Máte plný šatník? A můžeme ho vidět? 3. díl: „Neoblékám se, abych zaujala ostatní...“

Přemýšleli jste někdy nad tím, jak vypadají šatníky největších módních ikon našeho hradu, nebo jaké poklady ukrývá truhla osob, které jsou na hradě už desítky let? Schovali si nějaké retro kousky, nebo je s novými kolekcemi poslali do světa či k Vetešníkovi? Kolik outfitů mají uložených v kolekci a jak často se převlékají? My jsme holky zvědavé, proto jsme se tohle všechno a mnohem více rozhodly zjistit. Tentokrát se podíváme do šatníku studentce, která je na hradě už pěknou řádku let a neodmyslitelně k ní patří školní obrazárna.(Ilustrace: Grace Annabeth Reatcher)

**

V předchozím čísle jste měli možnost podílet se v anketě na výběru osoby, která by se nám měla jako další objevit v MPŠaMHV. Kdo jsme, abychom vám vaši odhlasovanou ikonu odepřely! Nebylo potřeba velkého přemlouvání (naštěstí) a na rozhovor nám kývla, čímž se nám viditelně ulevilo, ačkoliv jsme měly další jména, která se v anketě vyskytla, a i ta by rozhodně stála za vyzpovídání a prohrabání šatníku! Stále čekáme, u koho najdeme nějakého kostlivce! Bude u někoho v dalším čísle, nebo budeme muset trpělivě pátrat?

Naše drahá dlouholetá studentka Havraspáru sice nic takového ve své skříni neměla, za to nám předvedla opravdu velkou spoustu nádherných outfitů, které nám prezentovala s jí vlastní kreativitou, nápadem a šmrncem! Kreativita a tvorba je s ní spojována léta, jelikož dokud funkce správce obrazárny byla, zastávala ji právě ona. Ta jí byla přiřazena snad od počátku věků, upřímně kolik z nás si tam vybaví někoho jiného? Dobře, bylo to od roku 2012 (rozhovor z tehdejší doby zde) a nejde samozřejmě o nikoho jiného než naši Brianag Mac Coileáin!

Bri nastoupila na hrad v roce 2010 a byla kloboukem zařazena do Havraspáru, v průběhu studia se stala členkou zasedačky, byla oceněna Sedmerem, zapojila se naplno do kolejního i hradního života. Její velkou zálibou, mimo umění, se stal soubojový klub, ve kterém je aktivní dodnes a předvádí v něm skvělé výkony (pozn. Nicolette: když se mi ji podaří porazit, tak mám svátek!). A to nejen v duelech proti hradním obyvatelům, ale také ve sklepení a i proti nejmocnějším protivníkům v raidech, kde stále čeká na souboj s pánem stínů. Věříme však, že jakmile se objeví, je proti Bri krátký.

A v neposlední řadě Brian nejen my, ale také hradní obyvatelé vnímají jako osobu, která má k módě blízko, stylově se obléká, má nápadité outfity a je tedy vhodnou kandidátkou pro prezentování svého šatníku. Než přejdeme k rozhovoru a módní přehlídce, opravdu je to tak, čtete správně, ohlédněte se spolu s námi, v jakých outfitech ji během pobytu na hradě zachytila módní patrola!


(Vydané patroly v průběhu věků.)

**

Vivienne v komnatě nejvyšší potřeby

Vivienne vejde do tajemné komnaty a rozhlédne se po celé místnosti. „Tak dnes je řada na mně, hlavně na nic nezapomenout,“ pomyslí si, zavře oči a pomocí myšlenkového přání začne vybavovat místnost. Do teď prázdnou a potemnělou komnatu prosvětlil v prostřední části zdobený lustr a po stranách nástěnné lucerny. Přímo pod lustrem se objevil kulatý konferenční stolek s vázou plnou tulipánů, džbán vychlazené ovocné limonády, skleničky a pod skleněným poklopem lotusový cheesecake.

„Nebudeme riskovat umazání některých z šatů a stejně bude hostina po ukončení rozhovoru,“ mihne se Vivienne hlavou a dále se soustředí ve tvoření. Okolo stolku nyní poblíž sobě postávají dvě chesterfieldská křesla a naproti nim se ukázala lenoška stejného typu s opěrným madlem, aby byl hostovi zajištěn maximální komfort. Původní kamennou podlahu nahradí masivní dubové dřevo. Stěny zůstávají bílé, kromě jedné, kde se vyjímá tapeta s rozkvetlými květy na námořnicky modrém podkladu. Z obou stran každého okna se od stropu k podlaze táhne jemným zlatavým provázkem stažený závěs stejného odstínu, jakou má tapeta. Jednomu z rohu místnosti dominuje prostorné zrcadlo se zlatým rámem. Poblíž něj se zjeví paravan s taburetem k případnému nutnému posezení během nazouvání bot. Už to je skoro hotovo.

„Ještě to chce něco symbolického,“ usměje se Vivienne a na protější stěně, od té s tapetou, se objeví obraz Bri jakožto Briošky.

„Takto by to mohlo prozatím stačit, než si Bri dotvoří místnost k obrazu svému. Snad se tady holky budou cítit příjemně,“ posadí se do jednoho z křesel, vytáhne si zápisník, brk, fotoaparát a s dobrou náladou počká, než dorazí Nic s Bri.

*

Toho času Nicolette a Brianag v kolejní místnosti

Nicolette bezstarostně sedí v okně svého pokoje a dívá se, jak se venku čerti žení a z tepla a sucha upíjí horkou čokoládu. „Mmhmmm,“ znuděně si pobrukuje, dokud si neuvědomí, co je za den. Rychle se podívá na hodiny, které ukazují za sedm minut tři a začne běhat po pokoji, aby sbalila všechny potřebné věci. „Skvělý, Nicol, přijdeš pozdě… to je vizitka.“ V rekordním čase všechno posbírá a běží po schodech do kolejní místnosti. Cestou na schodech málem vrazí do obrovské truhly, vykřikne, ale v poslední vteřině ustojí pád. „Brianí? Jsi to ty?“ snaží se v točitém schodišti přes obří zavazadlo někoho zahlédnout.

Brianag předtím ze všech sil dotáhla obrovskou truhlici před dveře pokoje a otřela si pot z čela. „Uf, tak z těch schodů už to musí jít přeci samo.“ Dala si hůlku do úst a cestou ze schodů jistila truhlici, která sama sjížděla po schodech, když tu zaslechla Nicolettin výkřik.

Hůlka vypadne Bri z úst a jen tak tak zabrzdí truhlici. „Co to, co to,“ vykukuje zpoza truhlice, kdo to. Najednou uslyší své jméno, „Ano, jsem to já, NiC,“ rozpozná ji známý hlas.

„To je ale náhodička,“ křečovitě se usměje a rychle schová bubu hůlku, „zrovna jsem byla na cestě za vámi!“ dělá, že se cestou vůbec nechtěla ještě stavit do sklepení… s truhlou plnou oblečení, což vůbec nevypadá tak, jako by se za ty příšery převlékala ona. „Když už jsem tě tedy potkala, myslíš, že bys mi s tím mohla pomoct?“ zářivě se usměje na NiC.

„Rozhodně!“ NiC chytne ucho truhlice, aby ji jistila shora a nenastal rychlý sešup dolů spojený se zmrzačením dnešní modelky. „Chtěla jsem tě čekat v kolejce, ale zapomněla jsem se… ehm u práce, tak jsem ráda, že jsme na sebe natrefily!“ jde schod po schodu dolu a stále jistí obří zavazadlo. „Vivi na nás čeká v KNP, tak pokud máš vše a jestli se nepotřebuješ pro nic vrátit nebo se někam stavit, tak vyrazíme za ní?“ funí ze schodů?! – zatracený dinosauří věk.

