Corvinovský kouzelný gramofon

Slyšíte to? V dáli už cinkají rolničky a hrají koledy. Vidíte to? Na ulicích světélka svítí a doma svíčky plápolají. Cítíte to? Cukroví už se peče a na různých místech už voní jehličí. No není tohle magie? Vánoce se blíží. A ne, těmi davy v obchodech si nekažte náladu a už vůbec se nestresujte! Užívejte si kouzlo předvánočního času. Třeba s naším kouzelným gramofonem... V tomto nevšedním čase spojily se síly čarovné a nechaly vzniknout tomuto projektu. K tomu, aby se vše povedlo a splnilo to své radostné poslaní je zapotřebí jediného – Vás. Vás a vaší touhy někoho potěšit či rozesmát. Jdete do toho?

Ale nepředbíhejme, vezměme to hezky od začátku. Kde se v naší redakci vzal kouzelný gramofon? Řekněme že to bylo... prostě kouzlo. Vánoční magie.

Poté co nedočkavý redaktor pustil na své mudlovské mluvící kosti první koledu a další redaktoři začali s vánoční výzdobou a ujídat cukroví, v redakčním krbu silně zapraskalo a jiskry se rozletěly po celé redakci. Šéfredaktorka Aya vytřeštila oči a rychle přemýšlela, co zachraňovat nejdříve. Články do nového vydání? Cenné archivní výtisky? Horkou čokoládu? Redaktory? Sebe?

Ale k jejímu úžasu i úžasu všech okolo hořet nezačalo, a že by to v místnosti plné papíru nebyl takový problém! Za zvuků první koledy a praskání ohně se v rohu redakce zhmotnil nádherný gramofon. Všichni jsme žasli a obdivovali tu krásu. Ten zázrak, kterého jsme právě byli svědky.

*

*

Načež se rozletěly dveře a do redakce vlétlo Sedmero v čele se Starouškem, který okamžitě zavedl celé hejno havranů ke gramofonu.

Vidíte! Vidíte, já říkal, že se jednou objeví! Kouzelný gramofon samotné Roweny, který hraje na přání. Zahraje cokoliv, co jen si člověk může přát!

To už měli všichni redaktoři pusy dokořán a viseli Starouškovi na zobáčku. V tu chvíli jakoby si Staroušek všiml, že tam jsme.

Ach, vy tu jste taky. Doufám, že kouzelný gramofon využijete tím nejmagičtějším způsobem, jaký je mu hoden. Ještě jednou si gramofon prohlédl, uronil slzu dojetí a následován ostatními havrany odletěl pryč.

Hned jsme věděli, co s gramofonem. Na Vánoce si nenecháme kouzlo gramofonu jenom pro sebe, ale budeme přinášet radost a plnit přání. Vaše přání. Hudební přání! Corvinovský kouzelný gramofon k vašim službám.

**

Máte čas až do půlnoci třetí adventní neděle, tedy 17.12.2023 abyste někomu nechali zahrát nějakou pěknou písničku a něco mu vzkázali. Jestli vyberete jednu osobu nebo jich bude více, záleží na vás. Můžete někomu popřát krásné svátky, poděkovat či vzkázat něco vtipného. Je to zcela ve vaší režii. Samozřejmě v mezích slušnosti.

Jediné, co pro to musíte udělat, je vyplnit tento pergamen:

Pergamen

(Kdyby byl kouzelný pergamen krátký pro vaše přání a proslovy, můžete jej zaslat vícekrát.)

***

Doufáme, že díky vám a našemu kouzelnému gramofonu nadělíme na Vánoce velkou dávku radosti a krásné hudby. A kdo ví, třeba společně Vánocemi protančíme všemožnými i nemožnými rytmy. A pro ty klidnější z nás tu mám krásný výjev potemnělé místnosti s praskajícím krbem a příjemnou hudbou. Nevím jak vy, ale já už se na to moc těším!

*

*


P.S.: Candor, strážce havraspárského trezoru, se nechal slyšet, že Vánoce jsou svátky štědrosti a tudíž by bylo hezké, kdyby se štědrosti dostalo i jemu havraspárskému kontu. Pokud tedy chcete, potěšte Candora drobným příspěvkem, on se pak mile rád postará o to, aby všichni viděli, že jste mu udělali krásné Vánoce. Případný příspěvek označte heslem: CKG - Štědrost pro Candora.
Zalíbil se ti článek? Vyjádři svůj názor v komentářích, to je totiž to, co autor článku ocení nejvíce! přidat komentář


Tiráž Autor: Lilien Emity Watfar
Vydáno: 7/2023

Komentáře
Úžasný nápad jak udělat svým blízkým radost na Vánoce....
lucia | 28. 02. 2024
To je dokonalý! Překrásný gramofon a úžasný vánoční nápad! Skvělý, madam Lilčo!
Nic | 21. 12. 2023
Juu, to je krása! Takový nádherný gramofon, ten musíme naplno využít!
Ginny | 07. 12. 2023
Madam Lilien, to je tak hezký nápad *-*.
Vivienne | 02. 12. 2023
Stejně jako u NiC, tak i tohle je lrásný nápad na vánoční akci! Zbožňuju vánoční písničky a určitě někomu nějakou pošlu :)
Ayuš | 30. 11. 2023
1713171287