10/2011
Se zahájením školního roku bývá ve zvyku pronést pár otřepaných frází o výukovém zápisu, boji o pohár a přáních mnoha štěstí. Pojďme se letos takovým proslovům vyhnout a zaměřme se na to, s čím novým vstupujeme do Zimy 2012.

Když jsem tak pročítala jednotlivé zevrubné popisy bradavických kolejí od J.K. Rowling, v mnohém jsem procitla. V mých očích se hodně pozvedl, navzdory všemu sudovému prolézání, racionálně působící Mrzimor, který má díky knize nezaviděníhodně přisouzenou jakousi naivní tvář. Železné sevření získal můj respekt vůči Nebelvíru, který umí působit majestátně za každé situace. K mému velkému překvapení jsem našla nemalé zalíbení ve Zmijozelu, který najednou působí nejuvolněněji, s největším nadhledem. A moje modré srdce zaplesalo, když jsem četla havraspárské řádky a ke svému potěšení zjistila, jak moc jsme hogwartský Havraspár vedli v duchu představ jeho stvořitelky. S úšklebkem a vzpomínkou na letní speciál havraspárského inventáře jsem četla příběhy, které mluvily o modré výstřednosti a podivínství.

Hlavní roli v té mé epifanii však nehrálo to, co se potvrzovalo nebo pozměňovalo, ale to něco nepoznaného, co přinášela slova vyřknutá mezi řádky. Ano, Havraspár z úst J.K. Rowling působí arogantně. Ano, Mrzimor obhajovačně. Nebelvír nabubřele. Zmijozel vůči všem "mimoelitním" opovržlivě. Stejně jako mi tyto nové příběhy ukázaly mnoho kladů, dosti silně se projevily i zápory.

Tak si říkám, že je potřeba dát si konečně ruku na srdce a zamyslet se. A pokud i po takové meditační chvilce ticha dokážete svou kolej přijmout se všemi jejími zápory, které tam prostě jsou, ať je jakkoliv nechceme vidět, a které snad člověku majícímu alespoň špetku morálnosti nemohou přijít líbivé, pak klobouk dolů. A je jedno, jestli jsou tyto zápory stejné u nás jako u J.K. Rowling nebo ne. Protože uvědomit si jakékoliv zápory a akceptovat je je první krok k jejich útlumu. A to je zase další krok k pohodovější mezikolejní spolupráci, která by měla být v následujících letech, jenž pro Hogwarts budou pěknou zkouškou, v zájmu nás všech.

Výsledky corvinovské ankety o názoru na potenciální obnovení mezikolejních soutěží jako ročenky byl zcela jasný: ano, chceme je. A tato touha proniká již do četných celohradních soutěží a akcí kolejních časopisů. Vypadá to, že se začíná blýskat na lepší časy.

Pevně věřím, že v Zimě 2012 máme šanci posunout se někam dál. A doufám, že až budu chtít psát jeden z posledních havraníků letošního akademického roku, bude o čem.

Příjemně strávené chvilky ve víru spadenového dění Corvina Declaratio vám za celou redakci přeje

Larrie Larstonová
Komiks: Jak vyděsit čerstvého nováčka

J.A. Sane: "V obrazárně se můžete těšit na novinky."

Konec je mrtvolně vyhlížejícím obrazárenským zdem. Přichází nová éra Havraspáru. Inspirující správce obrazárny Justin Angel Sane chystá s podporou širokého kolejního vedení nemalé změny. Pojďte si s ním popovídat a přeptat se, nač se můžeme těšit, proč je obrazárna dnes tam, kde je, a jak by se to vše dalo změnit.

zobrazit
3
Larrie Larstonová

Svěží vánek v Módní patrole

Prvního září již odbilo a s ním přišlo také mnoho změn. Nová uniforma, zápis či prostě jen nové tváře všude kolem nás. Věřte, že ani Patrola, oblíbený módní koutek, nezůstává pozadu a snad vám bude moct nabídnout také nějakou změnu, i když malou a nenápadnou.

zobrazit
2
Katelyn Auster

J.K. Rowling na Pottermore: Havraspár

Pottermore již pomalu osidlují stovky a tisíce lidí, které byly vybrány na přelomu července a srpna do milionu šťastlivců. Po zařazení Moudrým kloboukem se mohou ocitnout v jedné z bradavických kolejí, kde se o ní dozví zcela nové informace předložené autorkou J.K. Rowling. Podívejme se na Havraspár.

