Havraník
3/2010 vydáno: 28. mrazena cena: zdarma

Klání všech pisálků a spisovatelů

Každý jistě ví o probíhajícím Spisovatelském klání. A my jsme vyzpovídali madame Eillen McFir Elat, šéfredaktorku Sub Salix a organizátorku celé akce. Neváhejte a čtěte!

celý článek »
Mrazen se přehnal hradními zdmi jako velká voda a zanechal za sebou jen lehký opar perleťové záře. Těžko v ní spatřit ostré kontury postav a událostí, když je vše zahaleno pod třpytivým pláštěm posledních mrazíků roku 2010. Corvinus Declaratio však tohoto jasu využil a přichází k vám z mrazivého prostoru plného magie, nabírajíc stále více na síle. Jeho cílem je dát vám pravou ochutnávku té jemné perleti.

S lehkostí a nenuceností sobě vlastní tedy redakce stvořila číslo, které se nyní dostává do vašich rukou. Naposledy se zastavíme na prahu nicnežeru a všechnorostu letošního roku a vychutnáme si pravé kolejní vydání, které odráží jak věci minulé, tak věci budoucí. Hladen bude totiž pro náš časopis probíhat ve znamení kolejního veselí – vždyť se blíží Spáren Corvina Declaratio, jedna ze spáročestí havraspárské koleje!

Ochutnejte s námi tedy střípky událostí a historie, ze kterých přebíhá mráz po zádech. Naslouchejte hlasům, které se linou z našich listů, a ponořte se do hlubin toho pestrobarevného světa – do světa Corvina Declaratio.

Za redakci,
Larrie Larstonová

Havroskop na hladen

Stojíme na prahu hladena, posledního měsíce zimy neboli nicnežeru. Podívejme se, jak si planety stojí v jednotlivých znameních havrokruhu a co nás čeká a nemine!

zobrazit
0
Larrie Larstonová

Tajemné volání Odznaku Roweny z Havraspáru

Charismatický odznak, po němž touží nejeden z havraspárských studentů. Jaký je jeho původ, kdo byl již poctěn jeho vlastnictvím a jak se mezi tyto šťastlivce může havraspárec zařadit?

zobrazit
0
Larrie Larstonová

Havrokalendář

Sněžen? Mrazen? Cožpak se ti havraspárští už dočista zbláznili? Nikoliv. Pouze se řídí havrokalendářem. Chcete vědět, jak se tento vynález liší od tradice nebo jaké jsou havraspárské svátky? Čtěte více!

zobrazit
0
Larrie Larstonová

Klání všech pisálků a spisovatelů

Každý jistě ví o probíhajícím Spisovatelském klání. A my jsme vyzpovídali madame Eillen McFir Elat, šéfredaktorku Sub Salix a organizátorku celé akce. Neváhejte a čtěte!

zobrazit
0
Janel Weil

Havraspárské perličky

I v tomto vydání si můžete přečíst to nejlepší, co se nám v kolejce urodilo.

zobrazit
0
Janel Weil

Kouzelník za škopkem? Nebo s kytarou?

Hudba. Jedna z mála věcí, které spojují svět mudlů a kouzelníků. Že není možné na našem hradě hudbu pěstovat? Ale kdepak, jste na omylu. V současné době čím dál více našich studentů plánuje hvězdnou slávu své nové kapely. Povede se jim toto heroické snažení? S vaší pomocí určitě ano!

zobrazit
0
Elennar Hollkin

(Ne)obyčejný den v mudl škole

Taky musíte skrývat svou totožnost v mudlovské škole? Přinášíme vám jeden den v mudl škole, který prožila má maličkost spolu s Eressiel de Naso. K tomu jsme se zeptali pár studentů na jejich názor na toto zařízení...

zobrazit
0
Lilien Emity Meissed

Modrá tvář - Miles Strange

Představuje se nám další nováček! Kdo ho ještě neznáte, pojďte to honem napravit!

zobrazit
0
Annet Slapfootová

Každý vidí módu jinak

V tomto článku se zaměříme opět na oblékání, a proto neváhejte a přečtěte si, co o oblékání říkají někteří obyvatelé hradu.

zobrazit
0
Thasa Monke Kemanová

Lilien a tajemství trezoru

Naše havraspárská Lilien si udělala čas a pro vás čtenáře zodpověděla pár otázek ohledně postu nové pokladnice.

zobrazit
0
Linn Rose Lairová

Sladký život s plísněmi

Máte rádi plísně? Že ne? A že je na ně někdo dokonce alergický? Ale prosím vás. Plísně jsou přeci tak roztomilé a jako domácí mazlíčci takřka nepřekonatelné.

zobrazit
0
Isabella Anne Swan

Safírový brk

Před pár dny se mezi námi rozšířila novinka. Tím je Safírový brk, který pár vyvolených z havraspárských již hrdě nosí u sebe a po večerech s ním píší cosi na pergameny pečlivě skrytí za hromadou učebnic, aby nikdo nezjistil, co dělají. A co to ten Safírový brk je? A jak ho získat?

zobrazit
0
Any Dawson

Křížem krážem křížovkou

Křížujeme pro zábavu. Tak šup a leťte do toho!

zobrazit
0
Eressiel de Naso a Lilien Emity Meissed
Na tomto čísle Corvina Declaratio se podíleli: Šéfredaktorka: Larrie Larstonová
Korektura a vizuální úprava článků: Janel Weil, John Werewolf, Larrie Larstonová
Ilustrátoři: John Werewolf, Katelyn Auster, Lilien Emity Meissed
Autoři článků: Annet Slapfootová, Any Dawson, Elennar Hollkin, Emma Violet Wang, Eressiel de Naso, Isabella Anne Swan, Janel Weil, Larrie Larstonová, Lilien Emity Meissed, Linn Rose Lairová, Thasa Monke Kemanová

Poděkování: Havraspárským safírovým brkům za jejich píli, užitečnost a odolnost, jež byla v posledních čtrnácti dnech vystavena četným zkouškám (však ony samy ví...). Hrabanovi, jehož svalstvo bylo redaktorkám skvělou motivací. Ilustrátorům a korektorům za pohotovost a poskytnutí jejich umění našemu časopisu. Všem žurnalistům, kteří nechali slyšet své hlasy. A především vám, našim čtenářům, za zachování věrnosti Corvinu Declaratio, protože bez toho by náš časopis nemohl existovat. Děkujeme!