5/2017
Je horko. Vedra jsou tak strašlivá, že pronikla i za jinak studené zdi hradu a zaplavila nám redakci. Inkoust se v těch víc než tropických teplotách roztéká. Sedmero nám tentokrát s číslem nepomáhalo, odlétlo totiž už dávno do studených krajin. Podle posledních zpráv hnízdí někde okolo Severního polárního kruhu, kde je teď prý celkem příjemných dvacet stupňů ve stínu. Budou-li se teploty ještě zvedat, udělá si v oněch lepších končinách hnízdo i šéfredaktor a vydávání časopisu bude pozastaveno do příští doby ledové. Alespoň do nějaké menší. Než to ovšem nastane, přicházíme teď, na přelomu prázdninových měsíců, s novým, skoro úplně letním číslem. Není v něm nouze o prázdninová témata či zajímavé rozhovory a nahlédnete díky němu i do tajů některých hradních novinek. Po dočtení je pak možno stránkami se příjemně ovívat. Za celou horkem zmoženou redakci přejeme k tomuto letnímu čtení dostatek stínu, studeného ležáku a zimnic.

S přáním chladného dne,
James Watfar

Co dělají o prázdninách profesoři?

Jak tráví prázdniny zaměstnanci hradu? Nechávájí si u Munga a v lázních spravit nervy? Píší nové předměty? Umírají nudou a těší se na nový rok nebo se děsí nových listů kalendáře?

zobrazit
0
Annie Reprobate

Snaživec roku - Arietty Liella Minette

Jak jistě všichni víte, školní rok Léto 2017 byl pro Havraspár velmi úspěšným rokem. Nejen, že jsme vyhráli školní pohár, famfrpálový pohár, ale naše modrá studentka, Arietty Liella Minette, se stala Snaživcem roku! Proto jsem se s ní sešla v Prasinkách a vyzpovídala ji.

zobrazit
0
Annie Reprobate

S Capartem nebo na vlastní pěst?

Prázdniny jsou v plném proudu a tím se nám otevírá i kouzelnická Cestovní agentura PART. Jaké skýtá výhody oproti vlastnímu zařizování dovolené?

zobrazit
0
Jamie Grey

Madam Malkinová a její "Steampunk"

Všem milovníkům módy jistě neušla chvíle, kdy se naposled otevřel Butik Madam Malkinové. Proč byla kolekce zaměřená právě na steampunk? Kdo na ní pracoval? A jak vlastně vypadala? Dočtete se dále...

zobrazit
0
Wronka Zabloudilová

HOG Legendy: Niane z Libelusie

Náš nový seriál ukazuje nepoznanou tvář Bradavických legend. První díl se zaměřuje na zakladatelku předmětu Šéfredaktorské minimum a nynější šéfredaktorku Denního Věštce.

zobrazit
0
Jamie Grey

Co s hradem v létě?

V období letních prázdnin je hrad tišší, všichni odchází k rodičům nebo na dovolenou k moři. Jak oživit hrad pro ty, kteří dovolenou nemají? Nebo by naopak měl být klid a čas pro odpočinek?

zobrazit
0
Jamie Grey

Nový školní spolek: PETA

Na Bradavickém hradě se otevřel nový spolek, který se zajímá o etické zacházení se zvířaty. Co nabízí obyvatelům hradu a jaký je jeho oficiální program?

zobrazit
2
Jamie Grey

Letním, letníš, letníme!

V redakci máme na "stole" dovolenkový čas. Jaké zážitky a starosti obestírají letní odpočinek hradních obyvatel? To vše a mnohem více uvnitř článku.

zobrazit
0
Jamie Grey

Doporučujeme: Letní četba

Prázdniny jsou tu a s nimi i vaše dovolená! Jamie Grey vám přináší seznam výtečných knih, které vám budou dělat nenahraditelnou společnost.

zobrazit
1
Jamie Grey

Galerie kouzelnických velikánů: Horacio Křiklan

Už 4. díl ze série Galerie kouzelnických velikánů! Tentokrát si vezmeme na paškál bývalého zmijozelského kolejního!

zobrazit
0
Zornaddie Watampall
Na tomto čísle Corvina Declaratio se podíleli: Šéfredaktor: James Watfar
Technický guru: John Werewolf
Korektura a vizuální úprava článků: Lilien Emity Meissed, James Watfar
Autoři článků:Annie Reprobate, Jamie Grey, Wronka Zabloudilová, Zornaddie Watampall

Poděkování: Statečným redaktorům, kteří i přes úmorná vedra zvládli vytvořit krásně tlusté číslo.