CD Speciál - Kolejní periodika
Milí čtenáři,

již mnoho minut uběhlo, mnohokrát jsme se vraceli v čase zpět, dokud se obraceče nerozbily, mnohokrát jsme otáčeli přesýpacími hodinami, které dokonaly svou pouť.

Nyní konečně přestáváme počítat čas, zastavujeme veškerý písek, zahazujeme všechny funkční i nefunkční orbaceče časů a usedáme se zbrusu novým výtiskem před vás v naději, že se vám naše dílo bude přeci jen trochu líbit.

Překvapení, které bylo tolik slibované, totiž není ničím jiným než speciálem KOLEJNÍ PERIODIKA. Již delší dobu nebylo investigativně prozkoumáno, jak si jednotlivá periodika stojí teď. A naše zvědavost se začala nepříjemně dožadovat pozornosti, tak jsme jí vyhověli. A přidali jsme k tomu nějaké to pátrání po minulosti a možná se najde i ta blízká budoucnost.

A vězte, že to není poslední z našich speciálů. Protože my jsme stále bdělí a stále plánujeme dopředu. Havraspár nikdy nespí!

Nyní se ale již ponořte do hlubin světa kolejních periodik. Možná naleznete mnohem víc, než byste čekali.

Krásné počtení přeje
Redakce Corvina Declaratio

Jak by vypadaly jiné časopisy z pera Johna Werewolfa

Corvinus Declaratio se pustil do věci nelehké. Společně s hlavním technickým a technologickým guru Corvina Declaratio, Johnem Werewolfem, jsme se pustili do menšího projektu, ve kterém představíme tři inovované vzhledy jiných konkurenčních časopisů.

zobrazit
32
Corvinus Declaratio

Tydynka Flyová: „V Hadím králi nebráníme v názoru!“

Rozhovor s novou šéfredaktorkou zmijozelského periodika Hadí král, v němž se dozvíme důvody častých změn časopisu a také to, jak Hadí král přistupuje k hrstce redaktorů.

zobrazit
0
Corvinus Declaratio

Larrie: „Bez Johna by Corvinus nebyl tam, kde je.“

Šéfredaktorka Corvina Declaratio o svých předchůdcích, o tradicích, o výhodě v podobě technika Johna Werewolfa a o ostatních hradních periodikách.

zobrazit
0
Corvinus Declaratio

Sophia: „Na kluky šarm, na holky spoleh!“

Se šéfredaktorkou mrzimorského kolejního časopisu Žlutý Trimeles jsme poklábosili o tradicích, technických těžkostech, ale i o tom, co nabízí a postrádají hradní periodika dnešního dne.

zobrazit
1
Corvinus Declaratio

Niane z Libelusie: „Jsem puntičkář a hnidopich.“

I takto by sama sebe charakterizovala Niane z Libelusie, šéfredaktorka kolejního časopisu Nebelvíru. A o čem ještě pojednává náš rozhovor? O významu Lví tlapy, budoucnosti a v neposlední řadě i o legendách Lví tlapou.

zobrazit
0
Corvinus Declaratio

Řád ostrého brka poněkud otupený

Na naší škole se rok co rok udělují řády. Je tomu tak již od roku Léto 2008, kdy byla tato přestižní ocenění zavedena. Pojďme se však trochu podívat na zoubek jedinému z nich, které se věnuje pisatelské tvorbě na hradě.

zobrazit
12
Corvinus Declaratio

Havraním svistem až do minulosti Corvina

Aneb jak se Corvinus Declaratio vyvíjel, rozvíjel, co jsme vyhrabali ze starých archivů a co ještě drtivá většina z vás nezná? Pohleďte s námi!

zobrazit
5
Corvinus Declaratio

Za temnotou jezevčí nory - historie ŽT

Jezevčí nora je hluboká, ale prolézt ji skutečně stojí za to. Na konci se dají nalézt poklady a třpytivé zlato. Jako je třeba předchůdce ŽT - Ve znaku jezevce. Neznáte? Čtěte!

zobrazit
3
Corvinus Declaratio

Hon za svlečenou hadí kůží - Historie HK

Kluzký Hadí král byl tvrdým oříškem na rozlousknutí. Svou kůži měnil tak často, že ocasní šňůra jeho vývoje dosahuje obludných rozměrů. Hadí král má tak svoje jméno právoplatně. Bazilišek každým coulem!

zobrazit
0
Corvinus Declaratio

Po stopách tlap - historie LT

Lví tlapou, Lví srdce... Vyberte si. I nebelvírský kolejní časopis má bohatou historii, o kterou se s vámi rád podělí!

zobrazit
0
Corvinus Declaratio
Na tomto čísle Corvina Declaratio se podíleli: Ti, kteří chtěli Corvinovi a jeho příznivcům udělat radost. :)