Ceny zakladatelů v Zimě 2021: Koho tipujete?

Závěrečná slavnost již klepe na dveře. Dámy dodělávají poslední úpravy na jejich večerních róbách a pánové ze skříní vyndavají saka. Ti, kteří jsou již přichystaní, netrpělivě očekávají slavnost a její zlatý hřeb v podobě Cen zakladatelů. Kdo si je dle studentů letos odnese?

Je již tradicí, že Corvinus Declaratio chystá celohradní průzkum ohledně Cen zakladatelů a nezklame vás ani letos. Dotazník byl odeslán mnoha studentům všech kolejí a všichni měli dvě stejné otázky; Kdo z jejich koleje si Cenu zakladatele zaslouží?Kdo si takovou cenu zaslouží ve zbylých kolejích? Pojďme se podívat, jak si s tím poradili a kdo je horkým kandidátem na letošní prestižní ocenění.

**

Erb Havraspáru

V Havraspáru je pravidlem, že Cenu zakladatele smí student získat pouze jednou. Loni i předloni se studenti jednohlasně shodli a vždy oceněného studenta trefili. Minulý rok to byla tehdejší prefektka Isabell Tenebris. Kdo to bude letos?

Qia NeatBetria Carson protože to, jak obětavě plní funkci famfrpálové kapitánky, je úžasné, a navíc dokáže stmelovat tým, motivovat ho a hlavně díky ní jsou kolejní tréninky věc, na kterou se člověk může vždycky těšit.

*

Aimée LeavittováNa závěrečné slavnosti bych ráda viděla, jak jde cena Roweny z Havraspáru k naší úžasné famfrpálové kapitánce, k Betrii Carson. O havraspárský tým se stará už 3 hogroky, skvěle motivuje k tréninku, připravuje strategii a nezanedbává žádné povinnosti. K tomu dělá i množství věcí navíc, ale nikdy se u ní nesetkáte s něčím jiným, než milým a pozitivním přístupem. Pilně kráčí ve stopách zakladatelky a právě proto by měla být další oceněnou. *usměje se*

*

Kenna Astrea SardothienMyslím, že by si ji zasloužila Ewenlia. Je havraspárskou prefektkou, pomáhá v zasedačce, vyjadřuje se v kolejce a celkově se podílí na správném chodu koleje. Dále se také vyskytuje na famfrpálovém poli, takže dle mého je perfektní kandidátkou díky jejímu všeobecnému přehledu v koleji.

*

Havraspár má i letos jasno. Kolejním řádem by měla být oceněna famfrpálová kapitánka Betria Carson, které letos unikl pohár jen o jediný vlásek (čtěte několik gólů). Pokud to nevyjde s kapitánkou, mají modří v záloze ještě prefektku Ewenliu Lerche. Dále byly zmíněny i již dávno oceněné – primuska Aimée Leavittová (Zima 2020) a šéfredaktorka Aya Watanabe (Léto 2018).

**

Erb Mrzimoru

Předloni byli Mrzimorští sice překvapeni, ale loni nikoli. Loni se mezi jejich tipy nejvíce objevovala Helen MiltonováJenny Layla Gilesová a první jmenovaná si cenu zakladatelky žluté koleje také odnesla. Tipnou si Mrzimorští i letos správně?

Mark William CallawayPokud vezmu, kdo je letos v naší koleji a škrtnu lidi, kteří již cenu dostali, napadá mne jediné jméno, a to naše kapitánka Selina Garcia. Podle mého názoru famfrpál fungoval tak, jak by měl, a i když máme i jiné aktivní jezevce, dle mého názoru tomu na cenu ještě něco schází.

*

Petromila NivalisSelina Garcia tahoun, umí namotivovat, snaží se, srdce celého famrf týmu.

