Podzim v naší koleji

Jak tráví Havraspárští podzim? Mají ho rádi? A jak se vůbec na podzim oblékají? To vše se dozvíte z textu tohoto článku, který je bohatě protkán i autorskými fotografiema několika členů naší koleje.

Podzim se přes okna dostal i do naší kolejní místnosti a ta se zaplnila fotografiema Havraspárských v podzimních outfitech. Ke každé fotografii pak havrani připojili i krátké povídání a Vy teď můžete nasát tu pravou podzimní atmosféru jak z fotek, tak z textů, co naši havrani vytvořili jako soutěžní příspěvek do vnitrokolejní soutěže.

**

Podzim v Havraspáre“

Laura de Morganne a Amaltheia Capella Moonlight

Laura de MorganneTo jsme se tak jednou s Theiou procházely po Zakázaném lese nedaleko Vílího paloučku, až jsme našly úplně prťavoučké dveře. Byly jsme trochu zmatené a chtěly jsme raději odejít, kdyby se za tím náhodou schovávala nějaká nepravost, ale než jsme stihly zmizet, objevil se před námi hrozně milý trpaslík. Popovídal si s námi, povídal nám o všech našich fialových, které taky zná a ptal se, jak se daří ve škole. Na rozloučenou nám poradil, abychom si užívaly svých školních let, jak jen to jde

Amalatheia Capella MoonlightAko vyzerá jeseň v modrej koleji? Predstavujeme dva typy ľudí, dva spôsoby, ako sa s jeseňou vysporiadame. Lau predstavuje tú uzimenú časť koleje, ktorá sa s príchodom prvých chladných dní a prvých dažďových kvapiek oblieka do dlhého. Nezabúda na potrebný šál a rozviate vlasy si chráni klobúkom. Nezabúda však na svoju kolej a kolejné farby, ktoré hrdo háji aj na jeseň. Ja potom predstavujem tú skupinu, ktorá sa s príchodom jesene zahalí do podobne farebných a kriklavých outfitov a užíva si jesenné farby vonku aj na oblečení. Nejaké chladnejšie stupne ma nezastavia pred oblečením si šiat, ktoré nie len farbou, ale aj potlačou sú samotným stelesnením jesene!

*

„Patronka s patrončetem v podzimním lese“

Melanie Abott a Eigrela Alesev

Melanie AbottBylo krásné podzimní odpoledne a já jsem si řekla, že musím vytáhnout patrončecí na podzimní procházku do hradního okolí. Prošly jsme se po lese, skvěle si popovídaly a užily si společně strávený čas. Nakonec jsme si ještě na památku pořídily tuto fotku.

Eigrela AlesevFotka byla pořízená v sobotu dopoledne, kdy bylo ještě sluníčko při procházce s mojí milou a starostlivou patronkou. Za mě to byla super procházka a doufám, že ji brzy zopakujeme.

*

„Tři podzimní podoby havraspárské duše“

Addie Hazel, Lea Phillips a Indris Elwinor

Addie Hazel, Lea Phillips a Indris Elwinor: Rozhodly jsme se pro ztvárnění tří nejčastějších aktivit studentů havraspárské koleje, kterou jsou typické pro podzimní období.

Nalevo můžete vidět postavu redaktorky Addie Hazel, která třímá v ruce safírový brk, který symbolizuje nejen literaturu, ale tvůrčí činnost koleje jako takové. Zároveň její oblečení v barvách podzimu ukazuje přechod z mírného babího léta (krátká oranžová sukně a lehounké střevíčky) do chladnějších dní, symbolizovaných vestičkou.

Lea Philips, oblečena ve školní uniformě symbolizuje studium a touhu po vědění, jež je studentům Havraspáru tak blízká. Ozdoba ve vlasech je složena z tmavších tónů, než je tomu u Addie, protože podzim již pokročil a příroda počíná pomalu ztrácet své jasné barvy. Famfrpálový pohár, který Lea třímá, je pak pojítkem se třetí postavou fotografie.

Indris, oblečena v kompletní famfrpálové výbavě představuje velmi oblíbenou podzimní aktivitu naší koleje  trénink famfrpálu. Na podzim odkazují dýňové náušnice, které zároveň mají za cíl rozptýlit soupeře. Dalším atributem, který měl být zvěčněn na této fotografii, měl být set havraspárské horké čokolády, jež je neodmyslitelně spjata nejen s podzimem, ale i s kolejními tréninky famfrpálu, kde se s ní uplácí zlatonka a potlouky. Merlinžel čokoláda byla tak výborná, že nám ji pan Paštička místo vyfocení celou vypil.

*

„Havraspárský nádech podzimu aned havrani v lese“

George McGloid a Gabrielle Sweet

Fotografii vytvořila dvojice havranů ve složení George McGloidGabrielle Sweet.

*

„Havranice na výletě“

Betria Carson a Eleonora Anima

Betria CarsonEleonora Anima: Bet a Elea na výpravě pro podzimní přísady do hojivých lektvarů pro havráňata, samozřejmě se zásobou čokolády na cesty.

*

„Podzimní krááásky“

Aimée Leavittová a Nasterea Scriven

Aimée Leavittová a Nastarea ScrivenPodzim je krásné období samo o sobě, ať už je venku jakékoliv počasí. Občas je nádherně, sluneční paprsky nasvěcují nejrůznější podzimní barvy, jindy je atmosféra pochmurnější, ale o to příjemnější je se zachumlat do deky s čajem a knihou v ruce. S Reuš jsme si toho zrovna užívaly, procházely se alejí v Godrikově Dole, když jsme narazily na Paštičkovu čarokreslírnu. Dosud jsme se spolu ještě nezvěčnily, takže byla nutnost to napravit! Po cestě jsme nasbíraly listy a větvičky, vpletly si je do vlasů a naše podzimní fotka byla připravená k vlepení do našich alb.

***

Z fotek jste jistě načerpali dostatek inspirace na podzimní outfity a mimo to jste se dozvěděli, jak na podzim nahlíží naši havrani. Nás by na závěr článku zajímalo, jak vy nahlížíte na jejich soutěžní příspěvky v podobě fotografií. Která fotka se vám líbila nejvíce? Napište nám to do komentářů!
Zalíbil se ti článek? Vyjádři svůj názor v komentářích, to je totiž to, co autor článku ocení nejvíce! přidat komentář


Tiráž Autor: Corvinus Declaratio
Vydáno: 7/2021

Komentáře
Moc krásný článek, pěkně se čte.
George McGloid | 29. 11. 2021
Je zajímavé vidět, jak ostatní havrani vidí podzim v mo(u)dré koleji! :)
Addie | 28. 11. 2021
1643099545