Seznamte se, toto jsou naši nejmladší!

Se začátkem září se Havraspár rozrostl o nové havránky. Vletěli do koleje rychlostí Forceru 2006 Ultra a přinesli s sebou svěží energii a nakažlivé nadšení do všech hradních aktivit. Kdo to ale ti malí havránci jsou? Jak se o naší škole dozvěděli, byl Havraspár jejich první volbou, na co se nejvíce těší? To vše se dozvíte v tomto článku!

Zařazovací slavnost je za námi, školní rok před námi. Havraspár do něj jde posilněn o několik nadějných a především nadšených prváků. Neváhala jsem ani chviličku a skoro při jejich prvním průchodu dveřmi kolejní místnosti jsem je zahltila otázkami. Překvapivě jim to nevadilo a s úsměvem na tváři mi všechny otázky trpělivě zodpověděli. Vy si nyní můžete přečíst jejich odpovědi a poznat tak naše nejmladší blíže.

**

Corvinus Declaratio: Jak ses o naší škole dozvěděla? Proč ses rozhodla studovat právě na ní?

Eigrela AlesevKdysi jsem o této škole slyšela od kamarádky, ale pak z toho nějak sešlo, protože bych na to neměla čas, měla jsem jiné zájmy, které zabíraly hodně času, takže jsem své přihlášení neuskutečnila. I když škola byla někde v mém podvědomí, tak jsem na ní zapomněla, ale nedávno, jsem kupovala mudlovské kamarádce upomínkový předmět s motivem HP a tak jsem se dívala i hry, které vyšly a tak jsem znovu objevila Hogwarts.

Rogerina Retta MaylorO škole jsem se dozvěděla už před nějakým časem od kamarádky. Už tu ani není a ani nevím, jak se tu jmenovala, ale protože miluju svět HP, říkala jsem si, že bych to mohla také zkusit. *usměje se*

Nasterea Scriven: Hm... přišel mi dopis! *zasměje se* Ale popravdě jsem se o ní kdysi dočetla na jednom blogu a zaujalo mne to. *usměje se*

Markét Maky ModřinkováO této škole jsem se dozvěděla úplnou náhodou. Hrála jsem jinou hru s tématikou HP a někdo v chatu mě navedl sem. Tak jsem to zkusila a jsem nadšená. *usměje se*

Lea PhillipsTo víte, kamarádka, ta taky neví, jakou blbost má vymyslet! Jednou za mnou přišla si postěžovat, že má strašně moc času, neví co má dělat a že se nudí. Tak jsem jí poradila, že když je taková talentovaná čarodějka, tak ať jde někam studovat. Zanedlouho poté přišla s tím, že se rozhodla studovat právě na této škole, ale že tu nikoho nemá a začala mě přemlouvat, ať jdu studovat s ní. No a co jsem měla dělat? Nic... A tak jsem teď tady ve své plné kráse!

Eigrela Alesev

*

Corvinus Declaratio: Jak se ti na hradě líbí? Co vše jsi stihla za léto prozkoumat?

Eigrela AlesevNa hradě se mi libí, jsem opravdu překvapená, jaký je. Bohužel jsem se přihlašovala až v srpnu, takže hrad celý prozkoumaný nemám, ale to přijde. *pokrčí rameny*

Rogerina Retta MaylorNa hradě je úžasně! Zcela to předčilo má očekávání. Lidé jsou tu strašně milí, je tu spoustu aktivit a různorodých soutěží... Dokonce jsem se už i aktivně pustila do lovení literárních bobříků.

Nasterea ScrivenZa léto jsem toho popravdě mnoho nestihla, registrovala jsem se v úplně poslední vlně a pořád se tak trochu rozkoukávám. Mým největším objevem je asi Letecká plocha, jen je trochu zklamání, že nefunguje.

Markét Maky ModřinkováNa hradě se mi líbí moc. Nejvíce Ďáblova jáma, ze které se nemůžu hnout. *zasměje se* Našla jsem kuchyň a leteckou plochu.