*

Selina GarciaLetos je to opravdu těžké. Nikdo totiž u nás nijak nevyčníval a ti, o kterých by se dalo přemýšlet za činy minulé pro kolej ji už mají. Přála bych ji každému, kdo tenhle divný rok byl stále aktivně naladěný a nevzdal to tu. *usměje se*

*

Mrzimor hlásí se stoprocentní jistotou, že Cenu Helgy by si měla odnést famfrpálová kapitánka Selina Garcia, která však nikoho na Cenu Helgy z Mrzimoru letos nevidí. Přesto ji tipoval každý dotázaný mrzimorský. Závěrečná slavnost ukáže, zda byl tip správný, či nikoli.

**

Erb Nebelvíru

Nebelvírští mají stejné pravidlo jako Havraspárští. Ani u nich nemůže dostat kolejní řád žádný student více než jednou. Toto pravidlo však bylo porušeno v případě Angie Claire Silvery (Léto 2015 a Zima 2017) a je tedy otázkou, zda se i nadále dodržuje.
Stejně jako předloni, tak i loni se Nebelvírští shodli, že si cenu jejich zakladatele nejvíce zaslouží Newika Shelley Lovecraft. Nedostala ji ale ani v jednom roce a loni si ji odnesla Christina Elizabeth Stark, která se mezi tipy také vyskytovala. Jak to vypadá letos?

Skylar Blair Anderson: Nenapadá mě nikdo, komu bych ji nepřála! Naše kolej letos měla hodně úspěšný a aktivní rok, což jde myslím vidět nejen na počtu rubínů v bodovacích hodinách, ale i na množství online lvíčků a červených, kteří se zastaví ve Velké síni. Živá letos byla i zasedačka a věřím, že se nám podařilo vymyslet a realizovat spoustu skvělých nápadů. Tím chci říct, že kandidátů mě napadá hned několik. Kdybych měla vycizelovat pouze jedno jméno, byla by to favoritka loňských Cen zakladatelů Newika Shelley LovecraftNewika se s pečlivostí a pracovitostí sobě vlastní zhostila nejen funkce hlavního bodohrotiče, ale také prefektky a zástupkyně kapitánky. Obdivuji její svědomitost, zejména uvážíme-li hektické změny u mudlů. Sáhla jsem si do svědomí, zamyslela se a s jistotou mohu prohlásit, že já bych tohle všechno tedy nezvládla! (Na to moc prokrastinuji u videí s koťátky.)

*

Christina Elizabeth StarkHodně těžký dotaz. Letos jsme se totiž všichni tak snažili aby vše klapalo, fungovalo a zároveň jsme se pustili do sběru bodů takovým způsobem, že je velmi důležitá každá osoba, která letos zabrala a pomáhala. Já osobně tipuju naši jedinečnou primusku Esmeraldu Milagrosa, ale těžko říci, mohou to být i jiné lvice co se letos tak podílely na chodu. Sky, Newi, Bete a mnoho dalších by si tu cenu také zasloužily.

*

Nebelbrach MechachaUrčitě bude záležet i na tom, zda se madam kolejnice rozhodne, že cenu může získat někdo, kdo ji již v minulosti obdržel. Pak by mou favoritkou byla Esmeralda Milagrosa, která jako primuska po dlouhých letech dokázala vyburcovat kolej k zisku poháru. Skvěle jí však pomáhaly i prefektky Newika Shelley LovecraftSkylar Blair Anderson. Myslím, že se rozhodne mezi těmi třemi.

*

V Nebelvíru to vypadá na souboj mezi primuskou a kapitánkou Esmeraldou Milagrosa a její zástupkyní a prefektkou Newikou Shelley Lovecraft, kterou studenti tipovali už loni. Esmeralda ale dostala řád už v Létě 2017 a řídí-li se Nebelvír stále svým pravidlem jen jeden řád pro jednoho studenta, měla by být dle tipů na řadě Newika, případně Skylar Blair Anderson, jež byla okrajově zmíněna také.

**

Erb Zmijozelu

Loni Zmijozelští váhali, zda Cena zakladatele zelené koleje patří Loralei Silwerin, nebo Astorii von Pens. Nakonec to rozsekla tehdejší kolejní ředitelka Zmijozelu a řád udělila první jmenované. Jak se na to dívají Zmijozelští letos?

