Máte plný šatník? A můžeme ho vidět? 1. díl: Jako vejce vejci?

Přemýšleli jste někdy nad tím, jak vypadají šatníky největších módních ikon našeho hradu, nebo jaké poklady ukrývá truhla osob, které jsou na hradě už desítky let? Schovali si nějaké retro kousky, nebo je s novými kolekcemi poslali do světa či k Vetešníkovi? Kolik outfitů mají uložených v kolekci a jak často se převlékají? My jsme holky zvědavé, proto jsme se tohle všechno a mnohem více rozhodly zjistit. Nakoukněte spolu s námi do skříně prvním dvěma modelkám.

Nicolette Marique Leroy

(Ilustrace: Grace Annabeth Reatcher)

**

Jistě každého z vás napadne spousta osob, jejichž šatníky byste chtěli spatřit. Nás také a nerady bychom s tímto hradním průzkumem končily hned po prvním čísle. Doufáme tedy, že nám své nejlepší kousky odtajní i další obyvatelé hradu. Klidně mrkneme i na nějakého kostlivce ve skříni. Jelikož jsme teprve na začátku našeho bádání, tak jsme si pro první úvodní díl zvolily cestu symboliky, a proto jsme oslovily sestry Reeves. I když nejsou na hradě léta letoucí, tak si u obou často všímáme stylových outfitů a věříme, že jejich šatníky nám mají co nabídnout.

K našemu štěstí obě ochotně souhlasily, ačkoliv v tu chvíli ještě nevěděly, co je čeká a zda jsme si na ně nenachystaly nějaké záludnosti, kterým budou muset čelit. Plánů jsme spřádaly spoustu, ale nakonec jsme se rozhodly být na začátek hodné a seriózní a řekly si, že není všem dnům konec. Otázky na tělo třeba někdy příště... *blýskne se jim v očích a vymění si mezi sebou ďábelský úsměv*

Sestry Reeves přišly na hrad v druhé letní registraci a započaly svou kouzelnickou éru v roce Zima 2023. Envy zařadil Moudrý klobouk do Havraspáru a Freyiny kroky vedly do nebelvírské koleje. Klobouk je tedy rozdělil stejně jako sestry Padmu a Parvati Pattilovy v Harry Potterovi. Energie a nadšení z nich přímo čišelo a bylo o nich od začátku vidu a slechu, proto není divu, že se obě brzy naplno angažovaly ve svých kolejích.

Envy doslova zazářila během prvního roku a na závěrečné slavnosti získala všechna možná ocenění a byla jmenována do dvou funkcí. Report z večírku zde. Netrvalo dlouho a po pouhých pár měsících ve vedení se stříbrným plechem (jak se jí dařilo k dočtení zde) povýšila a vyměnila stříbrný odznak za zlatý a stala se primuskou modré koleje. Coby primuska je hodně na očích, proto dbá na upravený vzhled a vkus jí rozhodně nechybí. Jde tedy příkladem nejen koleji po všech stránkách.

Nečekejte, že by její sestra zůstala pozadu. Freya se 25. ledna 2023 stala nováčkem roku navzdory tomu, že 17. prosince 2022 onemocněla nemocí zvanou Calycocorsus stipitatus. Tomu říkáme pevné odhodlání! Rovněž se stala nositelkou čelenky s rubínem za školní rok Zima 2023 – odhaleno v tomto svitku. V nebelvírské koleji se na plné čáře osvědčila a její kroky nadále vedly mezi členy zasedačky. Poté vše nabralo ještě větší spád. Následoval Freyin první gól v zápase mezi Havraspárem a Nebelvírem. Dlouho na sebe nenechal čekat post zástupce kapitána, který se následně přehoupl v post kapitána famfrpálového týmu. Freyina píle, vytrvalost, ctižádost a rozmanitost jí v únoru 2024 přinesla dokonce 2. místo v kategorii Článek roku1. místo v kategorii umělecký počin. Je patrné, že svou kolej hrdě reprezentuje jak v módní sféře, tak i ve spoustě dalších činností.

Ani jedna z holek se nezalekla náhody v módě, což potvrdily svou účastí v soutěži a jsou tak zvěčněny v módní patrole pár dní po sobě. Jejich historicky první outfity, které jsou zveřejněny v Módní patrole, si můžete prohédnout zdezde.

Jistě jste napnutí jako kšandy, jaký mají holky vztah k módě a co všechno ve svých šatnících skrývají. Vyzvěděly jsme toho od nich spoustu, pokochaly se spoustou líbivých outfitů a pobavily jsme se na závěrečném rozstřelu.