Lea PhillipsMiluji to tady! Úžasnější místo na světě už nikdy nenajdu! Je tady skvělý kolektiv, který mě hned přijal mezi sebe a za to jsem jim nesmírně vděčná! A co jsem stihla prozkoumat? No zkoušela jsem se dostat do sklepení, ale ty zatracené dveře mě nechtěly pustit, prý jsem moc mladá nebo co... Nebo jsem byla v Ďáblově jámě a světe div se, našla jsem tam i pár srpců!

*

Corvinus Declaratio: Co tě na hradě zatím nejvíce baví? Už sis tu našla nějaké kamarády?

Eigrela AlesevKamarády už nějaké mám i mimo kolej, ale doufám, že jich časem bude více. Baví mě ďáblova jáma, *zazubí se* pak mě fascinuje školní knihovna, ale na tu musím splnit ještě pár soutěží. *usměje se* No a nakonec jsou tu soutěže, baví mě a jsem ráda, že je opravdu na výběr z tolika druhů.

Rogerina Retta MaylorZatím se nejvíc nacházím právě v lovení bobříků a v psacích soutěžích. Kamarádku jsem si tu našla, velice si rozumím se svojí patronkou Gabrielle Sweet.

Nasterea ScrivenNejvíce mě baví psaní úkolů, popíjení šálků v kolejní místnosti a pak rozhodně náš krásný kolejní časopis, kde už jsem se stihla zabydlet! *zasměje se* A co se týče přátel, mám velmi milou patronku *zamrká jedním očkem* Ayuš Watanabe. No a pak určitě Aimée Leavittovou, která je naprosto nejmilejší modrou osůbkou, co znám!

Markét Maky Modřinková Nejvíce mě baví už mnou zmíněná Ďáblova jáma, snažím se sbírat kartičky z žabek. *usměje se* Mám kolej i pár přátel, takže se necítím osamělá. *usměje se*

Lea PhillipsNejlepší je se poflakovat ve Velké síni a pojídat ty barevné, občas trochu nechutné fazolky. To mě zajímá, jestli je někdy dojím. Připadá mi totiž, že jich mám nekonečně moc. Kamarádů tu nemám velice mnoho, ale věřím, že jsou to ti praví a věrní přatelé, které neztratím. A také nesmím zapomenout na moji skvělou patronku, která je mým největším přítelem!

Rogerina Retta Maylor

*

Corvinus Declaratio: Chtěla jsi už od začátku do Havraspáru, nebo jsi nechala volbu koleje na Moudrém klobouku? A jak sis užila Zařazovací slavnost, pokud jsi tam byla?

Eigrela Alesev: *usměje se* Zařazovací slavnost byla úžasná všechno bylo nazdobené a krásné, moudrý klobouk zpíval krásnou píseň a celkově ta atmosféra byla kouzelná. Už od začátku jsem chtěla do Havraspáru.

Rogerina Retta MaylorDo Havraspáru jsem chtěla v podstatě hned, protože je mi sympatický svojí charakteristikou a strašně se mi líbí náš kolejní web a časopis.

Nasterea Scriven: Já zařazovačku prošvihla a nebýt mé patronky, asi ani nevím, kde jsem skončila. *zakaboní se* V pátek jsem měla naspěch a úplně jsem to vytěsnila. Ale bylo milým překvapením pak přijít a usadit se v kolejní místnosti. Co se týče koleje, měla jsem jasno hned. *usměje se*

Markét Maky ModřinkováDo Havraspáru jsem chtěla nejvíc, ale i Zmijozel by byl fajn. *usměje se* Jinam jsem nechtěla. *usměje se* Zařazovací slavnost byla úžasná. Nejvíc se mi líbil vrtící se Klobouk, to bylo moc fajn. *usměje se*

Lea PhillipsAno, ano, strašně jsem si přala být tady mezi havránky už dlouhou dobu. A koukejte! Splnilo se mi to! Ani ve snu by mě nenapadlo si přát být v jiné koleji, než je moudroučký Havraspár. Když byla rozřazování slavnost, byla jsem hrozně natěšená, ale přitom v hloubi duše jsem cítila malinkatý, skoro až titěrný strach. Nevím, kde se to ve mně vzalo, ale bylo to poprvé, co jsem něco takového cítila...

