Cesta Sedmibojem: Putování první

Sedmibojské klání pokračuje a v této době mají za sebou soutěžící již první tři úkoly. Pojďme si tedy zpětně zrekapitulovat, co se vlastně událo, a nahlédněme důkladně pod povrch tří prvních úkolů!

Vítejte u první části dvojdílné série, ve které budeme krok po kroku putovat Sedmibojem a rekapitulovat si vše, co se událo! Z důvodu, že dosud byly zveřejněny pouze první tři úkoly, probereme se napřed jimi, a to jak praktickou, tak i kreativní částí!
Pohodlně se usaďte, zavrtejte se hlouběji do křesla a přineste si čaj nebo kafe, to podle toho, co máte raději, a pak se ponořte do pestrobarevného víru sedmibojařského dění!


***

1. ÚKOL: 19. 3. - 25. 3.

Ačkoli nejsem Sedmibojař, troufám se říct, že ihned po vyhlášení prvního úkolu se nejspíše soutěžící propadli do hluboké nejistoty, protože s největší pravděpodobností neměli ani potuchy, co se skrývá za podivným zadáním, u kterého bylo jen tlačítko pro zahájení úkolu, pro vstup do neznámých kalných vod. Ze zadání si totiž bylo možné odvodit snad jen to, že na dotyčné čeká pět zábran a že se to bude týkat první knihy...

*

*

Jistě, že staré rachotiny muzejní exponáty senioři starší zkušenější studenti možná tušili, co by se mohlo objevit v kreativní části, ale praktická zkouška byla úplnou novinkou. Někdo možná očekával něco na způsob "chyť si svého Quirrella"...

Nakonec nás však čekalo rozkouskování úkolů na 5 dalších lokací. První byla hádanka s klíči, ne nepodobná lektvarové obdobě z prvního dílu Harryho Pottera. Pomocí indicií měli Sedmibojaři přijít na správné kombinace a teprve poté byli vpuštěni do další části, ke zdi. Zde na ně čekalo sedm vět, na které se dalo jen jednoslovně odpovědět. Z odpovědí se pak na zdi zobrazovaly některá písmenka, která se v závěru měla seskládat do přesmyčky. Po zpřeházení písmenek jim vyšlo slovo "zrcadlo", a pak byli opět posunuti o kus dál. Tentokrát byly kamenem úrazu dlaždice, které se podobaly klasické skládance, ve které smíte kousky obrázků posunovat jen značně omezenými pohyby do stran. Ne snad, že by byla skládačka až tak těžká, poradila jsem si s ní dokonce i já, někdo, komu se nikdy nic podobného složit nepovedlo, ale pokud chtěli Sedmibojaři neplýtvat časem zbytečným hýbáním sem a tam, museli si to nejdřív řádně rozmyslet. A velmi rychle, protože zbytečně dlouhým uvažováním by mohli ztratit hodně času. Následující lokací pak byla poznávačka souhvězdí. Před soutěžící bylo předloženo několik zakreslených souhvězdí a jejich úkolem bylo poznat jejich název. Nemalou výhodu zde měli ti Sedmibojaři, kteří poctivě navštěvovali hodiny astronomie, zbytku musela jako nápověda postačit krátká básnička uvedena vždy pod hádaným souhvězdím. Pokud Sedmibojaře nepopletly některé lehké chytáky (zase ne každý ví, že v erbu Havraspáru je orel), mohli se rychle dostat dál.
A nakonec přišla na řadu hodně probíraná mlha. Prakticky ihned po zpřístupnění úkolu pro veřejnost se tu na většině míst hradu začalo hemžit stížnostmi a lamenty na tu hroznou mlhu, která je naprosto příšerná a šílená. Ačkoli jsem se já sama v mlze na delší chvíli zasekla, časy některých dokazují, že to zas až taková hrůza být nemusela. A o co vlastně šlo? Inu, mlha spočívala v tom, že se nám předložilo několik vět a poznávalo se, co je pravda a nebo lež. Myslím, že největším problémem mohla být buď nepozornost při čtení vět, a také to, že se vám nezobrazovalo, co máte špatně, tedy mohla být chyba v tom, o čem jste si byli stoprocentně jistí, že to máte správně a tak jste to vytrvale zadávali i na dvacátý pokus a místo toho přepínali odpovědi jinde, na správných místech.
Kdo se však probojoval i mlhou, mohl s úlevou vydechnout. Končila jí totiž praktická část úkolu a Sedmibojaři se dostali k zadání části kreativní, která je měla posunout dál.  Nesedmibojujícím pak nejspíš udělaly radost žetonky (které zatím nemají specifikovaný účel) a dobrý pocit, že by v Sedmiboji obstáli (případně radost z toho, že tam nejsou a může jim to být úplně jedno).

