Předměty plné až do konce

Blíží se konec školního roku, takže studentů v jednotlivých předmětech postupně ubývá, úměrně s tím, jak jim narůstá počet povinností a klesá počet omluv. Některé předměty jsou ale narvané k prasknutí až do konce. Které to jsou?

Vzala jsem v úvahu pouze předměty prvního stupně, a pouze ty, které mají opravdu zaplněná všechna místa v lavicích. Tedy ty předměty, které mají více tříd a plnou jenom jednu, se sem nevešly.

Takto plných lze v prvním stupni najít hned 13 předmětů.

Chtěla bych zmínit, že se tímto článkem nepokouším o žádné objektivní hodnocení. To by v tomto případě ani nešlo, bylo by značně subjektivní a ovlivněno mnoha faktory, které tu snad ani nechci vyjmenovávat. Cílem mého článku je pouze taková malá nápověda pro příští ročníky, aby studenti věděli, na které předměty se nejen stojí fronta na začátku, ale do kterých není šance se dostat ani později.

***

Podle abecedy první jsou tu Bájní tvorové z různých světů navrátivší se profesorky Amálky Zlaté. Jedna třída tohoto předmětu je i vprostřed sedmého termínu plná do poslední židle.

alissia-catherine-alterey.gif

Alissia Catherine Alterey: Zkusila jsem mdm Amálku, nevěděla, co od toho očekávat. Řekla bych, že výklady jsou příměřeně dlouhé, plné faktů bez zbytečných rozvádění. Rozebírají se tvorové z různých světů. Zprvu byly úkoly psací, ale teďka byly za sebou kreslící, což nemusí úplně všem vyhovovat. Zařadila bych ho asi tak do zlaté střední cesty předmětů, které jsem tady studovala. Výrazně nenadchne, ale ani to není nuda. *směje se*

*darkness-destination.gif

Darkness deStination: Totiž tenhle předmět je úžasný ve své jednoduchosti. Je docela nenáročný na čas a úkoly jsou snadno proveditené. Výklady zábavně podané, prostě p.profesorka Zlatá ví, že v jednoduchosti je to pravé kouzlo.

**

Druhým předmětem je Barvokouzlení pana Filiuse. Stále nacpaná celá třída.

Khalia Nyota SvětelnáChodím na Barvokouzlení asi proto, že mne vždy bavilo kreslení normální technikou, takže mě napadlo, co kdybych zkusila něco nového.. *zazubí se* Předmět je zajímavý a poutavý, výklady jsou jasné a přehledné, pan prof. Filius dokáže skvěle naučit a líbí se mi, že každé kouzlo před námi názorně předvede. *usměje se* Úkoly jsou vždy v podobném duchu, čili abychom něco nakreslili s použitím nově naučených kouzel, což mne samozřejmě baví. *usměje se*

**

Profesorka Selena Enail Smithová boduje s oblíbenou Démonologií, která má rovněž všechny lavice stále zaplněny.

Lena Mary BrownováNevím, proč je tento předmět plný, ale myslím si, že předmět je zajímavý. Pokud někdo věří na démony a na satana apod., tak se určitě od madam Sel dozví zajímavé informace. Myslím, že madam se o toto téma zajímá a baví ji, takže má také proto dobré výklady. Myslím si, že úkoly hodnotí madam Selena spravedlivě a řádně. Tento předmět mě upřímně baví. *usměje se*

**

A máme tu podruhé madam Amálku, tentokrát s Domácími škůdci a tvory z kouzelnického světa. Rovněž narváno k prasknutí.

nena-campbell.gif

Nebelbrach Mechacha: Líbí se mi nadhled, se kterým je tento předmět vyučován, humor a pohoda. Madam Amálka je prostě zlatá. Úkoly hodnotí rychle, přidá i pár milých slov. Bohužel se tam hodně kreslí, což není má oblíbená činnost, ale to mě aspoň přinutí si ji občas vyzkoušet. Prostě se ve třídě cítím dobře, tak v ní zůstávám.