Saiph LacailleLetos v zasedačce i mimo ni nejvíce vynikala neustálou prací a zájmem naše primuska Noah Limbani a cenu Salazara bych tak rozhodně přála jí. Je skvělá, má hromadu nápadů, na koleji jí záleží a zastane hromadu práce, i když nemusí. Nemá strach se do něčeho pustit, vyjádřit svůj názor, věci dokončuje vždy včas a v lepší podobě, než všichni očekávají. Navíc u toho nikdy neztrácí pozitivitu a zdravý úsudek! Cením si však také práce a aktivity naší pokladnice Astorie von Pens, kapitánky týmu Ontarie Emori Reyes a bývalé prefektky Elaine Robillard, která se dlouhá léta pečlivě stará o náš web – pokud by některá z nich řád získala, rozhodně bych jim to přála. Můj osobní favorit je ale za tento školní rok jednoznačně Noah.

*

Inees Rut GowstringElaine Robillard Lajní je dlouholetá obrovská posila naší koleje. Nejen že byla vždy velkou oporou několika vedení a má pod palcem náš web, tak zároveň skvěle kolej reprezentuje ve famfrpálu a její rány na postu odrážeče jsou téměř vražedné. Lajní bych to opravdu přála, protože není nutné se třpytit na očích všech a sbírat školní posty, ale její neviditelná práce si zaslouží ocení.

*

Noah LimbaniZa mě určitě Astorka, je naprosto skvělá pokladnice, která dělá všechno pro to, aby se kolejní majetek rozšiřoval a kolej nechudla, ale zároveň se stará i o to, aby kumbál nebyl plný věcí, místo toho pořádá akce, aby se majetek dostal mezi kolej (např. bazárek teď v prosinci a Ferdovy narozky na jaře) Byla i velkou pomocí pro vymýšlení odměn ve vnitrokolejce a je na ni vždy skvělý spoleh.

*

Zmijozel je rozpačitý, kolejní řád by přál hned několika lidem. Nejvíckrát ale padlo jméno primusky Noah Limbani. Tipovali ale i šéfredaktorku a prefektku Saiph Lacaille, bývalou prefektku Elaine Robillard, bývalou primusku Kiru Mae Spencer, pokladnici Astorii von Pens a Inees Rut Gowstring. Jasno tedy zelení nemají, tak doufejme, že jejich kolejní ano.

**

Erb hradu

Corvinus Declaratio: Kdo by si podle tebe zasloužil Cenu zakladatele v dalších kolejích?

Aimée LeavittováDo ostatních kolejí nevidím, neznám tedy odvedenou práci a píli při pomoci rozvoje kolejní atmosféry a podobně. Pohled zvenčí může být mnohdy dost zkreslený a tak mé tipy můžou být nepřesné. U žlutých bych cenu zakladatelky viděla u Klotyldy Malíkové. Na svém postu již funguje nějakou dobu a minimálně do Studentské rady pravidelně přispívá. V červené koleji můj tip patří Newice Shelley Lovecraft. Druhým rokem nosí odznak prefektky, letos se angažovala i na postu zástupkyně kapitána a je vidět jako velmi výrazná bodová opora koleje. U zelených si nejsem úplně jistá, zůstanu u svého už každoročního tipu – Elaine Robillard. Pro kolej pracovala dlouhá léta a z toho, co jsem měla šanci vidět ve Studentské radě, reagovala vždy s trefnými poznámkami.

*

Kenna Astrea SardothienU ostatních kolejí si nejsem příliš jistá, přeci jen trávím většinu času v kolejce, ale u Nebelvíru tipuji Newiku, minulý rok byla Snaživec, letos nejspíše také bude (čímž značně napomůže Nebelvíru k poháru), hraje famfrpál, a dokonce je i prefektkou, takže má značný přehled v koleji jako Ew. U Mrzimoru tipuji Klotyldu, mám to u ní stejně jako u holek, píše i do Sub Salixu a od pohledu mi přijde fajn. U Zmijozelu jsem byla docela rozpačitá, po odchodu Zpýti tam skoro nikoho neznám, ale myslím, že Cenu zakladatele by si mohla odnést Saiph, přijde mi jako pravá a nefalšovaná zmijozelská, píše do DV a určitě toho dělá mnohem více, jenže když má nějaká kolej určovat, co se děje v ostatních kolejích, je to trochu problém, protože přeci jen člověk, který to fungování v dané koleji nemá zažité, tak do toho nevidí.

