Hodnocení druhého kola Na křídlech havranů
Ano, ano, ano velevážení, jsem tu opět já, Corvus, abych vám odtajnil výsledky! Tak, nebudu to natahovat.
Nejdříve vyhlásím nepovinnou část, a to pohádkový kvíz. Jako první tři zaslali odpovědi tito studenti:
1. Nebelbrach Mechacha
2. Yasmin Mia Madisson
3. Chloe Phoenixová
Všichni tři získávají za správné vyřešení kvízu a rychlost drobnou odměnu. Děkujeme a také gratulujeme!
***
A nyní už přicházíme k hlavní části soutěže, a to napsat recenzi na nějaký ten film.
Jak vidím, ten chlapec si s těmi jahodami nedá pokoj. Vítězem druhého kola se stává opět hrdý lvíček Nebelbrach Mechacha! Gratulujeme!
A jak sami vidíte, vítězná recenze byla opravdu kvalitně napsána, a tudíž s úplatky to nebude mít nic společného.
A zde již recenze a jejich hodnocení
Pozn.: Díla byla ponechána ve své autentické podobě a jsou netčená korektory a vizuálními mágy Corvina Declaratio, aby zůstala věrná podobě, ve které dosáhla svého umístění.
Nebelbrach Mechacha
Co může být horšího? A co lepšího?
[Plán 9 z vesmíru (Plan 9 from Outer Space), USA 1959, rež.: Edward D. Wood jr.]
„Plan 9 from Outer Space je obdivuhodným výsledkem naprosté režijní neschopnosti,“ můžeme se dočíst v komentářích na serveru Československá filmová databáze. Aby ne, když film natočil legendární Edward D. Wood jr. http://www.phobe.com/haxton/ed_wood.jpg, který v roce 1980, dva roky po své smrti, obdržel Zlatého krocana pro nejhoršího režiséra všech dob.
Co je to ten Plán 9? Projekt mimozemšťanů, jak přinutit pozemšťany, aby uznali jejich existenci a začali s nimi jednat. Mají totiž strach, že lidstvo brzy objeví solaronit, který dokáže přivést k výbuchu světlo, což by mělo za následek zničení celého vesmíru. Jakékoli jejich pokusy o kontakt však byly doposud ignorovány, pomalu proto začínají přemýšlet o preventivním zničení Země. Plán 9 spočívá v oživení lidských mrtvol (původní název měl znít Vykradači hrobů z vesmíru, odmítla jej však baptistická církev, která film z velké části financovala), jež by pozemšťany přinutilo uznat mimozemskou inteligenci a její vyspělou technologii.
Do dějových detailů je zbytečné zabíhat. Podstatné je, že ve filmu není jediný záběr, v němž by se nenašla aspoň jedna filmařská chyba. Špatně je zde úplně vše od střihu přes herecké výkony po… hudbu si netroufám posoudit. Proberme si několik mých oblíbených pasáží.
Celý film je prezentován jako televizní pořad Criswell předpovídá. Na začátek a na konec jsou umístěny Criswellův prolog a epilog, které se nás snaží přesvědčit, že jde o rekonstrukci skutečnosti a že mimozemšťané jistě přiletí znovu http://img225.imageshack.us/img225/669/criswell.jpg. Criswellův hlas nás dále provází celým filmem coby vypravěč. Připomíná to časy němého filmu, kdy divák uviděl nějakou scénu a před nebo po ní pak text, který mu vysvětlil, co vlastně vidí. Tyto komentáře jsou krásně naivní a nadbytečné. Když například sledujeme konec pohřbu ženy starého muže (řada postav nemá jména) a odchod jeho účastníků, dozvíme se: „Pohřeb je u konce, truchlící opouštějí hrob.“ Při sledování starší paní, která spatřila létající talíře a rychle začala z telefonní budky telefonovat, nás vypravěč nenechá na pochybách, co se děje: „Vyděšená žena telefonuje na policii.“
Udělejme si představu o kulisách a rekvizitách. Jak nejlépe vytvořit létající talíře? To se vezmou kryty kol z Cadillaků a zavěsí se na drát (který je v některých záběrech vidět) http://img185.imageshack.us/img185/6762/ufob.jpg. Na zemi pak talíř vypadá takto: http://img529.imageshack.us/img529/1770/exterier.jpg. Interiér kosmické lodi je tvořený několika stolečky a žebříkem: http://img230.imageshack.us/img230/8972/interierg.jpg. Při střelbě americké armády na talíře jsou použity autentické záběry z války http://img137.imageshack.us/img137/3372/vojaci.jpg, které jsou doplněny několika hranými scénami s velícím důstojníkem. V těch ale chybí pozadí. Tedy pokud se podíváme pozorněji, zjistíme, že tam je. Tvoří ho zeď ateliéru: http://img225.imageshack.us/img225/9136/plukovnik.jpg.