Co se týče praktické části, nejvíce hvězdiček si z tohoto úkolu odnesla Cerridwen Lowra Antares, následovaná spolukolejnicí Barbarou Arianne Lecter a modrou Katelyn Auster. Celkový žebříček je pak ke shlédnutí v příslušné sekci v aréně a nebo na úvodní stránce školy.

Z veřejnosti si pak později vyzkoušelo praktickou část zhruba 135 kouzelníků, z toho přibližně 40 z nich úkol nezvládlo dokončit. Nejlépe si pak vedl pan Filius Orionis, následovaný Any DawsonEvelinou van Eyck, kterým šlapaly na paty Isabella Anne Swanmadam Betelgeuse Orionis. Všichni jmenovaní se vlezli do 25 minut.

Nyní se přesuňme k části kreativní.

*

 

*

Ano, tohle je přesné zadání z prvního úkolu. Vzhledem k tomu, že se prakticky celá první kniha točila kolem Kamene mudrců, si myslím, že není až tak překvapivé. Podle toho, co jsem zaslechla po odevzdání, dělalo nemalému počtu Sedmibojařů problém vlézt se do stanoveného rozsahu palců. Pokud máte dobrý nápad a chcete ho pořádně podat, mám obavu, že ne všem by těch 14 palců stačilo. Dále si myslím, že tenhle úkol potrápil mozkové závity Sedmibojařů i vymýšlením nového způsobu ukrytí - nevím, jak ostatní, ale mě přišel úkryt uvedený v knize bezchybný a vyhovující. Ale na druhou stranu, nikdo snad neočekával, že to bude procházka růžovým sadem.

Za nejlepší byla označena vypracování Cerridwen Lowry Antares, Esperanzy Milagrosa, Jamese Watfara a Katelyn Auster. Došlo také k prvním dvěma penalizacím a to u Safiry Jane Bardotové (kvůli přesáhnutí povolené délky úkolu) a u Niane z Libelusie. Vypracování všech soutěžících je možné shlédnout v jejich kartotékách.

*

Po vyhodnocení obou částí prvního úkolu se v celkovém hodnocení všech Sedmibojařů z kolejí umístila s největším počtem hvězdiček kolej Zmijozel. Ačkoli nikde nebylo zveřejněno přesné hodnocení konkrétních soutěžících, víme, že nejlépe si vedla Cerridwen Lowra Antares, která nejrychleji zvládla praktickou část a byla také na přední příčce i v kreativním úkolu. Stejně tak figurovalo na prvních místech i jméno modré Katelyn Auster.

 

***

2. ÚKOL: 2. 4. - 8. 4.

Sedm dní po ukončení prvního úkolu byl pro Sedmibojaře zpřístupněn úkol druhý. I když se v obou částech lišil od toho předchozího, řekla bych, že Sedmibojaři si nyní už byli o něco jistější. Věděli, že předtím se mají důkladně vyčůrat a posilnit, neboť varování, že úkol by měl trvat přibližně hodinku, tam nebylo zveřejněno pro srandu králíkům. Věděli, že musí pracovat rychle a precizně, pořádně si číst zadání a jistě postupovat dál s co nejmenší časovou penalizací. Ono se to docela lehce řekne, ale...

*

*

Před zahájením úkolu jsem si říkala, co to promerlina Sedmibojaře asi čeká? Budou muset krotit fénixe? Budou si hrát na baziliščího zubaře? Nebo se utkají se samotným lordem Voldemortem? Anebo to bude bráno klidněji a čekají jen na ně nějaké přesmyčky, podobné té, kterou předvedl Tom Raddle v Tajemné komnatě?
Když bylo oficiálně dokázáno, že jde o míchání lektvarů, neviděla jsem v tom osobně problém. Koneckonců, na rozdíl od předchozího úkolu (nejsem si příliš jistá, kolik lidí se ve volném čase prohrabává souhvězdími a kolik z nich si rádo láme hlavu nad logickými úkoly), lektvary jsou na naší škole již poměrně zaběhlou věcí a do laboratoře má přístup skoro každý. Soutěžící tedy nemuseli dlouho lámat své hlavy nad tím, jak se zapaluje pod ohněm a jak se slívá, a mohli se rovnou pustit do akce. Zde ale se mohl projevit lehký handicap mladších účastníků Sedmiboje - zatímco ti starší už mohli míchat nějaké složitější lektvary a získali tedy nějaké znalosti, naučili se pracovat rychle a číst v ne vždy zrovna pochopitelných zápisech v knize, mladší nebyli v potřebném ročníku pro míchání a tak měli značně omezený prostor na trénink.
Já osobně jsem do úkolu vstupovala s tím, že nějaké lektvary míchat umím a že úkol nebude až tak složitý. No jo, ale to by na mě potom nesměl vybafnout časový limit 2 minuty, limit, ve kterém jsem měla stihnout mimojiné třeba zamíchat 8× lektvar různými směry. To by na mě nesměla čekat zrada spočívající v tom, že každý soutěžící dostal ke kotlíku i knihu s recepty, které, podotýkám, jsem nikdy předtím neviděla (až na zhušťovadlo, ale vzhledem k některým složitějším kusům mi znalost tohoto základu příliš nepomohla) a každý si musel sám dohledat, co vlastně potřebuje. Mě trvalo delší chvíli, než mi došlo, že některé lektvary jsou neumíchatelné, že se po mě chce umíchat jen a pouze Mnoholičný lektvar, k jehož stvoření potřebuji zhruba další tři lektvary, které rovněž musím udělat a následně správně vhodit do kotlíku.
Pokud se Sedmibojař ztratil v zadání knihy, někde se přepočítal a nebo měl problémy s mudlovským internetem a byl neustále bržděn pomalým načítáním a tedy zbytečně ztrácel čas, mohl mu lektvar zkysnout anebo po slití roztavit lahvičku, což všem přidávalo trestný čas. Obzvláště při míchání mnoholičného lektvaru byl limit poněkud šibeniční a pokud udělal soutěžící chybu zde, mohl s celým mícháním začít nanovo.

