Fialové vŕzganie na metlobalovom ihrisku

Každý čarodejník delí svoj život vďaka niekoľkým základným medzníkom. Jedným z nich je 21. rok života, pri ktorom sa oficiálne stáva profesionálnym hráčom metlobalu a tým ukončí svoju športovú kariéru. Ako to však dopadne, keď sa po rokoch chytia metly profesori a zamestnanci školy v oficiálnom zápase?

V pondelok (11.3.2024) sa na hradnom ihrisku objavila nanajvýš radostná správa. Mnohí z nás si mysleli, že oznámenie o oficiálnom zápase, ktorý sa mal odohrať medzi profesormi a zamestnancami školy, je len ďalším zo série testov a možnou hudbou budúcnosti pre profesionálne tímy. Aj napriek tomu sa mnoho fialových s nadšením vystrojilo do boja na utkanie a po oficiálnom potvrdení súpisky boli pripravení vzlietnuť do vzduchu o siedmej hodine večernej. Pár minút si síce museli počkať, pravdepodobne kvôli prehliadke ich rozpadajúcich sa telesných schránok, ale po minútach brblania a snahy vzlietnuť sa predsa len vzniesli do vzduchu a zápas oficiálne odštartovali!

**

Základní sestavy

(Základná zostava pri zahájení metlobalového utkania)

Po prvých minútach hry si prvé body pripísal na konto Tým 2, vďaka skvelej súhre strelcov, ktorí vyslali jedovatú prehadzovačku na Olivera McCollina. Ten, aj napriek skvele zaujatej pozícií, obruč neubránil a ihriskom sa ozývali radostné pokriky z prvého gólu. Taktiež získal Tým 2 prvenstvo v prvej zostrelenej obeti hráčke, ktorou bola Arietty Liella Minette. Tú poslala k zemi dorážačka odrazená pálkou Grace Annabeth Reatcher.

Počas celého zápasu mohli fialoví zaujať ktorúkoľvek pozíciu, dokonca aj v tíme súpera. Tento počin bol síce sprevádzaný za hlasného bučania a brblania spoluhráčov, no vždy v priateľskej rovine. Všetko sa zmenilo po prekročení prvej 100 bodovej hranice. Nových fialových, ktorí sa taktiež prišli zapojiť, lanárili obe strany do svojho družstva. Niekedy prosením a inokedy aj hraním na tie najcitlivejšie struny (hlavne v podaní supervízora súťaží a inšpektora výuky, či pri moci panujúcich odrážačov).

Pri vypustení ohnivej strely sa proti sebe postavili Any Dawson (Tým 1) a Barbara Arianne Lecter (Tým 2). O tomto čase už boli všetky posty beznádejne obsadené a noví prišelci museli čakať na lavičke pre náhradníkov.

Průběh zápasu

Za hlasného povzbudzovania chytila ohnivú strelu Barbara, ktorá nielenže získala vytúženého magíka, ale predovšetkým potvrdila výhru Týmu 2 so skóre 130:480!

Konečné skóre

*

Naša redakcia si po zápase odchytila aj dve modro-fialové hráčky, Arietty Any, ktoré sa nebála vyspovedať!

Corvinus Declaratio: Tešila si sa na profesorský zápas? Aké si od neho mala očakávania?

Any Dawson: Neřekla bych, že bych se vyloženě těšila, spíš jsem z toho nějak vyvodila, že tam budeme pár minut hrát a pan řídící řekne stačí, děkuju“. Počítala jsem to jako trénink na pár minut... Ale jsem hrozně ráda, že to nakonec dopadlo úplně jinak!

Arietty Liella Minette: Jestli se nemýlím, byl oznámen v den konání, takže jsem byla spíš příjemně překvapená a zvědavá. *směje se* Očekávání jsem tudíž také neměla, vůbec jsem netušila, kolik fialových bude mít tak na poslední chvíli čas, tudíž jsem absolutně neměla odhad na složení zápasu a neuměla jsem si moc představit, jak to nakonec celé bude vypadat. Přece jen, řada účastníků nehrála spoustu let, tudíž se jednalo o zajímavou akci, která však byla dost nepředvídatelná.

*

Corvinus Declaratio: Vynorili sa ti nejaké spomienky zo študentského života, keď si opäť usadla na metlu?

Any Dawson: Můj studentský famfrpálový život proběhl hlavně ve starém famfrpálu, takže až tolik vzpomínek nemám. Nicméně byla to příjemná změna být hráč a ne jenom publikum, které jsem v posledních letech dělala nejčastěji, ať už ze zvědavosti, podpory týmů, nebo psaní reportáže.

Arietty Liella Minette: Asi jsem si tím dost připomněla kolejní tréninky, na kterých jsem loni dělala piňatu. *směje se* Hlavně ze začátku, když jsem byla často v hledáčku obou odrážeček druhého týmu, jsem se cítila skoro jako kolejní piňata. *směje se* Jen salám a čokoládu po mně ze začátku po shození koštěte nikdo neházel. Ale mé zápasové roky proběhly už tak dávno, že s nimi vůbec nemám odvahu proběhlý zápas srovnávat, vůbec si upřímně nepamatuju, jaké to pro mě tehdy bylo. *usměje se*

*

Corvinus Declaratio: Ako hodnotíš priebeh zápasu a jeho výsledok z hľadiska atmosféry a samotných športových výkonov?

