tom ztratila úsměv. Pokud bychom však vzali v potaz letošní rok, jednoznačně byla v mých očích výraznější pokladnice a bývalá zástupkyně kapitána Astorka. Organizovala celohradní tombolu, v koleji patřila k nejaktivnějším, s lidmi mluvila a vždy se ke všemu vyjadřovala, psala do Hadího krále... její aktivita se zdá být postupně zvyšující už od jejího ročníku Sedmiboje a letos fungovala perfektně, na svém postu šlapala jako švýcarské hodinky, a nejenže díky ní konto Zmijozelu zbohatlo a majetek koleje se nezanedbatelně rozšířil, vykonávala i mnoho viditelné práce navíc. Ať už však bude řád udělen komukoliv, bude jistě ve správných rukách. Každopádně Saiph to Lori a Asty přeje nejvíc! *zasměje se*

*

Ontaria Emori ReyesAstoria von Pens, je to úžasná osůbka, která by se pro kolej rozkrájela. Bravurně zvládá roli pokladnice a obodacuje naší kolej stejně zdatně jako proslulý Zpytlehněv. Když jí někdo poprosí o pomoc nebo jen o radu, vždy pomůže, poradí a dodá i něco navíc. Je jednou z nejaktivnějších funkcionářů naší koleje a to se i ukázalo při akci Tombola na Ferdinandovy narozeniny, kterou celou zorganizovala.

*

Inees Rut GowstringElaine Robillard. Naše Lajnička není nikterak výraznou osobou (pokud se tedy zrovna někde nerozhodne pobíhat polonahá), ale v rámci koleje je nenahraditelnou silou. Nejen že je to vynikající hráčka famfrpálu a to rovnou na více postech, dlouhodobě je součástí vedení naší koleje a hlavně je hybnou silou našeho kolejního webu, který je opravdu skvělý a pomáhá všem našim hadům se zorientovat v mnoha oblastech školní výuky i mimoškolních aktivit. Lajní by si tuto cenu určitě zasloužila, protože dlouhodobá podpora koleje je mnohdy mnohem více, než když někdo zazáří a brzy vyhasne.

*

Jak bude zmíněno níže ve vyjádření jedné studentky, Zmijozel má spoustu aktivních studentů a je těžké vybrat, kdo by si Cenu Salazara Zmijozela zasloužil. Těžké je to očividně i pro samotné zelené studenty, kteří se nemohou rozhodnout mezi bývalou primuskou a kapitánkou Loralei Silwerin a pokladnicí Astorií von Pens. Párkrát se v odpovědích vyskytovala i dlouholetá prefektka Elaine Robillard.

**

Erb hradu

Corvinus Declaratio: Kdo by si podle tebe zasloužil cenu v dalších kolejích?

Myker FaeMcGardenMrzimor - Jenny Layla Gilesová. Pochybuji, že ji opravdu dostane, ale tipuju ji už roky a hodlám v tom pokračovat, dokud se konečně nedočká! *zasměje se* Nebelvír - Newika Shelley Lovecraft. Snaživkyně, prefektka, účastnice B4, ale i řada dalších věcí. *usměje se* Zmijozel se neodvážím tipovat, mají řadu neoceněných a nikdo mi z nich nevyčnívá dost na to, abych ho vyzdvihla nad ty ostatní.

*

Aimée LeavittováDo ostatních kolejí samozřejmě stále nevidím, takže mé tipy můžou být zcestné a v koleji je někdo, kdo by si cenu zasloužil více, což ale mnohdy nemusí člověk mimo kolej vidět. Každopádně tipuji, že v Mrzimoru by mohla Helgu dostat Helen Miltonová, protože ji vidím snad všude, kde ji vidět můžu, a pokaždé s úsměvem na tváři. Na cenu Godrika mám letos u červených dva tipy - Christina Elizabeth Stark nebo Newika Shelley Lovecraft, obě vypadají, že jsou velmi aktivní a pro kolej dělají mnoho. V zelené koleji bych pak cenu zakladatele přála Loralei Silwerin nebo Elaine Robillard, obě už pro kolej pracují dlouhá léta a co jsem si všímala nejen v předchozích tipovačkách, zmijozelští si je chválí, to je ta nejlepší vizitka.

*

Indris ElwinorMrzimor - Helen Miltonová - Helen je velmi činná v redakcích časopisů, ať už jde o Trimela nebo DV. Také se angažuje v pořádání srazů a dalších aktivitách. Z toho usuzuji, že bude podobně činná i v koleji, a proto ji nominuji na tuto cenu. Nebelvír - Newika Shelley Lovecraft - Newika je velký dříč a pro kolej se hodně angažuje a to každý rok. Letos se také účastní B4, což je dalším důvodem proč ji nominuji. Zmijozel - Sooyeon Choi - Soo je skvělou šéfreadaktorkou Hadího krále a pro svou kolej by dýchala. Je úspěšná i ve famfrpálu a také dalších kolejních aktivitách. Je i vzornou hadonoškou.

