Melanie Abott: „Prefekt je podle mě pro mě lepší. Ráda si s lidmi povídám, poslouchám jejich názory a když můžu, snažím se jim pomoct.“

Na havraspárském závěrečném večírku byly jmenovány nové prefekty. Dovolte mi, abych Vám představila jednu z nich, Melanie Abott. Jak se těší na novou práci či jak vidí svoji domovskou kolej? Odpovědi se můžete dočíst v tomto článku!

Melanie Abott na hrad přišla v Zimě 2021. Během prvního roku jsme ji mohli najít ve všech částech hradu, jak na famfrpálovém hřišti, v redakci našeho plátku, tak i na samotných kolejních akcí. Dále v tomto roce byla vybrána, aby s Penelopou Parren reprezentovala Vzduch v rámci Týdne živlů, který nakonec vyhrály. I proto byla na havraspárském závěrečném večírku vyhlášena jako Nováček kolejní atmosféry. Ve druhém ročníku opět společně s Penny organizovala Modré večery, na které každý zúčastněný rád vzpomíná. Následně za svoji práci byla odměněna Cenou Sedmera bratří. Nyní v září začne studovat svůj třetí ročník, tentokrát ale už se stříbrným plíškem na hábitu.

**

Corvinus Declaratio: Ahoj, Mel. Děkuji, že jsi přijala nabídku na rozhovor. Jsi připravena na mé otázky? *srovná si pergameny*

Melanie Abott: Ahoj Addie. Ano, vždy připravena! *zazubí se*

*

Corvinus Declaratio: Tak to je skvělé. Začneme velmi jednoduše. Jak se Ti teď o prázdninách daří? *usměje se a nabídne Mel hrnek s čokoládou*

Melanie Abott: Daří se mi skvěle. Hodně jsem minulý měsíc cestovala a teď si užívám čas s rodinou. V druhé půlce srpna se chystám jet dobrovolničit do Německa, na to se taky moc těším. Když mám chvilku času, zajdu i sem na hrad, většinou si zatrénovat, nebo se také snažím víc seznamovat s novou funkcí.

*

Corvinus Declaratio: Tak to se o prázdninách nenudíš. *usměje se* Ráda bych se vrátila ještě do loňského roku. Jak na něj vzpomínáš? Máš nějakou vzpomínku, která Ti utkvěla v hlavě?

Melanie Abott: Minulý rok byl za mě skvělý. Dostala jsem svou první kolejní funkci, tedy funkci pomocnice zasedačky. S Penny Parren jsme pořádaly každých čtrnáct dní Modré večery a musím říct, že mě to neskutečně bavilo. Poznala jsem spoustu nových havranů a vážně mile se pobavila. Všechny večery jsem si nadmíru užila a doteď na ně vzpomínám. Když jsem se zrovna nevěnovala přípravě večerů, snažila jsem se také trénovat famfrpál. Tento sport mě baví a ráda bych se v něm někdy propracovala i do základní sestavy, ale to je ještě daleko.

Modré večery

*

Corvinus Declaratio: Modré večery vždy byly zpestřením termínu. *zavzpomíná* Samozřejmě si nemohu odpustit otázku na famfrpál. *usměje se* Minulý rok jsme Tě mohli vidět jak na kolejních a individuálních trénincích, tak i jako náhradnici na famfrpálových zápasech. Co tě na famfrpálu baví? Máš nějaký vzor mezi hráči?

Melanie Abott: Jak už jsem zmínila před chvilkou, famfrpál je jedna z mých nejoblíbenějších hradních aktivit. Baví mě na něm to, že můžu trávit čas se svými spolužáky, popovídat si a prostě si užít večer, případně ráno, když hrajeme zápas. Taky se mi na něm líbí to, že pokrok je opravdu vidět a že když se hráč snaží, může vysokých úrovní dosáhnout poměrně rychle. A vidina základní sestavy mě pohání úspěšně vpřed. *usměje se* A pak je tu samozřejmě i famfrpálový pohár, který se nám letos povedlo vybojovat. Já sice aktivně nepřispěla, ale jsem na všechny spoluhráče moc hrdá!
Co se mého vzoru týče, obdivuji všechny havrany, kteří do famfrpálu investují svůj volný čas a snaží se posunout dál, zlepšit se. Kdybych však měla jmenovat jen jeden vzor, bude jím Bet. Nejen proto, že je to naše kapitánka, ale proto, že se nás všemožně snaží motivovat, jde nám příkladem a sama již ve famfrpálu dosáhla opravdu obdivuhodných úrovní.

*

Corvinus Declaratio: Náhodou jsi týmu hodně pomohla povzbuzování z tribuny, i to je důležité! *upije ze svého hrnečku*. Jakým dalším aktivitám se na hradě věnuješ?

Melanie Abott: Dost to záleží na konkrétním cíli koleje pro daný rok. Každopádně mám ráda výuku, ačkoliv rozhodně nejsem bodohrotič. Jen mě baví poznávat různé profesory, jejich styl výkladu a samozřejmě se i vzdělávat v různých oblastech. Ráda taky chodím na výpravy do lesa, baví mě tam možnost role playe (kterému se na naší škole moc prostoru jinak nedostává). Je to fajn ozvláštnění večera.
V prváku jsem se také věnovala korekturám v CD, ale na to mi poslední dobou nezbývá mnoho času.

*

Corvinus Declaratio: Během rozhovoru, který je součástí Týdne živlů, jsi zmínila, že bys ráda stála včele famfrpálového vedení. Nemrzelo Tě, že Ti místo toho byla nabídnuta funkce prefekta?

