Envy Reeves: „Ať už zastáváte funkci prefekta nebo zástupce kapitána, vždy to stojí na komunikaci.“

Na závěrečném havraspárském večírku došlo k několika změnám ve funkcích. Od jmenování prefektky a zástupkyně kapitánky Envy uplynulo už přes půl školního roku a to je nejlepší chvíle k rozhovoru, abychom se dozvěděli co nejvíc. Jak se se svými povinnostmi sžila? Lze fungovat na dvou frontách na sto procent? A jak se má v novém roce? To vše a mnohem víc se dozvíte v tomto článku.

Jen málokomu se povede tak zářný první školní rok, jaký se povedl Envy. Byla vidět na všech frontách od výuky ke kolejnímu životu až po famfrpál. To se opravdu vidí jen u hrstky nováčků. Všechny aktivity, které jsem zmínila, byly na závěrečném večírku oceněny. Získala obě velké nováčkovské Ceny – za získané body a kolejní život, zasloužila si odznak orlích letců za famfrpál a v závěru večírku byla její celoroční práce a přínos zpečetěn připnutím prefektského odznaku. Aby toho nebylo málo, tak následně jí jako třešnička na dortu byla přidána funkce zástupce kapitánky Addie. (Veškerá ocenění a jmenování udělená na závěrečném večírku k dočtení  zde.)

Envy je pro Havraspár velkým přínosem a vzorem. Je ochotná podat pomocný pařát kdykoliv je třeba, najde si čas na každého havrana, aby potěšila milým slůvkem a podpořila. Je energická, komunikativní, kreativní, tvůrčí, má smysl pro humor… Pro funkci prefektky je jako stvořená! A co se pozice famfrpálové zástupkyně týče, nemohla mít dle mého názoru naše kapitánka lepší volbu. Věřím, že za těch uplynulých pár týdnů se sehrály a sezóna přinese kýžené ovoce.

Letos si proti loňským deseti předmětům dala ve výuce oddych a věnuje se především novým prefektským a zasedačkovým povinnostem, tréninkům a motivaci k trénování a organizaci Nováčkovské soutěže, která má v letošním roce navíc účastníky i z vyšších ročníků. O práci tedy rozhodně nemá nouzi a nudit se letos určitě nebude.


Vyslala jsem k Envy sovu s prosbou o rozhovor a sešla se s ní ve smluvený datum a čas, abych jí položila velké množství otázek, které mi přišly na mysl. Co jsem se od naší prefektky a zástupkyně kapitánky dozvěděla?

**

Corvinus Declaratio: Ahojky Envy, nejprve bych ti ráda poděkovala, že sis na mě našla čas a svolila k rozhovoru. Pokud máš obavy, hoď je za hlavu, nejsou třeba. *povzbudivě se usměje a objedná u madam Rosmerty pití* Začneme z lehounka a postupně se pravděpodobně dopracujeme k zvídavějším otázkám. Jelikož jsi ve druhém ročníku, nebude pro tebe vrátit se v čase tolik obtížné. Zajímalo by mě, jak ses o Hogwarts dozvěděla, cos od působení na škole očekávala, jaké byly tvé cíle a hlavně, zda jsi chtěla být zařazena do Havraspáru? *nadzvedne obočí a culí se na Envy*

Envy Reeves: Ahojky Nic, pro naši skvělou redaktorku CD si najdu čas vždy. *usměje se a vezme si pití od madam Rosmerty a s úsměvem poděkuje* No, aby ses nedivila, paměť dokáže zázraky a někdy mám problém si vzpomenout, co se dělo včera. *směje se a zamyslí se* Harry Potter byl mou součástí už od dětství, a přestože jsem dospěla, změnily se mi priority a povinnosti, tak z mého srdce nikdy nezmizel a ráda se k němu stále vracím, ať už v podobě knih, filmů nebo různých dekorací s HP tematikou a těch mám opravdu hodně. *směje se*

Na dopis o přijetí do Bradavic jsem si musela počkat opravdu dlouho, ale nakonec jsme se s Freyou, když jsme to vzaly do vlastních rukou, dočkaly. Už při psaní eseje jsem věděla, že Havraspár je přesně to místo, kam chci, a Moudrý klobouk to při rozřazovací slavnosti potvrdil. Ale musím přiznat, že kdybych se registrovala dříve, byly by to asi pokaždé jiné koleje, člověk se prostě mění. *usměje se* Při prvním vstupu na hrad jsem si připadala asi stejně jako Harry, když poprvé vstoupil do Bradavic. *vzpomíná* Byla jsem okouzlená a prvních pár dní jsem trávila průzkumem všech částí s úžasem na tváři, že někdo dokázal do tohoto projektu vložit opravdu své srdce a stvořil něco neskutečného. Největším lákadlem pro mě byly soutěže a úkoly, protože mě baví jakékoliv tvoření, vyrábění a malování. Po prvních sovách s hodnocením jsem zjistila, že ne galeony nebo body, ale krásná slova hodnotících jsou tou největší odměnou, takže to opravdu vše předčilo má očekávání.