**

Envy Reeves

Nicolette Marique Leroy: Ahoj Envy, chtěla bych ti moc poděkovat, že jsi souhlasila se setkáním a započneš novou (snad sérii) rozhovorů v oblasti módy. Nebudu déle chodit kolem horké kaše a přejdu rovnou k otázkám. *zazubí se* Co ty a hradní móda? Jaký k ní máš vztah? Z mého pohledu kladný, jinak bychom tu nebyly, ale zajímá mě, zda jsi se snažila hezky oblékat už od samotných začátků, nebo ti stačila školní uniforma a kouzlo hradní módy jsi objevila až později? *připraví si brk a čeká na odpověď*

Envy Reeves: Ahoj Nic, moc děkuji za pozvání k rozhovoru. *usměje se* No, na úvod bych poznamenala, že hradní móda je naprosté zlo a katastrofa, myslím samozřejmě pro (nejen) můj bankovní účet u Gringottů. Narozdíl od mudlovského světa mám nakupování na Příčné strašně ráda a už od příchodu na hrad jsem se snažila do své garderoby investovat, ale musím říct, že začátky byly víc než krušné a při vybírání odměn v soutěžích to byla někdy Sofiina volba. *směje se* Jako každý jiný chudý student jsem si ze začátku musela vystačit s uniformou a po krásných modelech jsem jen pokukovala, ale čas byl k mému šatníku docela přívětivý a za těch pár let se mi podařilo ulovit ulovit spoustu krásných a jedinečných kousků.

*

Nicolette Marique Leroy: Tak s tím naprosto souhlasím. Před velkým „výprodejem“ madam Niam jsem s financemi byla na špici a od té doby to jde z kopce a utrácím v jednom kuse. *směje se* A na začátky v uniformě si pamatuji i u sebe. Těžký úděl nováčka. *zavzpomíná, ale rychle se vrátí do přítomnosti a kontroluje nenápadně své oblečení* V šatníku je možnost pojmenovat a uložit si jednotlivé outfity, které lze opakovaně rychle obléknout. Využíváš tuto vychytávku, nebo si raději outfit tvoříš na míru, dle nálady, nebo událostí? Kolik máš uložených kolekcí a jaké z nich využíváš nejčastěji, mají některé z nich nějaký originální, vtipný nebo něčím zajímavý název, o který by ses mohla podělit? Podělíš se o jeden či dva své nejoblíbenější z těch uložených?

Envy Reeves: Po mém boji s nočním úborem jsem jakékoliv snahy o tyto vychytávky vzdala… *směje se* Ale přiznávám, že jsem pár takových modelů přednastavených kdysi měla, ale raději zkouším a kombinuji jednotlivé kousky zvlášť. Můj módní vkus je velmi proměnlivý, takže přesně jak říkáš, podle nálady. *usměje se* Navíc mám ráda, když můžu proklikávat jednotlivé kousky, ať už v šatníku nebo v kabince, je to mnohem větší zábava a žádná námaha. *směje se* Často si oblékám stejné modely, které se mi líbí a rozhodně mi nevadí, když musím vícekrát kliknout, užívám si to!

*

Nicolette Marique Leroy: *vykulí oči a nechce se jí věřit* Vážně nemáš uložený ani jeden? Ani školní uniformu? Ani sklepení? Nic? *koktá ze sebe* Když jsi mi sebrala vítr z plachet u kolekcí, jejichž zastáncem nejsi, vytvořila bys pro nás na ukázku nějaký outfit v tvých oblíbených barvách? *zazáří jí oči a doufá v kladnou reakci, ať mají možnost blíže nahlédnout do šatníku* Rozhodně to má něco do sebe, že si ho vytvoříš vždy konkrétně dle potřeby a nálady, ale osobně bych to asi nezvládla. *zasměje se a vzpomene si na chvíle bleskového zápisu, nebo běh do sklepení za minutu dvanáct* Nachází se ve tvém šatníku nějaký kousek oblečení, který jsi koupila, aniž bys ho kdykoliv oblékla na sebe? Dalo by se říct unáhlená koupě, přesto ho stále z nějakého úvodu ve svém majetku máš? Nebo takové věci rovnou posíláš k Vetešníkovi, či nabízíš k prodeji, aby sis udělala prostor ve skříni?

Envy Reeves: Opravdu ani jeden! Do sklepení neváhám chodit v šatech a podpatcích, někdy ty sklepní potvory člověk musí dorazit a podpatky jsou účinná zbraň. *směje se* Když něco koupím, tak proto, že se mi to líbí, a to to většinou pak na sebe hned obléknu, ale když sympatie pohasnou, tak ten kousek putuje bez výčitek k Vetešníkovi. Někdo by řekl, že nemá čas dávat inzeráty k Chytrákovi, někdo zase, že nechce čekat a někdo je prostě líný a já? Jsem líná a netrpělivá lemra toužící po obraceči času. *směje se*

Dneska jsem měla chuť na černou. *usměje se a předvede svůj outfit*

Envy Reeves

*

Nicolette Marique Leroy: Chápu, máš v tom jasno! *zasměje se při tom přirovnání* To je skvělý kouzelnický outfit! Pokud máš podpatky, tak už jen hůlku a můžeš dorazit příšeru nejen botami, ale také stylem! *usmívá se a jakmile se vynadívá na Envy, tak se zahlední do seznamu otázek a vybírá, kterou položí jako další* Dokázala bys ze svého šatníku vybrat dva konkrétní kousky, které jsou tvé nejoblíbenější? Jsou to nějaké drahé šaty, na které bylo potřeba dlouho šetřit, nebo nějaký základní kousek oblečení, nebo něco, k čemu máš nějakou vazbu? *je zvědavá, co Envy vybere*

Envy Reeves: Dva kousky, to je velmi těžké, těch oblíbených mám celou řadu. Jako první se mi vybavily šaty Hedvábné pohlazení z dílny naší úžasné Isabell, které jsem obdivovala už po svém příchodu na hrad. Musela jsem si ale počkat docela dlouhou dobu, než se objevily na pultech MM. Tím druhý kouskem je viktoriánský cylindr, patřící do limitované staré kolekce, který jsem ulovila u Vetešníka. Úlovky takových exkuluzivních a nesehnatelných kousků jsou naprosto úžasné.

