Závěrečný kolejní večírek Zima 2024

Začátkem února se uskutečnil závěrečný havraspárský večírek, na kterém jak bývá zvykem dochází k malému ohlédnutí za uplynulým rokem. Děkuje se, vyhlašují se aktivní havrani, ať už v oblasti bodů, či famfrpálu, a hlavně se udělují ocenění těm, kteří byli vidět nejvíce. Kdo získal jaké ocenění a kdo z havraspárského vedení měl nejdelší projev? To vše, a ještě mnohem více se dozvíte v následujícím textu, tak čtěte dál.

Havrani se na poslední večírek roku Zima 2024 slétli v kolejní místnosti v den s krásným datem 2. 2. 2024. Všichni přišli náležitě upravení a kolejní místnost byla přehlídkou krásných večerních šatů. Jakmile se všichni pohodlně usadili, zahřáli a probrali nápady v oblasti famfrpálu, který se řeší snad vždy a všude, mohlo se začít. Tento rok se žádný přesun nekonal, takže jsme zůstali ve věži v pohodlí naší kolejky.

Úvodní slovo si vzala naše madam kolejní Grace, která se ohlédla za průběhem školního roku a pochválila sběrače safírů, lektvaristy, famfrpálové hráče a redakci kolejního časopisu. V průběhu večera se ve svých projevech vystřídali všichni z vedení, ale ani letošní večírek se neobešel bez závěrečných zvratů a změn. Kdo, kde a koho nahradí na jakém postu jsme se dozvěděli na úplném konci večírku. Pro některé z nás byly tyto novinky velkým překvapením.

*

Po děkovné řeči madam kolejní přišla řada na primusku Envy, která zachránila situaci a zastoupila Ari a vyhlásila top 10 nejaktivnějších havranů, kteří si mohli putovní safíry ponechat až do začátku školního roku. TOP 10: Zyair Jamie Sagrada, Arizona Fox, Eilonwy Ellesméry, Irenne Lois Calder, Hayley Moon, Envy Reeves, Jeba Záhradníková, Izabela Cerrutti, Emma Anet Laufey, Arietty Liella Minette.

Havraspárské safíry z bodovacích hodin

(Havraspárské safíry z bodovacích hodin)

*

Poté přišla řada na prefektku Hayley, která měla pod svým křídlem celoroční vnitrokolejní soutěž, jejíž výsledky a snažení účinkujících odkryla právě na večírku. Nejlépe si při cestě do Skotska vedly Jeba Zahradníková, Arizona Fox, Eilonwy Ellesméry a Envy Reeves.

Následně vyhlásila i doprovodný OkaMžik, ve kterém se jako nejpohotovější a nejaktivnější projevily Envy ReevesEmma Anet Laufey.

*

A pak již přišlo řada na udělování ocenění nováčkům. Studenta prvního ročníku, který během roku nasbírá nejvíce safírů do bodovacích hodin vyhlásila madam kolejní. Titul Bodového nováčka Zima s celkovým počtem 2 599 bodů získala Irenne Lois Calder.

Irenne Lois Calder

*

Dalším oceněním, které mohou během svého prvního ročníku nováčci získat, je nováček kolejního života. Osoba, která se zapojuje do dění v kolejní místnosti, ale zapojuje se také do hradního života jako takového. Nejvíce se tímto způsobem projevila Emma Anet Laufey, která získala titul Nováček kolejní atmosféry Zima 2024.

Emma Anet Laufey

*

Mezi jeden z nejžádanějších kolejních předmětů patří Rowenin diadém, který může získat pouze ten, který během školního roku nasbírá nejvíce safírů do bodovacích hodin. Jelikož Zyair už diadém získal v loňském roce, svedly o toto ocenění rovnocenný boj dvě studentky. Nakonec nad Eilonwy o pouhých 27 bodů s celkovými 4 281 body zvítězila Arizona Fox, která se stala letošním Snaživcem roku. Splnila si tak jeden ze svých letošních cílů.

*

Následovalo ocenění, které může a nemusí být na závěrečném večírku uděleno, a to Cena Sedmera. Nejvyšší vedení nespouštělo během celého roku oči z havranů a usoudilo, že čtyři z nich si toto ocenění zaslouží.

Jako první byla cena udělena aktivní studentce, která se naplno zapojila do sběru bodů, je famfrpálu a je pravou, nebo levou rukou primusce – prefektka Arizona Fox.

Arizona Fox

Druhou oceněnou studentkou se stala, levá, nebo pravá ruka primusky  prefektka Hayley Moon. Jejíž přítomnosti si můžeme všimnou ve všech hradních oblastech. Od redakce, famfrpálu, až po sběr bodů.

Hayley Moon

I třetí cena putovala k člence vedení a to studentce 4. ročníku, strážkyni havraspárského konta a kumbálu a společnici Candora. Získala ji aktivní pokladnice s hlavou plnou nápadů – Eigrela Alesev.

Eigrela Alesev

A do čtveřice Cena Sedmera putovala ke studentce 2. ročníku, zapálené redaktorce, sběratelce safírů, nadějné hráčce famfrpálu a zástupkyni kapitánky Eilonwy Ellesméry.

Eilonwy Ellesméry

*

Poté se ujala slova pokladnice Eigrela, která se ohlédla za uplynulým rokem. Vyzdvihla nejvíce ziskový měsíc, poděkovala za účast v soutěžích, rozdala pozvánky na narozeninovou oslavu Candyho a pro rok Zima 2024 se rozhodla Řád Candorovy kadeře neudělit.

