4/2012
Znáš ten pocit, kdy se ti chce křičet? Když máš oči plné slz a jediné, co by mohlo zamaskovat tvůj smutek je opravdu silný déšť? Pokud ne, jsi člověk, který nikdy opravdu nežil. Smutek či vztek patří k lidskému životu tak, jako k sobě pasuje den a noc. Můžeme se smát z plna hrdla každý den, ale teprve, když zažíváme smutek, se umíme zamyslet nad svým životem do hloubky. Bez smíchu bychom na světě dlouho nevydrželi, jelikož bychom přišli o rozum, a kdo ví, co by nastalo pak. Jenže bez smutku bychom si neuměli smíchu vážit. Považovali bychom ho za něco naprosto obyčejného.

A i když mnohdy na své deprese nadáváme a nejraději bychom byli jen šťastní, musíme si uvědomit, že bez toho špatného bychom nedokázali uchopit to dobré. Ne nadarmo se říká, že vše zlé je pro něco dobré. Když se člověk dokáže poprat s tím špatným, stává se zase o něco silnějším jedincem. Poučí se ze svých chyb, pochopí, co dříve nechápal a naučí se danou chybu neopakovat.

Jsou to emoce, co nás odlišuje od robotů, tak se za ně nestyďme. Protože emoce z nás dělají člověka. Dovolme jim sem tam vyjít na povrch ukázat lidem, že pořád žijeme. Ukázat jim, že ani dnešní pokročilá technika nás neodlišuje od lidí před pár stovkami let. Ovšem pozor, nezapomínejme, že čeho je moc, toho je příliš. Je třeba vědět, kdy ukazujeme svůj lidský obraz a kdy už to trošku přeháníme a okolí si pomyslí, že herecká škola, kterou jsme navštěvovali, asi nebyla tou nejlepší v republice.

Takže když budeme chtít plakat, plačme. Máme-li potřebu křičet, najděme si nějaké příhodné místo a z plna hrdla si zakřičme. Chceme-li se smát, vyhledejme přítele a smějme se z plných plic.

A poslední věc, na kterou bychom neměli zapomínat: Je-li nám tak mizerně, nic nepomůže víc, než objetí od blízkého člověka. Proto se rozhlédněte kolem a hledejte takový poklad. Až ho najdete, nikdy ho nepouštějte z rukou, mohlo by se stát, že se zakutálí do míst ztracených a vy už nikdy lepší nenajdete.

„Emocím se nedá vyhýbat.“

Za Corvinus Declaratio
Lilien Emity Meissed

Modrý piknik ve velkém stylu!

Jak už to tak bývá, někdy se země zachvěje, někdy se voda vylije z koryta a někdy se modří sejdou, aby obrátili vzhůru nohama nějaké to místo… Předevčírem, tedy 2.6.2012 se několik modrých sešlo na hlavním nádraží v Praze a zamířilo do Riegrových sadů. Vy, co jste neměli možnost přijít, jste nyní zváni na malé nahlédnutí do tajů modrého pikniku.

zobrazit
6
Lilien Emity Meissed

Kouzelnický modrý sraz ve Zleeně

Praha není jediné mudlovské město, kde kouzelníci konají tajná konkláve či shromáždění. Kvůli většímu utajení se sjíždíme občas i do menších měst. Již dlouho se podobná akce nekonala, tak se pojďme vrátit zpět do minulosti a podívejme se, jak že tento sraz vypadal.

zobrazit
6
David Lopez

Modré čarostavy pod lupou!

Každý ho má, ke každému patří, a ať je nudně prázdný, a nebo přeplácaně plný, stále tu kouká každému z noh. Někteří ho mění denně, někteří ho mají léta stejný. Co je to? Čarostav.

zobrazit
8
Eliah Tailesová

Corvinovská pokladna smíchu: Na modré scéně!