„Děkuji moc,“ usměje se Bri, popadne druhé ucho truhlice a pomalu snáší truhlici ze schodů spolu s NiC. „To vůbec nevadí! Tomu úplně rozumím. Já chtěla vyjít dřív, kdybych se náhodou někde zasekla. Přeci jenom je to velký náklad,“ schází ze schodů co nejopatrněji. „Měla bych mít vše, takže můžeme jít rovnou tam.“ Zaposlouchá se do zvláštního vrzání doufajíc, že to jsou schody a ne její kolena. „Ty, NiC, jsme už dost sta…zkušené kouzelnice, nepoužijeme na to levitační kouzlo?“

„To je skvělý nápad!“ plácne se Nicolette volnou rukou do čela, že ji to v tom zmatku vůbec nenapadlo a doufá, že během rozhovoru bude mozek fungovat tak, jak má. „No alespoň jsme protáhly naše zkušené kosti,“ zasměje se. „Ty máš obvykle hůlku při ruce, chopíš se toho?“

**

Mezitím v KNP

Vivienne znovu překontroluje kapesní hodinky. „Kde asi vězí?“ uvelebí se na lenošku a po chvíli ji začnou těžknout víčka.

*

Brianag a Nicolette na chodbách hradu

„Ale jistě,“ usměje se a vytáhne svou hůlku. „Ehm ehm,“ odkašle si a za ladného pohybu zápěstním pronese formuli: „Wingardium leviosa!“

Sleduje jak se pomalu zavazadlo vznáší do vzduchu. „Nádhera! Jak jenom je to s kouzly hned jednodušší.“ zazubí se. „Tak pojďme, ať Vivi dlouho nečeká.“

Jakmile projdou schodištěm a kolejní místností, zamíří Nicolette z věže do komnaty nejvyšší potřeby. „Mám pocit, že už jdeme pozdě, ale věřím, že čekání na nás Viv dokáže využít.“ Když kolem sebe mají konečně dost prostoru, zařadí se vedle Bri.

Svižným krokem se přibližují ke KNP, když v tom se před nimi objeví stará bota, jejímuž lákání nedokáží odolat. Otočí se na sebe, stačí jeden pohled, rychlé přivolávací kouzlo na potřebnou výbavu k souboji, rychlé obléknutí a už se obě natahují po botě. Ta je přenese rovnou do soubojové místnosti, kde se každá z jedné strany ocitnou vedle Ginny a před nimi stojí mocný protivník – Voldy. Uprostřed chodby po nich zůstane obrovská truhla a braška s foťákem a psacími potřebami, které na ně snad počkají na svém místě.

Když je souboj konečně zdárně u konce, unavené, ale nadšené běží ze soubojového klubu do chodby, kde nechaly své věci. Byly tam. S „pouhým“ hodinovým zpožděním si to peláší za Vivienne.

„Jestli nás nezabil Voldy, tak to určitě udělá Viv, že jsme ji tam nechaly takhle dlouho čekat!“ vypraví ze sebe ufuněně Nic.

Bri vypadne z boty ještě celá zpocená a s příšerným bušením srdce. „To, to musí pochopit! Když tak si prostě něco vymyslíme. Že nás přepadl Troll nebo tak něco,“ vykoktá ze sebe, rychle se převleče a znovu kouzlem zdvihne truhlu do vzduchu.

*

Konečně se dostávají ke komnatě nejvyšší potřeby, která se jim po vyslovení hesla „brioška“ otevírá. Naskytne se jim pohled na na lenošce pochrupující Viv, které z ruky co nevidět spadne zápisník.

„No prosím, jsem říkala, že ten čas využije!“ viditelně si oddychne Nicolette a popadá dech.

Jakmile Brianag vejde do místnosti a uvidí tu nádheru a ještě k tomu spící Viv, tak hned zase pomyslí na legrácky a už už vytahuje fixu z kapsy. „Ty, NiC, co kdybycho…“ nestihne to ani doříct, protože obrovská truhlice dopadne na zem a ozve se ohlušující rána.

V reakci na hlasitý kravál otevře Vivienne oči s pohledem upřeným do stropu a okamžitě jí dojde, kde je. Jakoby nic se z polohy v leže dostane rychlostí meteleskum bleskum do sedu a začne předstírat, že před malou chvílí určitě neusnula na lenošce a pokud si toho přítomné slečny všimly, tak se jim to rozhodně muselo zdát, protože ona na ně ve vší bdělosti čekala a zaznamenávala si dodatečné poznámky k rozhovoru. „Ahoj holky! To je skvělé, že už jste tady!“ řekne s patřičným důrazem na slovo ‚už‘ a mezitím si ‚nenápadně‘ upraví zbloudilý pramen vlasů, který se jí od polehávání vyvlékl z culíku. Nic se mezitím poťouchle uculuje jejímu jednání a její reakci. „Tak, co vás zdrželo a jakou jste měly cestu?“ dívá se na obě dívky s upřímnou radostí a úlevou, že skutečně dorazily. „Než mi odpovíte, tak vás ještě chci poprosit, abyste se rozhlédly po místnosti, zda tady něco nechybí. Nic, máš s sebou ta fotografická světla?“

„Ahojky!“ konečně se jí zklidnil dech, „menší komplikace na točitém schodišti, kam se sotva ta naplněná truhla vešla. A nejvyšší patro důchodců… studentů rozšiřujícího studia… To dalo fakt zabrat!“ zahraje to do outu a prohlíží si komnatu a nadšeně se usmívá. V tu si uvědomí druhou otázku od Viv, na kterou rozhodně připravená nebyla a vytrhne ji ze zaujetí. „Huh? Světla?“ zvedne prázdné ruce. „Světla?“ zopakuje. „Měla jsem mít?“ Jak usilovně přemýšlí nad chybějící technikou, komnata se o nápravu vzniklé situace postará za ni. „Tady… mám světla,“ odkašle si a usmívá se jakoby nic.

„Skvělé, Nic!“ zatleská Vivienne. „Věděla jsem, že je na Tebe spolehnutí,“ usmívá se. „Pokud v místnosti už nic nepostrádáš, mohly bychom dát teď plně prostor Bri, aby pomocí svých myšlenek dovybavila místnost dle svých preferencí a požadavků. Co ty na to?“ vlídně se podívá na Nic, čeká na její reakci a někde v pozadí jí stále nahlodává myšlenka, kde se dívky tak dlouho zdržely.

Brianag leknutím vypadne fixa z ruky. „Jejda, ahoj, Vivi,“ s křečovitým úsměvem fixu ladně odkopne někam do rohu. „Je to opravdu přenádherné, děkuji moc za to,“ s úžasem si prohlíží každý detail místnosti, je z toho naprosto unešená. „Já jsem tak trochu minimalista a nechtěla bych tuto místnosti úplně přeplácat, nicméně bych doplnila nějaké větší či menší detaily.“ usměje se, zavře oči a začne upravovat místnost.

„Jelikož jsem duší umělec, ráda bych ty honosné stěny rozbila nějakým geometrickým a tvrdým dílem.“ Na volné stěně v barvě námořnické modré nechá vytvořit sérii na sebe navazujících obrazů, které jsou plné rovných čar v různých úhlech a odstínech tmavě modré a bílé. Některé čáry z obrazů dokonce vystupují a přechází na další stěny, což celou místnost propojí. Následně přesune svoji pozornost na stoleček, kde se pod skleněným poklopem nachází lotusový cheesecake a jelikož je bezlepková, tak pár kousků přetvoří do bezlepkové varianty. Vedle něj ještě doplní crème brûlée (nebo snad Brié?). Ještě chvíli zůstane u sladkostí a nechá vedle taburety u zrcadla vykouzlit skleněnou dózu plnou bonbónů, lízátek, gumových medvídku, pendreků a dalších drobných mlsek, aby si všichni u převlékání mohli nabídnout. Poté ještě nakoukne za paraván a na zem nechá položit měkký kobereček, aby ji nestudily nohy, až bude bosa. Přesune svůj pohled na zrcadlo a vedle něj se zjeví figuríny, na kterých bude moci vytvářet a dotahovat outfity do dokonalosti. Rozhlédne se po místnosti a přemýšlí, co by ještě doplnila. Zhluboka se nadechne a usměje se. Nechá ještě doplnit pár svíček, které provoní celou místnost svěží vůní a dotvoří tak příjemnou atmosféru. „To by za mě bylo,“ otevře oči a usměje se na holky.