Mou oblíbenou scénou je ta, když mrtvola starého muže navštíví v noci dům blízko hřbitova, v němž spí jedna z hrdinek filmu Paula. Nejprve vidíme Paulu, jak se večer loučí s manželem, odcházejícím do práce. Pak starého muže chodit ve dne po hřbitově. Opět je noc a Paula jde spát. Starý muž přichází do její ložnice (zakrývá si přitom obličej), Paula se probudí a utíká. Kam? Na hřbitov, kdo by taky před mrtvolou utíkal jinam. Celou noc pak pobíhá po hřbitově, přitom znovu vidíme střihy na starého muže… ve dne! Jde o stejné záběry, které jsme již jednou viděli. Náhle svítí slunce a Paula je u silnice. Střih na starého muže… v noci. Vystřídá se pak několik záběrů na silnici ve dne a na jiné dvě oživené mrtvoly v noci i starého muže ve dne a v noci. Paulu nakonec odváží kolemjedoucí automobil. Když přijde incident vyšetřovat policie, je už zase noc. Do toho je ale vlepen záběr na starého muže ve dne.
Jednou z příčin tohoto časového zmatku bylo, že Wood obsadil do role starého muže Belu Lugosiho http://img185.imageshack.us/img185/1597/starymuz.jpg. Kdysi slavný herec, obdivovaný zvláště pro své ztvárnění Draculy z roku 1931, byl již za zenitem, utápěl se v alkoholu a bral drogy. Do Plánu 9 z vesmíru stihl natočit jen několik scén, pak zemřel. Wood se záběrů s ním nechtěl vzdát, a tak je použil (jeden z nich v celém filmu dokonce pětkrát). Nesladil je ale se záběry novými. Další scény starého muže dotočil s dablérem, který si vždy pláštěm zakrýval obličej http://img137.imageshack.us/img137/8378/dabler.jpg.
Wood rád využíval služeb slavných, snažil se tím zajistit svým filmům úspěch. Dalším příkladem může být kdysi populární herečka finského původu, která si říkala Vampira. V Plánu 9 ztvárnila oživenou mrtvolu manželky starého muže http://img261.imageshack.us/img261/6696/vampira.jpg, postavu, která je ve filmu jen proto, aby Vampira měla co hrát. Nedělá nic, pouze zmateně chodí po hřbitově; do děje nijak podstatně nezasáhne.
Jiná má oblíbená scéna se odehrává na vesmírné základně mimozemšťanů http://img137.imageshack.us/img137/4408/zakladna.jpg. Dva vyslanci na Zemi tam přiletí svému veliteli předvést oživené mrtvoly. Ovládají je pomocí elektrodové pistole. Ta se však porouchá a mrtvola napadne jednoho z nich, Erota. Velitel své podřízené poradí: „Odhoďte pistoli, kov přeruší kontakt.“ Stane se, Eros je zachráněn. Když pak Erotova kolegyně má mrtvolu odvést pryč, chopí se své odhozené pistole, která náhle funguje, a na vysvětlenou prohlásí: „Pád závadu odstranil.“ Není nad vyspělou technologii.
Nápadité a logické jsou dialogy. Když se policisté dohadují, zda zvuk, který slyšeli, vydal létající talíř, jeden z nich pochybuje, neboť když viděli talíř minule, vyzařoval ostré světlo, což se nyní nedělo. Poručík kontruje: „Ne každý talíř září, některé nesvítí vůbec.“ Policista ihned uzná převahu nadřízeného: „To je důkaz.“
Snad to málo, co jsem napsal, vám dostatečně ozřejmilo, o jaký film jde. Podle mnoha názorů je Plán 9 z vesmíru nejhorší film všech dob. Ale nebojte se na něj podívat, trvá jen 79 minut. Viděl jsem ho několikrát a ještě ho mnohokrát uvidím. Proč? Protože jsem se při něm skvěle bavil. Je to dokonalá encyklopedie filmařských chyb, perfektní parodie céčkových filmů. Jen škoda, že neúmyslná.
