Léto/2012
Léto, chvíle sluníčka, zábavy a relaxace. Dny, kdy spousta z nás zahodí povinnosti do kouta společně se školní brašnou a celé prázdniny je obchází obloukem. Sem tam pohlédne na zvětšující se kupičku letmým pohledem, oklepe se a poté jde raději všechny své vzpomínky na hromádku utopit v nějakém tom bazénu či pozapomenout na ní u studeného drinku s přáteli.
Tento čas je v něčem jiný, jako by se změnily všechny naše myšlenky, jako by nás někdo přepnul na jiný mód. Dalo by se říci, že nabíráme sílu na další náročný rok, na rok, který bude zajisté opět něčím jiný, něčím výjimečný. Stane se mnoho nezapomenutelného a my už teď víme, že si chceme další rok užít naplno. Poprat se s těmi nemilými záležitostmi, abychom naplno vnímali ty radostné.
A to nás přivádí k otázce, jak vlastně nejlépe načerpat všechnu potřebnou sílu na něco tak náročného? Každý máme asi jiné metody, každého totiž posílí něco jiného. Přátelské dýchánky U Tří košťat, povalování se u jezera či v parku, lenošení v kolejní místnosti, klábosení ve Velké síni či jiné nenáročné „aktivity“.
Nevím jak vy, ale já se vždy ráda vyplížím z hradu pod nějaký strom v parku s pořádnou zásobou pochoutek na celý den a s nějakým tím pěkným počtením.
Momentálně vám sice moc jídla nabídnout nemohu, mé spotřeby jsou dosti velké, ale ráda se s vámi podělím o to počtení z rukou redaktorů Corvina Declaratio.
Tak se pohodlně usaďte, kdekoliv se teď nacházíte a ponořte se do článků, které vám budeme celé léto servírovat krásně horké, přímo z tiskárny.

Za redakci Corvina Declaratio
Lilien Emity Meissed

Začátek školního roku

Dny prázdnin se nachýlily ke konci a nám se pomalu, ale jistě, blíží nový školní rok. Ale ještě před tím, než se vrhneme na psaní úkolů a všemožných dalších bodových podlézavostí, pojďme se podívat, jak to vlastně s novým rokem vypadá teď, krátce před úplným začátkem.

zobrazit
16
James Watfar

C. A. Part je tu!

Cestovní agentura je tu! Těšíte se na nějaký zájezd? Čtěte, jak se těší ti vyzpovídaní, kam chce kdo jet a jaké má kdo zkušenosti s touto cestovní agenturou. Čtěte dál a dozvíte se vše o C. A. Part!

zobrazit
1
Sophi Ariadne Shirová

Pouť je tady!

Dámy a pánové, přistupte blíže,
co zřete, mnozí z vás dávno nespatřili,
sám mistr Koloděj, v jásotu, veselí
přijíždí, bychom vás s poutí seznámili!

zobrazit
3
Katelyn Auster

Letní seminář: „Co nám dal a co vzal.“

Před nedávnem skončil Letní seminář 2012. Bylo to úžasných pět dní, o tom nemůže být sporu. Ale jako každý rok, na hromadném setkání všech kouzelníků se každý jedinec něčemu přiučí, něco naopak může ztratit. Jak že to bylo letos?

zobrazit
6
David Lopez

Letní seminář Honorov 2012

Opět se rok sešel s rokem a další Letní seminář, tentokrát ten v roce 2012, byl tu. Do Honorova se znovu sjelo obyvatelstvo všech barev ze všech koutů republiky a náramně si to tam užilo. Vše, co se dělo v Honorovském sídle, se zajisté v brzké době dozvíte v Denním věštci, ale já bych vám přeci jen chtěla shrnout tento povedený Letní seminář z trochu soukromějšího pohledu modrých.

zobrazit
9
Eliah Tailesová & Lilien Emity Meissed

Začátek školního roku se blíží.

Je za námi polovina srpna, C.A.PART odesílá letadlem poslední zájezdy, a nám nezbývá nic jiného, než začít s psychickou přípravou na začátek školního roku.

zobrazit
6
Eliah Tailesová

Katelyn Auster - Co bude dál?

Změny v havraspárském vedení neušly snad nikomu. Dumáte, co se to stalo a proč se to stalo? Začtěte se do našeho rozhovoru s bývalou primuskou Katelyn Auster a zjistěte podrobnosti!

zobrazit
2
Sarah Sophie Stone

Jak na havraspárské srazy?

