CD Speciál - V(r)ánoce 2022
Vánoce jsou tady a Corvinus s novým číslem také! Doufáme, že vám těchto pár článků z brků našich redaktorek udělá před Štědrým večerem radost a zkrátí vám čekání na Fleutýnu či mudlovského Ježíška.

Můžete si přečíst o zákeřných jehličnanech, které alergikům znepříjemňují zimu, nebo o adventních kalendářích, kterými si mudlové zkracují čekání na Štědrý večer. Dále pro vás máme článek s doporučením na filmy, které si před Vánoci nebo klidně i na Štědrý den a o svátcích pustit. Pokud ale na filmy nejste, máme i článek o vánočních knížkách. K filmům a knihám jistě budete potřebovat něco dobrého na zub, s čímž vám poradí naše šikovná pekařka Nicolette, která si pro vás připravila článek s recepty na jednoduché cukroví. Když už jste se hodili do pohody s filmem či knihou a posilnili se cukrovím, je potřeba vybrat si správný outfit ke stromečku, od toho tu máte naši vánoční XXL Módní patrolu, jež zhodnotila několik svátečních outfitů hradních obyvatel, u kerých se můžete inspirovat.

Za celou redakci Corvina Declaratio bych vám takto v závěru havraníku chtěla popřát krásné Vánoce, poklidné svátky a hlavně úspěšný vstup do nového roku. Vlétněte do něj správným směrem a nechť ten směr držíte po celý rok a jste spokojení s tím, kudy zrovna letíte. Děkujeme vám za vaši přízeň v celém letošním roce a těšíme se na vás v tom následujícím!

Díky, že nás čtete!

Příjemné sváteční čtení a krá-sné V(r)ánoce přeje
Aya Watanabe

Rychlé havraspárské pečení

Vánoce se nezadržitelně blíží. Přípravy vrcholí a na toho, kdo ještě nemá pořízený stromek, koupené, či vyrobené dárky anebo napečeno, možná začíná doléhat předvánoční stres. Nezoufejte, nepropadejte panice a čtěte dál. Nic výše zmíněného za vás sice neuděláme, ale dáme vám alespoň pár tipů na výborné vánoční cukroví, které můžete připravit i za minutu dvanáct!

zobrazit
5
Nicolette Marique Leroy

Vánoce na Netflixu

Co si pustit na Vánoce na mudlovské platformě jménem Netflix? Vánočních filmů je tam teď tolik, že oči přecházejí a i mudlové zažívají těžké chvíle při výběru té správné vánoční pohádky nebo komedie. S tímto článkem tento váš problém zmizí a ještě se dozvíte, jaké filmy za to stojí a jaké ne.

zobrazit
3
Aya Watanabe

Knižné vianočné radosti

Prípravy na vianočné sviatky odštartovali v plnej paráde a s nimi aj čas oddychu a regenerácie. Študenti si konečne vydýchnu od školských povinností, no aj tvrdo pracujúci si môžu užiť svoju zaslúženú nahromadenú dovolenku. Práve knihomoli môžu využiť vianočné sviatky k pokojnému čítaniu si pod stromčekom knižiek, ktoré už dostali alebo len dostanú. Aké sú teda knižky s vianočnou tematikou, ktoré stoja za to? Čítajte ďalej a dozviete sa!

zobrazit
2
Grace Annabeth Reatcher

XXL Módní patrola ve vánočním kabátku

Co o Vánocích nosí obyvatelé hradu? Jaké barvy a doplňky kombinují? Nakoukněte do tohoto článku a třeba získáte inspiraci k vašemu outfitu, co si obléct ke stromečku, nebo kterým kouskům oblečení se naopak vyhnout.

zobrazit
3
Aya Watanabe

Zákerné ihličnany alebo vianočné stromčeky?

Vianočný čas sa blíži a s ním aj tradícia v zadovážení si stromčeka. Aj tu mnoho alergikov spozornie v obave, či ich táto neškodná radosť nebude stáť usmrkaný nos, opuchnuté oči alebo nejeden alergický záchvat. Preto sa začítajte do nášho článku, aby ste zistili, ako to vlastne s tými ihličnanmi je!

zobrazit
1
Grace Annabeth Reatcher

Čokoládový, nebo s ponožkami? Aneb vše o adventních kalendářích

Vánoce jsou sice už za dveřmi, ale jak si jak u mudlů, tak na hradě zkracujeme to čekání na Fleutýnku, či na Ježíška? No přeci adventními kalenáři! A v tomto článku se dočtete něco málo o  historii, ale i o různých typech.

zobrazit
6
Addie Hazel

Vánoce u deskových her

Jaké deskové hry hrajete? Jaké jsou vaše oblíbené při čekání na dárky a jakou byste naopak jako dárek pod stromečkem dostali? Pojďme se podívat, co nám řekli někteří z hradního osazenstva!

zobrazit
4
Corvinus Declaratio
Na tomto čísle Corvina Declaratio se podíleli: Šéfredaktor: Aya Watanabe
Zástupce šéfredaktora: Aimée Leavittová
Technický guru: John Werewolf
Korektura a vizuální úprava článků: Aimée Leavittová, Aya Watanabe
Grafika: Grace Annabeth Reatcher
Autoři článků: Addie Hazel, Aya Watanabe, Grace Annabeth Reatcher, Nicolette Marique Leroy, Markét Maky Modřinková

Poděkování: Té hrstce věrných redaktorek, které si na Corvina našly čas i takhle před Vánoci a připravily nám krásné vánoční číslo. Zvláštní poděkování pak patří slečně Grace, díky které toto číslo spatřilo světlo světa; její píle a odhodlání by mohlo být pro mnohé příkladem. Poděkování patří i samotnému Corvinovi za to, jak krásně zvládl celý rok 2022!