Hodnocení:
John Werewolf: 5 peříček
Jednoznačně nejlepší, četlo se to velmi dobře a - konečně - to nebylo jen čisté popisování děje s krátkým vlastním názorem na konci. Dobře zpracované, čtivé, nic mi tam nechybí.
Anseiola Renine Rawenclav: 5 peříček
Zaujal/a jste mne výběrem filmu. Recenze je pěkně napsaná, výběr originální.
Petula Laskavá: 4 peříčka
Perfektní, dozvěděla jsem se i věci „ze zákulisí“, hezky se to čte.
Midar Kilahim: 4 peříčka
Velice mě pobavil konec: "Snad to málo, co jsem napsal, vám dostatečně ozřejmilo, o jaký film jde." Ano, snad nejdelší recenze :) Ale na druhou stranu krásná - různé pohledy a podrobnosti, moc se mi líbila.
Celkový počet peříček: 18
Místo: 1
***
Jane Karen Langley
SOLOMON KANE
"Pokud tě zabiju, má duše propadne peklu... Ale rád tuto cenu zaplatím."
Touto větou se anglicky korzár Solomon Kane opět pouští na tenkou hranici mezi dobrem a zlem, zatracením a spásou. Solomon Kane býval moci a bohatství chtivý korzár, jehož jediným smyslem života, bylo zabíjet a drancovat. Avšak jednoho dne, v severoafrickém městě narazil. Satanova pravá ruka jej sevřela chladivým stiskem. Nebyl by to ovšem Solomon, aby se peklu nevysmekl a o chloupek zachránil svoji duši. Má to ovšem háček, jakékoli další sejití z cesty mírumilovného člověka, jej bez servítek přivede přímo peklu. Pokud ovšem někdo vztáhne ruku na ty, kteří mu pomohli, změní se opět na zabijáka v dlouhém černém kabátě, šavlí a rapírem v rukách, křesadlovými pistolemi za pasem a vydá se na záchrannou misi s nejasnou nadějí na spásu.
Takto by se dala v jednoduchosti říci zápletka filmu Solomon Kane, natočeného podle série knih Roberta E. Howarda (tvůrce legendárního Conana). Tento film v současné epic fantasy tvorbě, nastartované Pánem prstenů, vyčnívá právě onou jednoduchou zápletkou, charizmatickým hlavním hrdinou, jasně zápornými záporáky a ručními triky. Kromě finálního souboje, který je v podstatě jidinou uměle vypadající situací, je vše ve filmu poctivá ruční práce filmařů.
Volba Jamese Purefoye do hlavní rola byla více než ideální, krásně zapadá do obrazu napraveného korzára a člověka hledajícího vlastní spásu. Tento méně známý anglický herec, na sebe upozornil hlavně v televizní sérii Řím a mihl se jako Černý rytíř v pohádce Příběh rytíře.
Režisér Michael J. Bassett má na svědomí horory Mrtvá hlídka a Pustina, které si libovaly ve vytváření syrové temné atmosféry. Stejný kousek se mu povedli i v případě Solomona. Téměř celý film prší a déšť střídavě špiní a omývá hrdiny, všudypřítomná hustá mlha jakoby mrazila nejen na plátně, ale i před ním. Podél cest visí oběšenci, truchlící lidé pálí morem postižené děti, seškvařené oči ve vypálených vesnicích... Atmosféra temného 17. století přímo ožívá.
Solomon Kane je poctivý heroic fantasy počin, který ovšem díru do světa neudělá. Je to film tvořený fanoušky pro fanoušky. Hodnocení: 95% (jste-li zastánci názoru, že jedině Pán Prstenů je pravé fantasy, uberte si dvacet procent)
Hodnocení:
John Werewolf: 4 peříčka
Další velmi dobře napsaná recenze, krátký a hlavně stručný vhled do děje, komentář obsazení, režiséra. Na konci nechybí procentuální vyjádření hodnocení.
Anseiola Renine Rawenclav: 4 peříčka
Zajímavá volba, možná se na to po vašem doporučení podívám.