Na všechny, kteří úkol splnili, čekalo překvapení v podobě Cizokrajného lektvaru, který se po dokončení praktické části objevil v našich inventářích. Je neprodejný a neposílatelný, a umožňuje, aby si ten, kdo ho vypije, změnil podobu. Podle všeho si uživatel bude moci přenastavit barvu kůže a očí.
Zatím nevím o mnoha lidech, kteří lektvar úspěšně požili (a proto se můžete ozvat v komentářích, a případně připsat názor na lektvar a jeho účinky!), známá je mi pouze modrá Nicole Landin. Podle jejího vyjádření byla "celá zmumiovaná, jako po plastice a musela asi čtvrt hodiny psát na ošetřovně", na druhou stranu, změna očí a kůže jí byla skutečně povolena (tím nechci říct, že bych brala lektvar jako žert, ale jeden nikdy neví...).

*

*

Inu, i s praktickou částí druhého úkolu si opět nejlépe poradila studentka Zmijozelu, tentokrát však Barbara Arianne Lecter (s časem něco málo pod hodinu), následována Cerridwen Lowrou Antares. Další v pořadí byla Emily Smithová a všichni z Havraspáru.

Zájem veřejnosti byl nyní lehce menší, konkrétně "jen" kolem 110 kouzelníků. Přikládám to tomu, že ne všichni si v lektvarech tolik věřili a rozšíření informace o tom, že je tam nehezký časový limit, taky udělalo svoje. Cca 50 z těch, kteří si zkoušeli druhý úkol, tedy skoro polovina, zůstalo v laboratoři a nebyli schopni se z ní dostat ven. Tentokrát si z řad veřejnosti nejlépe vedla Lucy de Lioncourt s časem 00:17:27, Piper Jarwealth, Isabella Anne Swan a Aerith Rigel (všechny s časem mezi 30 - 40 minutami).

Tento praktický úkol byl nejspíše poněkud náročnější než předchozí kolega - usuzuji tak podle časů, které byly u Sedmibojařů poněkud vyšší, než minule. Pokud ale měli pocit, že se jim část nepovedla, mohli to napravit a předvést svou kreativitu po obdržení dalšího zadání.

*

*

Poté byl pro Sedmibojaře připraven další kreativní úkol, který nejspíš opravdu potrápil, neboť vyžadoval nejen dobrý nápad, ale také jakousi manuální zručnost a schopnost vytvořit něco vkusného. Přestože si myslím, že manuální zručnost není u každého samozřejmostí, troufám si říct, že všichni soutěžící si s úkolem poradili velmi pěkně a nad některými deníky jsem opravdu jen udiveně otevřela pusu.
Problémem ale byl občas design a vzhled deníku, protože čtveřice porotců často vytýkala přílišnou infantilnost a dětskost, odfláklou úpravu písma a nebo třeba nehodící se ozdoby.

Jako nejlepší tentokrát porotci označili již podruhé vypracování Katelyn Auster, rovněž podruhé práci Esperanzy Milagrosa a pak také Niane z Libelusie. Penalizovány byly tentokrát tři slečny - Emily SmithAnita Blakeová za to, že jejich deníky byly pouze namalovány a nebyla tam žádná ruční práce. Poslední penalizovanou pak byla Darkness deStination, která dostala nulové hodnocení za to, že použila texty jiných autorů.
Z vypracování nesedmibojařské veřejnosti je možné si prohlédnout dílo Elanis Aelany Roselfové, které se nachází v archivu naší školy.