Nicolette se zatajeným dechem sleduje, jak se místnost dotváří k obrazu Brian. „Páni!“ vydechne a usmívá se, pohledem se zastaví u dobrot a hlasitě jí zakručí v břiše, rozhlíží se a doufá, že si toho holky nevšimly. „Vypadá to, že je vše připraveno a můžeme začít,“ jiskří jí v očích.

Vivienne se dívá, jak si Bri snadno pohrává s místností a doplňuje ji všelijakými detaily, které místnosti vdechnou její osobitou energii. S úsměvem se otočí směrem k Nic a pokýváním hlavy jí naznačí, že je s prací Bri nadmíru spokojená a místnost se jí moc líbí. „Krásná, omamná vůně!“ Zhluboka se nadechne. „Co je to, Bri?“

Bri se trochu začervená. „To je vůně čerstvě vypraného prádla. Není nad lehkou svěží a nevtíravou vůni.“ Poté popadne skleněnou dózu a nabídne holkám: „Dáte si? Na začátek trochu cukru na posilněnou,“ mrkne.

**

Vivienne: Voní opravdu moc hezky. *odpoví Bri a nabídne si bonbon* Děkuji! Určitě je dobré se posilnit. *zasměje se* Tak si myslím, že můžeme jít na rozhovor a rovnou se zeptám. Jaký vztah máš k módě? V hlasovací anketě si tě obyvatelstvo zvolilo jako osobu, kterou by rádi viděli v dalším čísle šatníku. Z toho lze usuzovat, že tě ostatní mají za další z módních nadšenců, ale prozraď nám, jak na to nahlížíš ty? Jsi milovnice módy? Nabíháš při každé kolekci zběsile na PU, abys ukořistila nové kousky? Jak vnímáš, že si obyvatelé zvolili zrovna tebe do dalšího módního čísla? *přetočí stránku v zápisníku a v nadšení svírá brk připravený k rychlému použití*

Brianag*nakoukne do sklenice, zamyslí se a hrábne po gumové příšerce* Upřímně mě to velmi překvapilo. Já nikdy nebyla nějaký fanoušek módy, že bych vyhledávala nejnovější trendy a věděla o všem, co se šustne v tomto světě. Samozřejmě, že tady na hradě jsem vždy na každou kolekci netrpělivě čekala, ale spíše bych to přirovnala k takovému neuvážlivému hromadění, než že bych kupovala to, co se ke mně hodí a co bych reálně unosila. Nicméně stejně jako jsem ty kolekce kupovala, tak jsem je i prodávala. Nejraději bych za to svému mladému já jednu vrazila. *posmutní* Myslím, že ten zlom, kdy jsem začala více tvořit outfity, přišel tak před 2 lety po mém dlouhém období neaktivity. A vlastně za to můžou lidi na hradě. V momentě, kdy mi začali chválit mé outfity a říkat mi, že se jim můj styl líbí, jsem nad tím vším začala více přemýšlet. Začala jsem hledat v módě sama sebe a zjišťovat, co mi sluší a co si mám tedy koupit. Ale i tak samozřejmě vždycky netrpělivě čekám na novou kolekci! To mi asi zůstane. *zasměje se*

*

Vivienne: *pozorně Bri naslouchá a mezitím se střídavě zaměřuje na listy zápisníku, na které zběsile zachycuje zjištěné informace a střídavě sleduje Bri, aby studentce dala na vědomí, že ji plně vnímá* Zmínila jsi, že bys svému mladšímu já nejraději nafackovala, *naznačí prsty vzdušné uvozovky* za prodávání zakoupených kolekcí, vzpomeneš si, jakého prodeje nejvíce lituješ? O jaký šlo předmět?

Nicolette: *vzpomíná na své mladé já, prodej aktuálně vzácných kousků a soucítí s Brian* To jsem taky zvědavá, co za kousek, předmět to bylo! *kulí oči na Bri*

Brianag: Ach, *povzdechne si* kéž by ten předmět byl jenom jeden. Na začátek je třeba zmínit, že některé kousky se vrací zpět. Pamatuji si, že moje první kolekce byla Přírodní kolekce z roku 2010, kde jsem zpětně velmi oplakala sluneční plášť. Nicméně kousky z této kolekce jsou na PU znovu k dostání, takže mé srdce opět plesá. *zaraduje se* Co mě nejvíce ze všeho mrzí, a budu se opakovat po všech, je asijská kolekce. Z té nemám vůbec nic, ale jakože fakt nic. *do očí se jí vlijí slzy a rozmáchne se rukama, že je vše fuč* Tam to jsou samozřejmě kimona a taky ty skvělé Hedvábné sukně. Úplně smutním nad tou v barvě Tsunami. No a taky „rozverná rybička v sáčku“, ta byla úplně boží a přitom taková blbost. *zasměje se a utře si slzu na tváři* Co se týče kolekcí z NiTě, tak tam mi to trochu splývá, jak se to potom naskladňovalo na jednu hromadu. Nicméně tam jsem toho taky protočila fůru, což bych možná neudělala, kdyby tak náhle NiT neskončila.

Vivienne: *podává Bri krabičku s kapesníčky a má pro ni velké pochopení.* Je pravda, že některé vyjmenované předměty ani nevím, jak vypadají, což je ve výsledku možná jen dobře... Přesto s tebou velmi soucítím. *posune skleněnou dózu s gumovými příšerkami blíž k Bri a otočí se na Nic* Neměla bys tam nějakou otázku na odlehčení? Ať zaženeme chmury nad "promarněnými" předměty? *usměje se*

*

Nicolette: Ach, ta prokletá asijská kolekce. Kdyby to mladší já tehdy vědělo! *pokyvuje hlavou* Taky jsem prodala asi tři kimona. No jo, jak se říká, chybami se člověk učí, že. *zasměje se* Na odlehčení mě něco napadá, co se neprodává, a tak člověk nemůže litovat. Alespoň doufám! *zazubí se* Pamatuješ si svůj první kolejní předmět, který jsi dostala, nebo sis jej mohla vybrat? Pokud pomineme třeba vánoční a narozeninový dárek, jaký byl ten tvůj speciální? *je zvědavá, jakou měla Bri volbu*

Brianag*vykulí oči, když uslyší otázku* Fíha! Vy chcete abych si vzpomněla na něco, co bylo třeba i před 14 lety? Jakože tak dlouho tady jsem. *řekne poslední větu šeptem* Pozitivní je, že v té době ještě nebylo tolik kolejních předmětů, takže moje rozhodování bylo o to jednodušší. Když pominu tedy vánoční dárky, tak svůj první kolejní předmět jsem si mohla vybrat za cenu Sedmera v roce 2011. Tenkrát jsem zvolila Havraspárské havraní bačkůrky. Proč jsem si je zvolila, to ví jenom mé mladé já. Nicméně jsou prostě rozkošné a pohodlné a taky pěkně zahřejí nožky! No, a taky ten zobáček, co tak trochu klape o podlahu. *kouzlem přivolá bačkůrky k sobě a zaklape s nimi*


*

Nicolette: No, podívej, jakou pamětí se můžeš pyšnit! Ani takovou otázkou, kdy se musíš ohlédnout tolik let zpátky, tě nezaskočíme. *nadšeně se usmívá a jelikož sama tak dobrou paměť nemá, tak má pouze pocit, že bačkůrky měla také jako jeden z prvních předmětů* Jak říkáš, ten výběr nebyl takový a asi to tak bylo, že bačkůrky byly taková láska na první pohled. *usmívá se*

Jak jsi sama podotkla, tak je to dlouhých 14 let, co jsi na hradě. Za tu dobu vzniklo opravdu velké množství kolejních předmětů, které je možné získat. Dokázala bys vybrat tři havraspárské kolejní předměty, které se ti líbí ze všech nejvíc? A jsi majitelkou všech zmíněných, nebo ti nějaký do sbírky chybí? *vyzvídá* A když jsme u kolejních předmětů, tak bychom mohly kouknout i do zbylých kolejí. *poťouchle se zazubí* Líbí se ti nějaký předmět z jiné koleje, který by se ve tvém šatníku rozhodně vyjímal? *zvedne jedno obočí*