Petula Laskavá: 5 peříček
Velmi pěkné, informace týkají se filmu/postav pocházejí i z jiných zdrojů než přímo z filmu
Midar Kilahim: 2 peříčka
Celkový počet peříček: 15
Místo: 2
***
Na třetím místě se umístili dvě slečny a to: Yasmin Mia Madisson a Anita Blakeová
Yasmin Mia Madisson
Název filmu: Dům u jezera
Herci: Keanu Reeves, Sandra Bullock, Shohreh Aghdashloo, Willeke van Ammelrooy, Christopher Plummer, Ebon Moss – Bachrach, Dylan Walsh, Lynn Collins
Rok: 2006
Kate se právě stěhuje. Opouští nádherný dům u jezera, aby se přestěhovala do bytu ve městě. V poštovní schránce nechává dopis pro budoucího obyvatele domu. Prosí o přeposílání její pošty na novou adresu a mlouvá se mu za psí tlapky na verandě a krabici na půdě. Obojí tam prý bylo dříve než se přistěhovala. Alex si dům koupí a čte Katin dopis. Ale žádné tlapky ani krabice na půdě nenajde. A tak Kate odepisuje zpátky.
Začnou si psát a zjistí neuvěřitelnou věc a to, že Kate Alexovi píše o dva roky později než Alex jí. Jak je to možné? Rozvine se mezi němi velmi silné přátelství. Touží se potkat, ale jak to mají udělat? Alex si v restauraci zamluví stůl na datum o dva roky později, Kate ho v určené datum netrpělivě očekává u stolu jenže... Alex nepřijde. Co se stalo?
Jde o ramantický film, který potěší každého fanouška Keanu Reevese nebo Sandry Bullock. Velmi rychle vás vtáhne do děje, začnete oběma hrdinům držet palce a v duchu uvažovat: nemůže se to stát i ve skutečnosti? I v mé vlastní realitě?
I sama hlavní hrdinka si v jedné chvíli uvědomuje, že to nemůže být pravda a že bude lepší věnovat se naplno svému vlastnímu životu, v kterém Alex neexistuje. Nebo existuje?
Jediné negativum tohoto filmu vidím v tom, že se zápletka může zdát až příliš komplikovaná a určitě potrápí mozkové závity nejednoho diváka. To může odradit ke shlédnutí tohoto neobvyklého snímku. Ale kdo vydrží až do konce, určitě nebude litovat.
(Pozn.: Obrázky jsem musela dát do sebe, abych ušetřila místo -andělsky se usměje-)
Hodnocení:
John Werewolf: 2 peříčka
Svižně napsaná recenze, s několika otázkami, hodně úvahovým stylem naznačuje otázky, které někdy tak trochu (a někdy více) uměle nutí čtenáře přemýšlet nad dějem.
Anseiola Renine Rawenclav: 2 peříčka
Nemám co vytknout, je to taková standardní kvalitní recenze.
Petula Laskavá: ---
Přílišný počet odkazů působí rušivým dojmem… popis děje je spíše na motivy upoutávky než recenze.
Midar Kilahim: 5 peříček
Na recenzi se mi hlavně líbí přiložená dokumentace + celkový styl.
Celkový počet peříček: 9
Místo: 3
***
Anita Blakeová
Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street
Námět hororového muzikálu, původně psaného pro divadlo, sahá do poloviny 18. století. Do viktoriánského Londýna přijíždí na jedné z lodí Benjamin Barker (Johny Depp), kterému se po patnácti letech podařilo uprchnout z vězení, kde byl držen kvůli falešnému obvinění. Za něj může soudce Turpin (Alan Rickman), který se zamiloval do Barkerovy ženy a rozhodl se holiče odstranit z cesty.
Holič přichází na Fleet Street, kde místo svého holičství nachází pekařství jisté paní Lovettové (Helena Bohnan Carter), údajně pečící ty nejhorší masové pirohy v Londýně. Ta Barkerovy vysvětlí, že jeho žena se před lety otrávila, zatímco jeho dcery se ujal soudce Turpin. Barker se rozhodne vykonat svou pomstu pod jménem Sweeney Todd a zanedlouho otevírá nad obchůdkem s pirohy holičství. Todd se po letech opět shledá se svými břitvami, s nimiž bude krvavou cestou pomsty procházet.