Šaty Hedvábné pohlazeníViktoriánský cylindr

*

Nicolette Marique Leroy: Krásný výběr! Naprosto souhlasím, takové kousky se shání opravdu těžko a člověk si je pak hýčká! *usměje se* Zajímalo by mě, zda jsi někdy kvůli koupi nějakého kousku byla nucena prodat něco ze svého stávajícího majetku. Nebo nemáš tu potřebu a raději si tu věc nekoupíš? Pokud se posílání věcí k Vetešníkovi za účelem získání peněz na něco nového nevyhlo, vzpomeneš si, jaký kus oblečení sis tímto způsobem pořídila?

Envy Reeves: Ajeje… a kolikrát. *směje se* Ale to jen u věcí, které jsou běžně dostupné, ty vzácné nebo hodně oblíbené bych neprodala. Čím delší dobu na hradě jsem, tak se tahle tendence snižuje, neboť už jsem spoustu věcí, které jsem opravdu chtěla, získala, a tak po doplnění zboží nehrozí mému kontu bankrot. *listuje výpisem z účtu* Tak naposledy padl za oběť maskovací plášť, který však byl v obnošeném stavu, nebylo to kvůli oblečení, ale pořídila jsem za něj čokoládovou žabku na zkompletování série. *směje se*

*

Nicolette Marique Leroy: Tak to by se dalo říct, že se obětoval pro větší věc. *zazubí se* A podařilo se ti získat stříbrnou žabku, po níž si toužila? *vzpomene si na trnitou cestu za SŽ č. 2, kterou nakonec ani neskládala sama* Fialoví mají možnost nechat si za poukázky ušít nějaký předmět na zakázku. Kdybys měla teď a tady tuhle možnost, že by ti některý z návrhářů navrh kousek jen pro tebe. Co by to bylo? A koho z hradních návrhářů bys oslovila, aby ti předmět vytvořil? *ani nedutá a čeká na odpověď*

Envy Reeves: Tak tak! Podařilo, byla to vlastně poslední kartička, co mi scházela ze sérií, které jdou kompletně sestavit. Já měla štěstí, že nedostižnou stříbrnou č. 2 jsem získala na druhý pokus. *usměje se* Věřím, že bych oslovila Isabell nebo Ness, tvůrkyně havraspárských kolejních předmětů. Hm, když člověk potřebuje nápady, tak nepřichází… myslím, že by se mi líbila nějaké krásná magická hůl anebo honosný plášť s kapucí v tmavě modrých odstínech.

*

Nicolette Marique Leroy: Tak to moc gratuluji! *usměje se* To má někdo štěstí… *procedí ještě potichu skrz zuby, ale pak negativní emoce ze své cesty za žabkou č. 2 zažene a nadšeně zase pokračuje v rozhovoru na téma móda* To zní skvěle! *přikyvuje* V poslední době je na Příčné ulici z čeho vybírat. Návrháři se činí a přichází neustále s novými originálními kousky. Je ale něco, co ti na PU chybí a uvítala bys to? Nebo bys měla přímo nějaký konkrétní nápad na novou kolekci, která kdyby se objevila, tak by ti udělala radost a mince by se kutálely z měšce, jen co bys vešla mezi dveře?

Envy Reeves: Novou kolekci bych nechala na návrhářích, já osobně bych byla ráda, kdyby se na PU opět objevily staré kolekce, o kterých madam Lilien vydala v DV článek s názvem „Hogwarts a jeho letité poklady“ (pozn. redakce: k nahlédnutí zde a druhá část zde). Některé kousky jsou naprosto úžasné, třeba japonské kolekci bych vyhradila ve svém šatníku klidně celou skříň a rozhodně bych neváhala nad koupí viktoriánské róby, který s výše uvedeným cylindrem tvoří set! *usměje se*

*

Nicolette Marique Leroy: Ano, ano ztracená japonská kolekce. Často sháněná a věřím, že by sklidila obrovský úspěch, kdyby po tolika letech spatřila světlo světa. Sama bych k madam Malkinové naběhla a asi rozfofrovala své úspory. *směje se* Sleduješ outfity ostatních obyvatel hradu? Je mezi nimi někdo, kdo ti je v módě inspirací? *vyzvídá*

Envy Reeves: Moc ráda, na hradě máme spoustu módních ikon, které dokážou stvořit naprosto skvostné modely a nakombinovat kousky tak, jak by mě samotnou to nikdy nenapadlo. Mohla bych jmenovat spoustu jmen, ale ta nejvýznamnější je moje sestřička Freya, která je můj naprostý opak. Zbožňuje barvy a umí je nosit s naprostou parádou. Je to moje osobní módní ikona. ♥

*

Nicolette Marique Leroy: Jé, tak to je krásný kompliment! *usmívá se při těch slovech o Freye* Měla bych teď pro tebe takovou výzvu. Říkáš, že jste naprosté opaky, co se oblékání týče. Freyin styl máš určitě dostatečně nakoukaný. Zkusíš na sebe navléknout outfit, který stylem sedí ke tvé sestře? *poťouchle se usmívá a nadšením skoro nadskakuje*

Envy Reeves: Ehm, to bude velmi těžké, ale přijímám výzvu! *zasměje se a prohrabuje se šatníkem a snaží se něco vymyslet* Růžová, ta je její!