Vivienne: *poslouchá dialog mezi děvčaty a v duchu se snaží odhadnout, jaké předměty z jiných kolejí by se Bri mohly líbit*

Brianag*hluboce se zamyslí* To je opravdu těžké! Já si jich poslední dobou oblíbila více, nebo spíše jsem se je naučila nosit. *zasměje se* Jako první zmíním Havraspárské světlo ve tmě, které se hodí snad úplně ke všemu. Jeho světlo mě většinu času doprovází. Druhým předmětem je Havraspárský hvězdoplášť šerosvitu. Ten je prostě do-ko-na-lý, více k němu netřeba. Třetím je velmi jemný náhrdelník. Je to Havraspárský prsten Šedé dámy. Ten na mě dýchá svoji atmosférou. Ten jediný z těchto tří nevlastním. Třeba ho jednou budu moci hrdě nosit, až se dokopu do nějaké soutěže. *až tedy přestane být lína, zamumlá si pro sebe* Co se týče předmětů z ostatních kolejí, tak těch je taky moc, které bych zajisté chtěla! Ale důležitější asi je, abych je zvládla zkombinovat se svým šatníkem. Moc se mi třeba líbí Zmijozelská černá růže, ta by šla taky úplně ke všemu, jako naše světlo. Nebo mě pokaždé dostane ta jejich Zmijozelská síla pohledu. To je úplné nádherná maska! Z Nebelvíru bych si určitě představila vlastnit tu Nebelvírskou vlající šálu, tento typ šál mám moc ráda. Z Mrzimoru se mi líbí to jejich pyžamo! V tom by se spalo božsky. Jen bych se tedy vůbec nezlobila, kdyby bylo v modré *uculí se*

Nicolette: *usmívá se na Bri a vypisuje kolejní předměty* Krásný výběr! Věřím, že i prsten se ti poštěstí. Já jsem moc zvědavá, jaký další kolejní předmět bude. *zamyslí se, co by se tak hodilo* A moc hezky jsi popsala ten výběr předmětů ostatních kolejí! Joo, černou růži bych taky brala všemi deseti. *směje se**

Vivienne: *líbí se jí výběr Brianag* Havraspárské kolejní předměty jsou úžasné a chtěla bych je všechny, *zasměje se* ale z hvězdopláště jsem úplně nadšená, takže souhlasím s tím, že je dokonalý. *s úsměvem na Bri mrkne* A taky souhlasím, že i ostatní koleje mají parádní předměty a teda mrzimorské pyžámko bych v havraspárském provedení brala okamžitě! *směje se* Bri, sdělila jsi nám, jak to máš s nákupy nových kolekcí a návštěvou PU, jaký máš ale přístup k obdarovávání ostatních? Řadíš se k těm, co rádi překvapují a obdarovávají své blízké? Jaký poslední dárek z řad ošacení jsi věnovala a komu? A jakým módním dárkem v nedávné době někdo udělal radost tobě?

Brianag: Obdarovávám velmi ráda, ale také záleží na určitých faktorech. Většinou se opravdu snažím darovat něco, co toho druhého potěší. Někdy je to ale těžké, protože nedokážu odhadnout, co dotyčný má nebo nemá. *pokrčí rameny* V tom mi třeba pomáhá Chytrák, kde vidím, že dotyčná osoba něco shání. Potom zjišťuji, jestli to jsem schopna sehnat. Takže jsem i omezená nabídkou na PU. Nedělá mi ale problém darovat i drahou věc, pokud vím, že to zajisté potěší. Nejsem si jistá, co jsem darovala úplně jako poslední, ale asi to bude Plášť učence lučby pro Giní nebo Šípková Růženka pro Nessí. Co se týče mě, tak já měla nedávno narozeniny a musím říct, že mě dárky potěšily a taky rozplakaly. Bylo jich hrozně moc a velmi si vážím každého z nich. *naznačí rozpětím ruk tu hromadu dárků* I té děravé ponožky od mdm Any, kterou si bohužel nebo snad bohudík nemohu obléct. Tu raději vytahovat na ukázku nebudu, čtenáři by nemuseli ten puch přežít. *zasměje se a je ráda, že tu jsou ty vonné svíčky*

*

Vivienne: Tak to vypadá, že budeš štědrá dušička, Bri. *usměje se* A taky je hezké slyšet, že i na tebe ostatní myslí a snaží se ti udělat radost. S tím Chytrákem je to za mě velmi dobrá strategie, ale jak sama říkáš, sehnání oné věci už může být náročnější, a když se k tomu ještě přidá omezenější nabídka na PU, tak potom je dobré mít náhradní plán. *usmívá se a přitom přetáčí stránku v zápisníku* Ponožka! Tak to byl celou dobu ten puch, co se line místností a nezakrylo jej ani vydatné množství vonných svíček. *podívá se koutkem oka na Nic a potom na Bri, a když spatří její zhrozený pohled, vyprskne s Nic smíchy* To byl samozřejmě nejapný vtip! Nic cítit není, jen ty svíčky. *ujišťuje Bri s culícím se výrazem*

Nicolette: *zakrývá smích žvýkáním zákusku a sleduje, jestli se nechá Bri napálit*

Brianag*chytne se za srdce* Úplně jsi mě vyděsila! Už jsem se lekla, že mám jednak potíže s čichem, a jednak že ten puch přes ten ultra odolný ochranný obal opatřený kouzly proti zápachu proniknul! *viditelně se jí uleví*

*

Nicolette: Máš to zapečetěné opravdu důkladně! *směje se* Moc by mě ale outfit s takovým unikátem zajímal. Škoda, že to nejde! *trochu zklamaně pokrčí rameny* Myslím, že je nejvyšší čas, abychom nakoukly do tvého šatníku blíže. Co nás vždy zajímá, jsou kolekce. Jak jsi na tom s přednastavenými outfity? Kolik kolekcí máš uložených, nesou nějaké speciální názvy? Pochlubíš se třemi nejoblíbenější outfity, které máš tímto způsobem vytvořené k rychlému obléknutí? *poposedne si, aby se připravila k fotodokumentaci*

Vivienne: *po vyřčení otázky od Nicolette se zvedne ze svého místa a přesune se ke světlům, aby je vhodně nastavila a ulehčila práci Nic, než začne s focením jednotlivých modelů*

Brianag: Za sebe musím říct, že nemám ráda to neustálé prohrabování se ve stejných kolekcích. Za nějakou dobu mě ty outfity vždycky omrzí, takže je smažu a vytvořím nějaký nový. Samozřejmě mám nějaký svůj styl a je tedy dost možné, že nový outfit bude podobný tomu předchozímu. Ale ráda hledám nové varianty a možnosti vrstvení. Chtěla bych si teď sednout k té nové možnosti dát si triko do kalhot a vytvořit tak zase něco nového. Zpátky k otázce. Dneska jsem zrovna smazala jeden outfit, takže jich tam momentálně mám 12. Z toho 3 jsou věčné stálice – 00nic je postavička bez oblečení, sklepení je výstroj, jak už název napovídá, do sklepení a poslední je uniforma. Názvy mají většinou podle toho, co mě k nim napadne jako první. Takže se ten outfit může jmenovat třeba Záříííí. *zasměje se* Mohu vám tedy ukázat 3 outfity, které tam teď mám, ale nevylučuji, že je za nějakou dobu nesmažu! *podívá se na Vivi a NiC a čeká, co si tedy budou přát*

Nicolette: Ty jo, tak si tam děláš takhle pořádek, to je fascinující! Nejsi tak těmi outfity v kolekci zavalená, snáz se v tom zorientuješ, hledáš nové možnosti. Hmm, to je chvályhodné! *uznale pokyvuje hlavou* Rozhodně se s těmi třemi nej, co se tam aktuálně nachází, pochlub. *žhaví foťák*

Vivienne: Jakožto částečného minimalistu *směje se* mě velmi zaujal tvůj smysl pro pořádek a určité organizování šatníku! Vše se pak rozhodně lépe hledá. *naleje si osvěžující limonádu, popadne brk a zápisník a přesune se zpátky ke světlům, aby během toho, co Nic bude fotit, mohla dělat poznámky*

Brianag: *komnatou se prožene mrazivý vánek* Jako první tady mám svůj ledový outfit. Jmenuje se *kouká na cedulku* kolekce Ledovka. Eh, jak originální. *odmlčí se* Už jsem se zmiňovala, jak moc miluji oblečení v těchto ledových odstínech? Ne? Zbožňuji ho. V těchto barvách mívám nejvíce outfitů. A podobné outfity jako tenhle už jste na mě mohli vidět nespočetněkrát.