Světlou stránku příběhu představuje láska mezi Toddovou dcerou Johannou a mladým námořníkem, který se Sweeneyem přicestoval na lodi do Londýna.
Tim Burton viktoriánský Londýn vystihl s pomocí šedé a modré, která se ve filmu společně s rudými cákanci krve vyskytuje nejvíce. Temnou atmosféru doplňují bílé postavy s tmavými kruhy pod očima.
Jelikož se jedná o muzikál, velkou roli ve filmu hrají písně, velmi důležité pro děj. Sedmdesát procent filmu je totiž zpívaných, tak co jiného čekat, že? Soundtrack k filmu rozhodně doporučuji, najdou se tam jak duety, tak sólové výstupy- třeba píseň Green Finch And Linnet Bird v podání Toddovy dcery Johanny je naprosto perfektní. Trochu pokulhává zpěv Johnyho Deppa. Ten naštěstí však většinou zpívá v duetech, takže případné nedokonalosti se skryjí- zejména pokud zpívá s paní Lovettovou. Hudba je místy ponurá, místy by se dala označit až za rozvernou (zajímavé je, že právě při těchto písních Todd podřezává zákazníkům krky). Nejdůležitější pro děj je asi píseň A Little Priest, v níž Todd tančí s paní Lovettou valčík (v ruce sekáček na maso a váleček), plánujíce způsob, jakým se zbaví mrtvol. Zpestření do děje vnáší píseň By The Sea, v níž paní Lovettová sní o společné budoucnosti s Toddem. Plány jí však překazí krvavé finále (musím podotknout, že jakožto příznivkyni postavy Sweeneyho Todda se mi konec vůbec nezamlouval).
Film dle mého názoru rozhodně stojí za zhlédnutí, zejména pokud je Tim Burton vašim oblíbeným režisérem.
Hodnocení:
John Werewolf: 3 peříčka
Stručně načrtnutý děj, obsazení se taky moc nevěnuje. Přesto se věnuje tomu, v čem vlastně tkví celý Sweeney Todd. A to je soundtrack - který je mimochodem vynikající. Trochu mi tu vadí, že je na konci recenze malý spoiler o samotné postavě holiče.
Anseiola Renine Rawenclav : 3 peříčka
A, tohle je můj oblíbený film a vy jste jej pěkně shrnul/a. Co se týče zpěvu Johnnyho Deppa, tak s vámi nesouhlasím, ale to je věc názoru. :)
Petula Laskavá: 3 peříčka
Nečte se tak lehce jako jiné zde uvedené recenze, ale jinak tomu není co vytknout
Midar Kilahim: ---
Celkový počet peříček: 9
Místo: 3
***
Na čtvrtém místě se nám (aby toho nebylo málo) umístili hned tři soutěžící a to: Teodorik Valdorius, Linn Rose Lairová a Katelyn Auster
Teodorik Valdorius
S čerty nejsou žerty!
Když jsme u těch krásných pohádek tak bych u jedné zůstal.
Stručný popis děje
Chamtivá macecha připraví svého nevlastního syna Petra o všechno, včetně dědictví po jeho otci. Petr se mezitím seznámí s dcerami místního knížete, když je zachrání při projížďce, při které se jim splašili koně a zaujme ho vyzývavá Angelína. Petr však pro ni nic neznamená. To její sestra Adélka, hodná a skromná, se do Petra hned zamiluje. Petrova macecha se neštítí ničeho, a aby se ho zbavila, spikne se s místním správcem společně proti Petrovi kují pikle a pošlou ho do vězení a poté i na vojnu. Petr však uteče a protlouká se světem. Když už neví kudy kam, potká věrného a spravedlivého přítele samotného čerta
Děj nám začína typicky mudlovsky. Mladý mudla z relativně bohatých poměrů, prostě mlynář,žije svůj spokojený život.
Tento mladý hoch, místo aby spozoroval blížící se nebezpečí a nastávající macechu minimálně proklel nebo jinak vypudil, tak ji ještě vychází vstříc. Následek se dostaví za chvíli. Svatba a následné promyšlené kroky k získání veškerého majetku do rukou macechy Doroty Máchalové byly nevyhnutelné. Šikovně využila vlivu správce zámku, který také pracuje na svém výdělku.
Rychle se zbavit Petra a dokončit tak své dílo. Plán hodný Salazara.
