1/2023
Vítáme na hradě nováčky a myslíme, že není lepší cesta, jak je zde přivítat, než k této příležitosti vydat nové číslo našeho časopisu. Doufáme, že se vám, pravidelným čtenářům, ale především i těm novým z řad nováčků, bude líbit.

V tomto čísle vám nabízíme hned dva rozhovory s našimi vcelku novými funkcionářkami - prefektkou Elizabeth Eileen McAlcarnar a pokladnicí Markét Maky Modřinkovou. Vedle rozhovorů si můžete prohlédnout přehlídku modelů ze Závěrečné slavnosti v pakračování známé série XXL Módní patrola. Dále si můžete také přečíst o průběhu záchranné akce v Zapovězeném lese, která se udála pár dní dozadu.

Chybí-li vám poslední dobou v životě radost, což bychom se nedivili vzhledem k řádící nemoci způsobující plešatění na našem hradě, sáhněte po naší Corvinovské pokladně smíchu a zasmějte se tomu, co jste kdy vy nebo vaši spoluobyvatelé vypustili z úst. Na vážnější notu vás poté naladí informativní článek o připravované hře Hogwarts Legacy a do světa Harryho Pottera vás zavede článek Číslo 3 v příběhu Harryho Pottera, který vás možná i překvapí.

Příjemné čtení přeje
Aya Watanabe

Záchranná mise v zaplaveném Zapovězeném lese

Ve čtvrtek 26. ledna se uskutečnila výprava do Zapovězeného lesa, kterou vedla madam Barbara a záda jí kryjící madam Ginevra. Cílem výpravy bylo zjistit, jak vysušit les a vrátit naplavenou vodu zpět do jezera. Taktéž se bádalo po informacích, které by mohly vést k indiciím, či samotnému objevu léčby choroby calycocorsus stipitatus, která se šíří mezi hradními obyvateli.

zobrazit
7
Nicolette Marique Leroy

Corvinovská pokladna smíchu opět otevřena!

Corvinovská pokladna smíchu se opět otevírá a nabízí vám k prohlédnutí své nejlepší klenoty z let dávných i současných (hlavně současných, neboť jste opravdu vtipní!). Chcete je vidět a pobavit se? Čtěte!

zobrazit
9
Aya Watanabe

Calycocorsus stipitatus aneb Proč máme všichni plešku?

Není tomu tak dávno, co se na hradě objevila nová nemoc, na kterou stále neznáme lék. Zprvu se pro nakažené osoby nic neměnilo. Neskončili na ošetřovně, mohli tedy nadále chodit do Velké síně a na kráse jim záhadná nemoc též neubrala. Jak se však zanedlouho ukázalo, tak růžové to s tímto „otazníkem” nebylo… Po několika dnech od nakažení totiž vyšla pravda najevo a hezký pohled do zrcadla to opravdu nebyl.

zobrazit
9
Nicolette Marique Leroy

Vánoce: Havraspárská havraní cílevědomost

Havraspár se i na Vánoce 2022 dočkal dárku pod stromeček. Líbí se modrým studentům? Co doplnilo kolekci Sedmara? Kdo jej navrhl? Nejen na tyto otázky naleznete v článku odpověď.

zobrazit
7
Lilien Emity Watfar

Hogwarts Legacy

Už se to blíží, už je to skoro tady! Pojďme si společně zkrátit to čekání a mrknout se, co nám vývojáři slibují. Nevíte o čem je řeč? Nic se neděje, vše zjistíte!

zobrazit
8
Eigrela Alesev

Markét Maky Modřinková – nová pokladnice a strážkyně havraního majetku

V průběhu školního roku Zima 2023 došlo v Havarspáru ke změně kolejního pokladníka. Tuto funkci převzala studentka třetího ročníku, která musela naskočit do rozjetého vlaku. Jaké to pro ni bylo, jak se se svou nově nabytou skladbou práce vypořádala a jaké má plány do budoucna? Na všetečné otázky odpovídala naše pokladnice Markét Maky Modřinková.

zobrazit
2
Nicolette Marique Leroy

XXL Módní patrola: Závěrečná slavnost Zima 2023

Zmeškali jste závěrečnou slavnost? Nebo jste měli oči i uši jen pro pana řídícího? Pokud jste se nestihli rozhlédnout kolem sebe a zhodnotit krásné úbory svých spolužáků a profesorů, přinášíme vám malou ochutnávku slavnostní kouzelnické módy. A že je o co stát!

zobrazit
5
Ginevra Eleanor Zauberinová

Číslo 3 v příběhu Harryho Pottera

Číslo 7 v Harry Potterovi vidí každý, ale jak jsou na tom jiná čísla? Co třeba číslo 3? Kde všude ho můžeme najít? To se dozvíte, když si otevřete tento článek!

zobrazit
12
Addie Hazel

Elizabeth Eileen McAlcarnar: „Budu se snažit, aby se havránci měli v koleji stále fajn.“

Už rok má prefektský odznak Elizabeth Eillen McAlcarnar a já jsem ji teď ohledně její kolejní funkce vyzpovídala. Jak reagovala na nabídku stát se prefektkou? Co mi o sobě prozradila? Jaké má koníčky a má nějaké plány do budoucna? Co nového nás díky jejímu zápalu čeká? To a mnohem více se dozvíte v tomto rozhovoru.

zobrazit
4
Markét Maky Modřinková
Na tomto čísle Corvina Declaratio se podíleli: Šéfredaktor: Aya Watanabe
Zástupce šéfredaktora: Aimée Leavittová
Technický guru: John Werewolf
Korektura a vizuální úprava článků: Aimée Leavittová, Aya Watanabe, Rogerina Retta Maylor
Ilustrátoři: Nicole Landin
Autoři článků: Addie Hazel, Aya Watanabe, Eigrela Alesev, Ginevra Eleanor Zauberinová, Markét Maky Modřinková, Nicolette Marique Leroy

Poděkování: Holkám redaktorkám, které se s nadšením pustily do přípravy tohoto čísla a zvláště pak Ginny, Eig a NiC, které (znovu)objevily kouzlo novinařiny a corvinovská redakce je za ně moc ráda, zvláště za NiC a její momentální mimořádnou aktivitu.