 

Vivienne: Uuu. *vydá ze sebe, když se Bri předvede v prvním outfitu. Jako by se v místnosti náhle ochladilo* Outfit s sebou skutečně přinesl mrazivý vánek nebo to byla pouhá iluze? *napadne Vivienne a přitom nadále sleduje módní přehlídku* Vypadáš kouzelně, Bri, jako nějaká zimní princezna, a tyto odstíny mám také v oblibě. Opravdu ti to sluší! *tleská a čeká na vyjádření Nic*

Nicolette: *plná nadšení sleduje ty změny v ovzduší a nezapomíná pečlivě cvakat o 107, aby nějaká z fotek vyšla tak, jak má, a co nejlépe zachytila danou atmosféru* Wow... *unikne jí z úst a dál fotí*

Brianag*chlad najednou ustane a z oken začnou do místnosti prostupovat teplé sluneční paprsky* Již jsem zmiňovala, jak moc jsem oplakala sluneční plášť. Jakmile začalo teplo, tak jsem ho znovu vytáhla. Také s ním jsem už několik různých outfitů vytvořila. Tentokrát jsem ho zkombinovala s květy na věnečku. Proto jsou tam různé odstíny růžové a červené. Mimo to mám na sobě Kalhoty s ornamentem ve zlaté barvě, na kterých jsou růžičky, které rovněž ladí s květy na čelence. Je to úplné opozitum předchozího outfitu. *usměje se jako sluníčko*

Vivienne: *jakmile Bri začne předvádět druhý model, okamžitě se v místnosti znatelně oteplí. Září jako slunce, ale vlasy jí zdobí čelenka plná květů, až máte pocit, že se díváte na bohatě rozkvetlou louku* Moc hezké, Bri! *dívá se, jak se havraspárská studentka otáčí, aby plně předvedla svůj druhý model, pak se rychle podívá do zápisníku, zaplní pár řádků textem a znovu se podívá na Bri* Doslova jsi nám ukázala, jak lze demonstrovat „oheň a led“. *usmívá se*

Nicolette: To je jako nějaké kouzlo. *pronese známou frázi a zazubí se* Opravdu, úplné protiklady! Krásné oba outfity, ale tenhle aktuální se mi po dlouhé zimě líbí přeci jenom o něco víc! *zasměje se*

Brianag: Posledním outfitem je tento... *zarazí se a koukne na své kapesní hodinky* A kruci. *začne panikařit* Víte, děvčata, já tak trochu slíbila, že se ukážu na kolejním tréninku a nechci vypadat jen jako nějaká slibotechna. *začne na svůj zelený outfit rvát famfrpálovou výstroj* Musím vypadat skvěle za každé situace! *vezme závěsný dvojkvětináč a pověsí ho na koště, potom se natáhne pro Fejku a posadí si ji před sebe, to by asi bylo, chytne si sukni a sedne si na koště tak, aby jí nebylo vidět až... no to je jedno. Nastartuje koště a vzlétne do vzduchu* Za hodinku jsem zpáátky. *zavolá na děvčata a s vlající sukní a květináči letí na hřiště*

 

 

Nicolette: *sleduje počínání Bri, jak se její outfit mění se vším všudy na famfrpálový* Ten květináč vypadá nebezpečně. *zasměje se a vyfotí Bri* Ať se ti s tím dobře lítá! *zazubí se na ni a jde se usadit, aby si mohla dát něco na zub*

Vivienne: *pozoruje rychlonavlékání famfrpálové výzbroje na zelenkavý outfit a začne přemýšlet nahlas* Je ta sukně dobrou volbou pro létání na koštěti? Jen mě napadá, zda je to praktické a pohodlné. *nechá otázky vyznít do ztracena a houpající dvojkvětináč zavěšený na koštěti raději vůbec nekomentuje* Tak si užij trénink a pak se zase ukaž! *houkne v rychlosti na skoro odlétající Bri* Ještě, že jsme tak benevolentní, co, Nic? *dodá se smíchem k parťačce a zamíří směrem k servírovacímu stolku, aby si dala kávu s cheescakem*

*

Během nepřítomnosti Brianag Nicolette s Vivienne probírají poznámky, které si doposud zaznamenávaly, aby si vyjasnily, co by v článku mělo být doplněno. Sem tam v konverzaci sklouznou k jiným tématům, jako je rozebírání hradního a mudlovského života a jim podobným. Vypadá to, že se obě děvčata dobře baví, a k tomu si dopřávají všelijaké výběrové pochutiny. Ani nepostřehnou, že hodina uběhla, když v tom se rozletí dveře a jimi proletí Bri.

*

Brianag: *přiletí zpět jako uragán a jen tak tak to dobrzdí* To byla jízda! *vypadá trochu rozcuchaně, sukně je zmačkaná a květináče jsou jemně otlučené* Asi budu na ty kolejní tréninky chodit častěji. *pleskne sebou do křesla, přisune k sobě sklenici s vodou a k tomu si vezme z dózy pár bonbónů* Myslím, že můžeme pomalu pokračovat. *vydýchává se*

Vivienne: *sleduje celou scénu jako ve zpomaleném filmu. Dveřmi proletí Bri, která div neproletí protější zdí. Nějakým záhadným způsobem se jí podaří zabrzdit těsně před svým obrazem ala Brioška. Při pohledu na otlučené květináče se instinktivně podívá na Bri a zhodnotí, že vzduchem rozpohybované květináče ji neudeřily do hlavy ani nikam jinam a Forcer se zdá být také v pořádku* Takže to má na svědomí asi nějaký potlouk. *řekne si nezřetelně sama pro sebe* Vítej zpátky, Bri! Doufáme, že jsi si trénink náležitě užila, a naštěstí jsi se nám vrátila vcelku a vypadá to, že i plně při smyslech. *vydechne úlevou a radost stvrdí palcem nahoru*

Nicolette: *leknutím nadskočí, div jí sousto lahodného dortíku nezaskočí* Huuh? *kulí oči na letící Brian, přičemž už z dálky vidí ohromné škody na květináčích a rostlinách* To vypadá, že to byla pořádná řežba.. na to, že to byl pouze kolejní trénink. *zatlačí slzu za polámané květiny* Jaký byl trénink? *zazubí se na Bri, zvedne se a jde jí pomoci od zátěže v podobě květináčů a koštěte, které opře o zeď, květináče zavěsí na háček a připraví Bri stoličku na zbylou výbavu*

Brianag*vděčně pohlédne na NiC a začne ze sebe sundavat veškerou famfrpálovou výbavu a pokládat ji na stoličku* Výborný! Cítím sice i ty svaly, o kterých jsem neměla ani tušení, artróza v mých kloubech se zhoršila tak o jeden stupeň, moje plíce a srdce si berou dovolenou, ale asi to stálo za to. *zasměje se a všimne si, jak se NiC s Vivi dívají na květináče* Moc mi to starání se o ty květiny nejde. *vzpomene si na sovu od mdm Arietty a na svou sovu jménem „Kytka“* Ale snad až jednou vyrostu…*sedne si zpět do křesla, nalije do sebe celou sklenici vody a znovu se zkoncentruje na rozhovor*

*

Vivienne: Bri, teď, jak už jsi zase s námi, můžeme pokračovat v rozhovoru dále. Mimochodem, na servírovacím stolku je spousta jídla, všelijakých nápojů a podobně. Ber si, na co máš chuť, a já s dovolením „popojedu“. Představ si, že jsi vlastníkem poukázky umožňující nechat si navrhnout jakýkoliv předmět dle svých tužeb, požadavků a preferencí. Co by to bylo? Pokud bys měla i nějaký grafický návrh a chtěla se s námi a se čtenáři o něj podělit, budeme jen rády. *usměje se*

Brianag: *poposedne si a lehounce se usměje* Zrovna nedávno jsem o tom psala Annye! Přála mi k narozeninám s tím, že stařeckou hůl ještě neprodávají. Drzoun jeden. *zamumlá* Na to jsem ji řekla, že až jednou budu mít poukázky, tak mi tu hůl navrhne. Samozřejmě by to měla být nějaká zajímavá hůl, ideálně v kombinaci s hůlkou. *ale jak zná Annyu, určitě by si z ní vystřelila* Nicméně velmi ráda bych dala svému jménu reálnou podobu, takže taková roztomilá Brioška by bylo to pravé. *rozzáří se jí očička a podívá se na svůj portrét na stěně* Grafický návrh nemám, protože bych musela prvně zfialovět, abych na něco takového dosáhla, a mohla o tom tedy přemýšlet. A to se stane kdo ví kdy. Návrhem by ale klidně mohl být obrázek od Nessy, který mi nakreslila.

