XXL Módní patrola: Závěrečná slavnost Zima 2023

Zmeškali jste závěrečnou slavnost? Nebo jste měli oči i uši jen pro pana řídícího? Pokud jste se nestihli rozhlédnout kolem sebe a zhodnotit krásné úbory svých spolužáků a profesorů, přinášíme vám malou ochutnávku slavnostní kouzelnické módy. A že je o co stát!

Závěrečná slavnost je vždy velkou událostí roku, tudíž je nepochybné, že se všichni studenti i profesoři pořádně vyparádí. Byla to taková sláva, až mi z té krásy oči přecházely. Pojďme se tedy společně podívat na pár vybraných outfitů zblízka, je to opravdu radost sledovat!

**

Loralei Silwerin

Jako první tu máme jednu ledovou královnu. Loralei si ze svého šatníku vybrala ledové řasené šaty, jež pěkně korespondují s ročním obdobím. Nicméně nezůstala jen u nich, vybavila se ledovými krystaly na ramenou a do vlasů si posadila čelenku ze zmrzlého kvítí. Nemohu si pomoci, ale i její vlasy mi připadají mírně ojíněné, nepřijde vám? A jakoby do nich ze strany foukal i ledový vítr, brr. Oceňuji pěkné bílé rukavičky, které se k plesovým šatům hodí po stránce módy i etikety. Možná i z praktických důvodů, pokud alespoň trochu zahřejí. Hodnotila bych 8 body z 10, běhá mi z té zimy trochu mráz po zádech.

Loralei Silwerin

*

Rain Bow Arrow

A tu hned vedle u stolu máme úplný protiklad, ohnivou nebelvírskou Rain. Také sáhla po řasených šatech (jsou prostě tak krásné, že se jim nedá odolat), ale tentokrát v odstínech rudé barvy. Díky dokonalému barevnému sladění s plesovými rukavičkami se však zdá, jako by měly dlouhé rukávy, za což dávám plusové body. Doplnění zlatým náhrdelníkem a Kolejní hrdostí je dle mého názoru velmi vkusné a reprezentativní. Okouzlila mě ovšem zejména paruka upletená z růží, skvěle dotváří celkový dojem nezkrotné vášně. S potěšením dávám 10 z 10!

Rain Bow Arrow

*

Maya Prinz

A nyní změna, půjdeme do zelena! Zmijozelská famfrpálová kapitánka Maya zrovna vítězně kráčela s letošním famfrpálovým pohárem, když mi na ní utkvěl zrak. Vyparádila se na tuto chvíli slávy opravdu zmijozelsky, není divu, při všech těch divokých vítězstvích. Líbí se mi barevný přechod na šatech i jejich ornamentální vyšívání, které pěkně ladí ke stříbrné stuze na rukou. Medúzina maska působí trochu strašidelně, ale když překonám strach, tak je opravdu zajímavá. Překvapuje mě levitující korunka na hadích tělech, ale vypadá to neobvykle pěkně. Kamenný had, který Maye sedí u nohou, je teď takovým neodmyslitelným doprovodem spousty zmijozelských, tak na slavnosti jistě nemohl chybět. Nejen díky neobyčejné korunce hodnotím tento outfit 10 body.

Maya Prinz

*

Winterlynn Critchflow

Mrzimorská studentka Winterlynn všem ukázala, že se nestydí. Dokonce dokázala vytvořit okouzlující outfit plný pohybu bez paruky, pouze s jediným vláskem na hlavě. Rozevláté popelavé šaty kolem ní víří, jak se točí v tanci a stříbrné střevíčky se jen kmitají sem tam. Obnažená ramena se skvěle snoubí s obnaženým čelem a modrá aura kolem vše ještě více zvýrazňuje. Ohleduplně má Winterlynn na obličeji roušku, aby na slavnosti nenakazila další nebožáky, ale i ta jí sekne k šatům. Má můj plný obdiv, nepochybně si odnese 10 bodů za inovativní model s notnou dávkou odvahy.

