Hogwarts Legacy

Už se to blíží, už je to skoro tady! Pojďme si společně zkrátit to čekání a mrknout se, co nám vývojáři slibují. Nevíte o čem je řeč? Nic se neděje, vše zjistíte!

Čeká nás pozoruhodná cesta kouzelnickým světem, která začíná  přijetím do jedné ze čtyř kolejí. Získáváte dovednosti v oblasti čar a kouzel plněním různých úkolů a na řadu přijdou i důležitá rozhodnutí.

Máte možnost stát se studentem jedné ze čtyř kolejí v akční RPG hře pro jednoho hráče s otevřeným světem, odehrávající se v 19. století ve škole čar a kouzel v Bradavicích. Dějová linka příběhu se tedy odehrává před samotným dějem Harryho Pottera. Přičemž Vy můžete odhalit skrytou pravdu o kouzelnickém světě, který čelí nebezpečí. Ptáte se, co je to otevřený svět, a co od něj očekávat? Více variant a možností na prozkoumávaní prostředí samotné hry. U klasických koridorových her máte danou cestu po, které máte jít a hra vás dále nepustí. A to jak pohybem, tak dějem. Tady by to mělo být přesně naopak. Máte sice splnit jistý úkol, ale neznamená to, že si nemůžete udělat výlet do Prasinek a dát si máslový ležák u Tří košťat a pokecat s madam Rosmertou.

**

Podle dostupných informacích Hogwarts Legacy vydává Warner Bros. Games prostřednictvím Portkey Games Label. Samotný vývoj má na starost Avalanche Software (série Just Cause a Mad Max). Přestože je hra postavena na kouzelnickém světě, který nám prvně představila J.K. Rowling, tak samotná autorka se na jejím vývoji nikterak nepodílela. Nejedná se tedy o nový a ani navazující příběh, případně ani o adaptaci původního díla. Tvůrci hry ovšem úzce spolupracovali s jejím týmem tak, aby byla zachována autenticita původního díla, na kterou jsme zvyklí z knih a filmů, přičemž se snažili rozšířit náš oblíbený svět.

Hra měla původně vyjít v roce 2021, ale byla odsunuta. V srpnu 2022, bylo vývojáři ze společnosti Avalanche Software tweetem oznámeno, že hra vyjdev prosinci 2022, ale byla opět odložena a nakonec bylo stanoveno to magické datum na 10. 2. 2023, což už je vlastně za rohem. Na své si přijdou milovnicí konzolí  i počítačů, hra má totiž neskutečný počet platforem na kterých půjde hrát od PlayStation®5, ®4, ®4 Pro, Xbox serie X|S, Xbox One konzole, Nintendo Switch až po PC. Komplikace přichází s daty vydání na jednotlivé platformy  hra sice vychází v únoru, ale jen na určitá zařízení. PlayStation®4 a Xbox One má datum vydání posunuté až na 4. 4. Nintendo Switch si počká až do 23. 7. 2023.

Hogwarts Legacy

*

Než se nadchnete a rozhodnete si hru koupit, doporučuji si pořádně nastudovat systémové požadavky. Platforma Steam to má jednoduše vyřešené. Pokud máte účet, najedete v obchodě na hru a Steam Vám ukáže minimální a doporučené hardwarové požadavky hry. Hra bohužel neobsahuje české titulky, ale osobně si z toho nic nedělám, protože zlaté české ručičky.

Vzhledem k tomu, že jsou k dostání tři varianty  standardní, luxusní a sběratelská edice. Edice se od sebe liší podle zařízení, na kterém se ji rozhodnete hrát. Dle mého názoru, je na tom nejlépe platforma PlayStation. Zde mimo samotné hry dostanete jak jízdní zvíře v podobě hipogryfa a klobouk (obojí tzv. digitální dárky), tak v případně luxusní edice získáte i dřívější přístup do hry, a navíc ještě obdržíte speciální úkoly a balíček černé magie. Rozdíl v ceně u těchto edic v předobjednávkách je 10 €. Pro skutečné fanoušky a sběratele je pak speciální sběratelská edice, která obsahuje veškeré digitální dárky z předchozí edice, navíc přidává plášť z Kelpie (vodní démon), Steelbook s motivem Bradavic a hlavně rozevřenou knihu s mapou Bradavic a okolí s levitující magickou hůlkou. Cena za PC verzi byla stanovena na závratných 269 £ a konzolová verze na 279 £.