Envy v outfitu Freyi

No, nevím, jestli dosahuji jejich kvalit, ale věřím, že něco takové by na sebe oblékla, i když v mém podání je to trochu nudné zdá se mi. *směje se*

*

Nicolette Marique Leroy: Outfit je to za mě skvělý! Krásná kombinace, vše ladí, moc se mi líbí! *ukazuje palec nahoru* Když jsme u těch módních idolů a inspirováním se, co na sebe obléknout… Je nějaké oblečení, které se ti na hradě líbí, obdivuješ ho na ostatních, ale sama ho nemáš, protože bys ho z nějakého důvodu nenosila?

Envy Reeves: Označila bych se na specialistu na modrou (opravdu nejsem kolejně zaujatá *směje se*) a černou barvu, takže obdivuji všechny, co dokážou barvami doslova zářit. Také velmi často okukuji a závidím takové ty přírodní a vílí modely.

*

Nicolette Marique Leroy: Teď jsi mě dostala! A jako bych četla něco, co jsem napsala já sama. *zasměje se* Mám to s těmi barvami úplně stejně a také spíš volím cestu černé barvy. Teď mám pro tebe připravený rozstřel. Z nabízených možností si vyber jednu, která je pro tebe přijatelnější a nehodící se škrtni. *usměje se*

Envy Reeves:

Vlasy jako lví hřívu Nos jako havraní zobák
V plavkách do sněhu V kombinéze na pláž
10 kolejních předmětů 10 předmětů z NiT
Tělo porostlé lví srstí Tělo porostlé havraním peřím
Ponožky v sandálech Ponožky v žabkách
Seslat Ohnivou kouli na Hedvábné pohlazení Seslat Ohnivou kouli na viktoriánský cylindr
V módě spíše tápe Envy V módě spíše tápe Freya

*

Nicolette Marique Leroy: Teda, ty jsi ty odpovědi proškrtala rychlostí blesku! Měla jsi s některou dvojicí problém, nebo volba byla jasná a ani ses u toho nezapotila? *zasměje se a přemýšlí, zda neměla vytáhnout těžší kalibr*

Envy Reeves: Akorát jsem trochu zaváhala u kolejních předmětů vs. NiT, to byla velmi bolestivá volba. *zasměje se* Ponožky v žabkách jsou jasnačka, japonská kolekce jde příkladem a rozhodně stačí mít na hlavě lví hřívu, ještě k tomu srst? Ani náhodou, pírka aspoň využiju na psaní. *směje se*

*

Nicolette Marique Leroy: Využitím pírek jsi mě pobavila! No tak kompletní přeměna v jedno z kolejních zvířat. *zasměje se* Módě u nás na hradě jsme daly dostatečný prostor a jsem ráda, že jsem měla možnost nahlédnout do tvého šatníku. Na závěr bych směřovala svou otázku na tvé mudlovské já. Jaký máš vztah k módě u mudlů? Řešíš ji, nebo je pro tebe nakupování za trest a kupuješ něco až ve chvíli, kdy musíš? Pokud bys mi měla říct svůj nejoblíbenější outfit v mudl světě, jaký to je? Z čeho se skládá, nebo ku jaké „příležitosti“ je? *je zvědavá na odpověď* A je něco, co bys na sebe neoblékla za nic na světě? *zazubí se*

Envy Reeves: Trest! Nemám ráda nakupování, v ideálním případě objednávám na prodejnu a hned vracím nehodící se přebytky, ale nějaké prohrabávání se regály, to v žádném případě. *směje se* Když už musím do obchodu, beru s sebou kamaráda, který natáhne ruku a hned najde něco, co mi pasuje. Mám ráda sportovní oblečení, takže aktuálně moje skříň obsahuje převážně takové kousky, ale nebráním se ničemu, co není moc křiklavé. Hm, vážně to chceš vědět? Chlupatá teplá mikina – ideálně s klokaní kapsou – a pohodlné kalhoty, to je outfit na doma i na procházku jak vyšitý. *směje se* Hm, věřím, že jak jsem vybíravá v jídle, tak v oblečení jsem na tom ještě hůř, takže takový kousků je spousta. *směje se*

*

Nicolette Marique Leroy: Naprosto tě chápu! A takového kamaráda by si přál každý! *usměje se* Vůbec mě tvá nejoblíbenější volba nepřekvapuje, protože pohodlné outfity vyhledávám hojně i já sama. *směje se* Nemám dalších otázek! *zazubí se* Teda měla bych, ale nechci tě zdržovat déle, než je nutné. *usměje se* Moc ti děkuji, že jsi mi věnovala svůj čas a nechala mě nahlédnout do svého šatníku. Na závěr bych ti chtěla popřát příjemné nákupy na Příčné a s tím spojený plný měšec, abys nemusela rozhodovat mezi tím, který z předmětů si budeš moci koupit. *zasměje se* Ať je tvůj šatník s každou novou kolekcí plnější a hradní móda ti dělá radost! *nadšeně se usmívá*

