6/2019
Při sestavování šestého vydání letošního roku se naše redakce musela poprat nejen s leností, ale především s těžko překonatelnými horky.

Skřítci kolem nás spoustu dní běhali jako diví, snažili se nám pomoct v tom, abychom se neroztopili. My jsme se zase snažili posbírat všechnu energii, která nám na konci školního roku zbyla a sepsat pro vás články do dalšího vydání. Nebudu lhát, bylo to obtížné, ale překonali jsme všechny překážky a vydání je na světě!

Neváhejte tedy a ponořte se v období zaslouženého odpočinku po konci výuky do Corvina. Ať už jste fanoušky rozhovorů, zajímavých příhod nebo třeba naučných článků, zcela jistě si zde najdete něco, co vás zaujme. Modří redaktoři totiž do své práce vložili mnoho úsilí, takže pevně věřím, že vás šesté vydání nezklame.

Za celou redakci Corvina Declaratio
Arietty Liella Minette

Harry Potter v Japonsku

Příběhy malého kouzelnického chlapce s jizvou na čele jsou známé opravdu po celém světě. Nevěříte? Čtěte dále a uvidíte, že ani asijští fanoušci nezůstali ochuzeni o kus magického světa.

zobrazit
1
Wronka Zabloudilová

Kterak tým málem zabil kapitánku

V neděli v odpoledních hodinách jsem vyrazila s mudly na šestidenní výlet do Anglie a neměla jsem žádnou možnost regulovat dění v koleji, spíše tedy uvnitř svého famfrpálového týmu. Když jsem se v pátek opět v odpoledních hodinách vrátila, myslela jsem, že omdlím. Možná, že jsem opravdu i omdlela, moc si toho nepamatuji a možná je to i dobře. Tento článek jsem totiž psala se slzami v očích a s obličejem bledým jako stěna. Ještě teď jsem v šoku a to se vše událo dávno někdy v první polovině května.

zobrazit
6
Aya Watanabe

Květnový HavrSraz v Praze

V Praze po dlouhé odmlce proběhl HavrSraz. Srdečně doufáme, že opět oživí srazy v Praze a bude tedy první z nové dlouhé série srazů. Ve článku naleznete shrnutí toho nejdůležitějšího, co se na sraze událo a probíralo.

zobrazit
3
Zendaer Amattis

Arietty Liella Minette: „Bylo to pro mě obrovské překvapení.“

Odznak Roweny z Havraspáru je jedním z nejprestižnějších havraspárských ocenění, které nezíská jen tak někdo. Je to sice už skoro hog rok, ale my bychom se měli podívat na zatím poslední držitelku tohoto odznaku. Není to nikdo jiný, než naše drahá primuska a šéfredaktorka Arietty Liella Minette.

zobrazit
2
Lilien Emity Meissed

Byl/a z Havraspáru... Zlatoslav Lockhart

Dalším slavným kouzelníkem z havraspárské koleje je Zlatoslav Lockhart (v originále Gilderoy Lockhart). Díky svému nadání se stal celosvětovou celebritou. Stejně jako jeho sláva rychle strmě stoupala, tak stejně rychle upadl do zapomnění. Byl považován za odborníka v oblasti boje proti černé magii, získal Merlinův řád třetí třídy a stal se členem Ligy na obranu proti mocnostem zla.

zobrazit
0
Martin Javor

Kam až dospěly mudlovské technologie

Mudlovské technologie se posledních pár desítek let posouvají mílovými kroky. Pojďme se proto podívat, s čím mudlové přišli v polovině roku 2019.

zobrazit
0
Joseph Malcolm Cross

Známí neznámí: Isabell Tenebris

Havraspárskou třeťačku Isabell Tenebris jistě každý zná, kdo ne, tak má jen špatnou paměť. Je to krásná mladá slečna, která každou hodinu nosí jiné, vždy však krásné (a drahé), oblečení z místních butiků a je to také ta "potvůrka, co vždycky všechno vykoupí a na mě se už nedostane." A víte, jaká ještě je? Ne? Tak čtěte!

zobrazit
1
Aya Watanabe

Den hůlky

Jak si užila hradní svátek havraspárská kolej?

zobrazit
1
Mary Anne Vulpes

Havraspárské čokoládové zdroje

Odkud pochází čokoláda z kolejní místnosti Havraspáru? Kolik stojí provozovat takovou čokoládovou zásobu pro celý Havraspár den co den?

zobrazit
2
Hetty Londsová
Na tomto čísle Corvina Declaratio se podíleli: Šéfredaktor: Arietty Liella Minette
Zástupce šéfredaktora: Hetty Londsová
Technický guru: John Werewolf
Korektura a vizuální úprava článků: Aimée Leavittová
Autoři článků: Aya Watanabe, Hetty Londsová, Joseph Malcolm Cross, Lilien Emity Meissed, Martin Javor, Mary Anne Vulpes, Wronka Zabloudilová, Zendaer Amattis
Ilustrace: Isabell Tenebris, Lessien Posie

Poděkování: Poděkování patří všem našim skvělým redaktorům, ilustrátorkám, korektorce a také mé zástupkyni za to, že se nám podařilo překonat vedra a sestavili jsme další skvělé vydání!