*

Amaltheia Capella MoonlightOstatné koleje som zatiaľ tak dobre nespoznala, takže to budú čisto tipy založené na pocitoch. V Zmijozelu typujem Saiph Lacaille, v Nebelvíru Newika Shelley Lovecraft a v Mrzimoru Vaesse Waterlee.

*

Amanda WrightDo ostatních kolejí je těžké vidět, ale mám dojem, že za Havraspár by si zasloužila ocenění Betria Carson, která je podle mě velkou motivací a zářným příkladem pro všechny malé havránky zapálené do famfrpálu i zkušené matadory. Mám takový pocit, že velká šikulka a srdcařka bude taky Ewenlia Lerche a ačkoliv ji neznám a nevím, co všechno pro kolej (ne)dělá, působí na mě opravdu pracovitým dojmem.
Za Nebelvír bych letos cenu jednoznačně přála Newice Shelley Lovecraft. Je to velmi talentovaná dívka už na první pohled a upřímně jsem si myslela, že oceněna už byla, takže doufám, že letos si přidá toto ocenění do sbírky.
U zelených bych volila Saiph Lacaille, která jde vidět podle mě úplně všude, má srdíčko na správném místě a je talentovaná a Zmijozel by si jí měl vážit. Velmi mě překvapuje Noah Limbani, která je na hradě krátce a má toho za sebou už fůru. O tom, že bych měla zmínit její jméno, mě přesvědčilo adventní soutěžení, které holky krásně zorganizovaly a pokud takhle funguje i v koleji a všechno takto zvládá, tak klobouk dolů.

*

Selina GarciaUff, když já ty ostatní koleje moc nesleduji. *zasměje se* Za Havraspár bych to viděla na Salishu nebo Ewenliu. Nebelvír tipuji Skylar a Christinu no a za Zmijozel si troufám hádat, že to určitě bude Saiph nebo Noah, ty byly letos dost aktivní a skvěle reprezentovaly kolej. *usměje se*

*

Marissa Missy MoonZ Havraspáru by to byla Betria Carson taky za vedení svého famfrpálového týmu. *usměje se* Ze Zmijozelu bych tipovala prvačku Maraike Auri Nordahl. Je aktivní a dotáhla to na prefektku zmijozelské koleje.  Nebelvír, ať přemýšlím jak přemýšlím nikdo mě nenapadá, kdo by si cenu zasloužil. Takže bohužel si nedokážu ani tipnout, protože tu kolej moc ani neznám

*

Skylar Blair AndersonTato otázka se mi hrozně špatně hodnotí – do vnitřního fungování jiných kolejí nevidím a z vlastních zkušeností vím, že často dělají nejvíce lidé, kteří navenek nemusí být vidět. Nerada bych tedy někomu ublížila, věřím, že i když někdo nevysedává hodiny v Síni a nepovídá si se všemi kolem, může pro svou kolej doslova dýchat. Tato neprůhlednost je důvodem, proč letos dotazník vyplňuji úplně poprvé, a ještě s notnou dávkou přemýšlení. Snad jediného favorita mám na Cenu Salazara Zmijozela – Saiph Lacaille. Tam věřím, že bych se svým tipem ani nemusela být moc mimo. Zároveň ale vím, že je Saiph teprve ve druhém ročníku. Věřím, že má před sebou ještě dlouhá, produktivní léta, a že se ve Zmijozelu vyskytuje spousta starších zkušenějších hadů, kteří jsou aktivní celé roky.
Za zbylé koleje jen střelím pár tipů pro případ, že by se z toho Corvinus Declaratio rozhodl udělat soutěž a třeba bych něco vyhrála! Sportku taky neodevzdáte vyplněnou napůl, ne? Na Cenu Helgy z Mrzimoru tedy tipuji Selinu Garciu za to, že se jí daří nezbláznit se z famfrpálového týmu.
Kolonku pro Cenu Roweny z Havraspáru bych zaplnila jménem Indris Elwinor proto, že je tu už delší dobu, pořád je vidět a pořád je aktivní. (A kdybych něco vyhrála, sovinec už čeká!)