Envy Reeves: Děkuji moc za přání i rozhovor! *usměje se*

**

(Sesterské ladění)

**

Vivienne van Abernathy: *rychlostí blesku přelétne očima nynější outfit Freyi a pak s úsměvem na tváři spustí* Ahoj Freyuško, děkuji, že jsi souhlasila s poskytnutím rozhovoru, který bude zaměřen na módu a vše kolem ní. *zasvítí jí v očích* Pověz mi, jaký k ní máš vztah? Dle Tvých outfitů usuzuji, že je Ti víc než blízká, mám pravdu? Kdy jsi se nechala pohltit zdejší módní mánií, od počátku příchodu na hrad, nebo to byl postupný proces? Nakupuješ často? *zvědavostí je napnutá jak kšandy*

Freya Reeves: *usměje se* Ahoj Vivunko, já děkuji za to, že jsi mě oslovila s rozhovorem! Je to docela paradox, ale třeba u mudlů nemám žádný vztah k módě a spíš řeším, co je mi pohodlné a v čem se cítím dobře. Možná proto mě hradní móda tak uchvátila. Tady můžu nosit všechno! Ale abych se dostala na začátek. Když jsem přišla na hrad, módou takříkajíc nepolíbená, ve Velké síni jsem potkala Gabrielle Sweet. To byla tehdejší havraspárská studentka, teď je momentálně u tučňáků. Nabídla mi na rozřazovací slavnost šaty. A to byl ten moment, kdy jsem se do módy zamilovala! Měla tolik šatů! To byla učiněná nádhera, opravdu. Vždycky jsem se těšila na nové kousky od madam Niam. *usmívá se* Byly to ale stále časy, kdy jsem dělala víc soutěže za body, takže na nové oblečení nebylo tolik peněz. Hodně také zapříčinilo to, že jsem oblečení dostávala darem. Opravdu jsem si tu módu tady zamilovala. Tolik rozmanitosti, možností, které hrad otevírá! A byla by to škoda, nevyužít to. Postupem času začala víc navrhovat Chris, Sim, Nessa nebo madam Wenai a madam Gin. Všechno to jsou věci, které musíte mít. Přistihla jsem se, že na hradě mé kroky vždy jako první směřovaly na PÚ. Věřím, že kdyby ses zeptala ostatních, jak často nakupuji, řekli by ti, že pořád! Já říkám, že nakupování není nikdy dost! *směje se*

*

Vivienne van Abernathy: K zálibě či nelibosti módy v mudlovském světě se ještě dostaneme, zatím děkuji za malý nástin. *dělá si poznámku* Živě si umím představit ten moment, kdy jsi si oblékla slavnostní šaty a propukla láska k hradnímu oblečení. *zasní se, ale ihned se vzpamatuje* Zdejší návrháři mají do jednoho zlaté ručičky a nabízejí nám rozmanité kousky, takže s Tebou mohou pouze souhlasit. Kdo by si jejich kousky nechtěl obohatit šatník? *nechá otázku vyznít do ztracena* „Nakupování není nikdy dost!“ *zasměje se nad výrokem Freyi* Ty jsi tady dnes opravdu správně. *pobaveně se zasměje* Když jsme u těch darů, mohla bys nám prozradit, jaký oděvní nebo doplňkový dáreček Ti udělal největší radost? Dostala jsi nějaký raritní kousek?

Freya Reeves: *usilovně přemýšlí* Nevím, jestli tohle vůbec dokážu posoudit. Každého dárku si opravdu vážím, problém je ovšem ten, že věci, které opravdu ale opravdu chci, si koupím hned. Má hodně slabá stránka je netrpělivost, takže když se na PÚ objeví kousek, který se mi hodně líbí... prostě dělám vše pro to, abych si ho koupila. *Zadívá se různými směry, jako by hledala ony osoby, které jí pořád něco kupují* V naší koleji jsem už dost profláknutá tím, že jakmile se objeví nová kolekce na Příčné, jsem tam. Mám tu také duše, které mi automaticky píšou, co se mi na PÚ líbí, a co ještě nemám. To jsou chvíle, kdy se mi chce říct VŠECHNO! *vystřelí jí ruce nahoru* Ale to neřeknu. Já sice mám ráda dárky, ale popravdě je neumím přijímat. Takže když už nějaký dostanu, usilovně přemýšlím, jak se tomu druhému odvděčit. A abych nezněla úplně lakonicky, na PÚ chodím taky často nakupovat dárky ostatním. Jak s radostí vždycky říkám – rovnováha musí bejt! Abych ti tedy konečně odpověděla na otázku... miluju všechny dárky. Pamatuju si, když mi má patronka Sky koupila například z NiTě mé úplně první kalhoty nebo šaty Alenka bez říše divů. To byly mé první opravdové skvosty v šatníku. Co mě však velice zahřálo u srdce, bylo to, když se má patronka několik týdnů/měsíců *snaží se počítat* snažila nasbírat dostatek prostředků za kolejní soutěže, aby si mohla vybrat hábit z kolejního kumbálu, protože věděla, že se mi moc líbí. Vědomí toho, že si někdo druhý dá tolik práce s tím, aby vám vlastně udělal radost, vám jistojistě způsobí jeden velký dojatý knedlík v krku.

