Povídání s organizátorem Sedmiboje: John Werewolf

Sedmiboj již skončil, to všichni víme. Ale i přes to nastal ten správný čas, abychom si popovídali s hlavním organizátorem Sedmiboje 2012. Dozvíme se pár pikantností, zabrousíme do vážnějších témat a s největší pravděpodobností si zavzpomínáme na celý ten půl rok, kdy se celé klání konalo. Tak se dejte do čtení a nenechte se rušit!

John Werewolf, profesor, kterého si pamatujeme pod mnoha funkcemi a především jako všemi známou duši hradu a především Havraspáru. Letos se však ujal organizace Sedmiboje a opět dokázal, že ví, co dělá. Sedmiboj se díky jeho programátorským dovednostem stal velkou školní akcí a díky práci jeho a ostatních pracantů jsme mohli vidět Sedmiboj zase úplně jinýma očima. Profesor Werewolf byl tak laskav a i přes velké vytížení si na nás našel čas a nechal se vyzpovídat.

***

Corvinus Declaratio: Pěkný den, pane profesore. *usměje se* Děkuji, že jste souhlasil s tímto rozhovorem a myslím, že bude nejlepší hned začít. *mrkne* Sedmiboj je již u konce. Ale já bych se ráda vrátila na začátek. Vzpomenete si ještě, s čím jste do organizace Sedmiboje šel? Jaké byly vaše úmysly a kterak se podobají skutečnosti, když to porovnáte?

john-werewolf.gif

John Werewolf: Pěkný den i Vám *usměje se* S čím jsme do Sedmiboje šli? No, chtěli jsme, aby letošní Sedmiboj překonal minulé ročníky hlavně zájmem hradního obyvatelstva. Což se nám myslím povedlo. *přikývne s úsměvem* A jinak toho bylo naplánovaného trochu víc, jako další propagační předměty jako byly po prvním úkolu... A to už trochu nevyšlo s časem, i když to bylo připraveno. A třeba se to do obchodů dostane později. *usměje se*

*

Corvinus Declaratio: *zajiskří se jí v očích, když slyší něco o nových předmětech* Průběh Sedmiboje jsme mohli na vlastní oči vidět, ale co jsme neviděli, byli všechny ty přípravy a věci kolem. Mohl byste nás trochu provést zákulisím celého Sedmiboje a povědět nám, jak se to celé chystalo? Co pro Vás při vytváření tak velkého projektu bylo nejtěžší?

John Werewolf: Nejtěžší? No, rozhodně dodržení termínů. *zasměje se* Harmonogram byl předem daný a plánem bylo mít do začátku třetího úkolu hotové všechny praktické části. No, a samozřejmě jsem všechny praktické části řešil až víkend před začátkem termínu.

A k druhé části otázky. Celé se to chystalo dost živelně, a to i přesto, že většina byla vymyšlena už před začátkem Sedmiboje. Ale hodně se toho měnilo, vylepšovalo, posouvalo, a tak... ale nakonec bylo všechno v pořádku, což pro mě bylo to nejdůležitější. *usměje se*

*

Corvinus Declaratio: *kývne* Jednou z novinek byla i Aréna Sedmiboje, kde Sedmibojaři plnili praktické úkoly. Vzpomenete si ještě, jak se zrodil prvotní nápad na Arénu?

John Werewolf: No, já celkově mám rád arény, stadiony a tak... A hlavní inspirací byla asi aréna z turnaje tří kouzelníků ze čtvrté knížky. Cílem bylo udělat Sedmiboj atraktivní i pro fanoušky, a ne pouze pro 12 vybraných. A k tomu se aréna hodila skvěle, protože se v ní zobrazoval průběh praktických úkolů. A prvky fandění byly už jasnou záležitostí. *usměje se*

*

Corvinus Declaratio: *zatváří se souhlasně a nadšeně zároveň* Další velkou součástí Sedmiboje je zajisté vymýšlení úkolů. Můžete prozradit, kdo všechno se na tom vymýšlení podílel a kde jste brali inspiraci?

John Werewolf: Na vymýšlení principu praktických úkolů jsme se podíleli hlavně já a Larrie, a práce Elle spočívala u úkolů hlavně ve vyhledávání v knihách, básnění, vymýšlením obsahu, apod. Já jsem chvíli před začátkem Sedmiboje byl asi 14 dní v nemocnici, takže ta vymýšlecí část probíhala hlavně tam společně při návštěvách mé druhé polovičky *usměje se* Ale abych Elle nekřivdil, s kompletní ideou rozmisťování stanů přišla ona. Inspiraci jsme se snažili brát v knihách - prostě aby každý úkol měl základ v ději knihy, které se úkol zrovna týkal. *usměje se*

*

Corvinus Declaratio: Je něco, co Vás opravdu překvapilo? Můžete zmínit jak milá překvapení, tak i ta méně přívětivá, pokud nějaká jsou.

