Král(ovna) Halloweenu

Soutěžemi k probíhajícím oslavám se to jen hemží, přesto si Corvinus Declaratio nemohl odpustit přidat svou nabídku k tomu, jak se trochu halloweensky vyřádit a něco za to i získat. Třeba titul!

Jestliže ještě nejste všelijakými soutěžemi k Halloweenu přehlceni (nebo jste a jen jste zvědavě nakoukli, s čím zase kdo přišel), u řádků tohoto pergamenu jste se zastavili správně. Havraspárský kolejní časopis se totiž rozhodl dát prostor všem, kdo by rád aspiroval na halloweenskou korunovaci! Stačí jen splnit pár jednoduchých disciplín. Není problém se zapojit i jen částí, menším titulem (i odměnami), odměníme každého odvážného.

**

Jak by řekli redaktoři z naší Módní patroly, základem všeho je správný outfit. Dokáže navodit atmosféru, napomůže se vyjádřit a vžít do role. Zvláště o Halloweenu se hodnotí nejrůznější kostýmy, proto zde taková část nesmí chybět. Oblečte se tedy, kde a jak uznáte za vhodné, a zvěčněte svůj model kouzlem *printscreen*. Můžete také připojit stručný popis, na jaký kostým se vlastně díváme.

*

Další ohranou částí Halloweenu je dlabání dýně. Protože jsme rovnou smířeni s tím, že originalitou zrovna neoslníme, a protože je důležité, aby si král(ovna) Halloweenu vyzkoušel(a) i ty nejznámější tradice, ani my to v naší soutěži nemůžeme vynechat. Prosíme tedy, zde máte dýni a nožík a řezejte, jak uznáte za vhodné! Vpravo dole pak můžete ovládat den a noc, vyfoťte tedy svou dýni, jak se svíčkou uvnitř září do okolí.

*

Abyste také mohli trochu protáhnout své mozkové závity (a ujistili se tak, že tento orgán ještě neposnídali zombíci), připravili jsme pro vás děsudoku. Pokud vás lekají obrázky, tak plní účel, ale nemusíte se tím trápit. Klidně si zadání přepište s čísly, vypracování vám uznáme v obou variantách!

zadání děsudoku

*

Vrátíme se ke klasice. Dnešní podoba Halloweenu už je pro některé nepředstavitelná bez koledování – u nás na hradě tomu není jinak. Podělte se tedy s námi o nějakou svou koledu! Pokud se této tradici z jakéhokoliv důvodu vyhýbáte, můžete i přispět ztvárněním nějakého halloweenského výjevu či strašidelným příběhem, jenž nemusí být nikterak dlouhý. I nějakou výzdobu si můžete vytvořit a vyfotit. Ať se rozhodnete pro cokoliv, nebojte se popustit uzdu fantazii a hlavně si tvoření užijte!

*

Poslední disciplína bude možná trochu překvapivá. Nesouvisí totiž tolik s Halloweenem jako takovým, spíše se Samhainem (který je občas považován za předchůdce našeho svátku). Budete sbírat lískové oříšky. Zdá se vám to zvláštní? Dovolte mi tedy představit souvislosti – tehdy se slavilo i věštěním, k čemuž se mimo jiné používaly i právě tyto oříšky. Vzhledem k tomu, že symbolizovaly ohromnou moudrost, náš časopis se na to nemohl nezaměřit. Nasbírejte tedy co nejvíce oříšků! Nebo se alespoň pokuste ubránit dluhu. Ve veverku se proměníte zde.

***

Ať splníte jednu či více disciplín, nezapomeňte je vyslat externí sovou na adresu a.leavittova@gmail.com, ať vás můžeme řádně odměnit. Poslední sovy přijímáme 7. mlžena (listopadu).

Nyní už nezbývá nic jiného, než vám popřát mnoho štěstí a co nejméně infarktů! V komentářích můžete zmínit, koho byste vy korunovali na krále či královnu Halloweenu.
Zalíbil se ti článek? Vyjádři svůj názor v komentářích, to je totiž to, co autor článku ocení nejvíce! přidat komentář


Tiráž Autor: Aimée Leavittová
Vydáno:

Komentáře
Super soutěž s rozmanitými úkoly. Děsudoku se stává s mými vkreslenými obrázky ještě děsivější. :D
Prin | 08. 11. 2022
Krásné úkoly! Moc mě bavilo vyřezávání dýně, na reálné si nikdy netroufnu, tak aspoň takto :) Jo a říkám to už asi popáté, ale název "děsudoku" je dokonalý! :D
Ayuš | 30. 10. 2022
1670477281