Nejradši bych tu jmenovala všechny dárky, které jsem kdy dostala, protože každý z nich má hodnotu. Je to totiž důkaz toho, že na vás ti lidé myslí, že vám chtějí udělat radost... Mám v koleji své duše, na které bych nedala nikdy dopustit, vzájemně si děláme radosti. Naše milovaná Emička, která nikdy nezmešká příležitost mi něco koupit, i když tomu předchází dohadování *směje se*, Moje věčně brblající Simelie, která ví, že miluju růžovou, a vždycky si ze mě dělá legraci, ale i tak mi od ní přijde balíček s krásnými růžovými šaty. Díky Simelii jsem si taky mohla vybrat jeden úžasný skvost z kumbálu Lví tlapou jako odměnu za soutěž, kterou jsem pořádala. Madam Eillen, která dobrovolně oddaluje koupi čokoládové fontány, protože mi k outfitu koupila krásnou šarlotinu pavučinku nebo skvělý zelený klobouček. Mohla bych tak pokračovat třeba další tři, čtyři hodiny a jmenovat všechny dárky a lidi, kteří mi dělají radost... Možná po skončení tohoto rozhovoru prostě zaskočím na nákupy a něco jim koupím! *zasní se při představě nakupování na PÚ*

*

Vivienne van Abernathy: *je nadšená z Freyiny výřečnosti* Velmi hezky jsi to popsala. *usmívá se* Dle Tvé sdílnosti usuzuji, že Nebelvír bude srdečnou kolejí a je působivé, jakou radost si vzájemně děláte. Pochopila jsem tedy správně, že dárky raději dáváš, než přijímáš? Je jedním ze Tvých způsobů, jak si kompenzovat závislost *prsty naznačí uvozovky* na nakupování oblečení tím, že obdarováváš věcmi ostatní? *směje se*

Freya Reeves: Přesně tak. Víš, ale jak je těžké koupit někomu dárek, když nemá rád módu? To je zapeklitý oříšek! Naštěstí hrad nabízí spoustu možností, jak někomu udělat radost, takže vždy objevím to pravé ořechové pro daného člověka. A vlastně, když o tom tak přemýšlím, je to tak! *směje se* I když já bych to závislostí nenazývala, je to prostě záliba! *snaží se nenápadně závislost zaonačit za koníček*

*

Vivienne van Abernathy: Záliba. *s potutelným úsměvem horlivě přikyvuje* Přesuňme se k ukládání jednotlivých modelů. Máš nějaké v zásobě? Nebo si každý den vytváříš nový outfit? V případě, že využíváš možnost sestavení kolekcí v šatníku, kolik jich máš uložených? Prozradíš nám i některé z jejich názvů? Je nějaký model, který si ráda opakovaně oblékáš? Mohla bys nám předvést svůj nejoblíbenější outfit?

Freya Reeves: *přikyvuje* Ano, nějaké mám v zásobě, ale obměňuji je, protože se mi po čase přestanou líbit. Nicméně kolekce používám zřídkakdy, například když spěchám ráno a nestíhám zkombinovat oblečení podle mých představ. Většinou však stojím ve svém pokoji před zrcadlem a převlékám se, dokud nejsem spokojená. Kolekcí v šatníku mám celkem čtrnáct, originální názvy ale moc nečekejte. *směje se* Pár jich prozradit můžu. Objevují se mi zde názvy jako Ledová královna, Mušketýrka, Růžovka či Sáčko přes ramena. *pokrčí rameny* Jak říkám, velmi neoriginální názvy. Jsou outfity, které opakovaně oblékám, ale mění se to. Většinou to mám tak, že když je nová kolekce na PÚ, moje oblíbené outfity se rázem změní. Teď jsem si velmi oblíbila pastelovou kolekci, která nedávno vyšla. *vezme Viv za ruku* Tak pojď, ukážu ti, co ráda nosím!

*

Vivienne van Abernathy: *následuje Freyu a mezitím povídá.* Čtrnáct kolekcí, tak to je slušné číslo. *přikývne uznale* Názvy možná nejsou originální, ale za to výstižné. Alespoň víš, co se pod nimi víceméně nachází. *čeká na oblíbené outfity Freyi a mezitím loví v příruční etue démonka*

Freya Reeves: *obleče si první outfit* Tomuhle říkám Slepě zamilovaná královna. Vidíš tu kožešinu? Tu jsem nedávno našla u madam Malkinové. Byl to poslední kus a kup se tedy náramně vyplatil. Miluju ji! Oblečení, co mám na sobě je z poslední kolekce. Kdybych mohla, spím v tom. A vidíš tu korunu? Tu mám od krále Fauna za napsané příběhy. Strašně ráda ji nosím, i když je pravda, že ke spoustě outfitů se nehodí. Jsem ráda, že jsem našla konečně něco, s čím ji mohu oblékat! No... a jak sama vidíš, růžová je moje barva! *zasměje se*


