Sedmibojařský zpravodaj I/2014
Milí čtenáři, sedmibojařští fanoušci i bubáci a především příznivci Sedmibojařského zpravodaje!

Psát následující řádky je pro mě nostalgií, srdcovkou a dojemným okamžikem. Když jsem před léty s tehdejší redakcí Corvina uvedla na svět první Sedmibojařský zpravodaj, Zpravodaj léta 2008, ani v nejdivočejších snech jsem si nedovedla představit, kam až bude sahat jeho budoucnost. Za tři ročníky svého působení se Zpravodaj hodně změnil. Rostl a sílil, tak jako vzkvétal samotný Corvinus Declaratio. I letos přinášíme zase něco nového – svěží vzhled zpravodajských listů a kromě tradičních rubrik i neotřelá témata, která jste zatím nečetli.

Ráda bych na tomto místě vzdala hold všem, kteří se v uplynulých letech zasloužili nejen o životaschopnost Sedmibojařského zpravodaje, ale také o jeho věhlas a kvalitu. O to nostalgičtější Zpravodaj bude, neboť milovaná šéfredaktorka jeho druhého a třetího ročníku, Madidess Leevian, je letos Sedmibojařkou a místo s kalamářem zápasí s nástrahami Sedmi hříchů. Díky, Madi, za vše, co jsi pro SZ udělala, díky i Lili a Dunovi, kteří hýčkají stránky Corvina a bez nichž by tento báječný havraspárský tisk nebyl sám sebou.

Krvelačnost Sedmiboje nezná hranic a vhodit Sedmiborce do jámy hříšné může opravdu jen osoba neznalá hradních poměrů. Letos se organizace turnaje ujala tajuplná Gvendolin Starší a klání působí ještě krutěji než v letech předchozích. Zpravodaj bude u všeho, co se šustne, doufejme tedy, že v žádném ze čtyř výtisků nebudeme sepisovat nekrology.

Nejuctivější čtenáři, Sedmiboj je fantastickou příležitostí jak se bavit, jak si hrát, jak prožívat napjaté okamžiky a utvářet historii Hogwarts. Nepromarněte ji a pojďte se s hlasy Sedmibojařského zpravodaje ponořit do světa velkoturnaje, který nemá obdoby. Do světa Sedmiboje.

Za redakci Zpravodaje
Larrie Larstonová

Pod cípem příprav: vyproštění s cynickou Gvendolin

V minulosti osvědčená praxe nastrčit do Bradavic fúrii z Ministerstva se opět realizuje, a tak nám letos místo Dolores přistála na prahu Hogwarts Gvendolin. Tváří se jako profesionální asociál (či asociální profesionál, chcete-li) a vládne Sedmiboji železnou rukou. Pojďte s námi i s madam Starší poodhrnout roušku organizátorského kutlochu Sedmiboje.

zobrazit
3
Larrie Larstonová

Zpravodajská tipovačka!

I v letošním roce si pro vás redakce Sedmibojařského zpravodaje připravila soutěžní tipovačku o vítěze klání Sedmiboje. Hrajte s námi o luxusní hlavní cenu a drobné odměny pro všechny zúčastněné!

zobrazit
0
Corvinus Declaratio

Sedmiboj 2014 - Slavnost Sedmi hříchů

Jistě jste už slyšeli o slavnosti, která se konala 11. hladena ve Velké síni. Byla tam spousta lidí, představovalo se a losovalo. Pár článků již vyšlo v jiných časopisech, ale my vám přinášíme něco navíc! Přinášíme modro-fialový pohled na celou slavnost, který jinde nenajdete!

zobrazit
0
Lilien Emity Meissed

Sedmiboj - jak s tím praštit

Sedmiboj je v plném proudu, dvanáctka soutěžících už rozdýchává kompletní první úkol a hryže nehty v napjatém očekávání soudu moudrých porotců. Je tedy nejvyšší čas přispěchat s dobře mířenou radou, přispět vlastními zkušenostmi a sdělit soutěžícím jak se vyrovnat s návalem soutěžního stresu.

zobrazit
3
James Watfar

Sedmiboj 2014: Místa hříchu

Sedmero míst nabitých magií, sedmero hříchů, které číhají na tucet troufalých odvážlivců. Pojďte si s námi zaspekulovat, kde svedou Sedmibojaři bitvu se Hněvem, Chtíčem, Lakotou, Obžerstvím, Pýchou a Závistí!

zobrazit
2
Larrie Larstonová

Metuzalémy mezi živými: modří radí jak na to!