Již potřetí vystrkuje výzkumný Institut u Modré boule své drápky, a tentokrát se podíval na pařátek havraspárským srazům. Uvažujete-li snad o účasti na nějakém, čtěte dále. Bez našich rad nepřežijete ve zdraví.

zobrazit
6
Eliah Tailesová

Nová prefektka Havraspáru: „Vzor na striptýzové tyči!“

Eliah Tailesová, havraspárská studentka třetího ročníku, se nedávno stala novou prefektkou. Jaké byly její pocity po zvolení, co si pro Havraspár chystá a jaká vůbec je? To vám přinášíme v rozhovoru s touto milou slečnou.

zobrazit
3
Annie Reprobate

Corvinovská pokladna smíchu - Velká síň

Pokladna, jež skrývá nepředvídatelné perly z vašich úst, je přeplněna, a proto je čas, aby byly všechny její tajné poklady odhaleny vašim očím. Pohodlně se usaďte, jelikož až se začtete, už nebude čas měnit polohu, dokud nebudete na konci. Avšak je velké riziko, že se konce nedožijte, proto prosím, zopakujte si bezpečnostní pokyny a až poté se dejte do čtení.

zobrazit
3
Lilien Emity Meissed

Labyrintové legendy VI. - Bylo vás pět

Cesty Hremma a Ouzela se rozdělily. Zatímco Hremm našel Sedmero, Ouzel se také rozhodně nenudil. Sám Ouzel nám teď poví, co vlastně celou dobu dělal.

zobrazit
1
James Watfar & Justin Angel Sane

Labyrintové legendy V. - Přátelské odloučení

Na malou chvíli jsme se odmlčeli s legendami o Sedmeru, ale páté pokračování je již připraveno! Užívejte prázdnin, usaďte se pohodlně do svých křesel a vychutnejte si vyprávění Hremma.

zobrazit
3
James Watfar & Justin Angel Sane

Primus a největší Roweňák aneb Kluci vládnou koleji!

V havraspárské koleji se dějí věci. Z postu primuse sestupuje naše Katelyn a svého zlatého miláčka předala... klukovi! U vyhlašování Řádu Roweny zaznělo jméno... kluka! A konečně, finále Sedmiboje a jedním z finalistů je... kluk! To se vážně chcete nechat zahanbit, dívenky?

zobrazit
10
James Watfar & Justin Angel Sane

První rok za námi!

Máme zde konec školního roku, nováčci již nejsou žádní benjamínci, a i když stále nemohou do soubojového klubu, už správně ví co a jak. Corvinus Declaratio šel po jejich stopách.

zobrazit
6
Eliah Tailesová

Interview s nováčky

Na hradě pobíhá mnoho nových tváří a možná jste ještě neměli pořádnou možnost se s nimi seznámit - tak směle čtěte dál!

zobrazit
2
Linn Rose Lairová

Ovčáci na mušce: Isabella Anne Swan

Představujeme další skorodospělou slečnu, která touží po hnědobílých šatech od NiTi, která ráda kulinaří a hlavně je to významná a proslulá pěstitelka letošních ovcí.

zobrazit
1
Eliah Tailesová

Hog z pohledu sedmáka

Vybrala jsem si jednoho z Hogwartských sedmáků a trochu jsem ho vyzpovídala. Tou obětí byla velice atraktivní studentka ze Zmijozelu, Riannon Evansova. Čtěte dále a možná zjistíte, že se za těmi oušky a fousky skrývá více, než jste čekali.

zobrazit
2
Sophi Ariadne Shirová

Pan Paštička má pré!

Kdo by neznal toho malého mužíka s pleškou, kterému patří oblíbený fotografický salón v Godrikově dole. A právě tento postarší pán těží nejvíce z dění na hradě.

zobrazit
5
Eliah Tailesová

Generace Harryho Pottera

Snad každý příběh chlapce, který přežil, zná. Některé chytl za srdce více, některé méně.

zobrazit
4
Eliah Tailesová
Na tomto čísle Corvina Declaratio se podíleli: Šéfredaktorka: Lilien Emity Meissed
Technický guru: John Werewolf
Korektura a vizuální úprava článků: Justin Angel Sane, Katelyn Auster, Lilien Emity Meissed, Morgana Pepper
Ilustrátoři: James Watfar
Autoři článků: Annie Reprobate, David Lopez, Eliah Tailesová, James Watfar, Justin Angel Sane, Katelyn Auster, Lilien Emity Meissed, Linn Rose Lairová, Sarah Sophie Stone, Sophi Ariadne Shirová

Poděkování: Poděkování bude dnes velmi krátké, ale o to větší. Chtěli bychom poděkovat létu, že zase přišlo mezi nás a že nám bude v lecčem inspirací!