Ovšem Petr byl možná naivní,ale ne hloupý. Podařilo se mu poměrně snadno uniknout
(nejenom z naverbování- zde ne zrovna dobře provedeno od správce, jen ho naučili se lépe bránit).
Při útěku se mu podaří skvělý tah.
Trochu odbočíme. Výborných penežních machinací si všimlo peklo. Každý kouzelník ví, že to nebylo peklp, ale ziskuchtiví gobliní, kteří ihned chtěli svůj podíl na zisku. Byli odmítnuti a snaží se donucovacími prostředky (únosem) přimět
Máchalovou a správce k zaplacení.
Petr se při pronásledování dostane právě do sídla goblinů, kteří uvítají levnou pracovní sílu. V pohádce schováno za květnatými slovy. Ovšem neprozřetelně mu dají vybrat (protože si mysleli, že je opravdu hloupý) po ukončení prací,že si může cokoliv vybrat. Sami goblini ovšem únos pokazí a unesou úplně jinou osobu.
Petr ve svém působení se spřátelí s dalším goblinem. Získá kouzelný plášť a ještě pomůže s odstraněním svých soků. Pozdě,ale přece. Takže ani mudlovské pohádky nejsou tak naivní jak se zdá.
Vše končí,ale typicky mudlovsky. Petr je bohatý a vezme si dceru knížete. Macecha a správce propadnou goblinům (úroky byly zřejmě nad jejich síly) a vše končí.
Shrnutí:
Ano máme zde typickou mudlovskou pohádku, krásně a zábavně vypracovanou, kterou si všichni mudlové každoročně přehrávají na svých podivných krabičkách. Pobaví se všichni. Malí, velcí,chytří hloupí. Oddych a zábava pro celou rodinu. Ano to přiznávám.
Ovšem my kouzelníci se ptáme. Kde je ponaučení, Co je na tom skutěčného? Zlo bude vždy potrestáno a vše dobře dopadne? Tak to přece nefunguje a u Merlina to ví každé malé dítě. Jen další věc s pro mudly,kteří se snad bojí skutečnosti. Děkujme proto všem za naše krásné bajky.
Hodnocení:
John Werewolf: ---
Anseiola Renine Rawenclav: ---
Petula Laskavá: ---
Chtělo by si to po sobě ještě přečíst – občas větám naprosto chybí interpunkce a to by se recenzentům stávat nemělo… dále mi nepřijde moc logické dát nejdříve stručný popis děje a v dalším odstavci děj znovu popisovat… ale moc se mi líbí váš kouzelnický pohled na věc.
Midar Kilahim: 3 peříčka
Celkový počet peříček: 3
Místo: 4
***
Linn Rose Lairová
Recenze filmu Jen trošku štěstí
Asi bych měl/a začít od začátku a probrat to až po konec. Jak taky jinak? No jo, už jdu na to.
Opravdu.
Jak bych asi začal/a? Chtělo by to nějaký úvod. Tak, film Jen trošku štěstí má být komedie a podle mě je, ale každý má jiný vkus. O to tu ale samozřejmě nejde... ehm... tenhle film už je celkem starý, ne, že by byl z 5. století, ale byl natočen v roce 2006 režisérem Donaldem Petriem.
To by bylo asi tak všechno k tomu úvodu a už nebudu omílat zbytečné podrobnosti a pokusím se být správný a objektivní recenzent.
Na začátku tohoto filmu se objevuje mladá dívka jménem Ashley, kterou hraje tehdy úspěšná Lindsay Lohan. Tahle holka je bohatá a štěstí jí pěkně přeje. Závidí jí pravděpodobně celý Manhattan, kde Ashley žije v luxusním bytě. Má úžasnou práci, úžasné kamarádky, úžasný byt... to se někdo má.
Každopádně tenhle film je plný humoru, rádobyhumoru, nehumoru. Samozřejmě nechybí ani romantika, ale převážně opravdu převažuje ten humor-nehumor. Dobře, tak já pokračuju. Pak to všechno rozeberu. Kousek po kousíčku, čtyřlístek po čtyřlístku.
Ashley jednoho dne přijde do práce, kde má zrovna důležité jednání, ale... stane se neštěstí. Výtah se zastaví a v něm je uvězněno plus mínus 10 lidí. Chudáci, musí jim tam být těsno.