*

I po druhém úkolu se stále v čele nacházela kolej Zmijozel, ovšem modří si zde lehce vykompenzovali předchozí kolo a tak se dostali ke Zmijozelu tak těsně, že je dělilo jen pár hvězdiček. Následující kolejí v pořadí byl Nebelvír a poslední pak Mrzimor, který hodně ztratil ve zmíněném praktickém úkolu a to nejspíš prohloubilo rozdíl mezi třetím a čtvrtým místem. Jednoznačně se pak nedá říci, jestli tomuto kolu nějaká kolej dominovala, protože v praktickém kole vedli zelení, v kreativním kole se předvedly dvě červené studentky a slušně se umístili i havraspárští.

 

***

3. ÚKOL: 16. 4. - 22. 4.

Posledním úkolem, na který se v tomto vydání podíváme, je úkol s číslem tři, který nás zavedl do Harryho Pottera a Vězně z Azkabanu. Zadání povídalo něco o "zajetí tvorstva čárů říše", tedy první, co mě napadlo, bylo, že by se to mohlo týkat zvířeny! A kdo nemá rád zvířátka?! Pasáž o "zdolání soka kouzlem pravým" pak napovídala, že to bude asi docela masakr...

*

*

Pamatujete si na hodinu s profesorem Lupinem, na tu, kdy přinesl žákům do hodin skříň s bubákem, který se pak formoval do strachů studentů? Nebo na schůzky, které měl s Harrym později v kabinetu a ve kterých rovněž figurovaly nejrůznější bedny, ve kterých byli uzamčení magičtí tvorové? Pevně věřím, že ano!
S nimi totiž úzce souvisel následující úkol. Na Sedmibojaře tu čekalo několik beden, ve kterých se nacházely nejrůznější bytosti a jejich úkolem bylo správně napsat jména těchto tvorů. Jako nápověda pak sloužily hádanky, napsané vždy při bedně, podle kterých se dalo přijít na to, co se v bednách ve skutečnosti skrývá. Možná to znělo jednoduše, ale v následujícím kole se pak ještě Sedmibojaři snažili věc z bedny nějak eliminovat - a tak mohlo být lehkým problémem třeba špatně napsané slovo (taky jste si nebyli jisti, jestli je to Riddiculus nebo Riddikulus?), případně pak fakt, že si někdo spletl zvíře z bedny s něčím jiným. Pokud si Sedmibojař nevěděl rady, mohl si zakoupit nápovědu, která byla tvrdě penalizovaná časem. Já sama jsem si nápovědu nekoupila a ani nevím o někom, kdo by tak učinil, proto bohužel nemohu podat svědectví o tom, jak moc byla užitečná.
Jako lehký chyták a "podraz" pak já sama považuji poslední hádanku. Jejím řešením a odpovědí totiž byla "vrba mlátička". I přes poměrně výraznou větu v zadání, že se nejedná o kouzelnické zvíře, jsem zamerlina nemohla přijít na to, co by to tak podle toho víceznačného zadání mohlo být. No, posuďte sami...

"Sic jakož každé jinéž dřevo vypadám, ve skutečnost já velmi ráda kdekohož napadám, byť mě spojují se smutkem, tak střež se mých chapadel jež užívám v zbraň, a tudíž se mé blízkosti chraň, neovládáš-li pohyb prutu, čímž čas bude u ledu."

Se vší hrdostí přiznávám, že jsem se tam zkoušela vecpat tvary jako "smutné dřevo" a "masožravá židle" (a mám dojem, že nejsem jediná) a na vrbu jsem došla až po hodně, hodně dlouhé době, což je docela ostuda, vzhledem k tomu, že tento strom se ve třetím dílu objevoval docela hojně. Věřím pak, že to byl šok nejen pro mě, ale i pro některé Sedmibojaře - tvor, tvor, tvor, tvor a najednou je tam vrba? Každopádně, myslím si, že od organizátorů tohle byl velmi zajímavý a chytrý tah.

Asi nikoho nepřekvapí to, že na prvním místě se v praktickém úkolu opět objevila Cerridwen Lowra Antares, a to s časem 13 minut. Hned za ní následoval James WatfarKatelyn Auster, z dalších umístěných si pak jmenujme třeba Elizabeth GibsonovouEsperanzu Milagrosa.