*

Christina Elizabeth StarkPáni. Vůbec nemám tip. Letos jsem byla tak zabrána do sběru bodů a do kolejního děje že jsem maximálně občas nakoukla do Síně. Hodně aktivní byla Saiph u zelených, navíc dělala ten AK v HK, u modrých a žlutých upřímně netuším.

*

Marina Liquett CharretteSaiph Lacaille.

*

Inees Rut GowstringBohužel v ostatních kolejích se tolik neorientuji. Pouze v Nebelvíru si dovolím napsat Newika Shelley Lovecraft, která svoji skvěle reprezentuje a body které koleji přináší jsou neuvěřitelné. *usměje se*

*

Saiph LacailleJde opravdu jen o tipy, protože práce funkcionářů je často nekolejním bytostem utajena, ale za Havraspár vnímám jako osobnost bez řádu kapitánku Betriu Carson, za Mrzimor buďto kapitánku Selinu Garcia, nebo prefektku Klotyldu Malíkovou, a nakonec za Nebelvír vnímám jako adeptku zřejmě prefektku a zástupkyni kapitána Newiku Shelley Lovecraft, která stíhá i bodohrotit a dělat červeným na hradě dobrou pověst.

*

Sooyen ChoiNewika Shelley Lovecraft, Klotylda Malíková, Betria Carson a upřímně nebyla jsem na hogu tenhle rok skoro vůbec, takže se omlouvám, že se letos moc nevypíšu, ale tihle vybraní pro mě nejvíc vyzařovali. *usměje se*

**

I přesto, že máme výše hezký počet odpovědí, velká část dotázaných netušila. Nevěděli, komu dát Cenu zakladatele v Mrzimoru a Havraspáru, ale za Zmijozel skoro všichni s jistotou tipovali Saiph Lacialle, která je tak jasným favoritem. Stejně je na tom Newika Shelley Lovecraft za Nebelvír. Když už se našli nějací odvážlivci, co si zvládli tipnout i havraspárského kandidáta, byla jím nejčastěji kapitánka Betria Carson. U mrzimorské kolejní ceny se hrstka mimokolejních studentů, co měla odvahu odpovědět, shodla na rozdíl od Mrzimorských na prefektce Klotyldě Malíkové, tak to vypadá, že se máme na co těšit.

***

Jak to vidíte vy? Souhlasíte s tipy dotázaných? Napište nám do komentářů své tipy, máte-li nějaké. Ráda si je přečtu, přeci jen to hezky zkracuje čekání na závěrečnou slavnost. Ta proběhne 24. ledna 2021 v 18:00 a dozvíme se tam, zda byly naše tipy správné, nebo jsme se mýlili a budeme kolejními řediteli opět překvapeni.
Zalíbil se ti článek? Vyjádři svůj názor v komentářích, to je totiž to, co autor článku ocení nejvíce! přidat komentář


Tiráž Autor: Aya Watanabe
Vydáno: 22. 1. 2021

Komentáře
Děkuji, Petromilo :-) Abych i já přidala své tipy, tak od nás to moc přeji Ewenlie, v Nebelvíru tipuji Newiku, za Zmijozel jednoznačně jejich úžasnou šéfredaktorku Saiph, primusku Noah a přála bych to i Lajně a v Mrzimoru merlinužel nemám koho vybrat.
Ayuš | 22. 01. 2021
Moc hezky napsáno :-) už se těším na vyhlášení, tipy jsou myslím moc rozumné.
Petromila Nivalis | 22. 01. 2021
Přeji všem, kteří se na slavnost dostaví, aby si ji hlavně pořádně užili :)
Bibi Anne | 22. 01. 2021
1615025897