Melanie Abott: Famfrpál mě baví, ale bohužel mu nejsem schopná věnovat tolik času, kolik bych chtěla. Zároveň nejsem zrovna nejlepší stratég, takže ani v tomto směru bych nejspíš neuspěla. Po necelém roce od rozhovoru uznávám, že by pro mě famfrpálové vedení nebylo to pravé ořechové.
Prefekt je podle mě pro mě lepší. Ráda si s lidmi povídám, poslouchám jejich názory a když můžu, snažím se jim pomoct. Myslím si, že s touto funkcí bych mohla havranům pomoct ještě efektivněji.


(Melanie je druhá zleva v zadní řadě)

*

Corvinus Declaratio: Tohle je důležité poznání. *usměje se* Jak už jsem tedy zmínila, na závěrečném večírku jsi byla jmenována spolu s Penelopou Parren do funkce prefektky. Jak jsi na nabídku prefekta reagovala? Přijala si ji hned?

Melanie Abott: Samozřejmě jsem si nabídku pečlivě promyslela. Zvažovala jsem, co můžu koleji nabídnout, jestli budu zvládat po časové stránce... Nakonec jsem však přijala a zpětně rozhodně nelituji.

*

Corvinus Declaratio: Tak to je důležité, že svého rozhodnutí nelituješ. Díky funkci prefekta máš jistá práva, ale zároveň i povinnosti. Jak se na tyto povinnosti těšíš? Nemáš z nich obavy?

Melanie Abott: Na svou funkci jsem se těšila (a pořád se z ní těším) už od konce května, kdy mi byla nabídnuta. Je ale samozřejmé, že trochu obavy mám. V koleji jsem poměrně krátce a spoustu věcí, obzvlášť co se různých vnitrokolejek týče, ještě neznám. Ale mám kolem sebe skvělý tým  Ewenku, Penny a pana kolejního, který mi zatím vždycky ochotně pomohl a má se mnou velkou trpělivost, takže pevně věřím, že vše společně zvládneme.

*

Corvinus Declaratio: Určitě! *přerovná pergameny* Mezi jedno z práv nejen prefektů patří možnost vykopnutí studentů k Hanibalovu jezeru. Už si od Tebe někdo vysloužil tento „výlet“?

Melanie Abott: Ano, už jsem si první kop vyzkoušela. *zazubí se* Letěla naše bývalá primuska Aim, která předtím vykopla na rozloučenou mě. A byl to skvělý pocit, škoda, že tuto pravomoc nemůžu moc zneužívat. *zasměje se*

*

Corvinus Declaratio: Pro studenta na druhé straně to asi nebude skvělý pocit *pro jistotu kontroluje, zda si Mel vzala své kopací boty* Během tvého prvního ročníku jste společně s Penny reprezentovaly Vzduch v Týdnu živlů, o rok později jste pořádaly Modré večery. Jsi ráda za tuto spolupráci, nebo bys sis chtěla vyzkoušet spolupráci i s někým jiným?

Melanie Abott: S Penny jsme si vytvořily, aspoň za mě, naprosto unikátní vztah. Skvěle se mi s ní komunikuje, ráda si vyslechnu její nápady a taky bych řekla, že se dobře doplňujeme. Prostě parťačka, kterou chcete mít. *usměje se* Jsem moc ráda, že naše spolupráce bude pokračovat již třetím rokem. Zároveň nám však přibyli ještě dva další spolupracovníci, takže to je taky obměna. Přece jen, kdybychom pořád pracovaly jen s Penny, mohlo by to spadnout do jakési monotónnosti.

Melanie Abott a Penelopa Parren

*

Corvinus Declaratio: Tak uvidíme, jak vaše spolupráce bude nadálet pokračovat. Už se těším na vaše projekty. *vděčně koukne na Mel* Teď by mě ale zajímalo, co pro tebe znamená Havraspár? Jaké jsou podle tebe jeho silné a slabé stránky?

Melanie Abott: Havraspár pro mě znamená rodinu, místo, kam se ráda vracím. Vždycky zde najdu někoho, s kým si můžu promluvit, kdo mi pomůže, mile překvapí... Jsem za naši kolej opravdu moc ráda.
Naše silná stránka určitě tkví v jednotě, ochotě, přátelství. Umíme si vzájemně poradit a podržet se.
Jediná slabá stránka, co mě napadá, je asi aktivita. V kolejce bývá často polomrtvo a ticho. To mi přijde docela škoda.

*

Corvinus Declaratio: Máš už plány, kam dál Havraspár posunout?

Melanie Abott: Jak už jsem zmínila před chvilkou, ráda bych probudila kolejní místnost, zaktivovala havrany, aby se třeba víc mezi sebou poznali.
Pak bych taky ráda pro Havraspár získala další školní pohár, ale rozhodně nechci nikoho nutit do bodohrocení. Pokud havrani projeví zájem, ráda je v boji podpořím a sama se aktivně zapojím.

*

Corvinus Declaratio: Mel, mockrát Ti děkuji, že sis našla čas na rozhovor pro náš kolejní plátek. Chceš na závěr ještě něco dodat?

Melanie Abott: Také moc děkuji za pěkný rozhovor. *usměje se*
Na závěr bych jen chtěla dodat, že můj sovinec je všem vždy otevřen, tak se rozhodně nebojte kdykoliv ozvat, ráda vám poradím a pomůžu. *usměje se*

***

Na závěr bych ráda Melanie popřála hodně štěstí, úspěchů a někdy i dostatek nervů v její nové funkci. Věřím, že s novou prefektskou dvojicí bude Havraspár jen vzkvétat. Tak vstříc novému školnímu roku!
Zalíbil se ti článek? Vyjádři svůj názor v komentářích, to je totiž to, co autor článku ocení nejvíce! přidat komentář


Tiráž Autor: Addie Hazel
Vydáno: 6/2021

Komentáře
1632274380