*

Na oficiálních stránkách Hogwarts Legacy se dočtete o Fan clubu HP, takhle se dostanete na stránky Wizarding World (pozn. bývalé Pottermore). Hogwarts Legacy totiž slibuje přenesení identity z fan clubu přímo do hry, takže pokud jste byli někdy zaregistrování a máte vytvořenou postavu, prožili jste zařazování a máte vlastní kouzelnickou hůlku, nebojte se, mělo by se to spárovat. Fan chlub HP má i svou aplikaci na telefon, aby byl zážitek plnohodnotnější. Bohužel pro naši zemi není ještě dostupná. Díky spárování vás ale čekají i odměny navíc. Takže proč si nezkrátit čekání a nezískat odměnu navíc? Registrace jde i s českou deménou e-mail.

***

Hogwarts Legacy slibuje pohlcující zážitek ze světa kouzel a podle ukázek kolejních místností, které vyšly na YouTube, je to velmi pěkně graficky zpracovaná hra. Mně osobně dost zaskočila také velikost celé hry. Co si o hře myslíte vy? Přemýšlíte nad jejím zakoupením? Líbí se vám? Zanechejte odpověď v komentářích.
Zalíbil se ti článek? Vyjádři svůj názor v komentářích, to je totiž to, co autor článku ocení nejvíce! přidat komentář


Tiráž Autor: Eigrela Alesev
Vydáno: 1/2023

Komentáře
Slyšela jsem o tom jen letmo, ale po přečtení článku opravdu přemýšlím že bych si to pořídila :D :)
Arizona | 27. 02. 2023
Já mohu jen doporučit! Můj přítel je nadšený, už má dohráno za Zmijozel a celý svět mi ukazoval :D. Grafika je krásná, úžasná a skvělá, ale mne osobně asi úplně nevyhovuje styl a zaměření hry. :)
Ginny | 22. 02. 2023
To je skvělý článek! O hře jsem měla povědomí, ale vůbec jsem netušila, jak se to pohybuje třeba cenově, ze jsou nějaké kategorie a na co všechno to jde pořídit. :) Mít čas a nebýt jazykové bariéry, tak bych si to přála jako dárek k narozeninám a zahrála si aspoň příležitostně. :D Tak si aspoň na mudl sítích najdu nějaká videa pařmenů, at se mužu kochat. :D
Nicolette | 21. 02. 2023
Já osobně mám načtené snad všechny mudlovské články, co o hře vyšly a shlédnuté všechna videa. :D Ale nic z toho nemůže nahradit článek opravdového kouzelníka. Protože co o tom mudlové vlastně vědí žejo. :D Jinak souhlasim s madam Verčou, že ta sběratelská edice je za ty peníze docela bída. A ač mám ke hře několik výhrad, těším se na ní i tak. :)
Prin | 05. 02. 2023
Jak holky, vím, že nějaká hra měla/ má vyjít, ale více informací jsem si nedohledávala, takže děkuji za souhrn informací! :)
Addie | 03. 02. 2023
Přidávám se k Ayuš, také děkuji za informace! Slyšela jsem, že se chystá, ale úplně jsem si nic nezjišťovala, tak jsem ráda v obraze. :D Sice si hru úplně nekoupím, ale článek byl stejně zajímavý a čtivý! :)
Aimée | 31. 01. 2023
Bezvadný článek, Eig, díky za něj! O Hogwarts Legacy jsem ještě neměla šanci a čas si přečíst jinde tak jsem ráda, žes tohle téma pokryla a já se o téhle hře konečně také něco dozvěděla :)
Ayuš | 30. 01. 2023
No tak to musim vyhrabat nekde me udaje k wizarding world!:D Jinak ta sberatelska edice je imo oskliva. Ale treba ze me mluvi zavist, mam predobjednanou standard edition - ale aspon cerny hypogryf zdarma neco neco. :D
Veronica N. Williamsová | 30. 01. 2023
1713169698