Relikvie smrti - pouze na vlastní nebezpečí!

Je to pouhých pár dní, co vyšel epický trailer k poslednímu filmu o Harry Potterovi. Ideální čas na to, abychom přidali krátký vhled na nový film i na stránky našeho časopisu. A pokud jste odvážní - možná ve článku najdete i další zajímavosti okolo věrohodnosti filmu a jeho filmové předlohy.

Některým z vás možná uteklo, že se snad na všech trochu významných filmových portálech objevilo nové obsáhlé video k filmu Harry Potter a Relikvie smrti, část II.

Trailer je veřejností přijímán veskrze pozitivně - jasně a stručně řečeno - všichni jsou z něj nadšeni. Často v diskuzích k tomuto filmu můžeme najít slova jako "epický", "dokonalý" a "dechberoucí". To také tento trailer je a ti, jenž byli zklamání neakčností první části Relikvií, si určitě přijdou na své. Finále filmového Harryho Pottera je skoro tady. A vy se s námi podívejte na tento parádní trailer!

Ale chtěl jsem, aby byl tento článek i jakousi přidanou hodnotou a ne pouze souhrnem toho očividného. Chvíli jsem brouzdal wikipedií Harry Pottera a narazil jsem na část, ve které jsou v několika desítkách bodů vypsány rozdíly mezi tímto posledním filmem a druhou polovinou knížky. Pokud jste tedy z podobného těsta, jako jsem já, a hltáte každou informaci o tomto očekávaném filmu, tak pokračujte ve čtení.

Pokud si však chcete počkat do kina a nechat se překvapit (nebo být zklamáni, záleží na vás), v čem je film jiný od knihy - doporučuji jediné - dále už nečtěte, protože další text obsahuje spoilery!


***

Pan Ollivander zná příběh o Relikviích smrti. V knize však vůbec neznal tento pojem. Na internet unikly první tři minuty z filmu, ve kterých si Harry, Hermiona a Ron povídají s panem Ollivanderem právě o Relikviích a Bezové hůlce.

*

Meč Godrika Nebelvíra zmizí z rukou skřeta Griphooka, když ho Voldemort zavraždí.

*

Aberforth Brumbál nebude vyprávět příběh svého bratra, Albuse.

*

Po příjezdu do Bradavic Harry vběhne do Velké síně a uvidí Snapea stojícího na místě Brumbála. To ho rozzuří natolik, že Harry požaduje po Snapeovi, aby všem řekl, jak zabil Brumbála.

*

Profesorka McGonagallová se před zraky celé školy utká ve Velké síni se Snapem. Po chvíli se Snape změní v "černý dým" a uteče rozbitým oknem.

*

Ochranný štít, který profesoři vyčarují okolo celého hradu, má tu vlastnost, že rozloží všechno, co se pokusí projít skrz. Během Bitvy o Bradavice štít v mžiku zabije 17 smrtijedů.

Kostry

*

V momentě, kdy se Voldemortovi podaří zrušit ochranný štít okolo Bradavic, je uvolněna tak velká magická síla, že je Bezová hůlka téměř přetížena.

Štít nad Bradavicemi

*

Bellatrix a Snape společně sešlou nad bradavický hrad to největší Znamení zla v historii celého kouzelnického světa.

*

Harry pomocí svého myšlenkového spojení s lordem Voldemortem uvidí vzpomínku na Šedou dámu v Bradavicích. A právě tehdy si Harry uvědomí, že s jedním z Voldemortových viteálů je spojen i Havraspár.

Diadém Roweny

*

Harry půjde do havraspárské věže sám a ve společenské místnosti se nepotká s Carrowovými. Amycus tedy neplivne profesorce McGonagallové do tváře.

*

Jedna z přidaných scén zobrazuje, jak Ron a Hermiona vstupují do Tajemné komnaty a používají baziliščí zub ke zničení Poháru Helgy z Mrzimoru.

*

Znovu Tajemná komnata. Ron a Hermiona jsou skoro zabiti kvůli obrovské vlně, kterou vytvořil Voldemort. V momentě, kdy se Ronovi i Hermioně "promítne celý život před očima", se políbí.

*

Scéna, kdy Nagini pronásleduje Rona a Hermionu, bude nejspíš zařazena za scénu s Tajemnou komnatu.

