AHAspár: Nejen pro pány!

Že se láska nedá vyjádřit slovy? Ale kdeže! V tomto článku vám přinášíme podrobný návod na to, jak komunikovat se svojí drahou polovičkou, aniž byste museli kupovat další kytici růží, tentokrát nikoli valentýnskou, nýbrž omluvnou.


Samozřejmě, že pánská volenka vhodných odpovědí probíhá po celý rok, nicméně v období valentýnském je situace ještě o něco ošemetnější. A protože chůze na tenkém ledě je disciplína obtížná, zejména pokud nejste Ježíš, považovali jsme za vhodné poskytnout několik tipů, jak z těchto situací vybruslit (pun intended).

*

Abychom mohli poskytnout vybavení do boje, musíme nejprve obhlédnout terén. Některé otázky mohou vypadat zcela nevinně, přesto se bez vhodné výstroje můžete ocitnout uprostřed bitevní vřavy, aniž byste věděli jak. Přinášíme proto základní sady potenciálně nebezpečných dotazů, které jsme pro vás roztřídili do tří kategorií dle míry nebezpečnosti.

Kategorie 1: mírné nebezpečí
Do první kategorie řadíme otázky, které se týkají oblečení, vybavení do domácnosti, případně domácích prací. Ne snad že by jejich dopad nemohl být smrtelný, je však velmi snadné je včas rozpoznat jako potenciální hrozbu a stejně tak i zneškodnit.

Příklady:

  • Potřebovali bychom nový [spotřebič/kus nábytku], co ty na to?
  • Můžu tam takhle jít?
  • Co ta tvoje nová kolegyně? *usmívá se*

Kategorie 2: střední nebezpečí
Problematika druhé kategorie spočívá především v nemožnosti detekovat potenciální hrozbu. Otázka buď zní jako skutečný zájem o další názor, nebo se druhá polovička ptá na neurčitou věc, které jste si pravděpodobně nevšimli nebo jste ji zapomněli.

Příklady:

  • Myslíš, že si musím mýt tu hlavu, nebo to ještě den vydrží?
  • Co na to říkáš? *ukazuje své nové [nehty/vlasy/oblečení]*
  • Co ten zítřek?

Kategorie 3: kritická míra nebezpečí
Třetí kategorie je v podstatě horká láva, která je přímo pod dřevěnou lávkou, na níž stojíte. Z této situace vyjdou jen ti nejlepší z nejlepších, kteří se pravděpodobně již párkrát v horké lávě vykoupali.

Příklady:

  • Může přijet maminka?
  • Nepřibrala jsem?
  • Já už jsem asi stará, viď?

**

Metody úniku gantlemanů z prekérní situace pomocí elegantních a efektivních řešení.

Úprk z bojiště
Někdo by mohl podotknout, že mlčení je ideální volbou, opak je však pravdou. Zatímco vaše odpověď byla rafinovaně odsunuta na neurčito, otázka si stále plachtí ve vzduchu a začíná zbrojit. Pokud jste však příznivci taktického ústupu, existuje několik rafinovaných možností, jak se otázce vyhnout.

První možností je splynout s prostředím. Ti nejhubenější mohou využít prostor za věšákem v předsíni, případně kuchyňským soklem, ostatní se budou muset spokojit s rolí ubrusu, případně koberce. Invenci se meze nekladou, nicméně hlavní roli bude vždy hrát maskování, proto doporučujeme mít vždy po ruce oblečení v barvě předmětu, za který se budete vydávat.

Pro ty, kdo nemají příliš dobré mimikry, existuje možnost zvaná Simonina volba. Ta nese název podle postavy ze seriálu Comeback, která vždy, když se schylovalo k hádce, zhasla světla, zařvala „Bacha, varan!“ a utekla. Volba slov je na vás, základ zůstává stejný – upoutat pozornost na neexistující objekt v místnosti a poté utéct.

*

UNO Reverse Card
Jedná se o pokročilejší, avšak velmi účinnou metodu. Abyste ji mohli využívat, budete potřebovat jistou dávku pohotovosti a argumentačních schopností, výsledek je ovšem skvost. Gro samotné metody je přitom jednoduché a spočívá ve zmatení nepřítele. Ten vystřelí otázkovou palbu, načež vy zareagujete zpětnou palbou – pro lepší pochopení uvedeme příklad:

Otázková palba: Můžu tam takhle jít?
Zpětná palba: A já?

*

Muž roku
Tento kalibr doporučujeme používat jen na otázky z třetí kategorie, neboť se při častějším používání opotřebovává a nakonec se může dokonce otočit proti vám. Metoda spočívá v přetvoření sama sebe ve zlatý kupón, který by chtěl najít každý, cílem je totiž v tazateli vyvolat vděk. Opět uvedeme příklad:

Otázková palba: Nepřibrala jsem?
Zlatý kupón: Vydrž, miláčku, jen vynesu koš!

*

Pavlovův reflex
Nejpokročilejší metoda pro ty nejlepší z nejlepších. Vyžaduje dlouhodobé přípravy, vytrvalost, odvahu, a hlavně důslednost. Vždy, když se ocitnete pod otázkovou palbou, podejte své drahé polovičce její oblíbené jídlo. Důležité je přitom jídlo podávat ihned po položení otázky tak, aby se dotyčné osobě propojila požadovaná centra v mozku a dala příležitost vzniku podmíněnému reflexu. Pokud se vám podaří metodu zvládnout, máte vyhráno – vaše drahá polovička začne slintat už jen při pomyšlení na potenciálně nebezpečnou otázku, a nebude tak schopna ji ani položit.

***

Rozhodně existuje mnoho dalších účinných metod, vybrali jsme pro vás však ty nejúčinnější. Znáte nějakou další osvědčenou metodu, jak se vyhnout potenciálně nebezpečným otázkám? Svěřte se nám do komentářů!




Zalíbil se ti článek? Vyjádři svůj názor v komentářích, to je totiž to, co autor článku ocení nejvíce! přidat komentář


Tiráž Autor: Meningitida Epidemica
Vydáno:

Komentáře
Moc děkuju za ohlasy, dávají mi velkou motivaci! <3
Meningitida | 27. 03. 2025
Skvělý a užitečný článek, který bych každému doporučila! Simonina volba se hodí v každé situaci :D
Sapphire Firewheel | 22. 03. 2025
Hezký článek a moc dobře se to čte. Měl bych sem zabrouzdat častěji.
Michaell Colwin | 22. 03. 2025
AHAspár je sázka na jistotu, když se chcete pobavit, Týdiny postřehy a smysl pro humor zkrátka nezklamou. :D Článek s vysokou edukativní hodnotou, jevy v něm jsou podány jasně a srozumitelně, doporučila bych všem ztraceným v této oblasti! :D Díky, Týdo!
Aimée | 22. 03. 2025
Další skvělý AHAspár! Doufám, že pánové už pilně tlučou rady do hlavy a neudělají fatální chyby! :D Olivko, co mudla na článek? :D
Ashley | 07. 03. 2025
Díky moc, holky! :D
Meningitida | 28. 02. 2025
Jupí, další AHAspár! I tento mě moc bavil a pobavil :D Díky za to!
Ayuš | 28. 02. 2025
Ok, Pavlovův reflex mě rozsekal :D:D:D nenápadně posílám mudlovi a zítra se ptám: "Co říkáš na ten článek?" :D
Oliva | 27. 02. 2025
1743771363