zobrazit
7
Larrie Larstonová

J.K. Rowling na Pottermore: Mrzimor

Pottermore již pomalu osidlují stovky a tisíce lidí, které byly vybrány na přelomu července a srpna do milionu šťastlivců. Po zařazení Moudrým kloboukem se mohou ocitnout v jedné z bradavických kolejí, kde se o ní dozví zcela nové informace předložené autorkou J.K. Rowling. Podívejme se na Mrzimor.

zobrazit
5
Larrie Larstonová

J.K. Rowling na Pottermore: Nebelvír

Pottermore již pomalu osidlují stovky a tisíce lidí, které byly vybrány na přelomu července a srpna do milionu šťastlivců. Po zařazení Moudrým kloboukem se mohou ocitnout v jedné z bradavických kolejí, kde se o ní dozví zcela nové informace předložené autorkou J.K. Rowling. Podívejme se na Nebelvír.

zobrazit
0
Larrie Larstonová

J.K. Rowling na Pottermore: Zmijozel

Pottermore již pomalu osidlují stovky a tisíce lidí, které byly vybrány na přelomu července a srpna do milionu šťastlivců. Po zařazení Moudrým kloboukem se mohou ocitnout v jedné z bradavických kolejí, kde se o ní dozví zcela nové informace předložené autorkou J.K. Rowling. Podívejme se na Zmijozel.

zobrazit
1
Larrie Larstonová

Vyhlášení prvňáčkovské soutěže!

První a hnedle poměrně náročná soutěž pro modré prvňáčky roku Zima 2012 je za námi. Vy máte nyní jedinečnou možnost prohlédnout si vypracování, odborné hodnocení poroty a závěrečné výsledky. Takže - "Havran či orel"?

zobrazit
0
Larrie Larstonová

Nová průvodkyně Schatz

Je to chvilka, co nám zfialověla jedna modrá duše, Monny von Schatz. Jak se naší Monny vede mezi fialovými? Jak se zabydlela v lese a mnohem víc se dozvíte, když budete číst dál.

zobrazit
3
Larrie Larstonová & Lilien Emity Meissed

Corvinovská pokladna smíchu v modrém

Je tomu už trochu dávno, kdy jsme naposledy vyprázdnily naši pokladnici. A proto vám nyní  přinášíme další z nekonečné řady perliček. Tyto perličky jsme sesbírali v modré kolejce a doufáme, že se i vy budete smát s námi!

zobrazit
5
Lilien Emity Meissed

Havraňata mezi námi

Celé léto jsme na hradě potkávali spoustu béžových tváří, které netrpělivě čekaly na to, až je Moudrý klobouk rozřadí do jedné ze čtyř kolejí. K naší pramalé radosti prázdniny a s nimi i léto skončily a nastalo velké rozřazování. A to doslova, protože během parných dnů se zde shromáždilo opravdu obrovské množství lososů.

zobrazit
5
Yasmin Mia Madisson

Ravenclaw aneb život ve světě simíků - část 2. Za dobrotu na žebrotu

V minulých dílech jsme viděli: John, Larrie, Isabella, Nicolette, Katelyn, Connie, teta Weil a paní Norissová se nějakým záhadným způsobem dostali do města v simíkově. Všichni byli zmateni, ale nakonec se přece jenom se nechali unést krásným zámkem, do kterého se nastěhovali.

zobrazit
0
Connie Clerenc
Na tomto čísle Corvina Declaratio se podíleli: Šéfredaktorka: Larrie Larstonová
Technický guru: John Werewolf
Korektura a vizuální úprava článků: Larrie Larstonová
Ilustrátoři: Evelina van Eyck, John Werewolf, Katelyn Auster, Larrie Larstonová, pan Paštička, Yasmin Mia Madisson
Autoři článků: Connie Clerenc, Katelyn Auster, Larrie Larstonová, Lilien Emity Meissed, Yasmin Mia Madisson


Poděkování: Tolerantnímu čtenářstvu, které jistě promine poněkud krkolomné překlady pottermorovských textů. Všem havránkům, kteří se řadí mezi čtenáře, jelikož pro ně je výtisk 10/2011 nesmírně informačně důležitý. Siru Werewolfovi, který přiměl redakční skřítky foukat z plných plic, abychom měli v posledních horkých dnech nějakou klimatizaci. Sedmeru havraních bratří, že magicky vyčistilo všechny safírové brky, aby byly v plné zbroji připraveny do školního roku Zima 2012.