Koutek zábavy - knihy

V tomto článku jsem se vám rozhodla přiblížit pár mých nejoblíbenějších knih. Jsou to knihy, které v mudl světě opravdu vyšly a myslím, že stačí zaběhnout do nejbližší knihovny a většinu jich seženete. Doufám, že se z vás stanou, pokud jimi ještě nejste, stejní knihomolové jako jsem já.

Rozhodla jsem se tento článek napsat jako seznam knih. Ke každé vždy připíšu autora a krátký komentář, o čem je. Doufám, že si každý příjde na své.

MILÁČKOVÉ - JACUELINE WILSONOVÁ

Tato kniha je o dvou jedenáciletých holkách (Destiny a Sunset), které mají společného otce, což ovšem ví jen Destiny. Ta žije s mámou, ale po otci, rockovém zpěvákovi, má nadání. Skamarádí se se Sunset, a ta ukáže režisérce nahrávku, kterou nazpívala Destiny. To dostane Destiny do televize a setká se se svým pravým tátou.

*

PUSINKA - JACUELINE WILSONOVÁ

Knížka Pusinka je o Beauty Pusseyové, která žije s velmi bohatým tátou, který je ovšem velmi sobecký a přísný. Beauty i její mámě leze Beautin táta na nervy, a když jednou úmyslně zabije králíka, kterého dostane Beauty k narozeninám, tak se rozhodnou, že utečou. Pro Beauty je to také ulehčení, protože ve škole byla šikanovaná. V novém městě se usadí u staršího pána a jejich povoláním se stane pečení sušenek. Beauty začne chodit do nové školy, kde se jí moc líbí.

*

TAJEMSTVÍ TOMA SCATERRHORNA - HENRY CHANCELLOR

Je to knížka, kde jsou paranormální jevy úplně normální. Je o desetiletém klukovi Tomovi, který přijel na prázdniny do opuštěného muzea ke strýcovi. Je to muzeum Tomova dědy a Tom přijde na to, že ho v noci oživlé exponáty poslouchají. Pomocí záhadného kufru cestuje Tom do minulosti, do dob největší prosperity muzea, a zase zpátky. V obou časech zažívá dobrodružství, která na sebe podivným způsobem navazují.

*

VZDUŠNÉ ZÁMKY - JACQUELINE WILSONOVÁ

Hlavní hrdinkou této knihy je Henrieta Feathrová, zkráceně Hetty. Její matka ji jako malou musí odložit do nalezince. Hetty vyrůstá v moc hodné pěstounské rodině. Má nevlastního bratra Jama, který je o několik let starší a vždy Hetty ochraňuje. Pak musí Hetty zpět do nalezince. Tam se setkává se svou nevlastní sestrou Martou z rodiny a dalšími dětmi. Hetty se rozhodne vypátrat matku. Uteče při slavnosti z nalezince a toulá se po Londýně. Pak pár dní stráví u chudé rodiny v Londýnském bytě. Poté se setká s jednou známou spisovatelkou, která ji donutí vrátit se zpět do nalezince, ovšem pod její ochranou rukou. Hetty se vrací do nalezince, kde jí čeká šokující překvapení.

*

KAZIČASOVÉ - VAL TYLEROVÁ

Knížka se odehrává v Londýnském Greenwichi. Tam žijí na zemi pro lidi neviditelní Správci času. A pod zemí záškodní Kazičasové. Jednou se Kazičasové rozhodnou, že Správcům času ukradnou tikot, což je taková věcička, která po vložení do stroje času (kde se mění každý rok) zajišťuje, že čas správně poběží dál. Když nebude Nový tikot, tak se na konci starého roku čas nadobro zastaví. Kazičasům se tikot podaří ukrást za pomoci malé Kazičasky Nudle, která chce Správcům času pomoci získat tikot zpět, takže uteče a připojí se ke Správcům. Tam zažívá mnoho dobrodružství a nakonec musí jít a tikot ukrást zpět za pomoci mluvících veverek, které jsou jen o něco málo menší, než ona.

***

Uvedla jsem zde 5 mých nejoblíbenějších knížek, když vynechám Harryho Potera, samozřejmě. protože to bych tady vypisovala dlouho a navíc většina z nás ho stejně zná.
Zalíbil se ti článek? Vyjádři svůj názor v komentářích, to je totiž to, co autor článku ocení nejvíce! přidat komentář


Tiráž Autor: Sophi Ariadne Shirová
Vydáno: 7/2012

Komentáře
Jé, Jacqueline Wilsonová, na té jsem taky vyrůstala... :-) Její knížky hlavně mají krásné ilustrace, Nick Sharrat, matně vzpomínám? :-)
Vicky | 18. 12. 2012
1550311753