*

Vivienne van Abernathy: *kouká na Freyu křížem krážem, od hlavy až k patě, div se ji nemotá hlava* Páni, skoro nevím, kam kouknout dřív! Má to drive a šťávu! Název k tomu modelu sedí jako ulitý. Souhlasím s Tebou, že kup kožešiny se rozhodně vyplatil, a když se k věcem váže nějaká vzpomínka nebo zvláštní význam, tak to pocitově udělá takovou tu pomyslnou třešničku na dortu, což se potvrdilo v případ koruny krále Fauna. Pojď nám ale sdělit, jaké další kolekce často používáš. Můžeme u Tebe v šatníku nalézt i připravený model na slavnostní příležitosti, na školní výuku či do soubojového klubu? Budu ráda, když nám je také předvedeš a věřím, že čtenáři také. *s úsměvem mrkne a dychtivě čeká*

Freya Reeves: Děkuju! *začervená se* Ano, na výuku mám také nachystanou kolekci, ale popravdě ji využívám jen na zápis a pak ji rok neobleču... no přeci jen na hradě je daleko hezčí oblečení než naše školní uniforma. Na slavnosti a večírky nemám vůbec žádnou kolekci připravenou. Každý večírek je něčím specifický, a podle toho se oblékám. Na slavnosti se oblékám zase podle nálady a myslím si, že kdybych si vytvořila kolekci, nepoužiju ji. Do soubojového klubu kolekci nemám. Většinou si vezmu hůlku a jdu. Do sklepení si však budu muset nějakou kolekci vytvořit, protože se mi už podruhé stalo, že jsem si tam roztrhala a ušpinila šaty. Potvory ve sklepení mohou být pěkně zákeřné! *mračí se* Tak mě napadlo... Co kdybys mi pomohla vytvořit outfit do sklepení? *řekne nadšeně*

*

Vivienne van Abernathy: *v průběhu Freyina výkladu zklamaně odloží připraveného démonka, když…* Vytvořit outfit??? Rozhodně! Jdeme do toho! *nadšeně se vrhne k Freyinu šatníku a energicky začne hledat vhodné kousky* Chtělo by to určitě praktické kousky, ale na druhou stranu není na škodu vypadat dobře. Mohly bychom začít bezpečnostními prvky, takže nějakou ochranou hlavy. Přiléhavým oblečením, které nejlépe nepůjde soupeři uchopit. Pevnou obuví, rukavicemi a hlavně, žádné doplňky! Víme, co udělá zatržená náušnice, že ano? *oklepe se při té představě* A hlavně přichystat hůlku! *zvedne prst na důkaz nutného prvku celého outfitu*

Freya Reeves: *Přehrabuje se v oblečení a poslouchá Viv, která jí stojí za zády a horlivě přikyvuje. Pak si na sebe vybere to správné oblečení a v zrcadle zhodnocuje výsledek.* No... škoda těch náušnic a řetízku. *zasměje se a vytáhne ze šperkovnice alespoň odznak Nebelvíru* No tohle by snad bezpečné být mohlo, a když bude nejhůř, prostě tím špendlíkem zkusím příšeře vypíchnout oko. *zasměje se svému trapnému vtipu* Věděla jsi, že je ve sklepení docela zima? Škoda, že tu nemám žádnou šálu, která by se hodila. Při mém štěstí by mě tou šálou nějaká příšera uškrtila... *přemýšlí o návštěvě PÚ* Ne, raději ne. Bude bezpečnější tam jít prostě bez šály. Koneckonců... naše lucernička Nebelvírské světlo odvahy taky příjemně hřeje. Zima mi nebude!

Freya v outfitu do sklepení

*

Vivienne van Abernathy: *okamžitě přiskočí k Freyi, než si stihne odznáček připíchnout na halenku* Ukáááž! *pečlivě kontroluje ostrost a bezpečnost špendlíku. Po chvíli odznak sama připne* Vypadá to, že by mělo být vše v pořádku a jsem za jedno, že by ve výsledku mohl posloužit i jako Tvoje „nenápadná“ zbraň. Mimochodem, skvělý postřeh s tou šálou. Člověk musí myslet na všechno! *usměje se a přikývne* Z celého outfitu jsem nadšená. Je praktický a navíc Ti to sekne! Splňuje to „To“, co má. *přetočí stránku v zápisníku* Je naopak nějaký kousek oblečení nebo doplňku, který jsi si pořídila v záplavě módní mánie a nakonec jsi se toho předmětu rychle zbavila prodejem nebo Ti doteď leží zapomenut na dně skříně? Případně, jaká byla jeho cena? Vybavíš si? *připravená s brkem v těsné blízkosti čisté stránky*

Freya Reeves: *pobaveně se zasměje* Toho bylo! Vždycky, když je nová kolekce na PÚ, se snažím držet, abych nekoupila vše, ale prostě to někdy nevyjde. V šatníku pak mám věci, které nevynosím. Většinou je pak prodám k Vetešníkovi. Stalo se mi však i to, že jsem si koupila oblečení, které jsem nenosila, prodala ho, a nakonec jsem si ho za nějakou dobu koupila znovu. *kroutí hlavou* Účetní by ze mě byli nešťastní! Ceny si moc nepamatuji. Někdy jsou to levné, jindy dražší. Možná bych se měla někdy přihlásit na seminář finanční gramotnost, jestli bude! *zakření se*

