CD Speciál - Strašispeciál
Bu bu bu, dejte prosím koledu, nebo něco vyvedu!

Halloween je tu a s ním i strašispeciál Corvina Declaratio! Po dlouhých letech jsme se dočkali halloweenského čísla a stojí za to! Je naplněné tematickými články až k prasknutí a vám, čtenářům, zajisté zrak přechází a neumíte se rozhodnout, po čem sáhnete první. Osobně doporučuji seznámit se s Halloweenem přes článek Po stopách Halloweenu a Časy dávné, minulé...halloweenské. Neskromě také doporučuji Doslova duchaplný rozhovor, který vám ukáže Halloween z pohledu opravdové dušice.

Dále na vás čeká článek Děsuplné delikatesy, ze kterého můžete čerpat inspiraci na občerstvení pro vaši halloweenskou párty. Pokud ještě pořád ale nejste v halloweenské náladě a chcete to do večerní párty rychle dohnat, pročtěte si tipy na (ne)strašidelné snímky a hrůzou popsané listy, nebo se dejte do odhalování příběhu skutečného upíra či dosud nevyřešených záhad mudlovského světa.

V neposlední řadě na vás čekají dvě halloweenské soutěže - Král(ovna) Halloweenu a Máme doma strašidlo. Z obou vám může kápnout nějaká pěkná odměna a hlavně nekonečný přísun zábavy, tak hurá na ně!

Ať už sáhnete po čemkoli, věřím, že se budete bát...tedy bavit! Naše redaktorky odvedly skvělou práci od začátku do konce a já jim tímto havraníkem (tak říkáme úvodníkům, fakt!) děkuji! Doufám, že i vy z jejich práce budete tak nadšení jako já.

Strašidlené čtení přeje
Aya Watanabe

Máme doma strašidlo... A můžeme ho vidět?

Na vědomost se dává, že v duchu halloweenské noci hledá Corvinus Declaratio to největší, nejlepší a nejhrůzostrašnější strašidlo, které kdy svět spatřil. Znáte ho? Podělte se s námi a vyhrajte zajímavé ceny!

zobrazit
3
Charlie Ann Whitaker

Král(ovna) Halloweenu

Soutěžemi k probíhajícím oslavám se to jen hemží, přesto si Corvinus Declaratio nemohl odpustit přidat svou nabídku k tomu, jak se trochu halloweensky vyřádit a něco za to i získat. Třeba titul!

zobrazit
3
Aimée Leavittová

Časy dávne minulé... halloweenske!

Halloween. Sviatok, ktorý pozná snáď každý človek na svete, no predsa sa nájdu takí, ktorí o jeho existencií a samotnom pôvode nemajú tušenia. Do ktorého obdobia sa datuje Halloween? Z čoho bol odvodený a ako sa slávil? Ako sa vôbec dostal na americký kontinent? To všetko v tomto historicko-halloweenskom článku!

zobrazit
2
Grace Annabeth Reatcher

Doslova duchaplný rozhovor

Přemýšleli jste někdy nad tím, jak duchové vnímají Halloween? Já ano! Zajímalo mě, zda ho mají rádi, straší koledníky nebo zda je náhodou neuráží výdoba v podobě papírových duchů. Na vše jsem se zeptala naší dušice Isabell a vy si nyní můžete tento doslova duchaplný rozhovor přečíst.

zobrazit
6
Aya Watanabe

Nevyřešené záhady k dispozici

Rádi přicházíte věcem na kloub? Nebojíte se odkrývat roušku tajemna? Pak právě pro vás jsme si připravili několik nevyřešených záhad kolem světa, do kterých se můžete s vervou pustit.

zobrazit
4
Charlie Ann Whitaker

Po stopách Halloweenu

Halloween je už za dveřmi. Minulost tohoto svátku je poměrně známá, ale jak se svátek slaví v různých částech světa?

zobrazit
3
Addie Hazel

Děsuplné delikatesy

Pomalu přichází soumrak, venku se to začíná rojit všemožnými tvory i netvory. Koledující dětičky si udobříte sladkostmi, ale co nabídnout těm ostatním? CD vám přináší několik děsuplných receptů, které by vám pomůžou přečkat noc hrůzy.

zobrazit
3
Charlie Ann Whitaker

Pojďme se bát... Příběh skutečného upíra

Legend o upírech je hodně. Názory na jejich existenci se liší s každým člověkem. Někdo říká, že vše má reálný podklad, jiní říkají, že lidská představivost je zkrátka nezměrná. A pak je tu on. Muž, který byl považován za skutečného upíra...

zobrazit
2
Rogerina Retta Maylor

Halloween versus fóbie

Blížiaci sa Halloween víta nejedno dieťa, ba dokonca aj dospelý! Vo väčšine prípadov je oslavovaný honosnou výzdobou, kostýmami, sladkosťami a inými prvkami, ktoré počas neho nesmú chýbať. Avšak... Čo ak trpíte fóbiou, ktorá vám skríži plány?

zobrazit
4
Grace Annabeth Reatcher

Hrůzou popsané listy

Čtete rádi? Já také! Pojďme se společně podívat na pár strašidelných knih, které se hodí do období Halloweenu – krásného a strašidelného svátku.

zobrazit
3
Rogerina Retta Maylor

Obávané outfity a strašidelná móda

Halloween u nás na hradě není jen o strašení a koledování, ale mnoho obyvatel hradu má zdejší Předvečer Všech svatých spojen i s módou. Je to další možnost, jak se blýsknout v dokonalém outfitu. Někdo volí elegantní halloweenský styl, jiný rád svým zevnějškem postraší a další sáhne po praktickém ale i tak slušivém modelu. V článku najdete pár tipů, kterak se o tomto svátku obléknout, ale také se dozvíte, jak to je s halloweenskou módou z pohledu našich návrhářek.

zobrazit
3
Lilien Emity Watfar

(Ne)Strašidelné snímky

Někteří lidé to mají prostě rádi – zhasnout, vzít si mísu popcornu (a třeba nějakou společnost) a pustit si film, po kterém se budou bát dojít si na záchod. Já se, upřímně řečeno, bojím nerada. Ale něco jsem přece jen viděla a ráda vás s těmi filmy seznámím.

zobrazit
3
Rogerina Retta Maylor
Na tomto čísle Corvina Declaratio se podíleli: Šéfredaktor: Aya Watanabe
Zástupce šéfredaktora: Aimée Leavittová
Technický guru: John Werewolf
Korektura a vizuální úprava článků: Aimée Leavittová, Aya Watanabe, Rogerina Retta Maylor
Grafika: Aimée Leavittová, Grace Annabeth Reatcher
Autoři článků: Addie Hazel, Aimée Leavittová, Aya Watanabe, Grace Annabeth Reatcher, Charlie Ann Whitaker, Lilien Emity Watfar, Rogerina Retta Maylor

Poděkování: Všem slečnám redaktorkám, které splnily můj sen o strašispeciálu a předčily veškerá moje očekávání.