*

Vivienne: Tak to ti asi čteme myšlenky. *zasměje se* Hůl v kombinaci s hůlkou zní dost dobře, určitě by to byl originální a nápaditý předmět. Chtěla by ses tedy podělit o návrh „Briošky“, který zhotovila Nessa? *vezme do rukou kapesní fotoaparát, který do teď postával na konferenčním stolku, a doufá, že Bri návrh ukáže*

Brianag*uculí se na Vivi a vytáhne obrázek rozkošné Briošky* No není to zlaté? Úplně si dokážu představit takovou nadýchanou briošku vedle svojí postavičky.

*

Vivienne: *podívá se na pergamen, který jí Bri předá do ruky* Tak to je skvělé! *zasměje se a přitom ji svítí v očích* a hlavně je to opravdu moc roztomilé. *usmívá se* Myslím si, že by to byl parádní osobitý předmět. Co na něj říkáš, Nic? *předá jí pergamen s obrázkem*

Nicolette: Teda, tak to je naprosto boží obrázek! Tak takový předmět k postavičce bych ti záviděla, ale to i tu hůl, kterou bych sama potřebovala. *zasměje se* Když jsme u těch návrhů předmětů, tak jsme se doslechly, že i ty sama bys chtěla zabřednout do návrhařiny. Co je na tom pravdy? Můžeme se v budoucnu těšit na dalšího hradního návrháře? Pokud je na této informaci byť zrnko pravdy, co by tě lákalo navrhovat? Oblečení, šperky, nebo nějaké předměty k postavičce? *chrlí ze sebe otázky a už už navazuje další, ale úspěšně si zacpe pusu gumovou příšerkou*

Brianag: Cože? Kdo to práskl! *vystartuje z křesla a rozhlíží se kolem* Možná jsem se o tom zmínila já. *uchechtne se a zase se posadí zpět* To je také docela ve hvězdách. Zatím se s tím seznamuji a zkouším různé techniky nebo spíše hledám, co mi bude sedět. Mou učitelkou je zatím jenom Ness, které vždycky random něco pošlu. *v duchu poděkuje Ness za její ochotu a taky za spoustu dokonalých štětců* Jinak jsem se ještě neodvážila jít s kůží na trh. Do teď jsem na to ani neměla moc času, takže se pomalu do toho zase pouštím. Co bych chtěla navrhovat? Netuším. *pokrčí rameny* Začala jsem samozřejmě od obyčejného trika, poté byly nějaké jednodušší šaty, ale do velkých věcí se zatím nepouštím. Uvidíme, co mi půjde nebo spíše jakou budu mít inspiraci.

*

Nicolette: *zasměje se prvotní reakci* Teda! Tak to je skvělé, že ti je Ness učitelkou, tak snad se díky cenným radám zkušené návrhářky budeš posouvat dle svých představ dál! A věřím, že jakožto umělkyni je ti múza nakloněna a určitě by nápadů bylo dostatek! Za sebe mohu říct, že by bylo skvělé, kdyby se na PU objevila další návrhářka s novými kousky. Budu moc držet palce, ať se ti díla daří! Chceš se s námi o něco z toho podělit, nebo to zůstane v útrobách šuplíku do doby, než přijdeš s něčím, co se dostane na pulty PU? *zazubí se na Bri*

Brianag: Děkuji moc! Já doufám, že se k tomu dokopu a nabere to ty správné obrátky. Bylo by to moc hezké, vidět na PU něco se svým jménem. Asi bych si nechala svoje čmáranice *odkašle si, protože tak by to asi pojmenovala* zatím pro sebe. Není to žádné veledílo a já jsem sebekritický člověk, takže to zveřejním, až budu alespoň trochu spokojená.

Nicolette: Naprosto chápu, ale musela jsem se zkusit zeptat. *zazubí se* Snad se tedy v budoucnu budeme moci ohlédnout spolu s tebou na tvé začátky. *usmívá se*

*

Vivienne: Další návrhář by se určitě hodil a věřím, že by zase přispěl něčím novým. Každý má svůj osobitý styl. *usměje se* Takže pokud se rozhodneš oficiálně tvořit, tak to bude jedině fajn a ráda bych tvou práci viděla v krámcích na Příčné. *zablýskne se jí v očích* Když jsme u toho navrhování, co říkáš na módu pro mazlíčky? Je nějaký předmět, který v této oblasti postrádáš?

Brianag*vybaví si svoje mazlíčky, kteří nemají ani jeden kousek oblečení a přemýšlí, jestli je to dobře, nebo špatně* Popravdě do této sekce vůbec nechodím, protože na to nemám peníze! Ale svoje mazlíčky si hýčkám, mají agresi kolem 0. *zachraňuje podezření na to, že by své mazlíčky nerozmazlovala… hlávkovým salátem* Jinak musím říct, že některé oblečky jsou moc povedené, především se mi líbí ty halloweenské, například mazlík v dýni je rozkošný. Možná by nebylo na škodu udělat rozhovor s mazlíčky, jak módu vnímají oni. *hází nápad*

Vivienne: *je překvapená z toho, že mazlíček Bri nemá žádné oblečení* Tak to jsi mě teď trochu zaskočila. *vydá divný zvuk, něco mezi nervózním a lehce ujetým smíchem* Měla jsem totiž v plánu tě následně požádat o nějaký společný outfit s mazlíčkem. *podívá se na Nic a pokrčí rameny* Nevadííí. *usměje se a mávne rukou* Vymyslíme něco jiného. *mrkne* Nápad na módní rozhovor s mazlíčky zní dobře! Uvidíme, kdo se toho ujme. Rozhodně děkujeme za tip, Bri! *usměje se*

*

Nicolette: *přikyvuje Viv* A to, co nám přišlo na mysl tedy nebude tak snadné vytvořit, jako outfit s mazlíčkem. Možná zhodnotíš, že jsi měla zaběhnout na PU něco koupit. *směje se* Při prohledávání starých patrol jsme objevily spoustu tvých provedených outfitů – krásně barevných. Sama jsi zmínila, že se snažíš o obměnu, vrstvení. Nějaký čas od jejich vydání uběhl, jsi tu fakt dlouho, a tak by mohly přijít nové modely v téže barvě. Dokázala bys vytvořit sedm outfitů, z nichž každý jeden bude zastupovat konkrétní barvu duhy? *zvedne obočí tak vysoko a čeká, jak bude Bri na požadavek reagovat* Ať je v barvách jasno, šlo by o červený, oranžový, žlutý, zelený, světle modrý, tmavě modrý a fialový outfit. *ukončí dlouhý výčet a pod propalujícím pohledem Bri raději uhne pohledem, aby to zpracovala, a dívá se raději na výzdobu*

Vivienne: *tleská Nic* Výborná otázka! Na tuto jsem se moc těšila. *zazubí se a doufá, že se do toho Bri pořádně opře*

Brianag*třeští oči a ještě dlouhou chvíli mlčí, protože jí došla slova* P-p-prosím? *vykoktá ze sebe* Sedm modelů a každý na jinou barvu? A ještě na takové odstíny? *hlasitě polkne a přemýšlí, na co se to upsala a jestli není ještě nějaká úniková cesta ven* Nu, pokusím se tedy něco vytvořit. *zhluboka se nadechne a stoupne si před zrcadlo.* Tak jdeme na to *Zavře oči a začne vizualizovat*

**

Vivienne: V nejlepším případě, kup něco mazlíčkovi a tvoř sedm outfitů. *směje se*

Brianag: A zaplatíš mi to? Já šetřím na šaty.