*

Po krátkém pokladnickém okénku se dostalo ke slovu vedení famfrpálu. Kapitánka Addie a zástupkyně kapitánky Eilonwy, které shrnuly uplynulou sezónu. Vyzdvihly nejaktivnější hráče na jednotlivých postech, zmínily famfrpálovou soutěž a její úspěšné luštitele, Zyair se stal největším Pijákem zimní sezóny s 37 vypitými rozvahami.

A na závěr přišlo udílení Odznaku orlích letců. Odznak natrvalo za svou desetiletou famfrpálovou kariéru na postu střelce a chytače obdržela Ewenlia Lerche.

Ewenlia Lerche

Speciálně byl také udělen putovní odznak vysloužilým hráčkám, které navštěvovaly tréninky, aby podpořily tým a piňatovaly, aby odrážeči mohli získávat cenné zkušenosti. Získala ho Arietty Lielle MinetteGinevra Eleanor Zauberinová.

A mezi držitele putovního Odznaku orlích letců patří následující aktivní hráči našeho famfrpálového týmu.

Addie Hazel

Annie Helene Green

Arizona Fox

Eilonwy Ellesméry

Emma Anet Laufey

Envy Reeves

Hayley Moon

Irenne Lois Calder

Jeba Záhradníková

Jessica Charlotte Wilson

Zyair Jamie Sagrada

Odznak orlích letců

*

Na závěr večírku oznámila madam Grace blížící se rošádu ve vedení koleje. Slova se chopila šéfredaktorka Aya Watanabe, která na večírcích slovo mívá jen někdy a všem v tu chvíli bylo jasné, co bude následovat. Stručně se ohlédla za svými sedmi dlouhými roky na pozici šéfredaktorky Corvina Declaratio a rozloučila se se svou dosavadní funkcí.

Madam kolejní si opět vzala slovo a do funkce šéfredaktorky kolejního časopisu jmenovala prefektku Hayley Moon, kterou na postu prefektky hnedle nahradila prvačka Emma Anet Laufey. Ani v tomto roce nezůstalo vedení koleje beze změn.

*

Pokud by vás zajímalo, kdo si pro svůj projev během večírku ukrojil kolik času, tak o stopování se nám postarala Eigrela.

Nevím, jestli to někoho překvapí, vzhledem k tomu, že havraspárský tým řeší famfrpál i v lese, že nejvíce času si pro svůj projev “uzmulo” famfrpálové vedení kapitánka Addie a její zástupkyně Eilonwy. Během závěrečného večírku měly projev dlouhý neuvěřitelných 20 minut! Naproti tomu nejméně času pro svou řeč potřebovala Aya. Na svých pár loučících odstavců potřebovala pouhou 1 minutu a 45 vteřin. A rychle hotová, v rozsahu 5 minut, byla se svými večírkovými záležitostmi i pokladnice Eigrela. Není čas ztrácet čas, když víte, že po vás ještě bude na řadě někdo, kdo toho času potřebuje čtyřnásobně více! A po samotném večírku má ještě probíhat focení.

Na závěrečné focení zavítali i fialovomodří a vše probíhalo hladce, že se zdálo, že máme hotovo raz dva, ale pak se ukázalo, že na fotce chybí pokladnice Eig. A tak proběhlo focení do třetice všeho dobrého a do havraspárského alba máme krásnou památku. A pro tentokrát z nás pan Paštička nebyl na nervy.

Fotka ze závěrečného večírku Havraspáru

***

Na závěr bych chtěla poděkovat za ta dlouhá léta kvalitně odvedené práce odstoupivší šéfredaktorce Ayuš a popřát zasloužený odpočinek. Nově jmenované šéfredaktorce Hay přeji spoustu energie a nápadů v čele Corvina. A samozřejmě nemohu zapomenout ani na novou prefektku Emmu. Ať se ti stříbrný plíšek dobře nosí a ať se ti ve funkci daří!

Všem oceněným ještě jednou gratuluji, užijte si své tituly, odměny a kolejní předměty! Školní rok Zima 2024 je za námi. Tak vstříc tomu novému. Léto 2024 už čeká!
Zalíbil se ti článek? Vyjádři svůj názor v komentářích, to je totiž to, co autor článku ocení nejvíce! přidat komentář


Tiráž Autor: Nicolette Marique Leroy
Vydáno: 1/2024

Komentáře
Děkuji za shrnutí informací z večírku, o který jsem bohužel přišla.
lucia | 28. 02. 2024
Děkuju za shrnutí závěrečného večírku, Nic! Pff, nemůžu za to, že máme nejdelší proslov! Nechávala jsem vám prostor na reakce a potlesk, který jste si zasloužili! :D
Addie | 18. 02. 2024
Klidně můžete galeon posílat obě! Candor se jistě bránit nebude :D
Ayuš | 18. 02. 2024
Jako za to délku famfrpálové sekce můžu spíš já než Addie :D ale statistiky!
Eilonwy | 17. 02. 2024
Krasne shrnuti zaverecneho vecirku ♡. I kdyz jsem se na nej nemohla dostavit, diky clanku si mohu onen prubeh alespon predstavit :)). Dekuji ^^
Vivienne | 12. 02. 2024
Díky za report, NiC! Nejenže je krásně čtivý, ale je super, že ses ho ujala a budeme to takhle mít někde zdokumentované a uložené a nemusíme prolézat kolejku, až budeme chtít něco najít :) A Addie příště za každou započatou minutu, která přesáhne 15minutový projev (nebo případně délku, kterou stanoví sl. Veronica svým projevem na závěrečné slavnosti), bude posílat galeon na havrkonto! :D
Ayuš | 12. 02. 2024
Skvělé shrnutí večírku, jako vždy, Nic! ♥
| 12. 02. 2024
1713173366