3/2017
Pomalu ale jistě přišlo jaro. Po dlouhých měsících zimy a sněhu přišlo období slunečních paprsků a prvních květů. Uvedlo se sice zimou a sněhem... ale třeba bude o to slunečnějším a rozkvetlejším. A tak jako se celý svět po zimě probouzí, probudila se po kratším pozimním spánku i redakce našeho časopisu. Těšte se s námi na první skutečně jarní dny nad řádky Corvina Declaratio, zkrášlete si slůvky našich redaktorů první květen. Na stránkách modrého plátku najdete vzpomínky, několik myšlenek, pár úsměvů, varování i soutěž patřičně květnovou. Přejeme vám, aby vás nejnovější číslo příjemně naladilo na rozvernou i radostnou jarní náladu a přejeme sami sobě, aby jarní svěžest nepostihla jen svět za okny, ale i nás, redaktory. Příjemné čtení a ať vám na otevřené stránky časopisu dopadnou místo dešťových kapek hravé sluneční paprsky.

James Watfar

Havraspárští primusové dob minulých

Havraspárskou kolejí prošlo již mnoho primusů a primusek, kteří byli pravou rukou kolejního profesora a společně se snažili Havraspár udržet v modré linii. Mě ale zajímalo, kde se teď modří primusové nacházejí a tak jsem se vydala několik z nich vyzpovídat.

zobrazit
6
Annie Reprobate

NiT je plná zavařovaček!

Téměř každý podlehl skvělé kolekci zavařovaček, kterou si pro nás připravila majitelka salónu NiT. Pojďte se se mnou pokochat všemi těmito kousky a přečtěte si krátký rozhovor se samotnou návrhářkou.

zobrazit
2
Arietty Liella Minette

Květnová soutěž plná lásky

Modrý plátek pro vás připravil jednoduchou soutěž. Pokuste se uspět v přetěžké konkurenci jarních lásek a nechte čtenáře nakouknout do svého srdce. Co tam uvidí? A odmění hradní čtenářstvo právě vás?

zobrazit
2
James Watfar

Prastaré patrolářské perly

Také se občas rádi přehrabujete starými snímky z dob dávno minulých a hodnotíte jak se dřív asi žilo, jak se lidé oblékali a co bylo IN? Pokud ano, pak se s námi vydejte do hlubin patrolářského archivu...

zobrazit
2
Wronka Zabloudilová

Corvinovská pokladna smíchu

Opět se vám otevírá naše legendární pokladnice, která je díky vám plná perel a skvostů z vašich úst. Pohodně se usaďte, dodržte následující bezpečnostní pokyny a bavte se!

zobrazit
1
Lilien Emity Meissed

Galerie kouzelnických velikánů - Millicent Bagnoldová

A máme tu druhý díl o kouzelnických velikánech. Dnes o velmi aktivní ministryni kouzel.

zobrazit
2
Zornaddie Watampall

Metody trestání studentů I.

Každá kolej má nějaké ty zlobivce, drzouny a držky, kteří zpestřují hradnímu profesorstvu rutinní práci učitele. Někdy to však dojde až do bodu, kdy musí fialové hlavy zakročit – udělit dotyčnému výtržníkovi trest. Jak přesně to ale vypadá? Jsou jejich metody dostatečně efektivní? A jsou vůbec legální?

zobrazit
3
Lucy Candis Rogers

Jak přežít mudlovské běsnění

Corvinus Declaratio přináší důležité rady pro kouzelníky, kteří hodlají přežít nejtěžší a nejstrašnější noc v roce, noc z 30. dubna na 1. května. Noc, kdy kouzelníci páchají obludné věci a je třeba mít se na pozoru. Čtěte a nenechte se polapit!

zobrazit
1
James Watfar

Novinářské antichrlení věcí redaktorských

Myslím, že za pravdu mi dají mí kolegové nejen z Corvina, ale i z Tlapky, Krále, Trimelesa, a z Denního Věštce.

zobrazit
1
Zornaddie Watampall
Na tomto čísle Corvina Declaratio se podíleli: Šéfredaktor: James Watfar
Technický guru: John Werewolf
Korektura a vizuální úprava článků: Lilien Emity Meissed, James Watfar
Autoři článků: Annie Reprobate, Arietty Liella Minette, James Watfar, Lilien Emity Meissed, Lucy Candis Rogers, Wronka Zabloudilová, Zornaddie Watampall

Poděkování: Poděkování dnes patří těm, co se na novém čísle podíleli, ale také čtenářům, kteří si k nám vždy najdou cestu.