(Vsuvka ne tak docela mimo záznam.)

**

Když po krátkém rozmýšlení Brianag odsouhlasila tvorbu outfitu, popošla do části pokoje, kde se nacházel paravan. Zavřela oči a něco si pro sebe začala říkat, slyšet nebylo nic, jen se jí zřetelně pohybovaly rty. Během toho, co mluvila, se kousek od ní zjevil pojízdný stojan plný ramínek, na kterých bylo zavěšeno oblečení všeho druhu a barev. Pod stojanem se v úhledných řadách vyskládala obuv. Kromě zmíněného vybavení v místnosti přibyla ještě nová postava, a to skřítka, která byla Bri nápomocná s nošením oblečení a podobně. Zatímco probíhalo sestavování modelů, Vivienne s Nicolette nelenily a pustily se do dočasné předělávky místnosti. Tam, kde doposud stála křesla s lenoškou a konferenčním stolkem, se objevilo bílé molo a před ním dvě židle, na které se obě děvčata usadila. Když měla Bri hotovo, od jejího paravanu se utvořila skrývající ulička až k molu. Dívka jí prošla a než vstoupila na molo, celá místnost potemněla. Z rohů se ozvala hudba (poslechni zde), obě dívky s sebou trhly a jakmile se podívaly za zvukem, všimly si v pološeru malých, ale za to perfektně znějících reproduktorů. Jejich pozornost okamžitě zpátky upoutalo molo, nad kterým se po celé jeho délce rozsvítila zářivá stropní osvětlení. Brianag se v rytmu hudby objevila na mole a začala předvádět nejen perfektní outfit, ale i catwalk hodný modelky. Viv i Nic koukaly zcela překvapené, ale i nadšené z toho, co si pro ně Bri připravila, a její nápad náležitě ocenily hlasitým pokřikem a tleskáním. Modelka předváděla jeden outfit za druhým, barvy se měnily přesně jako jednotlivé odstíny duhy. V jednu chvíli měla Bri červené šaty s okrově-žlutým sáčkem, došla na konec mola, předvedla úchvatnou otočku a než ji dokončila, měla místo čelenky absolventskou čepici a tmavou róbu s dlouhým fialovým přehozem. Děvčata tleskala, až je pálily dlaně, a u toho hýbala rameny dle rytmu odehrávané hudby. S posledním outfitem se Nic s Viv postavily a Bri odměnily uši trhajícím pokřikem. Havraspárská studentka došla na konec mola, provedla bezchybné pukrle a s úsměvem od ucha k uchu děvčatům zamávala. Pak tleskla, hudba se vypla a světla zhasla. Přehlídka skončila. Vivienne i Nicolette párkrát zamžikaly a najednou obě znovu seděly na křeslech a před nimi s pobaveným výrazem u lenošky postávala Bri.

*

Nicolette: To-by-lo-ně-co! *slabikuje a zírá na Bri* Že se nám poštěstí mít takovou módní přehlídku, to jsem nečekala! *usmívá se od ucha k uchu*

Vivienne: Excelentní výkon. *zatleská a v očích jí jiskří* Modely jsi nám předvedla s plnou parádou a ještě nám dopřála kulturní zážitek. Moc děkujeme!

Brianag*po skončení módní přehlídky se převleče zpět do pohodlného oblečení a posadí se k děvčatům* To bylo něco! Musím říct, že na to, jaké jsem z toho měla obavy, jsem si to užila. *zářivě se usměje* Již na první pohled šlo vidět, že co se týče vlasů, tak jsem upnutá na jedny a ty stejné. U jednotlivých modelů jsem se snažila vytáhnout kousky, které moc nenosím. Třeba šaty Oslavná róba plná hvězd u fialového modelu jsem na sobě měla poprvé. Nicméně asi takhle bych si sama sebe dokázala představit na promocích. Na šatech se mi líbí ten překřížený vrch, který jsem doplnila Neoviktoriánskými rukávkami, které vytvořily další překřížení. Velkou výzvou byl oranžový model. Tuhle barvu nemám vůbec v oblibě a v mém šatníku se skoro vůbec nenachází. Zachránili mě tedy Halloween a podzimní pumpkin spice latte! *vytáhne kelímek a napije se* Vynikající! Tmavě modrý outfit je v duchu Havraspáru. Dříve jsem některé havraspárské předměty nenosila, protože se mi těžko kombinovaly. Ode dneška ale přidávám Havraspárskou safírovou košili do svých outfitů, protože takhle zastrčená v sukni vypadá skvěle! Velmi jsem se bavila u žlutého. Asi takhle nějak já pečuji o květiny a takhle to dopadá. *zasměje se a upraví si andělskou svatozář*

Nicolette: Poprala jsi se s tímto nelehkým úkolem naprosto bravurně! Byla to skvělá podívaná! *usmívá se na Bri* A souhlasím, že safírová košile vypadá v sukni opravdu skvěle! *musí si najít čas na nové outfity a taky zkusit něco „strčit“ do kalhot, nebo sukně* Starostlivost o květiny jsi nám už jednou ukázala, takže mě to snad ani nepřekvapuje, že takto dopadají všechny rostliny. *pobaveně se na Bri usmívá* A že oranžová bude oříšek, to mi bylo hned jasné, ale zastoupená tam barva je a outfit je povedený! Prostě a jednoduše, dala jsi do toho vše a na jednotlivých outfitech to jde vidět! Děkujeme za kreativitu, zápal a hlavně ochotu do toho jít! *ještě jednou zatleská*

Vivienne: Také jsem si přehlídku velmi užila a teda musím říct, že z toho množství zajímavých, originálních a povedených modelů mě nejvíce zaujal „Fialový“. Nejenže ti to děsně sekne, *přikyvuje hlavou* ale to nápadité překřížení je skvělé. Nejlepší vrstvení a vyhrání si s jednotlivými kousky oblečení, co jsem na hradě viděla.

*

Nicolette: Na odlehčenou po takovém výkonu máme připravené rychlootázky, které ti do cílové rovinky pomohou „popadnout dech“. *zazubí se na Brian a vychrlí na ni otázky*

Brianag*rychle přemýšlí nad jednotlivými věcmi*

Nejdražší kousek: Šípková Růženka - NiT

Nejbláznivější předmět: Právě jsem zjistila, že mám asi nudný šatník. *zasměje se* Nejspíše to bude Kočičí maska na spaní, kterou ráda kombinuji s Monstročapkou, a je to spíše creepy.

Nejoblíbenější kolejňák: Havraspárské světlo ve tmě

Nejoblíbenější kus z NiT: Hoot hoot dečka - NiT

Nejoblíbenější boty: Stříbrné/Zlaté šněrovací boty

Nejoblíbenější model v patroleModel stvořený z pár kousků, ale pro mě s neuvěřitelnou atmosférou.

Jaké razíš módní motto: Neoblékám se, abych zaujala ostatní, ale abych se líbila sama sobě.

*

Nicolette: *pečlivě si všechny odpovědi zaznamená* Skvělé odpovědi a motto jsi zvolila opravdu krásné. *usmívá se* Poslední otázku bych přenechala na Viv, je něco, na co by ses v závěru rozhovoru chtěla ještě zeptat? *otočí se na Vivi a nahlíží jí do poznámek*

Vivienne: Vypadá to, že výběr rychlootázek ti byl ušit na míru. *zasměje se* Odpovědi jsou vážně skvělé a přitakávám Nic, tvé módní motto je krásné. Je z něj cítit upřímná sebedůvěra. *usměje se* Než přejdu k poslední otázce, která tě v našem rozhovoru čeká, byla bys tak hodná a předvedla nám model zahrnující kombinaci kočičí masky a monstročapky? Opravdu to dnes už bude poslední outfit, který po tobě chceme. *přikývne a doufá v úspěch*

Brianag: To není problém! Jen doufám, že budete moci večer usnout! *zvedne se z křesla a zamíří za paravan, aby si připravila outfit* Myslím, že by to chtělo lepší atmosféru. *svíce v místnosti pohasnou a v dáli se ozývá skřípot, skřehotání, škrábání a nějaké šustění. Místností se line strach. Není vidět ani na krok, jen v dáli se najednou zjeví dvě žluté oči!* Bazilišek! *yvkřikne a potom se začne nahlas smát* To by bylo, konec srandy. *lusknutím prstu se vše vrátí do normálu* Na blbosti, na ty by mě ještě bylo.

