6/2022
Období deštivých dnů je opět tady a abyste se měli jak zabavit uvnitř, připravili jsme si pro vás v redakci malé, ale přesto zajímavé číslo. Najdete v něm rady na přežití sychravého počasí i tipy na podzimní čtení.

Kdo by chtěl něco víc z našeho hradu, může si přečíst rozhovor s profesorkou Myker Fae McGarden nebo s nejnovějšími členy mo(u)dré koleje. A pokud se chcete pobavit, nahlédněte do corvinovské pokladny smíchu a projděte si to nejvtipnější, co jste kdy řekli vy nebo vaši kamarádi.

Příjemné čtení přeje
Aya Watanabe

Corvinovská pokladna smíchu otevřena!

Corvinovská pokladna se otevírá! Nabízí klenoty poměrně nedávných dob začátku školního roku, ale pár uzrálých klenotů, u kterých se, doufáme, budete za břicha popadat, se také najde. Neváhejte a smějte se!

zobrazit
7
Aya Watanabe

Jesenné knižné radosti

Ako tomu už každoročne býva, aj tentokrát sa jeseň zmocnila svojho nároku na trón a nastolila pravidlá hry. Teplé dni, ktoré sme mohli tráviť s knihou vonku, sa nám zmenili na ich pravý opak. Našťastie pre knihomoľov, aj s týmto problémom sa vieme vyrovnať a v teple svojich príbytkov sa začítať do skvelých príbehov. Ale čo vlastne čítať cez jeseň?

zobrazit
3
Grace Annabeth Reatcher

Nová havráňata v modré koleji

Už je tomu pár dní, co začal školní rok Zima 2023. S novým školním rokem je spojen i příchod nových tváří. Nyní Vám přinášíme informace o nejmladších držitelích modrého hábitu.

zobrazit
2
Addie Hazel

Myker Fae McGarden: „Na kolej rozhodně vzpomínám, přece jen to je veliká kapitola v mém životě.“

Sice už to není taková novinka, ale jak si madam Myker zvykla na svoji novou roli, co jí nejvíc baví na učení a vůbec na všechno kolem se jí zatím nikdo pořádně nezeptal. Rozhodla jsem se to změnit...

zobrazit
1
Rogerina Retta Maylor

Jak přežít sychravé počasí a neunudit se k smrti

23. září nastal první podzimní den, který s sebou přinesl nejen kolísaní teploty, ale také občasné sychravo. A jak každý kouzelník ví, není jednoduché si s takovým počásím zahrávat venku, a proto jsme vymysleli několik aktivit, abyste nemuseli celý den trávit znudění v posteli. Pojďte se na ně podívat!

zobrazit
3
Eleanor Moon
Na tomto čísle Corvina Declaratio se podíleli: Šéfredaktor: Aya Watanabe
Zástupce šéfredaktora: Aimée Leavittová
Technický guru: John Werewolf
Korektura a vizuální úprava článků: Addie Hazel, Aimée Leavittová, Aya Watanabe
Ilustrátoři: Nicole Landin
Autoři článků: Addie Hazel, Aya Watanabe, Eleanor Moon, Grace Annabeth Reatcher, Rogerina Retta Maylor

Poděkování: Všem, které daly vše do toho, aby vyšlo malé, ale přesto krásné číslo.