Nagini

*

V první části filmu Relikvie smrti byly změněny okolnosti okolo ukrytí Harryho učebnice lektvarů. To by mohlo přinést nějaké další dodatky v druhé části Relikvií.

*

Vincent Crabbe se neobjeví v posledním filmu, protože byl herec Jamie Wayllett odsouzen za pěstování marihuany. Místo Crabbea tedy zemře jeho "parťák" Gregory Goyle.

*

V Komnatě nejvyšší potřeby bude namísto Crabbea jiný student Zmijozelu – Blaise Zabini. V Komnatě zastoupí roli Crabbea, pouze s tím rozdílem, že místo Crabbea zemře Goyle.

Draco

*

Fred Weasley se utká v souboji se Smrtijedem a v momentě, kdy je odzbrojen, je zahnán do kouta mnoha jinými smrtijedy. To pravděpodobně povede k Fredově smrti.

*

Aberfoth Brumbál pomocí vlny patronů odvrátí nálet stovek mozkomorů během Bitvy o Bradavice.

*

Levandule Brownová, studentka Nebelvíru, bude zabita během Bitvy. Zabije ji vlkodlak Fenrir Šedohřbet.

*

Nigel Wespurt bude zabit během Bitvy a Neville odnese jeho tělo do Velké síně. Toto je očividně výměna za Colina Creeveyho, kterého Nigel nahradil už ve čtvrtém filmu.

Nigel

*

Scéna, ve které profesorka McGonagallová vede stoly do Bitvy, je z filmu vypuštěna. Oživlá brnění a bradavické sochy však uvidíme.

Brnění

*

Smrtijedi spálí bradavické famfrpálové hřiště.

*

V Bitvě o Bradavice se neobjeví Klofan, kentauři ani domácí skřítci.

*

Závěrečný souboj mezi Harry Potterem a lordem Voldemortem bude prodloužený a přesto, že se objeví i další scény druhé fáze Bitvy o Bradavice, bude primárním cílem sledovat právě souboj mezi těmito dvěma.

*

Jakmile se Harry odhalí, Voldemort ho chytne a ptá se, jak Harry utekl smrti. Poté co mu to Harry prozradí, Voldemort ho pustí. To je příčinou jejich honičky po rozličných místech Bradavic.

Harry a Voldemort

*

Harry se chytne Voldemorta a stáhne ho s sebou ze střechy hradu. Voldemort ale stihne oba přemístit pryč ještě předtím, než dopadnou na zem.

Pád ze střechy

*

Ginny uvidí Harryho a Voldemorta padat ze střechy.

*

Nagini nebude chráněn třpytivou kouli.

*

Snape nezemře v Chroptící chýši, ale v "Krystalovém domku", odkud je možné vidět hořící loděnici a hrad. K této velké změně se vyjádřil art director Andrew Ackland-Snow: "Chtěli jsme trochu pozměnit, jak zemře Snape. V knize umírá v Chroptící chýši, ale my jsme ho chtěli dostat z chýše ven, do trochu jiného prostředí, které bude atmosférou více dramatické. Ptali jsme se Joanne, jestli souhlasí s tím, že Snape zemře v Křišťálovém domku, a ona s tím nadšeně souhlasila. Navíc to je velmi romantické místo pro smrt. Musím tedy říct, že Snape bude mít velmi pěknou smrt."

SNape

*

Voldemort rozsekne Bezovou hůlkou Snapeovo hrdlo užitím kletby Sectumsempra. Potom přikáže Nagini, aby Snapea zabila. Samotný útok Nagini nebude vidět, ale uslyšíme Snapeův křik a na okna Krystalového domku vystříkne jeho krev. Harry, Ron a Hermiona to vše s děsem sledují.

*

Voldemort zaútočí na Velkou síň z loděnice.

*

Prašivec se utká s Nevillem na krytém mostě a je zabit v momentě, kdy se polovina mostu zboří.

Prašivec

*

Další z přidaných scén je ve Snapeově vzpomínce. Snape přichází do Godrikova dolu chvíli po tom, co byli Lily s Jamesem zavražděni. Jakmile Snape uvidí Lilyino mrtvé tělo, zhroutí se a svírajíc její tělo v rukou uvidí Harryho, který ho pozoruje sedící ve své ohrádce.

