Byl/a z Havraspáru... Quirinus Quirrell

Když se řekne jméno Quirinus Quirrell, jen málokdo si nejspíš představí někoho jiného než koktavého profesora Obrany proti černé magii, který své tělo propůjčil Pánovi zla, a nakonec ho to stálo život. Ale tohle není všechno. Pojďme se spolu podívat, kdo tento kouzelník opravdu byl.

Quirinus Quirrell se narodil 26. září nám neznámého roku. Byl smíšeného původu a moc odvahy a sebedůvěry do vínku nepobral. Býval to tichý a uzavřený chlapec, který ze všeho nejraději cestoval a věnoval se svému koníčku  lisování kvetin.

Quirinus Quirrell

Protože se příliš neprojevoval, jelikož si sám moc nevěřil a určitě i proto, že nebyl kouzelník s čistou krví, stal se snadno a rychle terčem šikany, s čímž se velice těžko smiřoval. Vlastně, nesmířil se s tím nikdy.

Jak už to bývá, pokud jste podceňováni, chcete lidem kolem dokázat, že vás podceňovat nemají. A nejlepší cesta k takovému druhu úspěchu je, když se vás budou bát. Není proto překvapivé, že se Quirinus začal zajímat o černou magii. Snažil se o ní co nejvíc zjistit a naučit se ji ovládat, ale došlo mu, že to sám nedokáže.

Každý slyšel o lordu Voldemortovi. Každý slyšel o Harry Potterovi. A každý slyšel o tom, že Pán zla po tom, co zmíněný chlapec přežil smrtící kletbu, zmizel neznámo kam. Někteří věří tomu, že zemřel, ale jiným hlodá, že to nemohlo být tak snadné.

A právě tohoto stébla se náš nešťastný čaroděj chytil. Rozhodl se, že Pána zla najde a nechá se od něj všemu naučit. Možná mu bude muset i sloužit, ale na tom nezáleželo. Důležité bylo, že už ho nikdo nebude podceňovat nebo ho urážet a zesměšňovat.

Quirinovi, který v té době už byl zaměstnán v bradavické škole čar a kouzel, se skutečně podařilo svého vysněného učitele nalézt, ale buď špatně odhadl vlastní a Voldemortovu sílu a schopnosti, nebo jen nedomyslel možné důsledky svého jednání  nebo byl natolik zaslepen touhou být uznávaný, že mu to bylo jedno  a lord Voldemort ho přesvědčil, aby mohl využívat jeho vlastní tělo.

Když si uvědomil, co se stalo, už s tím nemohl nic dělat. Jeho vnitřní síla nebyla taková, aby Voldemorta, třebaže oslabeného, přemohla. Pokud mu někdy vzdoroval, pak to bylo jen na krátké okamžiky a nic nezmohl. Mohl jen skrývat, co se skutečně děje a to, že náhle začal koktat  pravděpodobně vlivem vnitřní paniky, když byl uvězněn v moci Pána zla  vysvětlovat smyšlenou historkou o tom, že v Albánii byl napaden upíry. (A vůbec se tam ve skutečnosti nesetkal s lordem Voldemortem!)

Quirinus Quirrell se z jeho moci už nikdy nedostal. Voldemort si z něj v podstatě udělal dočasný viteál, na kterém zároveň parazitoval, vedl jeho ruku a donutil ho až k pokusu o vraždu Harryho Pottera na konci jeho prvního ročníku v bradavické škole čar a kouzel. Ten byl ovšem neúspěšný a Quirina stál, jak víme, život.

***

Budu ráda, pokud mi do komentářů napíšete, jak byste se ve stejné situaci zachovali vy. Já osobně a bez mučení musím říct, že vůbec netuším. Cítila bych se určitě bezradná, možná dokonce zlomená a opravdu nedovedu říct, jaké myšlenky by se mi honily hlavou a čeho bych byla schopna.
Zalíbil se ti článek? Vyjádři svůj názor v komentářích, to je totiž to, co autor článku ocení nejvíce! přidat komentář


Tiráž Autor: Rogerina Retta Maylor
Vydáno: 6/2021

Komentáře
Ayo, pokusím se. :-)
Rogerina | 17. 09. 2021
Rog, to moc ráda slyším, protože článek se ti opravdu povedl. Doufám, že takových bude víc, o těch potterovských havraspárských mě fakt baví číst a ty to máš moc pěkně napsané :-)
Ayuš | 13. 09. 2021
Rádo se stalo, madam Ansi. Nehorázně mě to psaní baví a baví mě zjišťovat si i informace o kouzelnících do článků.
Rogerina | 13. 09. 2021
No vidíte to. Já jsem tohoto profesora nikdy neměla za velkého myslitele a brala jsem ho celkem s despektem. Ale když se na to člověk podívá do hloubky... no určitě to nutí k zamyšlení. Děkuji za Váš článek, slečno.
Ansí | 12. 09. 2021
1632273555