Penelopa Parren: „Myslím si, že všechno jde lépe s úsměvem.“

Při závěrečném kolejním večírku jsme získali nové majitelky stříbrného plíšku. Kromě Melanie Abott se prefektou stala také Penelopa Parren. Dovolte mi ji vám představit.

Penelopa Parren se na hradě poprvé ukázala v Létě 2018. Během prvního ročníku se stala Nováčkem kolejní atmosféry. Po jejím třetím ročníku se na chvíli vzdálila z hradu a příbližila se k tučňákům. Po návratu běhěm školního roku Zima 2021 se stala jednou z osmi účastnic projektu Týden živlů, kde její partnerkou byla naše druhá nová prefekta Melanie Abott. Následující rok, tedy školní rok Léto 2021, se stala pomocnicí zasedačky a připadla jí práce organizování Modrých večerů. Její kolegyní byla opět Melanie. Holky pravidelně pořádaly každou netermínovou sobotu jeden z osmi večírků, kteří si všichni zúčastnění velmi chválili. Při závěrečném havraspárské večírku byla jmenována jako nová prefekta.

Penelopa Parren

**

Corvinus Declaratio: Ahoj Penny, děkuji, že jsi přijala moji nabídku na rozhovor. Můžeme začít a začneme velmi zlehka. Jak se Ti teď na začátku roku daří? *nabídne Penny hrnek s čokoškou*

Penelopa Parren: Ahojky, moc děkuji za pozvání *s poděkováním přijme čokoládu* Momentálně se mi daří skvěle, mám velkou radost z nováčků, kteří jsou moc milí a velmi aktivní. *usměje se*

*

Corvinus Declaratio: Tak to jsem ráda, že máš skvělou náladu. *usměje se* Na hradě jsi od Léta 2018, takže jsi na hradě či v koleji, vyzkoušela spoustu aktivit. Kterým aktivitám se nyní věnuješ nejvíce?

Penelopa Parren: Momentálně se soustředím na výuku, snažím se věnovat famfrpálu, i když na něj nemám tolik času, kolik bych si přála, ale hlavně se snažím co nejvíc trávit čas s lidmi v kolejní místnosti, účastnit se sešlostí a zkrátka být se svými přáteli. Také se pokouším o to, aby byl každý v koleji spokojený. *usměje se*

*

Corvinus Declaratio: Třeba si letos přijdeš odpočinout na famfrpálové hřiště od povinností. *napije se čokolády* Během minulého roku ses stala jednou z organizátorek Modrých večerů. Jak na tyto večery vzpomínáš?

Penelopa Parren: Rozhodně pozitivně. S Mel jsme to vzaly hodně vážně a občas to byla dost fuška, ale to, že lidé na večírky chodili a hlavně na ně chodili rádi, mi dodávalo hrozně moc energie a motivovalo mě to jít dál. *pousměje se nad vzpomínkou na Modré večery* A navíc s Mel se skvěle spolupracuje a ještě k tomu je to moje (už) dlouholetá kamarádka, takže to hned bylo zase o něco hezčí.

Modré večery

*

Corvinus Declaratio: Myslím si, že ta náročnost za to určitě stála. *zavzpomíná na famfrpálový Modrý večer* V koleji jsi známá svojí oblibou knížek. Máš pro nás nějaký tip na dobrou knížku?

Penelopa Parren: Řekla bych, že dobrých knížek je nespočet a nerada bych si dovolila tvrdit, že je některá lepší než jiná. Pokud bych ale za sebe mohla doporučit nějakou knihu, bude to Nedej se od Rainbow Rowellové, která má podle mě v sobě všechno, co by skvělá knížka měla mít. Navíc je přímo jako dělaná pro milovníky HP, také se odehrává v kouzelnické škole.

*

Corvinus Declaratio: Ta zní velmi zajímavě! *zapisuje si název knížky* Během Zimy 2021 jste z Melanie staly partnerkami v rámci projektu Týden živlů, kde jste získaly první místo. Dále, jak už jsem zmínila, jste spolu pořádaly Modré večery. Jak vidíš vaši budoucí spolupráci? Nebojíš se jistého úpadku společné aktivity?