Snape

*

Harry řekne Ronovi a Hermioně, že on je jedním z viteálů a musí zemřít. Hermiona mu řekne, že si to myslela už dlouho.

*

Po návratu na nádraží King's Cross není Harry nahý, ale kompletně oblečený. Také uvidí Voldemorta v podobě červeného slizce dýchajícího čehosi.

*

Hagrid nepoloží Harryho "mrtvolu" na zem. Harry z jeho rukou vyskočí, připraven bojovat. Narcisse Malfoyové se do té doby nepovedlo najít jakékoliv Harryho známky života.

*

Molly zabije Bellatrix kletbou Avada Kedavra. Stejnou kletbou Bellatrix zabila ve filmu Siriuse.

Molly

*

Souboj Harryho a Voldemorta neproběhne ve Velké síni, ale na vstupním nádvoří.

Finalni bitva

*

Po zásahu smrtelnou kletbou se Voldemort rozpadne v prach a celkově jeho smrt bude velmi podobná smrti profesora Quirella v Kameni mudrců.

*

Po skončení finální bitvy Harry, Ron a Hermiona stojí u zbytků krytého mostu a mluví o událostech uplynulého roku. Harry rozlomí Bezovou hůlku na dvě části a obě hodí přes okraj do propasti.

***

No, není to krátký seznam. A řekl bych, že určitě není kompletní, protože si nevybavuju, že by v knize byla scéna, kdy kouzelníci stříleli světlo ze svých hůlek proti bradavickému hradu, viz animovaný obrázek níž.

Hůlky

Co na to všechno tedy říkáte? Těšíte se na to finále tak jak já?
Zalíbil se ti článek? Vyjádři svůj názor v komentářích, to je totiž to, co autor článku ocení nejvíce! přidat komentář


Tiráž Autor: John Werewolf
Vydáno: 6/2011

Komentáře
no, ono je hlavně potřeba brát, že kniha je vždy jiná než film. Nemělo by se to srovnávat.

Krom toho bych ale řekl, že ta první část sedmého filmu nebyla až tak pozměněna :) A ty změny, které jsou známé z druhé části nejsou nikterak hrozné, ale mám spíš problém s faktickými věcmi, které jsou ve filmu jinak - a dle mě zbytečné.

Hodně mě zklamalo, že Bellatrix v pátém filmu zabila Siriuse pomocí kletby Avada Kedavra. Tak to prostě být nemělo a to, že to byl červený paprsek v knize, vyvolalo strašně moc spekulací. U filmu spekulace už být nemohly, bylo jasné, že je Sirius mrtvý.
A taky mi vadi, že Molly prostě zabije Bellatrix Avadou. Tak to byt nema přece...

Naopak se mi líbí, že přidali některé věci, například to, že Meč zmizí od Griphooka, aby ho nemohl Voldemort získat. Vždyt to je paradní symbolika přece.

A kvůli akčnosti vítám i zaplavení Tajemné komnaty :)
John | 03. 05. 2011
no mě zklamala nejvíc ta šestka, která byla, jak říkáš, překopaná opravdu nejvíc... ale že bych trpěla při koukání na film to zas ne, je to pořád HP a hlavně strašně ráda rekapituluju a říkám si v průběhu filmu: "a tohle bylo jinak,a tamhleto taky..." :)
Linn | 03. 05. 2011
Asi jsem divná, ale je to film od filmu horší, prostě se mi to "překopávání knih" kde se dá nelíbí. Jako ano, chápu změnu, kdy se herci "něco stane" a tak jeho role musí být trošku pozměněna, ale proč proboha měněj tolik věcí?
Já se si nedivím, že na to od čtvrtého dílu nekoukám. Raději si sednout s knihou a přečíst si jí než trpět tím, že si holt neumím vychutnat něco, co mělo být nebo mohlo být jiné...
Barbara | 03. 05. 2011
žjuáá, já se těěším:D to vypadá strašidlácky epicky:D
Iska | 01. 05. 2011
No páni! Mám z toho úplně husí kůži! Hrozně se těším až to bude v kinech :) A 3D.. bože! :D
Inn | 01. 05. 2011
Jůva, už se toho konce nemůžu dočkat. Vypadá to luxusně a tohle je fakt moc povedenej článek:)
Lilien | 01. 05. 2011
1550311994