Po několika kopech se dveře otevřou a Ashleyina šéfka se probojuje přes zástup tlačící se v hale. Na odchodu zastihne svého zahraničního partnera, když vtom jí Ashley sdělí, že s ním už všechno domluvila. Ne to co měla, ale domluvila večírek. Velký, krásný večírek.
Stejně jako v jejích představách, večírek se perfektně vydaří. Mezitím smolař Jake (kterého mezitím policie vzala do vazby – aneb jak je těžké předat cédéčko s nahrávkami producentovi, když máte smůlu).
Jake se po několika neúspěšných pokusech propašuje na večírek, kde se Ashley dohaduje s věštkyní, který jí chce sdělit, že její kolo štěstí se může obrátit. Ashley neposlouchá a políbí Jakea, takže se štěstí projedou usměje na něj a Ashley se stane smolařkou. Taxíky jí už nezastavují na povel, vytopili jí byt a přijde o práci. C o ji může potkat horšího? Zde nastávají nejvtipnější momenty celého filmu, kdy se Ashley snaží být užitečná a napáchá víc škody než užitku.
Ashley si vyslechne rady od věštkyně a vydá se napospas k osudu. Ten ji zavede až k zaprášenému špinavému baru, kde vezme práci uklízečky. (Po jejím příchodu je bar ještě špinavější, než kdy byl). Jednou jde z práce domů, jelikož se na ni ale štěstí vybodlo, tak se z jejího deštníku stane hromosvod, nebýt Jakea, který ji vezme pod ochranná křídla, by z ní však byla jen hromádka popela.
Poté, co Ashley Jakeovi zlikviduje prádelnu a a vyrobí v ni sněhovou bouři, jde ke kamarádkám a jedna z jejích nejlepších nabídne Jakeovi písničku, kterou by mohla hrát kapela, které je producentem. Tato písnička je přijata, ale Ashley zjišťuje, že se do Jakea zamilovala a štěstí jí opět hraje do karet. Tohle by však mohlo zkazit koncert kapely, proto Jakeovi štěstí vrací a oba dva zůstávají smolaři, kteří spouštějí neštěstí, kde jen můžou.
A teď, konečně, moje upřímná recenze: Uuuuff. Je vyčerpávající napsat obsah, ale já jsme to musel/a udělat. Každopádně, zpracování filmu je úžasné, zvláště se mi líbily vtipné momenty, kterých bylo ve filmu nesčetněkrát. Samozřejmě, ne všechny byly vtipné, ale většina ano. Když jsem tento film viděla poprvé, líbilo se mi nečekané zakončení, čekal/a jsem, že Ashley si svoje štěstí vezme zpátky a nepohrdne jím. Opak je však pravdou. Místy je film až nechutný, například, když Ashley spadne do pusy žvýkačka přilepená pod stolem. Celkově, pokud na několik nechutných momentů zapomenu, tak je to celkem pěkný film. Znám lepší, ale tenhle se mi nejlépe hodnotil. Chtěla bych zde pochválit zejména originalitu filmu a zpracování.
Hodnocení:
John Werewolf: ---
Anseiola Renine Rawenclav: 1 peříčko
Recenze není v zásadě špatná, jen se mi nelíbí, jak skáčete. Kdybyste text lépe rozčlenil/a, mohlo by těch peříček být i víc.
Petula Laskavá: 1 peříčko
Nebýt těch někdy nevhodných vsuvek a občasných chyb z nepozornosti, bylo by to vynikající
Midar Kilahim: 1 peříčko
Celkový počet peříček: 3
Místo: 4
***
Katelyn Auster
Řada nešťastných příhod
Tento film/pohádka mě prostě na první zhlédnutí dostal. Jinak bych to asi neshrnula. Chvíli jsem do toho filmu ač je napolo zcela stupidní byla tak zamilovaná, že jsem byla schopná na něj koukat pořád dokola celý den. Je to takový film, který není stále jen v optimistickém duchu, kde se každý usmívá a pořád dokola opakuje jak je všechno v pořádku. Dalo by se říct, že právě naopak.
V hlavních rolích vystupují tři naprosto odlišné avšak něčím spojené děti – sourozenci, kterým umřeli rodiče. Celou dobu prochází těžkými situacemi a putují od rodiny k rodině, přičemž jim všem ztěžuje zastánce zla – hrabě Olaf. Dá se říct, že děti procházejí stále horšími a horšími situacemi až úplně vyvrcholí a vše nakonec díky možná až přehnané inteligencí dětí dobře skončí.