Any Dawson: Já jsem ze zápasu byla naprosto nadšená! Tím, že jsem počítala, že to bude jenom pár minut a ne takový krásný večer, tak jsem byla o to víc příjemně překvapená. Bylo hrozně super hrát hrát s kolegy, proti kolegům, trochu se pošťuchovat a atmosféra byla naprosto úžasná! Škodolibě jsem sledovala zásahy potlouky, odrážeči a odrážečky předvedli opravdu skvělé výkony!

Sice teda jako slovník studentů mohl být trochu mírnější, ale i tak jsem ráda, že se rozhodli nás dinosauří důchodce podpořit a měli starost o naše protézy a vrzající klouby. A ne, to vrzala tribuna! Konec diskuze. *směje se* Ale nebojte, mám seznam černých puntíků a nebojím se ho použít. *nasadí si svatozář*

Vlastně to byla první společná fialová akce a bylo hrozně skvělé být v přítomnosti tolika aktivních kolegů. *usměje se* Rozhodně jsem pro to udělat z toho tradici! Jo a na závěr bych chtěla říct, že samozřejmě, že jsem tu zlatonku měla možnost chytit mnohem dřív, ale chtěla jsem, aby kolegyně Barb získala svého magíka! Snad ho dostane i kolega Filius za toho třetího střelce. *směje se*

Arietty Liella Minette: Zápas byl velmi zábavný, síly sice nebyly vždycky úplně vyrovnané a náš tým v podstatě neměl šanci na výhru, jelikož jsme odehráli většinu času bez chytače, ale nesl se ve velmi přátelském duchu a příjemné atmosféře. Samozřejmě bych chtěla vyhrát, jsem soutěživá, ale zážitek to byl silný a pozitivní, modřiny mám ještě dnes a alespoň jsem poznala kolegy z trochu jiné stránky! Výkony mi přišly taktéž skvělé, koukala jsem, jak se kolegům, co dlouho nehráli, výborně dařilo a celkově to byla podle mě výborná událost. Víc takových, a nejen protože i fialoví chtějí zápasové famfrpálové magíky!

Fotka ze zápasu

**

Na záver som sa v rámci článku rozhodla prevziať milý zvyk od muklovských hokejistov a oceniť z každého tímu hráča, ktorý bol najviac produktívny počas celej hry. Avšak, aby toto rozhodnutie bolo nestranné, spýtala som sa na to všetkých hráčov aj s nasledovným zoznamom.

Rozhodovanie bolo náročné, pretože každý odviedol perfektnú prácu a svojou troškou prispel do skvelej atmosféry počas hry. Po neuveriteľnej zhode na oboch stranách, by som nakoniec chcela oceniť po dvoch hráčoch z každého tímu, ktorí mali rovnaký počet hlasov! Za Tým 1 to boli, ako sa nazvali, O-OO-O – teda Oresta McCollin VianuevaOliver McCollin! Za Tým 2 sa nimi stali Amanda WrightMaya Prinz! Oceneným veľmi gratulujeme!

Ocenění pro nejproduktivnějšího hráče zápasu

***

Ešte raz by som všetkým chcela poďakovať za ich športové výkony. Dúfam, že natiahnuté svaly, polámané kosti, vyrazené zuby a modriny sa časom dajú do poriadku a tento milý zvyk sa uchytí aj na ďalšie roky! A ako sa zápas páčil vám? Svoje pocity nám môžete napísať do komentárov!
Zalíbil se ti článek? Vyjádři svůj názor v komentářích, to je totiž to, co autor článku ocení nejvíce! přidat komentář


Tiráž Autor: Grace Annabeth Reatcher
Vydáno: 19. 3. 2024

Komentáře
To je super report! Moc díky za něj a líbí s mi hodně rozhovor s dalšími modro-fialovými :) Na zápase jsem nebyla, byl na mě dlouhý a tím jak o nic nešlo, tak mě tam nic moc nedrželo :D Jsem ráda, že jsem si mohla přečíst tenhle report, je to jako bych tam byla! :)
Ayuš | 20. 03. 2024
Moc diky za prenechanou zlatonku, Any! Ja si rikala ze to nebude jen tak, kdyz jsem pulku odehrala na Zefyru +culi se+
Barb | 20. 03. 2024
Během zápasu jsme merlinužel byla u mudlů, a tak mě dost mrzelo, že jsem na něm nemohla být. Po přečtení reportu mě to mrzí ještě více! Doufám, že ještě nějaký zápas dino... ehm... fialových bude. Skvělý report, sl. Grace!
Addie | 19. 03. 2024
Brejle válí! :D :D :D A díky všem, kteří tam byli, člověk si vzpomněl na skvělou atmosféru z tréninků v dobách, kdy ještě věděl, jakým směrem sedět na koštěti :D
O-O (on) | 19. 03. 2024
Skvělý článek Grace, díky za něj, moc se povedl! :)
Arietty | 19. 03. 2024
1713168559