John Werewolf: Méně přívětivé" překvapení rozhodně byla ta obrovská chyba v pravidlech, kde jsme výrazně nadhodnotili váhu praktických úkolů. Do dalšího Sedmiboje bych šel s tím, že za praktickou část se dává maximálně 24 hvězd vítězi, což by bylo zhruba stejně váhové jako kreativní část. Takto i po tom stržení to bylo také nadhodnocené, ale předtím to bylo úplně mimo. Vůbec nechápu, že nám toto nedošlo. S tímto trochu souvisí také to, co se spustilo po změně v pravidlech. To mě zklamalo a definitivně jsem si potvrdil, co za lidi vlastně na Hog je a že s něčím takovým se už nechci do budoucna setkávat. Takže to byl takový další hřebíček do rakve s názvem "Odchod z Hogwarts". A milé překvapení? Asi reakce hradu na úkoly, počet lidí, kteří dokončili všech 7 úkolů, a celkově i ta atmosféra okolo Sedmiboje, když nepočítám to, co jsem již zmínil.

*

Corvinus Declaratio: Jako organizátor a programátor Sedmiboje jste měl zajisté mnoho práce. Docházely i Vám síly a těšil jste se, až bude po všem?

John Werewolf: Abych pravdu řekl - až do čtvrtého úkolu jsem byl plný sil a odhodlání to s úsměvem dokončit. Chodil jsem se Sedmibojaříky do Síně docela pravidelně, častokrát tam byla nemalá RP interakce se studenty, kteří na skřítky reagovali vždy naprosto nadšeně. Bylo vidět, že i přesto, že se obecně tvrdí, že na Hog není místo pro role playing, tak se tu najde několik nadšenců, kteří se do hraní zapojí. Po té nechutné a sprosté debatě na úvodce jsme byli naprosto znechucení a od té doby jsem Sedmibojaříky zabalil, a ani Elle očividně neměla sílu nebo chuť přebrat tuto štafetu a zkusit si za ně zahrát ona, aby podpořila atmosféru kolem celého klání. V ten moment tedy Sedmiboj ztratil výraznou část toho, co bylo plánováno na celý průběh.

*

Corvinus Declaratio: *chytne se hozené rukavice* Dá se říci, že celý hrad nyní mluví o odchodu Vašem a slečny Larstonové, a ač to nerada připomínám, dere se mi do podvědomí jedna otázka. Co bude s arénou? Bylo řečeno, že přes prázdniny bude otevřena pro ty, kteří by si rádi vyzkoušeli nějaký ten úkol či si ještě něco přečetli, ale co bude nyní?

John Werewolf: Co bude s Arénou? Těžko říct. Já už na Hog poslední dobou byl jen kvůli letňáku, jinak jsem tuto kapitolu za sebou uzavřel. Aréna je stále otevřena, takže úkoly si může číst kdokoliv. Co se týče zkoušení úkolů - Elle na hradě je, a jako spoluorganizátorka Sedmiboje by měla vědět, jak otevřít úkoly veřejnosti. Pokud to bude dělat, nemám s tím samozřejmě problém.

*

Corvinus Declaratio: Chápu, ta debata byla opravdu na nic. *zachmuří se* Ovšem na začátku bylo zapotřebí vybrat i porotu. Jak jste spokojen teď na konci s výběrem porotců?

John Werewolf:  Asi není tajemstvím, že první volbou za Mrzimor byla Selena, která ale odmítla porotcování s tím, že nebude mít čas. Nakonec byla vídat na hradě skoro víc, než dříve. To bylo trochu úsměvné. Na druhou stranu ale jsem rád, že to odmítla, protože Nicholas do poroty přinesl skvělý svěží vítr a myslím, že si té šance být u toho vážil mnohem víc. Ale celkově bych v jednom případě volil jinak. Kdybych věděl dříve, že jedna z kandidátek do Sedmiboje bydlí s jednou porotkyní, tak bych rozhodně udělal všecko proto, aby k podobné kolizi vůbec nedošlo. Já netvrdím, že Belatris nadržovala Niane - to ani v nejmenším ne. Ale ten obecný předpoklad tam je, a je to zbytečné místo pro spekulace.