Účast veřejnosti zde byla podobná jako v předchozím úkolu, kolem 110 kouzelníků. Úspěšných ale bylo hned 94 z nich, tedy pouze plus mínus 20 kouzelníků nedokončilo praktickou část. Podle tohoto výsledku se zdá, že třetí úkol sedl veřejnosti nejvíce. Nejlepší čas měla  z nesedmibojařů tentokrát mrzimorská studentka Judith Kingklonová (00:05:34), následována Piper Jarwealth. Pod 20 minut zvládl úkol také Kouhei Hasangeki, madam Alisma Bailly Fisto, Lili Smeaglová a Tydynka Flyová.

Ze všech dosud zveřejněných úkolů považuji zadání kreativní části, které se Sedmibojaři dozvěděli po likvidaci vrby mlátivé, za snad nejzajímavější, protože inspirovat se lotroskopy a obraceči času by mě nejspíše nenapadlo...

*

*

Zadání tentokrát možná znělo poměrně jednoduše - nemuselo se nic vyrábět, žádné ulepené ruce od lepidla či příliš mnoho otupělých brků... Pravdou však bylo, že zde byl nutný opravdu dobrý nápad pro vynález opravdu dobrého vynálezu. A pokud onen nápad opravdu přišel, mohla být problematická opět délka - pokud chcete totiž svůj vynález dobře prodat, poukázat na všechny jeho stránky a zdůraznit, čím je tak průlomový a významný, je velká šance, že vám těch 14 palců nemusí stačit. I přesto si s tím Sedmibojaři poradili velmi dobře a světlo světa tak spatřilo hned 12 nových vynálezů.

V kreativní části tentokrát dominovala celá havraspárská trojce ve složení Anita Blakeová, James Watfar Katelyn Auster - vypracování každého z nich bylo označeno jako jedno z nejlepších a Katelyn má tak na svém kontě jedno z předních míst v kreativních úkolech již potřetí. Podruhé se pak na přední příčce umístila Niane z Libelusie.
Všichni navrhli své originální vynálezy, jako příklad si uveďme třeba čelenku, díky které může magič ovládat všechny kouzelnické jazyky, chuťomet, rozpoznavač lektvarů, melodion anebo měnič počasí. Tentokrát nebyl penalizován žádný ze Sedmibojařů, všichni splnili zadání přesně.

*

Po třetím úkolu došlo k drobné změně v celkovém pořadí všech kolejí. Havraspár nasbíral dostatečný počet hvězdiček k tomu, aby sesadil dosud kralující Zmijozel, který zůstává kousek za ním. Zhruba 100 hvězdiček ztrácí na vedoucí kolej Nebelvír a více než 300 hvězdiček pak činí rozdíl mezi prvním umístěným Havraspárem a Mrzimorem s nejnižším skóre.

Stav po třetím úkolu je tedy následující:
1. místo - Havraspár (572 hvězdiček)
2. místo - Zmijozel (533 hvězdiček)
3. místo - Nebelvír (478 hvězdiček)
4. místo - Mrzimor (242 hvězdiček)

Podotýkám ale, že stále nemáme k dispozici příliš konkrétní výsledky a že celkový vítěz Sedmiboje vůbec nemusí vzejít z vedoucí koleje (i když nepopírám, že ve skutečnosti držím všechny palce našim modrým Sedmibojařům *nevinně se usměje*). Stačí jedno velké pochybení, nepozornost, a už může přijít na řadu penalizace v pohodě odebrání nemalého počtu hvězdiček a naopak, pokud někomu sednou zbývající úkoly, může se velmi rychle vyšvihnout na vrchol...

Všichni soutěžící stále pokračují.
Žádný ze soutěžících nepřišel o žádnou končetinu.
Známky o tom, že by nějaký Sedmibojař zešílel, nejsou prokázány.

***

Aby byl článek kompletní, rozhodla jsem se poptat se také Sedmibojařů, co oni říkají na tyto tři úkoly a požádala jsem je, jestli by mi úkoly nemohli zhodnotit.
Zde vám tedy přinášíme odpovědi a shrnutí od některých z nich, tak, jak to vidí oni!

*


Corvinus Declaratio: Jsou úkoly takové, jaké jsi čekal/a? Překvapilo tě něco? Který úkol ti přišel nejlépe vymyšlený, co se ti dle tvého o názoru povedlo nejvíce a co naopak nejméně?