Po chvilce odmlky se vám opět otevírá Corvinovská pokladna smíchu. Nyní se ponořte do modré hlubiny humoru a již příště budete moci okusit humor všech barev. Nenechte se tedy rušit a nasávejte po dlouhé době onu atmosféru všech možných i nemožných výplodů.

zobrazit
9
James Watfar & Lilien Emity Meissed

Zpátky do minulosti s Adrianet le Ros

Mnozí z Vás tuto soutěž u madam Adrianet jistě vypracovali. Pojďme si nyní přečíst, jak to mělo být správně. Adrianet le Ros odpovídá na své vlastní otázky na tělo!

zobrazit
1
Helenia Kukková

Rozhovor se správkyní kalendáře: Elerin Portmenová

Menu - Náš svět kouzel - Kalendář, to je cesta, jak se dostat k velmi užitečným informacím o naší škole. Odchytla jsem si správkyni těchto důležitých dat, Elerin Portmenovou, a vyzpovídala jí. Pokud rádi soutěží, na konci článku objevíte soutěž pro všechny obyvatele!

zobrazit
3
Annie Reprobate

Labyrintové legendy III. - Na ostří nože

Ve dvou se to lépe táhne, to pochopili i Staroušek s Corvem. Po nějaké době však byla soudržnost těchto dvou ctností narušena...

zobrazit
0
Justin Angel Sane

Havraspárské legendy III. - Modrá vypracování

Právě jste dočetli Labyrintové legendy III. - Na ostří nože a teď víte, že prostě neusnete, pokud si nepřečtete, jak by úkol pro třetí úsek schodů řešili modří studenti? Úplně vás chápeme a nebudeme proto déle prodlužovat vaše trápení. Směle do čtení!

zobrazit
0
Morgana Pepper

Labyrintové legendy IV. - Vzhůru k cíli!

Jako čtvrtý se k budoucímu Sedmeru připojil cílevědomý vůdce Hraban. Proč ale cílevědomý havran opustí své pohodlné postavení?

zobrazit
0
Justin Angel Sane

Labyrintové legendy IV. - Modrá vypracování

A navazujeme přímo na Labyrintové legendy IV. - Vzhůru k cíli!
K jakým závěrům přicházeli naši havránci? Jaké měli pro danou situaci řešení? Však neváhejte, a s chutí se pusťte do článku, kde sami naleznete odpovědi.

zobrazit
0
Morgana Pepper

Patroni a jejich patrončata

Rozhodla jsem se najít několik těchto dvojic a vyslechnout je, co si o sobě navzájem myslí. Je to zajímavé téma.

zobrazit
2
Sophi Ariadne Shirová

Park a jeho podoba

Slyšíš šustot listí, vlasy ti cuchá jemný vánek a nedaleko zurčí štěbetavé hlasy. Tady, na kraji Godrikova Dolu, najdeš místo k setkání s přáteli, seznámení se s novými lidmi, odpočinku... Jak park vlastně vnímáme?

zobrazit
0
Annie Reprobate

Příběh: „Už tehdy dávno“

Rozhodla jsem se napsat další krátký příběh. Již 3. a doufám, že se Vám bude stejně jako ty předchozí moc líbit. Tento bude zasazen mezi mudlovský svět a svět kouzelníků, ale do doby dávno minulé, tedy do roku 1820. Tento příběh bude na části. možná 2, možná 3, možná více.

zobrazit
0
Sophi Ariadne Shirová
Na tomto čísle Corvina Declaratio se podíleli: Šéfredaktorka: Lilien Emity Meissed
Technický guru: John Werewolf
Korektura a vizuální úprava článků: Justin Angel Sane, Lilien Emity Meissed, Morgana Pepper
Ilustrátoři: James Watfar
Autoři článků: Annie Reprobate, David Lopez, Eliah Tailesová, Helenia Kukková, James Watfar, Justin Angel Sane, Lilien Emity Meissed, Morgana Pepper, Sophi Ariadne Shirová
Poděkování: Dnešní poděkování patří skřítku Půlnočníčkovi, který nás nevyhnal do postelí a nechal nás bdít nad rozepsanými pergameny, abychom vám mohli dodat našeho Corvina jako ranní vydání k vaší oblíbené snídani. Také všem těm, kteří v redakci trčeli až do posledního dechu, do poslední zlomené sirky, jež podepírala jejich víčka a do posledního vypitého hrnku horké čokolády. Děkujeme i vám, protože díky vám máme pro koho psát.