Ten, kdo projde náročným kláním Sedmiboje, zůstává v paměti celého hradu. Je jedno, jestli obsadí místo první nebo poslední, ale ty zkušenosti získá každý. Začněme tedy v duchu modrém a podívejme se na ty, kteří reprezentovali moudrou kolej v ročnících minulých a trochu je vyzpovídejme.

zobrazit
0
Lilien Emity Meissed

Seznámení s porotci - Niane z Libelusie

Niane z Libelusie, řečená Nezničitelná. První porotkyně na paškále Sedmiboje má nebelvírské kořeny, vrtuli u zadku a nulový čas se stresovat. V čem hřeší, co ji ve vypracováních vytáčí a proč nadělá v Sedmiboji spoušť? Pojďte si s Niane plácnout rázně do stolu, až medovina poskočí, a dozvíte se!

zobrazit
3
Larrie Larstonová

Soutěžící na scéně: Morgana Pepper

Pepřová slečna reprezentující modrou kolej v Sedmiboji. Jak to s ní zatím vypadá? Jak se potýká s popularitou a úkoly? Corvinus Declaratio ji pro vás vyzpovídal.

zobrazit
1
Eliah Tailesová

Soutěžící na scéně: Kate Resea

Snaživec roku, nositelka Ceny Godrika Nebelvíra, ale taky obyčejná smrtelnice, se kterou jsem zašla na dobré kafe, abych vyzjistila, jak si užívá něco nového – Sedmiboj.

zobrazit
4
Any Dawson

Soutěžící na scéně: Patricia Baloure

Z mrzimorského týmu nominovaných byly vybrány tři dámy. Všechny tři studují čtvrtý ročník a tým je to tedy mladý a neokoukaný. Co od nich očekávat? Vyzpovídala jsem Patricii, svoji spolužačku ze Zvěromagie, abych vám jednu třetinu vybraných přiblížila.

zobrazit
0
Any Dawson

Soutěžící na scéně: Maia Lynette Aerangis

Maia Lynette Aerangis, zmijozelská studentka druhého ročníku, má pro strach uděláno. Nezalekla se toho, že je ještě velmi mladá, a s vervou se pustila do boje o titul Sedmibojaře 2014, aby získala nejen slávu a bohatství, ale také nové zkušenosti.

zobrazit
0
Annie Reprobate

Modré ostatky: Caitlin Galbraith

Sedmiboj je soutěž, která volá po pozornosti. A už jen přihlášení do tohoto klání potřebuje nekonečnou odvahu a nervy z ocele. Avšak ani toto ještě neznamená, že daný jedinec oblékne sedmibojařský dres...

zobrazit
4
Lilien Emity Meissed

Modré ostatky: Linn Rose Lairová

V tzv. "ostatkových článcích" se budeme setkávat s lidmi, kteří kandidovali do Sedmiboje, ale měli to (ne)štěstí, že je pohár nevybral. Pro dnešek je tu tedy Linn Rose Lairová!

zobrazit
2
Sophi Ariadne Shirová
Na tomto čísle Corvina Declaratio se podíleli: Šéfredaktorka Sedmibojařského zpravodaje: Larrie Larstonová
Zástupkyně šéfredaktorky Sedmibojařského zpravodaje: Lilien Emity Meissed
Korektura a vizuální úprava článků: Helenia Kukková, Larrie Larstonová, Lilien Emity Meissed
Ilustrátoři: James Watfar, Larrie Larstonová
Autoři článků: Annie Reprobate, Any Dawson, Eliah Tailesová, James Watfar, Larrie Larstonová, Lilien Emity Meissed, Sophi Ariadne Shirová
Šéfredaktor Corvina Declaratio: Dunstan Merryweather

Poděkování: Skřítkům Sedmibojaříčkům, že nám podrželi havraník, aby se noviny nerozsypaly pod tíhou kolejních zvířat. Gvendolin, že pořádá Sedmiboj, protože bez ní, Merlin div se, bychom neměli co psát! Všem vyzpovídaným, jimž jsme na veřejnosti proprali špinavé prádlo a náležitě je vyzpovídali - vážíme si vaší spolupráce! A konečně redakci, že už počtvrté v řadě připravuje Sedmibojařský zpravodaj, bez něhož si turnaj už neumíme představit. Děkujeme!