Winterlynn Critchflow

*

Eillen McFir Elat

A co profesoři? Oslovily mě šaty madam Eillen, jemné, splývavé a nádherně večerně vybarvené šaty, na kterých začínají blikat první hvězdy. Větší výstřih si ozdobila stříbrným náhrdelníkem a do vlasů připnula květinu od lesních víl. Víly zjevně věděly, jaká se bude hodit, protože nejen že jde pěkně do barvy k šatům, ale i na vlasech působí elegantně. Dle etikety má madam Eillen též rukavičky  a k šatům perfektně padnou. Možná jen pozornější oko si všimne, že madam má i třepotavé náušnice z peříček, které trochu zanikají v kadeřích.  A na ochranu před mačkajícími se studenty se nechává oblétávat stříbrným dráčkem - šikovný to mazlíček! Dle mého názoru si zaslouží krásných 9 bodů.

Eillen McFir Elat

*

Tadäus Trottertickler

A abychom nezapomněli i na pánské osazenstvo našeho hradu, mám tu pana profesora Tadäuse, který mě přímo oslnil. Vyměnil totiž svůj průzkumnický set za slavnostní róbu váženého mága a moc mu to slušelo. Sladil vše do fialovo černých tónů a oblékl rozevlátý slavnostní plášť a arcimágův přehoz. Elegantně spojil černý hábit s přehozem, vypadají, jako že k sobě neodmyslitelně patří. Moudrý výraz mu propůjčují i brýle na čtení a rukavice krále Šalamouna. Široký kouzelnický klobouk pěkně vyniká se svými zářivými hvězdičkami stejně jako zlaté hodinky na profesorově zápětí. Opravdu pěkné, nelze hodnotit jinak než 10 body z 10!

Tadäus Trottertickler

***

Tak to by možná stačilo, ať se máme na co těšit i příští školní rok a nevyzvoníme všechno, co se na závěrečné slavnosti objevilo. Přece jen kouzlo okamžiku je mocné a stojí za to si prohlédnout všechny ty kouzelné šaty a hábity na vlastní oči přímo ve Velké síni za světla planoucích svící. Už se opět těším! V komentářích mi zatím můžete sdělit, čí outfit se vám líbil nejvíce!
Zalíbil se ti článek? Vyjádři svůj názor v komentářích, to je totiž to, co autor článku ocení nejvíce! přidat komentář


Tiráž Autor: Ginevra Eleanor Zauberinová
Vydáno: 1/2023

Komentáře
Pekny výběr modelu, Ginny a samozřejmě super napsané komentáře! :) Já vždycky obdivuji všechny, kteří nosí saty a to nejen ku slavnostním příležitostem, ale i běžně. V šatníku mám nekolikatery a proste mi tam spis leží ladem, nějak je asi neumím nosit. :) Tak jsem rada, ze se alespoň mohu kochat ostatními.
Nicolette | 21. 02. 2023
Ach, ešte časy keď nebolo bežné mať plešku :D teraz je skôr rarita keď vidím niekoho s vlasmi
Jeba | 20. 02. 2023
Tomu říkám krásné róby! To musela být přehlídka, taková závěrečná slavnost. Už se těším, až se jí taky na konci roku zúčastním... :) A musím říct, že Mayin model mně asi zaujal nejvíce. Celkově mám dojem, že Zmijozel měl vždy skvělé módní ikony! :) Ale i model Rain se mi moc líbí :)
Ashley | 05. 02. 2023
Módu na slavnostech sleduji moc ráda, takže jsem ráda, že se modely můžu pokochat i přes svou nepřítomnost, díky! A souhlasím, že levitující korunka u Mayi je zajímavý a povedený prvek v kombinaci s Medúzinou maskou. :)
Aimée | 31. 01. 2023
Skvělé patroly, Ginny! ...jako vždy :)
Ayuš | 30. 01. 2023
1680162140