Byl/a z Havraspáru... Lenka Láskorádová

Lenka Láskorádová i přes odlišnosti vůči jiným studentům patřila k jedné z nejvýraznějších a i nejdůležitějších postav, které pocházely z Havraspáru.

Lenka Láskorádová (v originále Luna Lovegood) se narodila 13. února 1981 XenofilioviPandoře Láskorádovým. Své dětství prožila spolu s rodiči v domě, který se nachází poblíž domu rodiny Weasleyových. Xenofilius byl hlavním redaktorem časopisu Jinotaj a Pandora byla nadaná čarodějka, která ráda experimentovala. Když bylo Lence 9 let, tak se Pandoře jedno kouzlo vymklo kontrole a vybouchla. Tento výbuch viděla i malá Lenka, což vedlo k tomu, že později v Bradavicích viděla testrály.

V roce 1992 začala Lenka studovat v Bradavicích. Moudrý kloubouk ji zařadil do moudré koleje – Havraspáru. Kvůli svému netradičnímu vzhledu a i nevšední povaze (věci, které se jí děly a neměly jasné vysvětlení, přisuzovala škrknám) dostala během prvních let přezdívku Střelenka Láskorádová. Jediná osoba, která se Lenky zastala, byla Ginny Weasleyová.

Ještě před školním rokem se zúčastnila se svým otcem Xenofiliem Famfrpálového mistrovství světa. Během svého 3. ročníku v Bradavicích si jako další předmět vybrala Jasnovidectví s profesorkou Sibyllou Trelawneyovou.

V nadcházejícím ročníku se v Bradavickém expresu seznámila s Harry Potterem a Nevillem Longbottomem, kde vyjádřila Harrymu podporu ohledně návratu Lorda Voldemorta. Další chvíli se potkala i s Hermionou Grangerovou a Ronem Weasleym. Při cestě na hrad pověděla Harrymu o testrálech, kteří táhnou vozy se studenty. V tomto ročníku se stala i členkou Brumbálovy armády (kde jsme mohli zjistit, že její patron je zajíc). Důležitou roli hrála na schůzce s Harrym Potterem a Ritou Holoubkovou, která sepsala článek o návratu Lorda Voldemorta. Tehdy zajistila, aby článek vyšel v časopisu Jinotaj. V závěru roku cestovala spolu s Golden Triem na Ministerstvo kouzel, kde měl být uvězněn Sirius Black. Boje na Ministerstvu zvládala velmi dobře, sama pomohla Ronovi a Ginny Weasleyovým.

V 5. ročníku začala Lenka komentovat školní famfrpálové mistrovství, i přesto, že měla problém se zapamatováním jmen jednotlivých hráčů a při každém gólu se divila. Na Vánoce ji Harry Potter pozval na vánoční večírek, který připravil profesor lektvarů Horacio Křiklan. Když se do Bradavic dostali na konci školního roku smrtijedi, byla požádána profesorem Snapem, aby se společně s Hermionou postaraly o profesora Kratiknota. Takže se samotných bojů na Astronomické věži neúčastnila. Zúčastnila se až Brumbálova pohřbu.

Mezi jejím 5. a 6. rokem byla spolu s jejím otcem pozvána na svatbu Billa Weasleyho a Fleur Delacourové.

Na začátku 7. ročníku spolu s Nevillem Longbottem obnovila Brumbálovu armádu, která si za cíl dala boje proti dvojčatům Carrowovým. Když se vracela domů na vánoční prázdniny, byla unesena smrtijedy, kteří ji zavřeli v Malfoyovic sídle. Tady byla uvězněna spolu s panem Ollivanderem, Deanem Thomasem a Griphookem. Z Malfoyovic sídla byli zachráněni domácím skřítkem Dobbym, s nímž se přemístili do Lasturové vily k Billovi a Fleur, kde zůstali do Bitvy o Bradavice. V Bitvě o Bradavice měla Lenka velmi důležitou roli, když zmínila, že by viteálem mohl být havraspárský diadém. Později zavedla Harryho i do havraspárské společenské místosti. Tady také odzbrojila jedno z Carrowových dvojčat. Při samotných bojích nejdříve pomohla Harrymu se svým patronem a následně spolu s Ginny a Hermionou bojovala proti Belatrix Lestrangeové.

Když skončila druhá kouzelnická válka, Lenka se vrátila zpátky do Bradavic, kde dostudovala 7. ročník. Po studiích se stala magizooložkou a hledala různá fantastická zvířata. Vdala se za Rolfa Scamandera, se kterým měla dvojčata.

***

I přesto, že se Lenka od ostatních výrazně lišila (i když je to pro havraspárské typické), tak je to podstatná postava a doufáme, že ji máte stejně rádi jako my.
Zalíbil se ti článek? Vyjádři svůj názor v komentářích, to je totiž to, co autor článku ocení nejvíce! přidat komentář


Tiráž Autor: Addie Hazel
Vydáno: 4/2021

Komentáře
Děkuji moc, holky. Nejdříve jsem Lenku moc nemusela, ale čím více přibývaly stránky, tím víc ji mám ráda. Moc se mi líbí, že si že své odlišnosti nic nedělá :)
Addie | 30. 04. 2021
Lenka je jednou z mých oblíbených postav. Krásný článek.
Mady | 29. 04. 2021
Ano, Lenka je skvělá! Já osobně jsem jí nejprve nevěnovala moc pozornosti, brala jsem ji zkrátka jako další postavu, ale postupem času si ji všímám a vážím víc. Díky za její příběh! :)
Aimée | 28. 04. 2021
1623726380