*

Nicolette Marique LeroyUž výběr v mé koleji pro mě byl obtížný a v ostatních kolejích se ani neodvažuji tipovat. Snad jen za Nebelvír Newika.

*

Selina GarciaTak tohle je opravdu těžké, jelikož opravdu nemám tušení, jak to v jiných kolejí probíhá. Za Havraspár bych si asi tipla Isabell Tenebris. Dle mého jako prefektka bude dělat hodně pro kolej a navíc, co jsem tak vypozorovala, tak určitě dost věcí navrhuje i pro svoji kolej. Vůbec ji tak nějak vidím aktivní po všech směrech. *usměje se* Navíc si myslím, že byla dost horkou kandidátkou i minulý rok, takže jí to přeji tenhle rok. Za Nebelvír to vidím na Newiku Shelley Lovecraft. Ačkoli je teprve v druhém ročníku, vnímám ji jako velice aktivní studentku, a dokonce též nosí stříbrný odznak. Za Zmijozel je to pro mě nejtěžší, tam opravdu nemám tucha. *zasměje se* Ale asi si tipnu Kiru Mae Spencer nebo Elaine Robillard.

*

Jenny Layla GilesováHavraspár - Sice na hrad nechodím tolik často, abych se vyznala, ale je tu jedna mo(u)drá slečna, kterou vždy vídám aktivní a pokud nevídám ji, tak vídám její perfektní tvorbu na jiných studentech. Někteří možná už tuší. Mám na mysli skvělou návrhářku a prefektku Isabell Tenebris. Zmijozel - Tato studentka byla dlouhá léta prefektkou, dokonce ještě dnes má na hrudi stříbrný odznak a zářila při famfrpálu (opravdu jsem se jí ze svého postu chytače bála, pokud zrovna měla potlouk). Dále mě pak ještě napadá Loralei Silwerin, bývalá primuska a kapitánka, která rovněž pro kolej maká spoustu let a dokazuje svou pílí, že cenu si zaslouží. Nebelvír - Jako pokaždé, opět netuším. Nevěnuji této koleji extra pozornost, neodvážím si ani tipnout, kdo by cenu mohl získat.

*

Helen MiltonováZe Zmijozelu to tipuji na Kiru Mae Spencer, která se stala letos primuskou. Ač je na hradě kratší dobu, zvládla toho pro kolej už mnoho viditelného. Loni výrazně pomáhala ve sběru bodů, famfrpál trénuje velice svědomitě, mihla se už i na postu šéfredaktora a letos se přemístila ke zlatému plíšku. Přiznám se, že do Nebelvíru vidím asi nejméně, ale výrazné jméno se mi vybaví u jména Newika Shelley Lovecraft, která loni vyhrála Snaživce, letos bojuje v B4 a je prefektkou lvíčat. Druhá varianta, s kterou si pohrávám, je Christina Elizabeth Stark, která je pro mě velkou lvicí a letos také účastnicí B4. A u Havraspáru...*zamyslí se* ...tam jsem asi jednoznačně buď pro Isabell Tenebris - díky své šikovnosti v návrhářství dává své koleji opravdu velké jméno, navíc je vidět hodně na famfrpále a dalších školních akcích. Nebo pak pro Indris Elwinor, která je jednou z tahounů bodového konta, stejně tak jako byla v minulých letech. *pátrá v paměti* A je pro mě společně s Isabell nejvýraznějším havránkem.

*

Una Vinona FlareV ostatních kolejích nemám moc přehled, co kdo dělá. Přiznám se, že většinou vím jen o těch, kteří si povídají ve VS, ale z praxe vím, že tam může být někdo, kdo toho dělá spousty, ale navenek není moc vidět i naopak. Pokud mohu "střílet od boku", z Havraspáru nominuji Isabell Tenebris pro chytrost a smysl pro zodpovědnost, ze Zmijozelu Kiru Mae Spencer, která se nebojí zúčastnit se soutěží a akcí jiných kolejí (i proto věřím, že je na svém místě) a nakonec z Mrzimoru mou oblíbenkyni Helen Miltonovou, která je jistě velkou podporou pro studenty a nejen v Mrzimoru. Všechny tři jsou nepřehlédnutelné osobnosti a věřím, že i v koleji je slyšet jejich hlas a cítit vliv, který mají, i když tu v některé dny mnoho času netráví.