*

Corvinus Declaratio: Jak se ti líbí v koleji? Co tě překvapilo a co jsi naopak od Havraspáru čekala?

Eigrela AlesevV koleji je to super, mám postel, což po týdnu stanování před hradem a pak spaní ve Velké síňi je docela příjemná změna a hlavně tam máme teplo. V koleji se mi hodně libí a mám super patronku Mel, takže si myslím, že už to bude jen lepší.

Rogerina Retta MaylorTahle kolej je úžasná! Strašně se mi líbí váš přístup a to, že máte i vlastní kolejní magíky. (A nádherné kolejní předměty!)

Nasterea ScrivenV koleji je to skvělé! Od Havraspáru jsem čekala partičku fajn lidí a vůbec jsem se nemýlila. A překvapilo? hm, asi to, jak jsou všichni vstřícní. Je vážně paráda být v kolektivu inspirujících lidí, kteří jsou stále dobře naladěni.

Markét Maky ModřinkováZ Havraspáru jsem mega nadšená. Moc krásně nás, nováčky, přijali a mám úplně úžasnou patronku. *usměje se* Překvapily mě různé aktivity v koleji a čekala jsem hromadu čokolády a ono se to splnilo, takže díky, Moudrý klobouku. *usměje se*

Lea PhillipsJsem ráda, že tu mohu být! Je tady skvělá parta lidí, kteří jsou na mě až abnormálně hodní a na každou moji přihlouplou otázku odpoví a ještě jim to nevadí nebo to alespoň předstírají. No prostě nic lepšího jsem si přát nemohla... Když mě sem Moudrý klobouk přiřadil, říkala jsem si, jestli bude taky taková ta zkouška, kterou má Zmijozel, přesněji Salazarovu přísahu. Překvapilo mě ale, že tu asi nic takového není. Ale nevadí, až tak mi to tu nechybí!

Pozn. redakce: Ale je, Leo. Dočkej času, Havraspár Tě možná taky překvapí.

Nasterea Scriven

*

Corvinus Declaratio: Těšíš se na výuku? Co bys nejraději studovala a jak myslíš, že ti studium půjde? Budeš druhá Hermiona? *zasměje se*

Eigrela Alesev: *zakucká se při té představě* Hermiona asi ne. *zasměje se* Ale doufám, že mi studium půjde a že koleji přispěji body, abychom získali školní pohár.

Rogerina Retta MaylorMoc se těším, zatím jsem si zapsala předmět Kočka, tvor v kouzelnickém světě, dále plánuji Knihomilství a... dál se uvidí. Obávám se, že úžasná studentka nebudu. Znám se: Mám to úvodní nadšení, ale nikdy jsem nebyla studijní typ. *zasměje se*

Nasterea ScrivenDruhá Hermiona? Asi těžko. Popravdě jsem měla v plánu se letos dost flákat, ale nakonec jsem si uspořádala priority a však to znáte... jeden předmět, pak druhý, pak třetí... a mám v plánu ještě aspoň jeden! Na Hermionu sice nemám, ale je příjemný relax si po škole u mudlů jen tak sednout a napsat něco, co mě skutečně baví a zajímá.

Markét Maky ModřinkováMoc se těším na výuku. Chtěla jsem studovat Čokomagii a Bonzologii podle seznamu předmětů, co se zde vyučovalo či vyučuje, ale bohužel se to neotevřelo. *zatváří se smutně* Snad příště. *usměje se* Druhá Hermiona? No to asi ne, nejsou finance. *zasměje se*

Lea PhillipsNa přihlášování do výuky jsem se nemohla dočkat už od chvíle, co ji oznámili. Hned jak bylo dovolené se někam přihlásit, jsem si vybrala jako svůj první předmět Testrálologii, protože mě fascinují všichni ti koníci s křidýlkami. Časem jsem se ještě zapsala do Kouzelných formulí, Obrany proti černé magii a Létání na koštěti. Myslím si, že budu nejlepší žačka na hradě! To si mě budete všichni pamatovat!