Penelopa Parren: Určitě mě mrzí, že spolu s Mel nebudeme spolupracovat tak jako dřív, nicméně věřím, že se přeci jen najde něco, na čem budeme společně pracovat a že si to užijeme stejně jako všechny naše předešlé spolupráce. *zasměje se* Myslím, že Mel bude skvělá spoluprefektka už jenom proto, že se navzájem známe a už víme, co od sebe navzájem očekávat.

*

Corvinus Declaratio: Myslím si, že obměna kolektivu taky neuškodí. *přerovná pergameny* Co jsi říkala, když Ti přišla nabídka na funkci prefekta? Váhala jsi, nebo si ji přijmula bez protahování?

Penelopa Parren: Musím se přiznat, chvilku jsem váhala, nevěděla jsem totiž, co taková funkce prefekta přesně obnáší, ale jakmile jsem dostala bližší informace, věděla jsem, že chci jít do toho.

Jmenování Penelopy prefektkou

*

Corvinus Declaratio: Nemáš strach z těch povinností, že bys to nemusela vzládat?

Penelopa Parren: Trošku ano, ale jsem piípravená udělat všechno pro to, abych to zvládla jak nejlépe to půjde *usměje se*

*

Corvinus Declaratio: Určitě to zvládneš! *s podporou na Penny koukne* Máš v rukávě nějaké eso, pomocí kterého chceš posunout Havraspár dále?

Penelopa ParrenNevím, jestli se tomu dá říkat eso, ale určitě pozitivní energii. *zasměje se* Myslím si, že všechno jde lépe s úsměvem, a navíc dobrá nálada dodává lidem motivaci a elán na cokoliv, na co potřebují. Chci, aby havránci věděli, že i pokud se jim zrovna nedaří, zase se to spraví a pokud potřebují, můj sovinec je pro ně otevřený. *pro zdůraznění svých slov přikývne a upije si z čokolády*

*

Corvinus Declaratio: Ano, pozitivní energie je vždy potřeba! *usměje se* Co pro tebe znamená Havraspár? Kde vidíš jeho slabé a silné stránky?

Penelopa Parren: Havraspár pro mě znamená druhý domov. Je to pro mě místo, kde můžu trávit čas s přáteli, sdílet s nimi novinky ze svého života, ale i své problémy a kde mě všichni podrží, když to potřebuji. V jeho nitru sbírám inspiraci i motivaci a jsem nade všechno ráda, že do této koleje patřím.

*

Corvinus Declaratio: Penny, děkuji za čas, který jsi mi věnovala. Chceš nám ještě něco sdělit?

Penelopa Parren: Také mockrát děkuji. *usměje se a dopije čokoládu, kterou s poděkováním odloží* Na závěr bych chtěla dodat, že vedení koleje a hlavně péčka pro mě vždycky byli lidé, ke kterým jsem vzhlížela a byli tak trochu mým vzorem, tak doufám, že pokud to má někdo stejně, tak se pokusím ho nezklamat a být co nejlepší prefektkou, co svedu. Mám vás všechny moc ráda a doufám, že bude naše kolej dál vzkvétat tak, jak vzkvétala doposud  pokusím se pro to udělat maximum. A teď už přenechám slovo dalším, mockrát děkuji za rozhovor. *usměje se a zamává všem*

***

Krásná slova na závěr od Penny, na která si dovolím navázat. Ať máte jakýkoliv problém, nebojte se našim péčkům ozvat, Vždy se vám budou snažit pomoc.

Na samém konci článku, bych chtěla Penny popřát hodně úspěšných nápadů, hodně aktivních havránků a hromady čokolády!
Zalíbil se ti článek? Vyjádři svůj názor v komentářích, to je totiž to, co autor článku ocení nejvíce! přidat komentář


Tiráž Autor: Addie Hazel
Vydáno: 6/2021

Komentáře
1632273931