**

Dalším je předmět s lákavým názvem Jak se oblíbeným státi. Zjevně nemá lákavý pouze název, protože profesorka Lenůlie Čihůlková má stále plné lavice posluchačů.

Amy Lizardová: V tomto předmětu se učí (jak už název vypovídá) různé zásady, aby se člověk stal oblíbeným a lépe se seznamoval s lidmi. Výklady jsou opravdu zajímavé, doplněné spoustou příkladů. Úkoly jsou zaměřeny hlavně na vyzkoušení rad v praxi (musí se tedy o našich pokusech psát). Líbí se mi, že u většiny úkolů není omezení na palce, protože mi moc nejde se rozepisovat (ve všech předmětech) a celkově „okecávat“ své texty. *svatouškovsky se usměje*

**

Není pochyb, že bezkonkurenční jsou předměty profesorky Meredith Jade Hogan, její obě Kouzelnické angličtiny, ať už pro začátečníky nebo pro pokročilé mají stále plné obě dvě své třídy.

Anet Small WitchPředmět je suprovej, výklady má mdm. Meredith opravdu úžasné, že když něco nevím, zeptám se sovou, a vysvětlí, takže to od mdm. Meredith jde určitě pochopit. *usměje se* No, já myslím, že úkoly hodnotí spravedlivě, možná až někdy fakt mírně, a za to si jí vážíme. Je opravdu úžasná, a její výklady, a úkoly jsou stejně suprové, jako je ona. *usměje se* Baví mě strašně moc. A jsem ráda, že jsem si takový předmět vybrala. *usměje se*

**

U jazyků ještě chvíli zůstaneme. Překvapením pro některé může být Kouzelnická němčina profesorky Silvii Honorové, která má rovněž stále plno.

**

O něco méně překvapivé pak budou Kouzelnické instituce, které vyučuje profesorka Janel Weil. Ani její třída nemá volných lavic.

Amálie ŽíhanáTo, že je předmět plný, jsem netušila, dokud jsi mi to nenapsala. Čím to je, netuším. Musím se přiznat, že já se k němu dostala tak nějak z nouze... Nemohla jsem najít nic, co by mne mohlo bavit. I když musím uznat, že tento předmět celkem zábavný je. Hlavně se mi líbí, že madam Janel se snaží dělat co nejrůznorodější úkoly – to mi přijde moc fajn. Také se mi líbí, že k hodnocení se snaží vždy napsat komentář a to nějaký přínosný.

**

Stejně tak i proslulá Obrana proti černé magii profesora Filiuse Orionise, kterého zde zmiňujeme již podruhé. Jeho celé dvě třídy jsou stále plné zvídavých žáků.

esperanza-milagrosa.gif

Esperanza MilagrosaOPČM je u pana profesora Fila naprosto jiné kafe, než tomu bylo u pana p. Midara. A já osobně jsem ráda, že jsem si nakonec kdysi tu opčm u Midara odhlásila, protože bych teď hodně litovala. Pan Fil má opčm pojatou z kouzelnického hlediska a najdu tam výuku ve stylu hp i hog. Není se proto čemu divit, že je to oblíbené. Navíc má velmi nápadité a dalo by se říci, že interaktivní úkoly, takže není divu, že se lidé z jeho hodin neodhlašují. Mně se jeho styl výuky naprosto líbí a doufám, že bude více ročníků OPČM právě v tomto stylu.

nasasi-jackson.gif

NaSaŠí JacksonObrana mě opravdu baví, myslím, že to bude hlavně tím, že výklady od p. p. Filiuse jsou většinou zajímavé a poučné a baví mě je číst. *usměje se* Úkoly nepatří mezi nejlehčí, ale že bych se nad nimi zase tolik potila, to ne. *zasměje se* Jsou hlavně zamýšlecí a psací, které mi vůbec nejdou, ale v Obraně to jde samo, takže jsem ráda. *usměje se* Ale i kreslící se sem tam najde. Tenhle předmět jsem chtěla studovat už v prváku u pp Midara, ale byl plný a pak už se učebny neotvíraly, takže jsem se sem konečně dostala a nelituji toho. Rozhodně neplánuji se odhlásit. *usměje se*