*

Corvinus Declaratio: Co famfrpál? Budeš ho chtít vyzkoušet? Jaký post bys nejraději hrála?

Eigrela Alesev*chvilku mlčí, a pak zašeptá* Víš, já jsem na sporty strašné dřevo, takže v zájmu bezpečnosti ostatních a mého zdraví bych se ke koštěti ani k potloukům neměla přibližovat.

Rogerina Retta MaylorFamfrpál by mě lákal, jen se obávám, že na něj nebudu mít dostatek času. Ráda by jsem si ale zkusila post střelce.

Nasterea ScrivenNa famfrpál nebudu mít vůbec čas, takže jsem se nad postem popravdě ani nezamýšlela.

Markét Maky Modřinková: Na famfrpál se moc těším. Ráda bych se stala chytačkou. *usměje se* Tak snad se mi to podaří. *usměje se*

Lea PhillipsNo jasně! Přece si ho nenechám ujít! Jak jsem již říkala, tak chodím na předmět Létání na koštěti. Snad mi to alespoň trochu pomůže se dostat do týmu a hrát za Havraspár. Ale jsem si vědoma toho, že musím ještě tolik věcí dohánět... A post mám také jasný. Dlouho jsem o tom přemýšlela a nakonec jsem dospěla k tomu, že ze mě bude super brankářka!

Markét Maky Modřinková

*

Corvinus Declaratio: A co kolejní časopis? Cítíš se na to, že bys do něj zkusila psát, nebo tvé zájmy jdou jiným směrem?

Eigrela AlesevDívala jsem se na náš kolejní časopis, a možná bych to někdy zkusila, ale to až třeba příští semestr, chci nejdříve zjistit, jak budu všechno stíhat.

Rogerina Retta MaylorRozhodně se do tvorby časopisu zapojím, velice mě to láká.

Nasterea ScrivenKolejní časopis je hrozně skvělý a už jsem se v redakci stihla hezky zabydlet! Napsala jsem pár patrol a možná dojde i na nějaké články, kdoví. *nasadí andílkovský výraz*

Markét Maky ModřinkováMyslím, že budu mít i čas na psaní do kolejního časopisu. *usměje se* Ráda bych dělala rozhovory, ale i jiným stylům psaní se samozřejmě nebráním. Jen v módní patrole si ještě nejsem moc jistá v kramflecích.

Lea PhillipsPřed pár dny jsem dostala tu možnost do kolejního časopisu psát. Chvíli jsem tak uvažovala co napsat za článek, a pak jsem na to zničehonic kápla! Takže momentálně pracuji na mém prvním velkém projektu, ale je tajemství, jakém. To bude překvapení!

*

Corvinus Declaratio: A teď něco z potterovského světa na odlehčení rozhovoru. Kdo z následujících Havraspárských je ti nejvíce sympatický a proč?Lenka Láskorádová, Cho Changová, Zlatoslav Lockhart, Ufňukaná Uršula, Garrick Ollivander.

Eigrela AlesevNikdy jsem o tom takhle nepřemýšlela. Hmm *chvilku se zamyslí* Garrick Ollivander. Myslím, že není třeba vysvětlovat proč.

Rogerina Retta MaylorUrčitě Lenka Láskorádová. Je taková zasněná a trochu jiná, přesně jako já.

Nasterea ScrivenTo je přece jasný! Jen a jedině Lenka je tak potrhlá a švihlá, že ji prostě nejde nemít rád. Má boží humor a je tak nějak svá. A takové lidi mám moc ráda.

