9/2011
Lenost, Merline ta lenost! Přišly prázdniny a líné kůže se šíří jako mor. Povinnosti odešly, studenti tak zvaně "vypustili" a zdrceným profesorům nyní mohou připadat ještě hloupější než během školního roku. Nebojte, páni profesoři, tak to fakt není. My jsme si z toho školního roku odnesli hromadu informací, to jen teď působíme tak nějak... jednoduše.

I Corvinus najel na prázdninový režim a pěkně si počkal, než vydání, které zrovna třímáte v rukou, pořádně dozrálo. A víte, protože i vedení Corvina je studentské, nemusíte se dnes obávat žádných hlubokých myšlenek nebo bolestivého filosofování. Ne, dnes ne. Dnes ne a příště ne a až do září ne, joho!

Prosím vás, flákejte se! Na hradě řádí EJWa a všechny vás nepříjemně zblízka pozoruje - nedejmerlin, abyste něco dělali! Takže: vezměte Corvina, sedněte na plácek, smočte se ve vodě a hlavně - nic-ne-dě-lej-te a koukejte čerpat síly!

K létu patří vodní radovánky, mezi nimiž je i potápění. Vy se nyní můžete potopit do vody tak safírové modři, až oči budou přecházet. Kdo jiný než Havraspár by vám mohl přinést kvalitní vodní četbu!

Z Corvina se již opět linou modré hlasy - jako melodická hudba, jako nespokojený krákot, jako pobavený smích. Sami poznáte, který je který, až nahlédnete do dnešních listů. A my vám přejeme příjemný poslech v hlubokých vodách světa zvaného Corvinus Declaratio!

Za redakci, oděna v líné kůži,
Larrie Larstonová
Komiks: Havraspárské motto

Katelyn Auster - další z Roweniných dcer

Jednou ročně potemní havraspárská nebesa a potomkům Roweny se tají dech. Chvíle napětí a mystérie, která by se dala krájet. Končí jasným svitem - zjevením nové havraspárské hvězdy, která se usídlí mezi ostatní v nebeských výšinách havraspárské koleje. Letos hvězdy Katelyn Auster.

zobrazit
4
Larrie Larstonová

Kam na dovolenou? Na prefektský post!

Redakce Corvina Declaratio je všude. A stejně tak zmijozelští prefekti. Poslední dobou bylo se stříbrným plechem možné zahlédnout hned několik studentek v úctyhodně krátkém časovém rozmezí. Kde se berou a jak je jejich výběr ovlivněn? Jak dlouhou dobu bude velet další? Rozhodli jsme se trochu nad touto zvláštní situací zamyslet.

zobrazit
35
Corvinus Declaratio

Reportáž z havraspárské závěrečné slavnosti

Už je to tak. Skončil školní rok Léto 2011 a Havraspár byl za svou celoroční dřinu odměněn nejen skvělou zábavou, ale i školním pohárem. A jak jinak oslavit tak úspěšný rok než skvělým havraspárským večírkem? Pojďte se nyní podívat, jak probíhala havraspárská cesta do minulosti za samotnou Rowenou z Havraspáru!

zobrazit
1
Lilien Emity Meissed

Umění v každém krajíci chleba

...aneb vyhlášení miniaturní soutěže „Chleba s máslem“.

zobrazit
10
Evelina van Eyck

Zpověď Davida Nekromacera

Co ví a co nám poví náš zbrusu nový supervisor soutěží. Též supervisor kvízů, profesor Astrologie - Číny, Hůlkovědy a Filosofie. A v souboji ho jen tak neporazíte - patří mezi ty nejlepší a nejnebezpečnější. David Nekromacer.

zobrazit
1
Evelina van Eyck

Monny: "Součástí Havraspáru budu napořád."

Ve školním roce Léto 2011 složila úspěšně zkoušky OVCE jediná studentka: hrdá havraspárská Monny von Schatz. Pojďme si s ní trochu povídat.

zobrazit
1
Brianag Mac Coileáin

Šílím aneb zvířata na módním molu!

Jsou prázdniny a já jsem na pár dní odcestovala domů za odpočinkem. Říkala jsem si, že bych se mohla porozhlédnout po těch známých místech, která jsem skoro rok neviděla. A jelikož jsem si ona místa chtěla zapamatovat, vzala jsem si sebou fotokrabičku. Jaké však bylo mé překvapení, když jsem se procházela! Místo známých míst jsem začala fotit zvířata. A proč? To se dozvíte uvnitř článku!

zobrazit
3
Lilien Emity Meissed

Pan Paštička se svěřuje

Život, ztráty, držkopády a zoufalství pana Paštičky. Otevřený rozhovor, ve kterém nenajdete ani jednu jedinou zmínku o paštikách. Slibuji.

zobrazit
1
Evelina van Eyck

Corvinovská pokladna smíchu

Perličky se opět kutálely k nám a nyní se kutálí zase k vám. Tak se posaďte, udělejte si pohodlí a začtěte se do výplodů hradních perličů!

zobrazit
6
Lilien Emity Meissed

Nástrahy cestování

Léto už je v plném proudu, sluníčko svítí o sto šest, teploty lezou nahoru a vy se balíte na zaoceánskou dovolenou. Celou noc nespíte, máte cestovní horečku. Možná i průjem. A už je tu ráno...

zobrazit
1
Yasmin Mia Madisson

Kouzelnickými sýry skrz naskrz I.

Chcete se dozvědět něco o kouzelnických sýrech? Čtěte směle dál!

zobrazit
2
Linn Rose Lairová

První lososové dny

3. července večer byli nováčci vpuštěni do hradu. Jak se jim tu líbí a co si o všem prozatím myslí? Zeptali jsme se jich.

zobrazit
2
Anita Blakeová

Utečtééé! Modrá rukááá!

Možná se vám to už stalo. Bloumáte takhle hradem nebo jdete přímo za nějakým svým cílem a tu se k vám donese přímo příšerný řev. Ztuhnete. Rozhlížíte se, odkud to přichází. Zježí se vám vlasy v zátylku. Cítíte po celém těle husí kůži a možná se vám chce i čůrat. V těchto dobách je totiž nebezpečno potloukat se po naší škole o samotě. Mohlo by se totiž stát, že vás něco, nebo spíš někdo, zatáhne do…

zobrazit
1
Yasmin Mia Madisson
Na tomto čísle Corvina Declaratio se podíleli: Šéfredaktorka: Larrie Larstonová
Technický guru: John Werewolf
Korektura a vizuální úprava článků: Larrie Larstonová
Ilustrátoři: Evelina van Eyck, John Werewolf, Katelyn Auster, Larrie Larstonová, Lilien Emity Meissed, Yasmin Mia Madisson
Autoři článků: Anita Blakeová, Brianag Mac Coileáin, Corvinus Declaratio (;D), Evelina van Eyck, John Werewolf, Larrie Larstonová, Lilien Emity Meissed, Linn Rose Lairová, Yasmin Mia Madisson


Poděkování: Trpělivým čtenářům, prácechtivým redaktorům, trpělivým čtenářům, šikovným ilustrátorům, trpělivým čtenářům, klovajícímu Sedmeru, trpělivým čtenářům, úžasnému kolektivu redakce a třeba také trpělivým čtenářům, že si počkali, než další vydání krásně dozraje! Děkujeme! :)