Na to může někdo samozřejmě namítnout, že kolize přišla při tom, že já jsem byl organizátor a Larrie porotkyně. Zde se samozřejmě nabízí možnost, že Larrie věděla, čí je jaký úkol, protože jsem jí to řekl. Nic takového se nedělo, samozřejmě. Ale zlé jazyky si mohou tvrdit, co jen chtějí a jakýkoliv argument z mé strany stejně nebudou poslouchat. Na Hog by po té době lidi měli už být zvyklí, že my dva tak nějak všecko děláme společně. Zaslechl jsem i zvěsti, jak Larrie nadržuje Katelyn a že Katelyn u nás byla během Sedmiboje 2x přes víkend. Ano byla - protože s Katelyn jsme prostě kamarádi i v reálném životě, tak na tom přece není nic špatného. Podle zobrazené Síně slávy v Aréně ale je jasně vidět, že k ničemu takovému jako nadržování rozhodně nedocházelo. Zajímalo by mě, jestli se ty zlé jazyky, co po celou dobu Sedmiboje tvrdili, že Larrie Katelyn nadržuje, také po zveřejnění měli natolik odvahy, že se jí za to omluvili. Ale to ať si každý přebere sám.

*

Corvinus Declaratio: *se zadumaným výrazem si dělá poznámky a pak pohlédne na profesora Werewolfa* Jak už jsem říkala, Sedmiboj je u konce. Vše bylo odtajněno a zůstávají pouze ty dozvuky celé téhle celohradní akce. Je něco, co Vám Sedmiboj 2012 dal?  A je ještě něco, co byste rád dodal?

John Werewolf: Určitě mi otevřel oči v tom, že někomu se prostě zavděčit nejde, ať už člověk udělá cokoliv. *usměje se* A jen bych dodal, že přeju komukoliv, kdo bude organizovat Sedmiboj v budoucnu, aby mu to vyšlo, protože Sedmiboj je nejlepší klání na celém Hogwarts. *usměje se*

***

Ráda bych tím to poděkovala profesorovi Werewolfovi za rozhovor a za čas, který jsme nad rozhovorem strávili. Děkuji tedy a přeju úspěšný nový start, ať už se pustíte jakoukoliv cestou. I když věřím, že to bude cesta mo(u)drá, jelikož to je cesta, kterou se jde nejlépe!
Zalíbil se ti článek? Vyjádři svůj názor v komentářích, to je totiž to, co autor článku ocení nejvíce! přidat komentář


Tiráž Autor: Lilien Emity Meissed
Vydáno:

Komentáře
K článku můžu říct jenom, že je to bomba! - konečně upřímné odpovědi... A k těm komentářům tady mám snad tenhle vzkaz: špeliky, peliňky, meduňka a med, posesouváme se z toho hned :D

Raději si všichni pusťme song We are young a v jeho rytmu to tu podpalme! :D
Barberovic | 31. 07. 2012
Nechápu, co z toho rýpání tady ještě někteří mají, když to teď už, proboha, nevyřeší ani nepřinese absolutně nic. To je nějaký druh zábavy, obcházet periodika a na poslední chvilku zase sem tam plivnout jed místo ocenění? Článek i rozhovor je to krásný, stejně tak hradu ponechaná práce na Sedmiboji, takže skvělá práce Johnu i tobě, Lili :) Nic víc snad říkat netřeba, jsou i jiné způsoby, jak si vybít zlost, tak třeba jednou zkusme nevrtat do každé půl rok staré blbosti ;)
Katelyn | 29. 07. 2012
Johne, nelíbí se mi, jak děláš ze Sel potvoru, která si nechtěla udělat čas pro kolej, ve které studovala. Já jsem se s ní bavila, když tu nabídku dostala a říkala, že kdyby měla jistou práci, tak by to vzala, ale v době, kdy se měla rozhodnout, tak ji neměla a tak nevěděla, zda bude mít čas nebo ne. Nevím, zda ti to říkala nebo ne, ale šlo to podle mě říci o dost jinak.
Angelica | 23. 07. 2012
Vicky, jsme rádi, že se vydání líbí :)Děkujeme:)
Caitlin, to ano, ale bohužel, s tím se musí naučit žít... Děkujeme:)
Lilien | 21. 07. 2012
Škoda, že někteří lidi dokáží takhle zkazit atmosféru :/
Každopádně, skvělý článek! :)
Caitlin | 21. 07. 2012
Já jsem teda trochu koukala, jak se p. John opřel do slečny Seleny. Co vím já, tak bylo z toho, že jí byla tato možnost nabídnuta, velmi nadšená, proto tvrdit, že si toho vážila méně než někdo jiný mi vůči ní nepřijde právě fér. Myslím, že to byl naopak zodpovědný přístup, když netušila, jak na tom časově bude.

Mimochodem, velmi povedené číslo.
Vicky | 20. 07. 2012
Já jsem strašně ráda za to, jak krásně jste S2012 připravili a jsem neméně nadšená z toho, že jsem se ho opravdu účastnila. Pro mě to bylo něco naprosto úžasného - ano, připadala jsem si jako Potter v aréně s drakem - čelit neznámému a vypomoci si jen svými znalostmi a schopnostmi.
Děkuji Vám všem, organizátorům i porotcům, za veškerý čas, který jste tomu věnovali.
Esperanza Milagrosa | 20. 07. 2012
1550307790