Nevyřešené záhady k dispozici podruhé a trochu jinak

Nestačily vám záhady v minulém díle v halloweenském speciálu? Máme pro vás pokračovaní! Stačí nalistovat stránku a pustit se do čtení.

V minulém díle vám naše redaktorka Charlie představila hned 5 záhad, které se do dneška nevyřešily. Já myslím, že záhad není nikdy dost, a tak jsem se rozhodla, že se pustím do hledání dalších záhad. Ale vzala jsem to trochu jinou formou. Místo toho, abych vám psala celé příběhy, kde bych mohla nějakou číst omylem vynechat, tak vás nechám si ten celý příběh poslechnout. Ano, napsala jsem poslechnout, dám vám totiž tipy na podcasty, které se tímto tématem zabývají.

**

Skutečné české záhady

(dostupné na Spotify, Google podcasty, Seznam podcasty,...)

Sérii podcastů o vyřešených a nevyřešených záhadách provází Josef Klíma a Jaroslav Mareš. Oba dva pracovali jako redaktoři Seznam zpráv, kde měli možnost natáčet různé reportáže k dodnes nevyřešeným záhadám.  Nejdříve v bádání začal Josef Klíma, po pár letech se do bádání pustil i Jaroslav Mareš, který získal další informace, někdy dokonce i řešení.

Skutečné české záhady

*

Pohřešovaná

(dostupné na Spotify, Google podcasty, Seznam podcasty,...)

Tato série povídá příběh Ivany Koškové, která v roce 1997, tedy ve svých 14 letech, zmizela beze stopy, když jela ke své tetě do vedlejší vesnice. Celým podcastem provází Petr Hátle, který se po dvaceti letech dostaví na ono místo a snaží se zjistit,  jak jsou na tom rodiče zmizelé Ivany, zda policie stále vyšetřuje a co si o tom myslí redaktoři, kteří o tom psali. V dílech jsou rozhovory s blízkými lidmi z rodinného okolí, ale taky rozhovor s policií a učitelkou Ivany, která měla ve vyšetřování důležitou roli.

Pohřešovaná

*

Hlasy zločinu

(dostupné na YouTube, Spotify, Google podcast,...)

Další (ne)vyřešené záhady si můžete poslechnout v téhle sérii podcastů – Hlasy zločinu. O několika případech mluví Václav Janata a Jakub Kvasnička. Veškeré příběhy pochází z archivu CNN Prima News. Každý příběh je jiný a autoři se snaží popsat celou situaci, která se stala, ale zároveň tam vkládají i své myšlenky.

Hlasy zločinu

***

Musíme uznat, že i mudlovský pokrok je velmi znatelný, ale i tak se najdou záhady, které stále nikdo nevyřešil. Je otázka, zda některé případy se dají ještě vyřešit. Jsou na to stále důkazy, jsou ještě svědci, kteří by mohli znovu vypovídat?

Zalíbil se vám nějaký podcast? Nebo konkrétní příběh? Dejte nám vědět do komentářů!
Zalíbil se ti článek? Vyjádři svůj názor v komentářích, to je totiž to, co autor článku ocení nejvíce! přidat komentář


Tiráž Autor: Addie Hazel
Vydáno:

Komentáře
Děkuji moc za tipy na podcasty. S mudlou jsem na cestách poslouchala pár dílů skutečných českých záhad. Teď už musím pouštět něco jiného na zabavení havráněte. :D Ale mudlovi předám tipy na zbylé dva. Tohle téma ho zajímá a určitě to prubne. Děkuji za zajímavý článek, Addie! :))
Nic | 06. 11. 2023
Addie, děkujeme Ti za tipy na podcasty :). Vypadají zajímavě a k tomuto období se hodí.
Vivienne | 02. 11. 2023
1721277523