Vivienne: Ee, co to? *rozhlíží se a lituje, že s tou tvorbou outfitu už nedala pokoj* Jéé, to byl skvělý model! A já teda rozhodně věděla, že to není skutečný bazilišek. *směje se ve stylu „podělaná až za ušima“*

Nicolette: *zakryje si oči* Já jsem ještě mladá! *odmítá dát ruce dolů z obličeje* Už je po všem? *udělá škvíru mezi prsty a kouká kolem*

*

Vivienne: Už to konečně skončilo. *pošeptá Nic a ujistí ji, že může spustit ruce* Bri, slíbená poslední otázka, kterou nemůžeme vynechat v žádném šatníkovém rozhovoru. Pověz nám, co mudlovská móda? Zajímá tě, nezajímá tě? Máš nějaký svůj oblíbený kousek, který budeš nosit do doby, než se rozpadne? Jaký styl v oblékání preferuješ, a co nějaký trend, který tě minul obloukem? *nahne se nad stolek, opře o lokty, dlaně sepne pod bradou a nahodí výraz „pověz nám všechno“*

Brianag: Myslím si, že je to podobné jako tady na hogu. Nikdy jsem jí úplně neholdovala. Postupem času, jak jsem začala poznávat sama sebe, jsem začínala i zjišťovat, co mi sluší, ve kterém typu oblečení se cítím nejlépe, která barva mě rozzáří. Když jsem byla mladší, tak mi stačily džíny a mikina, takový sportovní styl. Lépe jsem se potom začala oblékat až na střední, kdy jsem si pořídila svoje první šaty. *naznačí grimasou takové wow* Tam taky přišlo takové první sledování nějakých trendů. Tedy, já na to měla své kamarádky, které to zajímalo, takže jsem to nasávala s nimi. Ze začátku jsem úplně nehleděla na nějaké detaily typu střih, barva, materiál, ornamenty, původ apod. Kupovala jsem si to, co se mi líbilo, někdy i to, co se mi líbilo na druhých, ale na mě už to tak dobře nevypadalo. *zasměje se a pomyslí si – puberťačky.* Teď jsem ve fázi obměny šatníku, ale bude to ještě dlouhá a velmi finančně náročná cesta.

Co se týče mého stylu, tak mám ráda jednoduchost, málo barev, nic řvoucího, takže podobně jako tady. Co se týče barev, tak pro mě čím světlejší, tím lepší. Momentálně jsem si oblíbila krémové a hnědé barvy. Jinak jsou to různé pastelové tóny. I když teď jsem si koupila svetr, který má barvu takovou tu svítící žlutozelenou a kupodivu se mi líbí a nevypadá na mně vůbec špatně. Mým asi nejoblíbenějším druhem oblečení jsou svetry, ty poslední dobou nakupuji často, takže úplná změna od mého mikinového období! Co se mi hodně líbí, tak jsou odkrytá záda! Takže pokud to má nějak více odhalená záda, tak to má u mě plus. Poslední dobou také tíhnu k nějakým bundičkám, ale džíska je pro mě tedy zatím nesmrtelná. Co mě minulo za trend? Hodně. Já proti jiným stylům nemám nic proti, jen vím, že by mi to neslušelo. Třeba je to punk, pin-up, hipster anebo oversized! Já jsem vysoká a hubená a všechno velké je na mně příliš velké, mám raději kousky na tělo.

A ještě bych si na sebe znovu neoblékla ty typické zvonáče. Trochu pokukuji po rozšířených nohavicích, ale určitě bych zvolila jiný materiál. No a ještě co mám na svém listu, je podpora menších a lokálních tvůrců oděvů. Mám pár kamarádek, které tyto věci více sdílí a i já jsem několik stránek projela. Raději bych tedy investovala více peněz do kvalitního oblečení z kvalitních materiálů, dobře ušité, které vydrží dlouho. A nebo bych si mohla taky něco ušít, ale moje maminka je švadlena a to by bylo hrozně moc řečí. *zasměje se a vzpomene si na slova maminky*

Vivienne: *s nadšením poslouchá a pozoruje, jak detailně Bri popisuje módu u mudlů, přesně v takovou reakci doufala* Vnímám to tak, že tvůj šatník bude zajímavý i mimo hog, alespoň z toho, co jsi nám sdělila, to tak na mě působí. *usměje se* Sdílím oblibu v „zemité“ a pastelové tóny. Zaujal mě nákup u lokálních prodejců a především to, že je maminka švadlena. To tu skvěle zapadlo. *usmívá se* Vlastně mě zaujalo vše. *teď už se směje* Nic, máš k tomu také něco? *podívá se na ni s pobaveným výrazem*

Nicolette: *je stejně zaujatá jako Vivi* Tohle hrozně obdivuji, když člověk přijde na to, jaké barvy mu rozzáří pleť a které naopak zvýrazňují případné nedostatky, nebo taky nemusí, ale efekt není takový, jako u barev, které jsou pro jeho typ vhodné. *usmívá se* Líbí se mi, že ses takhle rozpovídala a na otázku odpověděla takhle podrobně. Jsme moc rády, že jsme díky detailnímu popisu nahlédnout i do tvého mudlovského šatníku! *usmívá se*

*

Po zodpovězení poslední otázky Nicolette i Vivienne zavřely své zápisníky, které shodně odložily na konferenční stolek. K nim přiložily psací brka a fotoaparáty. „Tak, a máme hotovo!“ Radostně zvolala Viv a na obě děvčata se zářivě usmála. „Tak co teď?“ dodala a čekala, kdo se chopí odpovědi.

Bez zbytečných otálení se rozhodování ujala Nic, která měla rovněž ohromnou radost z dalšího uskutečněného šatníkového čísla. „Myslím, že nemusíme otálet a můžeme se rovnou vrhnout na čokoládu o páté.“ A jak řekla, tak se i stalo. Na stolku se objevil honosný čokoládový servis. Konvička byla plná horkého lahodného nápoje. Každá z dívek si postupně naplnila šalek a mezi tím, co překotně a z vesela debatovala, usrkávala pravou havraspárskou čokoládu.

Když se jejich dýchánek po třech hodinách neúnavného drbání uchýlil ke svému konci, Bri luskla prsty a veškeré její věci se přemístly tam, kam ona potřebovala. O zbytek místnosti se postarala Vivienne s Nic. Jakmile bylo vše uklizeno a navráceno do původního stavu, odebraly se z komnaty nejvyšší potřeby do své koleje, kde dnešní vydání MPŠaMHV svým způsobem započalo.

Děvčata si vzájemně poděkovala za společně strávený čas, jenž využila nejen produktivně, ale i pohodově. Nicolette s Vivienne se následně odebraly do redaktorského klubu a Bri odkráčela do svého pokoje balit kufry na svou brzkou výletní cestu.

***

Závěrem bychom chtěly ještě jednou moc poděkovat Brian za to, že k rozhovoru svolila. Za její nadšení, nápady, zpracování, originalitu a vtip, který do svých reakcí vnesla. Bylo nám velkým potěšením strávit příjemné chvíle počas tvoření rozhovoru! Už teď se těšíme, kdo nám vkročí do cesty a odkryje nám poklady svého šatníku.
Zalíbil se ti článek? Vyjádři svůj názor v komentářích, to je totiž to, co autor článku ocení nejvíce! přidat komentář


Tiráž Autor: Nicolette Marique Leroy & Vivienne van Abernathy
Vydáno: 3/2024

Komentáře
1721278626