Film se mi opravdu líbí už pro charakter oněch dětí tak pro prostředí, herce, kostýmy i jednotlivé opravdu efektní situace. Pokud bych měla doporučit nějaký místy připitomělý, pochmurný avšak dobrodružný film, opravdu bych na prvním místě doporučila tento.
Hodnocení:
John Werewolf: 1 peříčko
Tady už jen za jedna, a to protože ostatní už nejsou nic moc víc než hrubé popisování děje. Sedmička trochu soupeřila s recenzí na Hp, přesto mi toto přijde o něco lepší.
Anseiola Renine Rawenclav: ---
Petula Laskavá: 2 peříčka
Velmi slušné, není přímo co vytknout.
Midar Kilahim: ---
Celkový počet peříček: 3
Místo: 4
***
Thasa Monke Kemanová
Harry Potter a princ dvojí krve
Je to skvělý film, ale jako každý film má i své chyby. Když jsem poprvé viděla trailer k tomuto filmu, strašně jsem se na něj těšila, protože to vypadalo, že bude mít opět "všechny stránky", které měly všechny Harry Potterovské filmy předtím - myslím tím takové to tajemno; záhady; strach; neočekávané věci,... . Ačkoliv se mi film zdál na první pohled bez chyby, později, když jsem si ho vícekrát přehrála mi tam opravdu tyto věci chyběly už od samého začátku. Sice jsem se hodně nasmála, protože Harry Potter a princ dvojí krve je tentokrát zaměřený spíše na srandu a vtipy, kterých tam je tolik, že překrývají i ten malý "strašidelný" kousek na konci, kdy se Harry s Brumbálem vydávají do jeskyně najít viteál, ale opravdu mi to tam chybělo. Tím ale nechci říci, že by byl Harry Potter a princ dvojí krve nějaký špatný film..to vůbec ne... Podle mne je to s Harry Potter 3 a 5 nejlepší film této série. Toto je samozřejmě pouze můj názor, váš názor může být úplně jiný :)
Hodnocení:
John Werewolf: ---
Anseiola Renine Rawenclav: ---
Petula Laskavá: ---
Harry Potter a princ dvojí - asi jsem tento film kdysi viděla, ale vůbec si ho nepamatuji a Vaše recenze mi moc neřekla..
Midar Kilahim: ---
Celkový počet peříček: 0
Místo: 5
***
Kristie Smithová
Simpsonovi
Vybrala jsem si seriál Simpsonovi který pravidelně vysílají na Prima Cool v 18:30.
Většinou mají epizody poutavý děj,ale u starších epizod není zaručený poutavý děj ani kvalita obrazu.
V každém díle je jiná zápletka a stejné postavy,jen zřídka se objeví nová postava.
Ovšem co se mi na tomto seriálu nelíbí je to,že se v každém díle začíná od znova,tím myslím to,že když v minulém díle postava zemřela tak najednou záhadně ožije a jakoby se nic nestalo.
Jinak se mi tento seriál velice líbí a doufám že budou vznikat i nové díly.
Hodnocení:
John Werewolf: ---
Anseiola Renine Rawenclav: ---
Petula Laskavá: ---
Moc stručné, vystižena hlavní pointa seriálu
Midar Kilahim: ---
Celkový počet peříček: 0
Místo: 5
***
Porota
John Werewolf, Anseiola R. Rawenclav, Petula Laskavá, Midar Kilahim
Děkujeme!
***
No a to je již ode mne vše, těším se, až se zase někde potkáme. Prozatím rozíjejte svůj velice působivý talent, jste skvělí!
Váš Corvus
Zalíbil se ti článek? Vyjádři svůj názor v komentářích, to je totiž to, co autor článku ocení nejvíce! přidat komentář
Vydáno: 4. 8. 2010
Nebelbrach | 05. 08. 2010
Yasmin Mia | 05. 08. 2010
A přeji všem v dalších kolech mnoho úspěchů
Teo | 04. 08. 2010
A přeji všem v dalších kolech mnoho úspěchů
| 04. 08. 2010
dobrá práce
EAN | 04. 08. 2010