Markét Maky ModřinkováNejvíce je mi z Havraspárských sympatická Lenka Láskorádová. Připomíná mi mě samotnou. Hlava v oblacích. Přátelská a je prostě svá a má svůj styl, což se mi na ní moc líbí. *usměje se*

Lea PhillipsZaručeně Lenka Láskorádová! A víte proč? To nevidíte tu podobu? Má stejně krásné vlasy jako já a také vidí testrály, které vidím i já, což je zajímavé, protože jsem nikdy neviděla nikoho z mé rodiny umírat. Ale co když jsem měla bratra, když jsem byla malá a on umřel? Rodiče jsou ale podrazáci, že mi o tom nepověděli!

Lea Phillips

*

Corvinus Declaratio: A kdo naopak nejméně?

Eigrela Alesev*tady to jméno vyhrkne hned* Ufňukaná Uršula. Já chápu, že měla tragickou smrt, dokonce s ní i soucítím. Opravdu tomu rozumím, ale po tolika letech jí to fňukání snad nemže ani bavit, ne?

Rogerina Retta MaylorZlatoslav Lockhart, je to neskutečně prohnaný šmejd. *zasměje se*

Nasterea Scriven: Zatoslav Lockhart! Většiho náfuku svět neviděl. *usměje se*

Markét Maky ModřinkováZlatoslav Lockhart. Fakt je z Havraspáru? To mám nějaké mezery teda. *zasměje se* Namachrovanej frajírek, co si přisvojoval zásluhy jiných. Hrozně mi lezl na nervy.

Lea PhillipsNo kdo jiný než Ufňukaná Uršula... Vždy, když jdu do dívčí umývárny, slyším ten její otřesný skřehot a pozpěvování. Říkám si, že z toho snad jednou zešílím! A když se naskytne nejbližší příležitost, z umývárny rychle vypadnout, nečekám ani minutu a šupajdím co nejdále. Také když jí jen tak letmo zahlédnu, strašně mě deprimují ty její dva copánky. To se ani za ta léta neumí učesat? Koupím jí hřeben na vlasy a dám jí ho, ať se pořádně upraví a vypadá k světu.

*

Corvinus Declaratio: Děkuji za rozhovor. Pokud chceš něco našim čtenářům vzkázat, zde máš na to prostor.

Eigrela AlesevHodně štětí do nového školnho roku a hodně sil. *zasměje se*

Rogerina Retta MaylorBuďte hrdí, že jste tu, taky na svou kolej! Být čaroděj je super! Ať žije hrad!

Nasterea ScrivenVzkázat? Hm... šéfredaktorové už šediví... ne, to nemůžu říct.
Pozn. redakce: No to fakt nemůžeš, škrtám!

Mějte se krásně, čtěte Corvinus Declaratio a nezapomeňte podrbat za uchem každou jednu z vašich sov! A přečtěte si něco hezkého!

Lea PhillipsZdravíčko vám, co čtete tyto řádky! Přeji vám do nového roku hodně, hodně, hodně úspěchů jak ve výuce, tak na famfrpálovém hřišti. Moc děkuji Všem, co se o tu mě tak trpělivě starají! A teď to nejdůležitější... nezapomínejte číst kolejní časopis!

***

Děkuji naši nejmenším, že se nám takto krásně představili a doufám, že jste se o nich něco dozvěděli. Vypadá to, že jsou z hradu stejně nadšení jako hrad z nich, tak doufám, že jim to vydrží. Na závěr bych to celé shrnula slovy prvačky Rogeriny: „Být čaroděj je super! Ať žije hrad!“ a také těmi od prvačky Nasterea: „Mějte se krásně, čtěte Corvinus Declaratio (...)“
Zalíbil se ti článek? Vyjádři svůj názor v komentářích, to je totiž to, co autor článku ocení nejvíce! přidat komentář


Tiráž Autor: Aya Watanabe
Vydáno: 6/2021

Komentáře
Děkuji, Leo! :-)
Ayuš | 12. 09. 2021
No nene! Skvělý článek, vážně se povedl! :D
Lea Phillips | 12. 09. 2021
1632278806