Kouzelník za škopkem? Nebo s kytarou?

Hudba. Jedna z mála věcí, které spojují svět mudlů a kouzelníků. Že není možné na našem hradě hudbu pěstovat? Ale kdepak, jste na omylu. V současné době čím dál více našich studentů plánuje hvězdnou slávu své nové kapely. Povede se jim toto heroické snažení? S vaší pomocí určitě ano!

Milí čtenáři,

dovolte mi představit jednoho z hudbymilovných studentů naší školy. Je to Henrik Leens. Zajisté se vám bude líbit stejně jako mně. Přilákala mě k němu výzva: "Zakládám na hradě kapelu. Pokud na něco hraješ napiš mi."

Jako správný muzikant, který je pro každou špatnost, jsem mu napsala. Vznikl z toho rozhovor a z rozhovoru tento článek.

***
 
Corvinus Declaratio: Jak tě napadlo založit nějakou kapelu? Nechal ses někým inspirovat?

Henrik: Neinspiroval jsem se nikým, jen jsem chtěl přivést něco nového, neotřelého. Chtěl bych udělat něco, co by stmelilo lidi stejného názoru a mohli by si pořádně užít. Napadlo mě to proto, že mám hudbu rád.

*

Corvinus Declaratio: Máš zkušenosti s hraním v nějaké kapele? Ke kterému nástroji nejvíce tíhneš? Preferuješ nějaký hudební styl?

Henrik: Když jsem byl malý, zpíval jsem ve sboru Skřivánek, ale to už je dávno. Pořád mě to táhlo k něčemu jinému než ke klasické hudbě nebo folku. Vyprosil jsem si elektrickou kytaru, na kterou jsem se naučil poměrně obstojně hrát. Nejraději mám mudlovskou hudbu, takřka vše, co spadá pod pojem rock, hlavně alternativní. Mezi mé nejoblíbenější kapely patří například Linkin Park, i když preferuji hlavně jejich starší alba. Z trochu jiného soudku například Arctic Monkeys nebo Muse. Z punkové hudby mám nejraději Billy Talent.

*

Corvinus Declaratio: Má tvá kapela nějaké hráče?

Henrik: Zatím ne, právě se po nějakých sháním. Chtěl bych někoho, kdo má podobný vkus a samozřejmě, umí hrát na nějaký nástroj.

*

Corvinus Declaratio: V každém hudebním časopisu vydávaném mudly najdeme inzeráty typu: "Hledáme bubeníka" nebo "Nějaký volný basák do zavedené kapely?". Koho tedy hledáš ty?

Henrik: Bubeníka, basáka, kytaristu... Kdyby uměli zpívat, bylo by to samozřejmě jen plus.

*

Corvinus Declaratio: Můžeš nějak přiblížit, na co se mají uchazeči připravit? Co se vlastně od nich očekává?

Henrik: Očekávám svědomitý přístup, žádné velké flákání. Čekám, že budou poctivě zkoušet, vymýšlet texty i účastnit se koncertů. Vím, že to bude trnitá cesta, ale snad se nám ji podaří zvládnout.

*

Corvinus Declaratio: Takže ty jsi tedy kapelník?

Henrik: Začínající, mladý. Neříkám, že nějak extra dobrý, ale také mám ještě celý život před sebou. Nikdy jsem nevystupoval, ale čekám, že v příštích letech se mi to podaří.

*

Corvinus Declaratio: Máš nějakou představu, do které mudl škatulky bys chtěl svoji kapelu nasměrovat?
Henrik: Chtěl bych jí vměstnat do škatulky punk rock, ale ještě nevím. Domluvil bych se s ostatními.

*

Corvinus Declaratio: Co od kapely očekáváš? Slávu? Bohatství? Přízeň žen? Nebo něco jiného?

Henrik: Tak nepopírám, že bych chtěl být slavný, to ne, ale jde mi spíše o zábavu, o poznání nových lidí i o... no... jasně, že o holky taky! *smích*

*
Corvinus Declaratio: Tak tedy poslední otázka. Co bys chtěl říct svým budoucím spoluhráčům? Proč by s tebou měli chtít hrát v kapele?

Henrik: Aby si pořádně užili, aby se jednou za čas nemuseli omezovat, aby mohli dát v klidu reproduktory na maximum a nemuseli se omlouvat spolužákům v ložnici. Chtěl bych říct, že proč by si to tady člověk nemohl zpříjemnit, když je tu ta možnost?

***

Na závěr bych dodala, že Henrik Leens vřele uvítá vaše sovy a kdo ví, možná se potkáme na nějakém koncertě. Všechno záleží na nás - na studentech. Pokud vám punk rock není po chuti, můžete se obrátit na Ivu WildDragon, která se svou společnicí Queyou Aislinn AnMhoráiv založila death operní kapelu HoPeZaMaMu. Možná mají ještě volná místa, proč to nezkusit?
Zalíbil se ti článek? Vyjádři svůj názor v komentářích, to je totiž to, co autor článku ocení nejvíce! přidat komentář


Tiráž Autor: Elennar Hollkin
Vydáno: 3/2010

Komentáře
1550309217