**

A protože Orionisů není nikdy dost, máme tu madam Betelgeuse Orionis hned dvakrát za sebou. Poprvé s tradičním předmětem Péče o kouzelné tvory.

nena-campbell.gif

Nena Campbell: Péče o kouzelné tvory? No, já jsem v prváku, takže jsem o POKT moc nevěděla, když jsem se zapsala. *usměje se* Předem bych chtěla říct, že na ní nejsem od začátku, protože byla plná hned, takže jsem čekala, až se někdo odhlásí (jsem v ní asi od 4. termínu). Jinak mne ale baví ohromně. *usměje se* Madam Bete píše vtipné dobrodružné výklady, dává zajímavé úkoly, u kterých se vymýšlí - nic těžkého hledacího, prostě na fantazii. Jedničku u ní nedostane každý - nestačí pouze přečíst zadání úkolu a na výklad se vykašlat, musíte prostě dělat všechno se vším všudy. Není to ale nic nudného, co by Vás okrádalo o čas - vždycky se alespoň jednou upřímně zasměju. *usměje se* Jinak proč si myslím, že je to tak atraktivní předmět? Zejména kvůli tématu, protože hodně lidí tady miluje zvířata, stejně jako já. A stejně je tomu tak i u Testrálologie, kterou navštěvuji taktéž. Zkrátka - jeden z nejlepších předmětů, co mám zapsáno.

**

Podruhé tu pak máme profesorku Bete s právě zmíněnou Testrálologií. Stále plná.

emily-smith.gif

Emily Smith: Myslím si, že madam Bete je opravdu skvělá profesorka. Hodiny jsou vždy obsáhlé, vtipné, protože se v nich ukazuje, jak je přísná profesorka, a to se mi na tom líbí. Úkoly a výklad jsou stoprocentně zajímavé! Jsou hlavně pestré - psací, básnící i kreslící. Možnost je i mimořádných úkolů, což je super, i když já je někdy nedělám. *zazubí se* Madam Bete není ten typ profesorky, která dává bonusové body jen tak pro nic, za nic. Vypracování ji musí oslovit, pobavit, nebo aspoň dát najevo, že si na něm dala dotyčná osoba záležet. A jinak hodnotí samozřejmě spravedlivě! Předmět mě baví a rozhodně nelituji, že jsem se přihlásila. *usměje se*

**

A na závěr abecedy přichází stále zaplněný praktický předmět Zvěromagie s již zmíněnou prof. Janel Weil.

Annie Sami CrissTak především madam Janel je skvělá. Chodím k ní i na Instituce a její výklady jsou zajímavé, dobře pochopitelné, úkoly jsou různorodé, zábavné a poučné. Zvěromagie je navíc zajímavá i svým zaměřením, tedy hledáním zvířete ve svém nitru. Opravy úkolů se u madam většinou protáhnou, ale když pak čteš opravu, víš, že skutečně úkol četla a zamyslela se nad tvým vypracováním, ne, že jen slepě projela, jestli je tam vše, co požadovala a má to správnou délku. I bonusové body se občas vyskytují, v Institucích třeba celkem často. *usměje se*

***

Takže... pokud vás některý z těchto předmětů zajímá a máte v plánu se na něj příští rok zapsat, dejte pozor a buďte rychlí, protože v dalších termínech už by se Vám to nemuselo podařit.
Zalíbil se ti článek? Vyjádři svůj názor v komentářích, to je totiž to, co autor článku ocení nejvíce! přidat komentář


Tiráž Autor: Helenia Kukková
Vydáno: 7/2012

Komentáře
1550311740