CD Speciál - Nevermore
Drahé čtenářstvo,

přemýšleli jste, co by bylo, kdyby hradu nebylo? Kdyby náš hrad zkrátka přestal existovat? Kdybyste se ráno vzbudili do světa, ve kterém byste si nemohli ve velké síni ani vylít srdce ani po nikom hodit bombu hnojůvku? Ve světě, kde by vás co 14 dnů nikdo nenutil psát či opravovat eseje, ve kterém byste nesbírali pomocí nejpodivnějších úkolů srpce, abyste je v zápětí utratili u NiTě či na Příčné? Že byste se probudili do světa, ve kterém se nehraje famfrpál, nebojuje o školní pohár a ve kterém byste neznali ani jednu další osobu, která by se tvářila, že je naprosto normální ve volných chvílích utíkat do školy čar a kouzel?

Před 11 lety se tuto představu rozhodli prozkoumat redaktoři Corvina pod vedením Larrie Larstonové. Vznikl tak historicky první speciál Corvina Declaratio. A zatímco se v bodovacích hodinách převalilo celkem 4 093 060 krystalů (sama jsem je počítala) a narodily se děti, které by nyní mohly svírat vlastní dopis z Bradavic, my se rozhodli si stejné téma vzít na paškál podruhé. Tak trochu stejně a přece jinak vám zkusíme zprostředkovat všechny možné úvahy o tom, jak se hrad mění a my s ním, co nás k němu poutá a jaké by to bylo bez něj. Mrkněte i na budoucnost, kterou hradu věští taroty a sami si ověřte, jak vám sedí náš hradní horoskop.

Drazí, máte možnost prolistovat si speciální vydání plné nadupaných článků, které pro vás připravili redaktoři v utajení jako dárek a jako připomínku velkého tématu, které je dobré občas vytáhnout na trochu toho denního světla. Protože i když nám hrad občas trochu pospává, stejně je tu pro nás. Ať už nám jeho zdi nabízí cokoliv, táhne nás to k nim i po 17 letech.

Nikdy víc a přece tady. Nevermore II. Užijte si čtení. Vaše redakce.

Život bez Hogwarts

Hrad a jeho pozemky stojí dnem i nocí, poskytují mnoha z nám útočiště, do kterého se můžeme opakovaně vracet. Až na občasná zachvění se zdají základy hradu pevné... Ale co kdyby se najednou rozpadly? Co kdyby Hrad najednou nebyl?

zobrazit
0
Corvinus Declaratio

Hogwarts v průběhu věků

Víte, co se dělo, než jste se na Hrad registrovali vy? Zajímá vás zdejší historie? Nebo si jen chcete připomenout, jak Hrad rostl (a vy s ním)? Věříme, že pokud jste si alespoň na jednu otázku odpověděli kladně, tento článek je pro vás.

zobrazit
1
Corvinus Declaratio

66 věcí, které by bez Hogu nebyly

Konec Hogu, hradní brána zavřena. To vše je takové poněkud těžce uchopitelné, abstraktní konec. Zamysleli jste si nad tím, co konkrétně by to znamenalo? Ty každodenní věci, maličkosti, radosti, které už tak nějak patří do vašeho života. Že ne? Nebojte, my jsme se pro vás zamysleli a sepsali přiměřeně dlouhý seznam. Jako v té pohádce.

zobrazit
6
Corvinus Declaratio

Rozhovor s výtiskem speciálu Nevermore

Lidské vzpomínky blednou, ale inkoust je věčný. Nahlédněme společně do mysli toho, kdo je přímo ztělesněním neopakovatelnosti a zopakujme si časy dávno minulé.

zobrazit
2
Corvinus Declaratio

Jak hrad stárn... zraje!

Občas sebe samu překvapím rokem registrace. Zdá se to jako včera, když mi první registrace nevyšla a dodnes netuším, proč mi tehdy nepřišel e-mail. Od té doby uplynulo „pár“ let a člověku tak nějak dojde, že tu straším už docela dlouho. Co dalšího mi ještě došlo a na co jsem zavzpomínala?

zobrazit
3
Corvinus Declaratio

Budoucnost Hogwarts ve Věštírně

Máte po krk otázek „co by kdyby“ a chcete vědět, jak to s námi kouzelníky bude? Nahlédněte do článku, kde všechny vaše otázky o budoucnosti zodpoví profesionálové.

zobrazit
1
Corvinus Declaratio

Hogwarts a jeho kouzlo kouzel

Hogwarts jsou tu s námi již 17 let, jejich druhá dekáda je v plném proudu. Za ta léta se toho semlelo tolik, že bychom potřebovali nespočet pamětí, lahviček se stříbrnými vzpomínkami do myslánek či jednoduchých mudlovských zápisníčků, abychom zmapovali život na Hogwarts od jeho počátku. A i tak by nám určitě něco chybělo. Hogwarts žije z čar a kouzel, ale co je vlastně to „hlavní“ kouzlo, kterým se náš hrad stává jedinečným, to kouzlo které drží hrad po hromadě?

zobrazit
2
Corvinus Declaratio
Na tomto čísle Corvina Declaratio se podíleli: Poděkování: Všem redaktorům, díky kterým tento speciál vznikl, a hlavně vám všem, co tvoříte náš svět kouzel a udržujete ho při životě.