Anita Blakeová: Pamatuji si, jak jsem se připravovala na první úkol. Celou cestu z  kolejky do Arény jsem přemýšlela, co mě bude čekat, ale nedokázala jsem si vůbec představit, jak to bude vypadat. Když jsem do Arény vkročila, překvapila mě zejména její propracovanost. Velmi se mi tam líbilo, úkoly mi šly od ruky, dokud jsem nenarazila na mlhu, kde jsem tápala víc, než by bylo nutné. Člověk se v takových chvílích seznámí se svým jednáním pod tlakem a já osobně první úkol v tomto směru příliš nezvládla. Byla jsem vynervovaná, zbrklá, neměla daleko k slzám a chvílemi uvažovala, zdali to nevzdat. Nakonec se mi podařilo dojít na konec, ačkoliv do teď netuším, co jsem odpověděla.
Kdybych chtěla mluvit všeobecně, asi se mi více líbí teoretické úkoly, ačkoliv jsem se původně na ty praktické těšila více a myslela si, že budou jednodušší. Opak je však pravdou, z  praktických částí mám vždy nervy a strach, že skončím poslední.
Z praktických úkolů se mi nejvíce líbil ten třetí, ačkoliv jsem v něm skončila až na sedmém místě. Podobné typy úkolů mám ráda, baví mě je řešit a většinou se mi to také daří. Zpětně si říkám, že jsem mohla být rychlejší - vše jsem až moc kontrolovala, neboť jsem chtěla mít jistotu, že mám postup správně. Nejvíce se mi povedl druhý praktický úkol, kde jsem skončila jako čtvrtá, což mě opravdu překvapilo. Myslela jsem, kdovíjak jsem to zvorala *zasměje se*
Z teoretických úkolů se mi zatím líbily všechny, nejvíce se mi vyvedl ten třetí, kde jsem měla téměř ze začátku jasno, co budu psát. Jeho zadání bylo typicky modré, dávalo prostor kreativitě a navíc bylo možné zanést do něho nějakou myšlenku. Nejméně se mi povedl druhý úkol, kde jsem si špatně přečetla zadání a úkol tak nesplnila. Dost jsem se tím zklamala, ale na druhou stranu si od té doby čtu zadání mnohem pečlivěji.
Popravdě jsem dost zvědavá na vypracování čtvrtého úkolu, jehož zadání mám momentálně na stole *usměje se* Zadání je dobré, ale čekala jsem trochu něco jiného.
Co mě na teoretických úkolech často zklame, jsou hodnocení od porotců. Samozřejmě jsou nestranní, pečliví, zachází do detailů a hodnotí všechny stejně. Občas mě ale hodnocení dost ranilo, připadala jsem si neschopně. Proto si hodnocení musím vždy číst jen jednou, jinak bych nebyla schopná jít do dalšího kola s čistou hlavou. Během volného týdne se s hodnocením vždy nějak smířím, ačkoliv jsem se již dozvěděla, že neumím psát básničky ani kreslit, což je činnost, která mě opravdu baví, a věnuji se ji celý svůj život.
Abych to shrnula, úkoly se mi líbí, jsou nápadité a různorodé, celkově hodnotím Sedmiboj velmi kladně, ačkoliv jsem samu sebe při jejich vypracování opravdu velmi zklamala.

James Watfar: Na úkolech mě překvapilo úplně všechno. Než sedmiboj začal, nedovedl jsem si představit jak budou úkoly vypadat. Zvlášť když se o Sedmiboji něco málo napovídalo a dalo se tak vytušit, že se letošní úkoly v lecčem nebudou podobat úkolům z minulých ročníků. Překvapily mě opravdu hodně a po kratší úvaze i příjemně. První dojem, zvlášť v některých případech, se do slušného časopisu napsat nedá. *zasměje se* Ale to proto, že mi některé daly zabrat víc než bych si přál. Vymyšleny jsou ovšem geniálně, praktická část je pokaždé úchvatná a zadání kreativní části mě zatím taky vždycky překvapilo, bývá nečekaně originální ale přesto tak nějak k tématu.
Zatím mě zaujaly všechny tři úkoly. Musím se přiznat, že mě trochu přešlo nadšení u druhého kreativního, ale jen na chvíli. Pak přišel nápad a kupodivu i chuť do práce. Nemůžu říct že by mě úkol zklamal, jen jsem ho prvních pár dní četl trochu nespokojeným pohledem. Nakonec byl stejně zajímavý jako všechny ostatní.Výkony moc hodnotit nemůžu. Podle výsledků se mi samozřejmě nejvíc povedl třetí úkol praktický a první kreativní. Za podařené ale považuji všechny tři kreativní, já jsem s nimi spokojený přímo výsostně a nic důležitého bych na nich neměnil ani teď, po hodnocení porotců. Nevím který z nich byl nejjednodušší, ale nejtěžší byl jistě deník, trval asi pětkrát déle než oba zbylé úkoly dohromady. Ale nejjednodušší z praktických mi prozatím přišla první část třetího úkolu, asi mě chvíli mělo štěstí rádo."