*

Sooyen ChoiIsabell Tenebris - Nebyla sice umístěná jako první v bodování, ale v několika letech měla podíl na ohromný sběr bodů. Navrhuje kolejní předměty, což není snadná práce.
Klotylda Malíková - Prefektka a účastnice B4, skvěle reprezentuje svou kolej, milá a ochotná pomoci lidem i mimo svou kolej.
Newika Shelley Lovecraft - Asi není velkým překvapením. Bodohrotič zimy 2020, kdy překonala hranici 14000 bodů, což se na hradě ještě nestalo, prefektka a účastnice B4 (a přijde mi, že je jedna z mála, co teď něco v té koleji dělá).

*

Bibi Anne: V Nebelvíru bych si troufla vsadit na Newiku Shelley Lovecraft, která se po hlavě vrhá do všech výzev, které jí život nastraží (inu, zřejmě rodinná kletba) či elitní střelkyni Mary Elizabeth Thornhill (ještě dnes si vzpomínám na náš zápas ve Sklepení v mé pracovní době *zasměje se*).
V Havraspáru se jistě o cenu zakladatele poperou bývalá kapitánka Aya Watanabe (díky za ty hory čokolád na IT) a perfektní odrážečky Angela QuickBowEvanlyn Cooper.
V Mrzimoru bych tipovala famfrpálovou hvězdu Jenny Laylu Gilesovou (smekám před jejím chytačským umem pomyslný klobouček). Pevně věřím, že letos tuto cenu dostane... v našich srdcích ji má už dávno.

*

Inees Rut GowstringZ Mrzimoru bych cenu přála určitě Helen Miltonové. Nejen že si ji vážím pro její přátelskou povahu, také ji zároveň vnímám jako velmi zásadní posilu v řadách Mrzimoru a to hned od jejího zařazení. Za Havraspár bych si cenu přála pro Isabell Tenebris. Isabell je vynikající návrhářka, která má velikou budoucnost a věřím, že obohatí naše šatníky o spoustu skvělých kousků. K tomu zvládá i roli prefekta a každý ten ji vidím poctivě trénovat na našem hřišti. Nebelvír je mi dosti záhadou a bohužel k němu poslední roky nemám tolik blízko, ale pokud bych sama měla cenu někomu přát, byla by to Beteramis Athenodoros. Neskutečně milá osoba, přející, bez předsudků a s obrovskou ochotou pomoci lidem kolem sebe. Více takových lidí na našem hradě.

*

Saiph LacailleDo zbylých kolejí určitě nevidím, tím, že nejsem jejich součástí, maximálně si všímám všech, co jsou součástí vedení a jejich jména jasně září v obsazení kolejí. Jistě aktivní a potřebné neviditelné tváře, šedé eminence, kolejní opory, mi jsou bohužel skryty. Pokud tedy budu vybírat pouze z těch, co jsou výrazní a vidí je celý hrad, za Havraspár tipuji prefektku a návrhářku Isabell Tenebris či Betriu Carson, za Mrzimor Helen Miltonovou, Klotyldu Malíkovou či Selinu Garcia, za Nebelvír Newiku Shelley Lovecraft či Christinu Elizabeth Stark. *usměje se*

*

Stejně jako havraspárští i studenti mimo modrou kolej se v rámci Ceny Roweny z Havraspáru shodnou na Isabell Tenebris. Co se mrzimorské koleje týče, tam jsou mimomrzimorští studenti stejně rozpolcení jako jezevci a Cenu Helgy z Mrzimoru by přáli jak Helen Miltonové, tak Jenny Layle Gilesové. V Nebelvíru je to i dle pohledu zvenku souboj mezi Christinou Elizabeth StarkNewikou Shelley Lovecraft. Vypadá to, že všude se studenti shodli uvnitř kolejí i mimo ně, ovšem Zmijozel se tomuto pravidlu vymyká. Na rozdíl od zmijozelských studenti z jiných kolejí vidí Cenu Salazara Zmijozela u Loralei Silwerin, Elaine Robillard či Kiry Mae Spencer.

***

A jak se na to díváte vy? Souhlasíte s letošními tipy, nebo máte jiné? Pokud se vám to nezdá, vyjádřete své tipy v komentářích, jak jsem uvedla již na začátku. Těším se, až si počtu, komu byste cenu dali vy. Možná se trefíte lépe než studenti ve článku a určitě vám to zkrátí čekání na závěrečnou slavnost, tak do toho!
Zalíbil se ti článek? Vyjádři svůj názor v komentářích, to je totiž to, co autor článku ocení nejvíce! přidat komentář


Tiráž Autor: Aya Watanabe
Vydáno: 26. 6. 2020

Komentáře
1627135726