Svěží vánek v Módní patrole

Prvního září již odbilo a s ním přišlo také mnoho změn. Nová uniforma, zápis či prostě jen nové tváře všude kolem nás. Věřte, že ani Patrola, oblíbený módní koutek, nezůstává pozadu a snad vám bude moct nabídnout také nějakou změnu, i když malou a nenápadnou.

Žila byla jednou jedna módní patrola a já věřím, že ji všichni znáte. Nenápadná, časem trochu opotřebovaná, ale stále ještě zjevující se na předních stránkách modrého plátku, nám čas od času přináší nahlédnutí do jednoho z módních okének našeho hradu.

Už tomu bude jeden bradavický rok a pár týdnů prázdnin, kdy poprvé spatřila světlo světa. Za tu dobu už jejími prostory prošlo mnoho studentů, oděných do nejrůznějších i nejhrůznějších kousků, kterým, každému zvlášť, věnovala chvilku pozornosti a ocenila je příslušným počtem hvězdiček. Prožila chvíle, kdy měla chuť vydávat hned několikrát za den, ale také týdny, ve kterých neměla náladu ani na jeden jediný model. Zamilovala si všechny své redaktory, ráno jim připravovala čerstvou kávu a těšila se, jak jim zase pomůže ořezat jejich povedené fotografie.

Časem se setkala s mnoha nadšenými ohlasy, které jí dodávaly odvahu a energii do každodenního vydávání, ale také s rozzlobenými komentáři, které jí trochu naháněly strach. Někdy dokonce, když od hodnocených studentů slýchala příliš rozhněvané řeči, se začala bát jejich nízkých hodnocení, a tak se snažila přimhouřit oči nad některými detaily a vidět ve všem jen to nejlepší.

A tak se po čase stalo, že už si na vysoká hodnocení zvykli všichni redaktoři i celý hrad, a v patrole se objevovala jedna desítka za druhou. Mnoho studentů bylo nadšených, že je jejich obyčejný model tolik obdivován, ale samotná patrola z toho byla čím dál tím znepokojenější a smutnější. Přes prázdniny, když už jak studenti tak dospělí propadli lenivosti, se konečně pokusila vymyslet nějaké řešení. Ve stínu stromů vymyslela způsob, jak svým redaktorům co nejvíce usnadní hodnocení a její hvězdičky se vrátí zase do starých kolejí.

Načrtla kouzelnou tabulku, ve které svých deset bodových hvězdiček rozdělila do pěti skupin. Originalita, ta první skupina čítající dvě hvězdičky, si body bude získávat za svou výjimečnost mezi ostatními. Další z nich, Barvy, bude dle svého názvu na modelech hledat sladění a počet odstínů, aby oblečení na první pohled nepůsobilo jako nepovedená duha. Třetí, Oblečení, pak bude koukat přímo na kousky, které na sebe modelové a modelky natáhli. Dá si pozor, aby neměli příliš mnoho či málo doplňků nebo aby k sobě všechno správně sedělo. Předposlední část se bude jmenovat Atmosféra. V ní získají nejvíce bodů ti, jejichž model v nás zanechá nějaký dojem. Může být děsivý, může být roztomilý, stejně tak jako si může získat podobu například ročního období. A nakonec patrola ponechala sekci, nad kterou přemýšlela opravdu dlouho. Subjektivní názor. V ní už nebudou muset redaktoři a redaktorky odůvodnit vůbec nic. Někdy totiž člověk jen těžko vysvětlí, proč si o modelu myslí to, co si myslí, či co mu na něm sedí a nesedí, a tak v této části přidělí naprosto jednoduše tolik hvězdiček, kolik sám uzná za vhodné. Úplně nakonec se všechny tyto hvězdičky spojí dohromady a dostanou se ke čtenáři v té podobě, v jaké jsme je znali dodnes.

Jakmile byla tato jednoduchá tabulka vytvořena, okamžitě se dostala do rukou všech patroláckých redaktorů, kteří ji s úsměvem přijali a ochotně si ji přišpendlili na svou nástěnku nad pracovním stolem.

Možná teď budou modely mít mnohem méně hvězd u svých hodnocení, avšak naše patrola věří, že je tak tomu správně. Deset bodů už se nedostane do rukou nepravému a čtenáře snad potěší spravedlnost mezi hodnocenými. Ale kdybyste si stále mysleli, že je přeci jen něco špatně, nebojte se to vyjádřit v komentářích. My, redaktoři, se ze svých chyb rádi poučíme, stejně tak jako vždycky rádi uslyšíme i jiné ohlasy a názory.

Zkrátka a dobře, milí čtenáři patroly i samotného Corvina Declaratio, přejeme vám příjemné čtení či zvedání palců do dalšího roku a doufáme, že se vám budeme líbit zase o něco více než kdy dřív.
Zalíbil se ti článek? Vyjádři svůj názor v komentářích, to je totiž to, co autor článku ocení nejvíce! přidat komentář


Tiráž Autor: Katelyn Auster
Vydáno: 10/2011

Komentáře
:))
Morgan | 11. 09. 2011
Krásně napsané, babo! :) Držím Patrole do Zimy 12 palce! :)
Larr | 11. 09. 2011
1550308368