Ciline Flameová: Úkoly - jak praktické, tak kreativní - jsou naprosto úža! Já jsem naprosto netušila, co čekat a úplně mě to ohromilo! Prostě ta originalita, rozličnost - každý úkol z jiného soudku, ...prostě...nemám slov. Je to naprosto ohromné. Úplně nejlepší byl rozhodně poslední praktický úkol...holt, zvířátka jsou moje. *usměje se* Ale za to 3. kreativní byl setsakra těžký. Cosi jsem vymyslela, ale nic moc...uvidíme, co na to porota. *usměje se* Moje výkony? Pff...stojí za starou rašpli. *zasměje se* Ale co už...někdo na tom chvostu být musí. *zamrká* Myslím, si, že v prvním kreativním úkolu mi trochu ukřivdili. *šibalsky se zašklebí* Ti porotci jsou příšerně přísní. Druhý jsem totálně podcenila a třetí byl setsakramentsky těžký...takže asi tak. *usměje se*

Elizabeth Gibsonová: Tak úkoly byly pro mě hodně různorodé a každý mi ne až tak vyhovoval. Nejvíc se mi asi líbil ten třetí (myslím praktickou část *mrkne*), i když tam trochu mátlo to, že tam kouzla nebyla podle knih, ale podle hádanek. Myslím, ale že tam něco takového být muselo, jinak by to nebyl sedmiboj. *mrkne* Druhý úkol mě hodně zarazil tím, že ten čas byl mnohokrát hodně, hodně natěsno, zvlášť když se mi trochu sekal počítač při míchání. A ten první no... první tři části mi vyhovovaly, zvlášť skládanka, ztrácela jsem až u čtvrté a páté překážky. Nejsem zrovna znalec souhvězdí a u té mlhy to bylo někdy i dost nejednoznačné a matoucí. Ale to být muselo, no. *usměje se*
Co se kreativní částí týče, jsou hodně náročné, zvlášť ta druhá. Katelyn, Espe a Nian mají u mě obdiv, protože zvládnout za tak krátký čas vytvořit něco tak krásného je opravdu obdivuhodné. Ta první a třetí se sice zdály na pohled lehké, ale postupně jsem zjistila, že to až tak lehké není. Ale je to přece sedmiboj, tak se nic jiného ani čekat ned. *usměje se*


Safira Jane Bardotová: Překvapily mě vlastně všechny úkoly. Asi málokdo na hradě čekal, že Sedmiboj bude vypadat tak, jak vypadá. I když já jsem nezažila ty předchozí sedmiboje, takže nemám možnost srovnání. Nejvíce mě baví úkoly z praktické části, i když to dle mého času tak nevypadá. Nezaujal mě poslední teoretický úkol, ale bude to tím, že psaní mě prostě moc nebaví. Nejjednodušší a zároveň nejvíc povedený je pro mne druhý teoretický úkol, deník Sefrenie z Ylary. V tomto případě se mi organizátoři trefili přímo do mé nejoblíbenější činnosti a dokonce jsem se díky němu naučila i vázat knihy.

Emily Smith: Tak dá se říci, že mě na nich vždycky něco překvapilo. Všechno je nové a  já nikdy nevím, co mě čeká, takže logicky už mě všechno překvapí. Co konkrétně ale... Řekla bych, že u druhého úkolu mě překvapila kreativní část. Ta rozhodně. Na úkolech se mi líbil nápad. Nikdy by mě nenapadlo, že jdou vymyslet takové zajímavé zadání. Žádný úkol mě nijak nezklamal, maximálně můj výkon, například u druhého úkolu. Ale tak co už. Nejlepší zadání se mi zatím zdálo to třetí. Vymýšlelo se mi to moc dobře a byla jsem s tím spokojená. Musím říct, že je opravdu zajímavé podstupovat Sedmiboj, ale zase má to i své mínusy. Ale jinak jsem dost zvědavá na další úkoly. *usměje se*

Esperanza Milagrosa: Praktické části se mi sice příliš nevydařily, ale i tak jsem s nimi spokojená - tedy jsem nadšená ze všech těch tří úkolů, které byly. Nemohu ani o jednom říct, že by se mi nelíbil. Jen mi trochu vadilo, že třeba u třetího praktického tam byla ta kouzla - ono existuje totiž více způsobů, jak se zbavit určitých tvorů a můj názor je, že hádanky tak přesné nebyly, aby se mohl uhádnout přesně jen ten jeden výsledek. Nicméně všechna tři zpracování praktických úkolů chválím, je to báječné a jsem z toho nadšená. Nejraději bych si to prošla klidně i znova. *směje se*
Co se kreativních týče, těch jsem se bála trošku víc. Ale opět - není z nich žádný, který by se mi nelíbil. Všechny byly něčím zajímavé a u všech jsem si při práci připadala, že je to parádní a "v pohodě". Doufám, že i třetí kreativní se bude porotcům líbit. nejvíce se třeba bojím toho, že přijdu o hvězdičky kvůli nějakému nedodržení zadání. Jednou se mi o tom dokonce i zdálo, tak moc doufám, že se to nesplní.
Co se mých výkonů týče...tak nevím... to nejde posoudit. Nebýt nutnosti odchodu od pc při druhém úkolu, asi bych měla ten čas lepší, ale nedalo se svítit. Myslím ale, že zatím se mi vaření lektvaru líbilo nejvíce, protože to prostě bylo naprosto reálně udělané a i když jsem zase blbě četla zadání a nedošel mi význam slov v receptu hned, což byla moje chyba, tak ten úkol vůbec nijak nezazlívám.
Já jsem ze sedmiboje celkově nadšená, nadávám jen když se mi něco nedaří, ale to je prostě už moje povaha. *zasměje se*

