Havraník
8/2010 vydáno: 09. štěstena cena: zdarma

Pálení čarodějnic aneb velký táborák

Jednoho krásného podvečera jsem se vyloudala z kolejky a zamířila do Velké síně. Ve vzduchu se vznášelo… něco divného (a ne, nebyl to zápach spáleného oběda). Pochopila jsem to až v okamžiku, kdy jsem vstoupila do Velké síně.

celý článek »
Buď zdrávo, ctěné čtenářstvo!
Do rukou se vám dostává osmý výtisk Corvina Declaratio. S potěšením jistě shledáváte, že je dnes o něco štíhlejší než obvykle, za což může nový dietní režim vyplývající ze stresu, kterým si studenti aktuálně prochází. Uzávěrky NKÚ, ročníkových esejí pro 7. ročník a mudlovský zápřah naší linii neskutečně prospívají!

O co jsme ale štíhlejší, o to jsme informacemi nadutější a kolejněji založenější. Přinášíme například reportáž z dalšího z tradičních havraspárských soirées, při němž jsme tentokrát zachránili antického člena našeho Sedmera havranů. Neváháme ale ani explorovat taje světa za havraspárskými zdmi - poznatky z upálení dámské populace hradu či reportáž ze zamilovaného vrkání 1. štěstena budiž nám důkazem.

Chtěli jsme vám ještě přinést řadu jiných článků, ale odložili jsme to na... "pak". Prokrastinace, znáte to? O tom také pojednává náš sir kolejní, který se chopil Modrého pera.

Na závěr snad jen - nezapomínejte, že za týden, tedy 16. štěstena, vychází nové číslo Sedmibojařského zpravodaje! Tak prozatím naviděnou!
Za redakci Corvina,
Larrie

Modrým perem proti prokrastinaci

Nevíte, co je prokrastinace? Nevadí, já to vím a povím vám to. Možná. Rozhodl jsem se proti ní bojovat včasným článkem. Nakonec jsem byl přemožen. Takže by se asi měl změnit titulek.

zobrazit
0
John Werewolf

Pálení čarodějnic aneb velký táborák

Jednoho krásného podvečera jsem se vyloudala z kolejky a zamířila do Velké síně. Ve vzduchu se vznášelo… něco divného (a ne, nebyl to zápach spáleného oběda). Pochopila jsem to až v okamžiku, kdy jsem vstoupila do Velké síně.

zobrazit
0
Janel Weil

Místo činu? Les.

To bychom nebyli my modří, abychom si zase nezařídili nějakou tu výpravu! O tu předchozí byl totiž velký zájem a někdo se tam nedostal, takže jsme brzy spáchali druhou.

zobrazit
2
Madidess Leevian

Co je to SK?

Co je to vlastně SK? Velký boj sváděný za zdmi Sub Salix, který mnoho obyvatelů nenadchl. Žel, těžko říc, jestli je to díky právě probíhajícímu Sedmiboji nebo Návrhářskému maratonu. Ovšem spisovatelům to elánu moc nepřidá. SK se stále nedostalo dlouhodobě do podvědomí hradního obyvatelstva. Spíše jen někde v koutku tiše pláče.

zobrazit
0
Elennar Hollkin

Na máslovém ležáku s Monny von Schatz

Dnes v podvečer jsem se sešla s Monny von Schatz U Tří košťat, abych si s ní popovídala o její staronové funkci pokladnice.

zobrazit
0
Lilien Emity Meissed

Pudinkové překvapení

Dva týdny utekly jako voda a přichází další vydání Corvina spolu s dalším vydáním havraspárských receptů! Co budeme vařit dnes? Čeká nás exkluzivní rozhovor s havraspárským kuchařem Modráskem Loem II. , který přispěl pár dobrými tipy, které nám pomůžou zdokonalit modr, havraspárský, elegantně vytuněný pudink, kterým si havraspárští zpestřují teplé jarní dny…

zobrazit
0
Linn Rose Lairová

Mr. Watfar & Mrs. Watfarová

Šok! Objevili se snad na hradě novomanželé?! Čtěte dál!

zobrazit
4
Linn Rose Lairová

Cesta za havrany

Jak vypadala mise na záchranu havránků? Dozvíte se to v následujícím článku.

zobrazit
0
Linn Rose Lairová

První máj na hradě

Častokrát je první máj srovnáván se svátkem svatého Valentýna, ale většina lidí říká, že Valentýn je moc komerční a první máj je romantičtější. Proto jsem vyzpovídala pár obyvatel hradu a zeptala se jich, jak budou první máj trávit oni.

zobrazit
0
Emma Violet Wang

Vzpomínáme - zesnulý Závěs

Protože Závěs se týkal hlavně všech Opeřenců, naše redakce je povina zjistit, jak o něm tito studenti smýšlejí/li. Co říkají na jeho přísné praktiky? Byly přínosem pro Havraspár? Dokázal Závěs zamezit morálnímu úpadku? Čtěte a dozvíte se víc!

zobrazit
0
Elanius Aine Neil

Obživlý Závěs vychovává(/al) modré studenty!

Vážení přátelé,
Zvláště modří studenti si nemohli nepovšimnout vcelku znepokojující novinky. Závěs, který obvykle visí v blízkosti okna a slouží k občasnému zatažení, zcela nevysvětlitelným způsobem obživl.

zobrazit
2
Elanius Aine Neil
Na tomto čísle Corvina Declaratio se podíleli: Šéfredaktorka: Larrie Larstonová
Technická stránka: John Werewolf
Korektura a vizuální úprava článků: Janel Weil, Larrie Larstonová
Ilustrátoři: John Werewolf
Autoři článků: Elanius Aine Neil, Elennar Hollkin, Emma Violet Wang, Janel Weil, John Werewolf, Lilien Emity Meissed, Linn Rose Lairová, Madidess Leevian


Poděkování: Redaktorům, kteří i přes svou vytíženost přispěli svými hodnotnými články. Siru ilustrátorovi, že se tak bleskurychle oháněl svým štetcem, když jsme za ním s prosíkem a nudlí u nosu dorazili a žádali o pomoc. Starouškovi, že si nevážil havraního soirée, při kterém jej studenstvo zachránilo, zdědkovatěl ještě více a hulákal na redakci, aby "laskavě pohli". A čtenářům, že posečkali u pultů až do 23:59, kdy osmé číslo Corvina vylezlo na pulty.