1/2015
Mnozí z vás si už možná mysleli, že naše skromná redakce ukončila svou činnost a pověsila pergameny na hřebíky. Musím přiznat, že jsme k takovému stavu neměli daleko, ale pořád se najde pár jedinců, kterým na našem mo(u)drém časopise záleží, a tak jsme tento okamžik zase na nějakou dobu oddálili. Od posledního vydání sice uběhla už značná doba, přesto věřím, že si Corvinus opět najde cestu do vašich rukou. Jistě už se jim po naší tiskařské černi stýskalo.
Však si jí teď budou moc užívat zase pravidelně.

Je pravda, že se nám vánoční odpočinek poněkud protáhl. Konkrétně až do odpočinku prázdninového a posléze i jarního. Odpočívat se ale musí! Takže by nám to neměl mít nikdo za zlé. Koneckonců, jsme zpátky, no ne? A dokonce se nám podařilo v době volna provést i redakční jarní úklid. Skříně už nejsou domovem podivně vzrostlých a kávou nadopovaných pavouků. Tiskařský stroj se nadále neskrývá pod vrstvou prachu a spící redaktoři byli vymeteni před práh, kde nepřekáží těžce pracujícím novinářům.

Je evidentní, že se nám s určitostí blýská na lepší časy. Čistá redakce vypadá opravdu na slibný začátek, a pokud k němu připočítám toto dnešní vydání, mám vážně dojem, že jsme na dobré cestě. Ale nebudu stahovat kalhoty, když brod je ještě daleko. Uvidíme, jak na tom budeme za 14 dní.
Prozatím tedy čtěte s rozvahou a články si šetřete. Nikdy nevíte, kdy přijdou další.

S pozdravem
Dunstan Merryweather

Byl to boj

Nový školní rok, ale jinak skoro vše při starém. Pár nových ambiciózních čerstvě fialových doplnil kolektiv starých kolegů, výuka byla rozšířena o některé nové předměty a pár starých upadlo v zapomnění. Same old news. Jediné, co mě nikdy neomrzí, je první zápis alá Hradní Hunger Games (HHG). Jak to probíhalo letos? Čtěte dál!

zobrazit
0
Any Dawson

Patronství aneb těžký je život patrona/čete

Každý na začátku svého nováčkovského života dostane v modré havraspárské koleji přiděleného patrona. Každý vztah je unikátní a neopakovatelný. Ale pokud chcete nahlédnout, jaký je pro některé začátek, tak tady ho máte. Usedněte proto s horkou čokoládou k tomuto článku a bavte se.

zobrazit
4
Edmund Heusinger

Rozhovor se Základním kamenem

Nadešel čas přinést hradnímu čtenářstvu skutečně nevšední žurnalistický zážitek. Začtěte se do jedinečných, unikátních rozhovorů. Rozhovorů, které od základů změní váš pohled na náš kouzelnický hrad.

zobrazit
2
James Watfar

Hradní perličky

Situace ve Velké síni (nebo U Tří) je v poslední době velmi diskutovaným tématem. Ať už to jsou diskuze probíhající přímo v ní nebo pod články v CD. Jedno je jisté. Dřív to bylo trochu jiné a situace se změnila. Jak se to stalo, kdo za to může, co k tomu vedlo, jak to všechno dopadne? To nemíním řešit. Já chci všem čtenářům připomenout, jaké to bylo dřív, a vytáhnout několik zapomenutých perel.

zobrazit
0
Any Dawson

Intervjů s Obludou

Před začátkem školního roku Léto 2015 doplnily profesorský sbor dvě nové posily. Nešlo tak neudělat rozhovor a vypátrat nějaké ty odpovědi na otázky, které si všichni jistě sami pokládají, ale nemají odvahu se zeptat. Já jsem na sebe to riziko vzala a zeptala se. Jsou odpovědi podle vašich představ? Nebo si myslíte, že pan Oliver tak trochu mlžil?

zobrazit
0
Any Dawson

Tohle je trest, tohle je sklepení a tohle je loňský nováček

Poslední dobou se o různých formách trestu hovoří hodně. Takové vyloučení či kopání od profesorů do jezera patřilo v minulých dnech k silně diskutovaným tématům. Na úkor toho ale upadá metoda mnohem starší, místy až zlověstnější. Sklepení. A tak se schovejte do náručí svých patronů a vydejte se s námi na strašidelnou exkurzi do tajuplných chodeb našeho hradu!

zobrazit
1
Mariella de Nebe

Kavárenské havranování, tedy havraspárské hodování

Dunda se rozhodl odbýt si svoji premiéru jako organizátor kolejního srazu a navíc vytvořil velmi troufalý plán. Chtěl svolat Havr slet a zamířit s námi do kavárny a pro jednou se chovat jako tlupa intelektuálních modrých. Jak myslíte, že to asi dopadlo?

zobrazit
0
Any Dawson

Soutěže povstaly z popela?

Říká se, že ne každý den je posvícení... jednou se daří a jindy je to bída a ještě jednou bída. Avšak vypadá to, že takovým soutěžím se blýská na lepší časy! Otázkou zůstává, udrží-li si soutěžní sekce svou nynější pestrost a zájem až do konce roku? A jak to v ní nyní vypadá?

zobrazit
1
Lilien Emity Meissed
Na tomto čísle Corvina Declaratio se podíleli: Šéfredaktor: Dunstan Merryweather
Zástupce šéfredaktora: Edmund Heusinger
Technický guru: John Werewolf
Korektura a vizuální úprava článků: Dunstan Merryweather, Larrie Larstonová
Ilustrátoři: James Watfar, Larrie Larstonová
Autoři článků: Any Dawson, Edmund Heusinger, James Watfar, Lilien Emity Meissed, Mariella de Nebe

Poděkování: Konstelace hvězd i postavení planet byly konečně příznivé a umožnily vzniknout tomuto vydání. Za to jim samozřejmě patří velký dík.