Niane z Libelusie: I nyní, po třech kolech, jsem stále znova a znova překvapená, co všechno je možné. Věděla jsem, že úkoly budou určitě velmi propracované a  originální, ale nečekala jsem, že tak moc! Jsem zatím velmi nadšená!
V praktických částech se mi asi nejvíc líbil úkol první a třetí. Lektvary mi spíš nešly, ale bavily mne, to zase ano. +rozesměje se+ V kreativní části se mi nejvíc povedl (a taky mě nejvíc bavil) úkol druhý (deník Sefrenie) a první (ukrytí Kamene mudrců). Třetí úkol se mi také líbil, ale bohužel ke mne za celý týden nepřišla "ta správná slina", nesecvaklo to, jak mělo, a podle mě je to na výsledku dost znát. Snad to ale i tak bude stačit na nějaké slušné umístění. *mrkne*
Moc bych si přála, aby i další úkoly byly tak skvělé a zábavné!
Zdravím celou redakci a čtenáře CD!
Niane

Cerridwen Lowra Antares: Vzhledem k tomu, že jsem už zažila dva Sedmiboje jako divák, tak jsem - co se kreativní části týká - vcelku měla představu. Nemůžu říct, že bych byla nějak zvlášť překvapená nebo tak, je jasné, že úkoly těžko budou lehké, je to Sedmiboj, s tím se musí počítat. *usměje se* A také to, že se postupně "navštíví" všechna možná odvětví kreativity je očekávatelné, takže nějaké velké překvapení se zatím nekonalo.
Jsem každopádně ráda, že se trvá na dodržování pravidel. *usměje se*
V části interaktivní jsem překvapená tím, že i když neznám knížky i  pozpátku a nikdy bych si netroufla tvrdit, že mám přehled o celém HP světě, tak se mi zatím daří. Před začátkem jsem tohle opravdu nečekala, je fajn, že nejde čistě jenom o HP znalost a doplňování pojmů. Slyšela jsem, že jsou lidé, kteří k tomu mají výhrady, ale mě to zatím opravdu baví (jak to bude dál ovšem nemůžu tušit).
Nemůžu říct, že by mě nějaký úkol zklamal nebo cokoliv na tento způsob. To, že mi výroba čehokoliv bude dělat problém, jsem věděla už před kláním - stejně tak to, že to holt budu muset vykompenzovat snahou jinde, pokud by se takový úkol vyskytl. Takže ano, druhý úkol mi prozatím sedl nejméně (což se ale dalo čekat). První a třetí mi připadají na stejné úrovni, ale neumím hodnotit svou práci, tak opravdu nevím, který se mi povedl více/méně - u  toho třetího ještě není ani hodnocení, takže nevím ani, jak se to líbilo porotcům, tj. někomu jinému než mně. *usměje se*

Darkness deStination: Mno, pokusím se ti odpovědět... Úkoly mě překvapily všechny. Nevěděla jsem do čeho jdu a popravdě nečekala jsem od toho nic, snad jen, že si neuříznu ostudu. Já ti ani nevím, jestli se mi úkoly líbily. Některé mě zaskočili méně, některé vice. Pokud jde o zhodnocení, co se mi snad povedlo a co ne, mám dojem, že to podělávám čím dál víc.

***

Všem Sedmibojařům děkuji za jejich čas a upřímnost a přejeme jim hodně štěstí ve zbytku soutěžního klání!
A nám teď nejspíše nezbývá nic jiného, než trpělivě čekat, až nám bude umožněno odklopit pokličku zbývajících úkolů! Pro veřejnost již byl otevřen úkol s číslem 4, a podle toho, co se dostalo k naším uším od pana Johna Werewolfa, je úkol podle něj nejpovedenější.
Ale na tento úkol se podíváme až příště...




Zalíbil se ti článek? Vyjádři svůj názor v komentářích, to je totiž to, co autor článku ocení nejvíce! přidat komentář


Tiráž Autor: Madidess Leevian
Vydáno:

Komentáře
1732185804