Rozhovor s mudly: Která bradavická kolej je podle nich nejlepší?

To vše a ještě víc zjistíte v tomto rozhovoru s mudly. Jejich pohled na bradavické koleje mě často zaskočil, ale v něčem mají pravdu, to si prostě musíme přiznat.

Tento rozhovor jsem udělala s mnoha mudly, kteří se lišili jak věkově, tak i svými zájmy. Setkali jsme se a příjemně si popovídali, samozřejmě jsem při rozhovoru předstírala, že jsem mudla. Taky aby ne!

**

Než se ale vrhneme na rozhovor, mudly, které jsem zpovídala, si trochu představíme.

Hanička

Haničce je 10 let. Harryho Pottera prvně četla, filmy viděla až pak. Její nejoblíbenější díl je Harry Potter a Vězeň z Azkabanu. Jejím koníčkem je sbírat Harry Potter oblečení, a tak byste u ní i přesto, že je mudlovská dívka, našli kravaty, hábity a další kouzelnické a pro nás všední věci.

Tereza

Tereza Harryho Pottera nečetla, viděla pouze filmy. Právě proto jsem s ní udělala rozhovor, má na Harryho Pottera totiž jiný pohled než ti, kteří viděli filmy i četli knihy.

Maky

Maky je moje mudlovská kamarádka. Je jí 17 let. Povídaly jsme si o Harrym Potterovi a v tu dobu mě napadlo napsat tento článek. Takže vznikl v podstatě díky ní. Děkuji, Maky.
Co se týče jejích znalostí kouzelnického světa, tak viděla všechny díly Harryho Pottera, ale z knih četla zatím jen první čtyři díly. Ač se může zdát, že Harryho Pottera viděl každý, ona ho poprvé viděla teprve před dvěma lety. Myslí si, že knihy jsou lepší než filmy, ale přesto je zatím všechny nepřečetla. Prý se do nich ale chce někdy v budoucnu vrhnout.

Anička

Anička je teta, ale ne moje teta, není mi ani příbuzná. Je to prostě ta paní, které se už odjakživa říká teta. Je jí 35 let a Harryho Pottera četla, už když byla teenager. Filmy se jí líbily, ale nikdy podle ní nebudou tak skvělé jako knihy.

Edmund

Eda je mudla, kterého jsem potkala u mudlovského zubaře. Zrovna četl Harryho Pottera a já taky, tak jsme se seznámili. Následně jsem mu napsala a rozhovor s ním udělala přes Instagram (mudlovská platforma, kde mudlové sdílí své fotografie i pohyblivé obrázky). Harryho Pottera četl Eda už v 2. třídě na základní škole jako povinnou četbu a prý se mu to hrozně znechutilo. O hodně let později to ale zkusil znovu a jak šlo vidět, bavilo ho to mnohem víc.

*

Mudly jsme si představili a jak jsme mohli zjistit, mnoho z nich se o náš svět zajímá dlouho a hodně. Jak ho ale hodnotí, do jaké by chtěli koleje a jaká je podle nich nejhorší?

Corvinus Declaratio: Dobrý den, jsem moc ráda, že jste se rozhodli se mnou udělat rozhovor na téma bradavické koleje.  Teď už ale můžeme začít s rozhovorem. Nejdříve bych se vás ráda zeptala na to, která kolej je podle vás podceňovaná. *uvelebí se do křesílka a pokyne hlavou*

Hanička: Podle mě Mrzimor.

Tereza: Mrzimor.

Maky: No, nejspíš Mrzimor.

Anička: Havraspár nebo Mrzimor.

Edmund: Nebelvír.

*

Corvinus Delacraito: Kterou kolej byste zrušili a proč?

Hanička: Nejradši žádnou, ale když už, tak Zmijozel. Salazar mi přišel oproti Helze, Godrikovi a Roweně divný. Že mu asi nešlo o blaho školy, když zavřel baziliška ve sklepení… proto si myslím, že si nezaslouží kolej po něm pojmenovanou.

Tereza: Omlouvám se, ale žádnou, protože všechny koleje mají svou cenu.

Maky: Ani jednu, prostě všechny čtyři koleje tam patří a bez jedné by to nebyly Bradavice.

Anička: Žádnou, protože by to potom už nebylo ono.

Edmund: Žádnou, všechny se doplňují.

*

Corvinus Delacraito: Použij jedno slovo na každou kolej.

Hanička:

 • Nebelvír – odvážný
 • Mrzimor – žlutá barva
 • Zmijozel – had
 • Havraspár – luna

Tereza:

 • Nebelvír – chrabrost
 • Mrzimor – oddanost
 • Zmijozel – lstivost
 • Havraspár – chytrost

Maky:

 • Nebelvír – meč
 • Mrzimor – nevím
 • Zmijozel – had
 • Havraspár – korunka

Anička:

 • Nebelvír – přátelé
 • Mrzimor – spolupráce
 • Zmijozel – had
 • Havraspár – chytrost

*

Corvinus Delacraito: Která kolej je podle vás nejvíc nenáviděná?

Hanička: Nooo to já nevím, ale osobně si myslím, že Zmijozel.

Tereza: Zmijozel.

Maky: Nejspíš Zmijozel.

Anička: Jak pro koho, asi Zmijozel.

Edmund: Zmijozel.

*

Corvinus Delacraito: A teď už poslední otázka. Která kolej je podle vás nejlepší?

Hanička: To se nedá říct, za mě asi Nebelvír.

Tereza: Nebelvír.

Maky: Zmijozel.

Anička: Všechny, protože žádná není stejná.

Edmund: Za mě Mrzimor.

***

Na závěr článku bych chtěla dodat, že bradavické koleje jsou a navždy budou jedinečné, a proto také bylo v článku tolik rozdílných názorů, ale u jednoho se všichni sešli a to u nenáviděné koleje. Myslím si ale, že Zmijozel už dávno není v kouzelnickém světě a hlavně u nás na hradě nenáviděná kolej. V mudlovském světě tak ale může být pořád vnímán, mudlové tomu totiž pořádně nerozumí.
Zalíbil se ti článek? Vyjádři svůj názor v komentářích, to je totiž to, co autor článku ocení nejvíce! přidat komentář


Tiráž Autor: Cassidy Elide Fallon
Vydáno: 4/2021

Komentáře
Moc se mi líbí samotný nápad na článek. Je zajímavé vidět, jak mudlové vidí náš svět :)
Addie | 30. 04. 2021
Nejlepší je stejně Havraspár!♥
Mady | 29. 04. 2021
1623731454