*

*

Vivienne van Abernathy: Tipla bych si, že nebudeš jediná, kdo takové zběsilé nákupy provozuje. *zasměje se* Když už zmiňuješ tu finanční gramotnost, na hradě máme předmět Pokladničení a vede jej madam Grace Annabeth Reatcher. Myslím, že by pro Tebe mohl být dobrou volbou. *uchichtne se* Ještě Tě s nákupy trošičku potrápím. Zapátrej v paměti či rovnou v šatníku a ukaž nám alespoň dva předměty, které jsi musela mít za každou cenu, ať už jsi kvůli nim musela prodat nějaké své jiné kousky nebo jsi si musela půjčit finance od někoho z obyvatel hradu.

Freya Reeves: *zamyslí se* Dobře... Takže. Jednoznačně tyhle šaty. Když jsem je napoprvé uviděla, byl to jako sen. Už dlouhou dobu prudím všechny okolo, hlavně Simelii *imaginárně jí zamává, i když to nemůže vidět*, aby mi navrhla šaty. Jenže pořád říká, že jsem náročná, a že z růžové se jí zvedá žaludek. *připíše si nenápadně na seznam, že má Sim při první příležitosti koupit něco růžového* No nicméně, abych se dostala k věci. Koupila jsem si tyhle šaty. Musela jsem za to sice prodat jednu ledvinu, ale miluju je! Jsou krásný, načančaný a prostě princeznovský! *ukazuje šaty* ... A druhé šaty jsem jednou viděla na madam Aki a moc se mi líbily. Nikdy jsem je na hradě neviděla, takže jsem myslela, že už nikdy nebudou k prodeji, ale nakonec se myslím kolem Vánoc objevily na pultech Příčné ulice! Hned jsem věděla, že je musím mít. Strávila jsem v nich celý Štědrý den. *vyndává ze skříně další šaty* A jednoznačně nejzajímavější je to, že nejsou růžové! *zasměje se*

Freyiny oblíbené šatyFeryiny oblíbené vánoční šay

*

Vivienne van Abernathy: *„nenápadně“ kouká, co si to tam Freya značí, ale nemůže poznámku přečíst.* Páni. *hlesne, když spatří oboje šaty* Možná, že se někdy dočkáš i růžových šatů od Simel *symbolicky překříží prsty pro štěstí*, ale i tyto červené jsou krásné. První šaty na mě působí pohádkově, snově, přesně jako pro princeznu *souhlasně přikyvuje*. Druhé jsou méně pompézní. Řekla bych, že mají nádech renesanční doby, ale zároveň jsou neobyčejné. Vhodné ke slavnostním příležitostem, které vyžadují apartní oděv. Na Štědrý den ideální volba. *pokračuje ve zkoumání šatů* Mmm, materiály jsou příjemné, švy čisté a pevné. *zkouší i přidělání žluté brože na prvních šatech a přichycení perliček na šatech druhých* Oboje drží jako ulité, perfektní práce. Určitě jsi udělala dobře, že jsi ukořistila takové dva klenoty do svého šatníku. *usměje se* Představ si, že máš možnost nechat si vyrobit jakýkoliv módní kousek, který bude zhotoven jen pro Tebe, o co by se jednalo? A pokud by měla být na Příčné ulici nová kolekce, jaké by měla zaměření? *vyzvídá*

Freya Reeves: *horlivě přikyvuje* Už hrozně dlouho sním o šatech! *vyskočí a běží ke stolu, kde začne přehrabovat papíry* Vystřihla jsem si jejich obrázek v jednom časopise. Jsou naprosto senzační! Viděla jsem je dokonce v různých barvách! *najde obrázek a strčí ho Viv před obličej* Co na to říkáš? *culí se* No a, co se týče nové kolekce na PÚ... zde zabrouzdám asi do jiných vod, než jste u mě zvyklí. Sním o famfrpálové kolekci. Ano já vím, že byla celkem nedávno na Příčné kolekce FamFan, ale... chci něco víc. Jako hráči se chceme taky stylově oblékat. Chceme, aby bylo vidět, že jsme hráči famfrpálu. Mít tak stylové kalhoty s parádním tričkem a bundou. K tomu nesmí chybět boty, pásek, ani kšiltovka! Věřím, že by se toho spoustu vymyslelo! *chvíli se odmlčí a zasní se*

Vysněné šaty FreyiVysněné šaty Freyi
Vysněné šaty FreyiVysněné šaty Freyi

*

Vivienne van Abernathy: *pohledem střelí na výstřižek z časopisu, který jí Freya ve spěchu skoro připlácla na obličej* Jejda. *Vypískne, a ihned na to si převezme obrázek. Rázem je ve svém živlu. V očích ji svítí a pohledem těká sem a tam.* Ty jsou nádherné! *řekne zcela konsternovaně* Ta dlouhá nabíraná sukně, korzetový top, balónové rukávy. Nemohu se rozhodnout, ve které barvě. V modré jsou překrásné, a navíc výstižné pro Havraspár, ve fuchsiové zase hravé, starorůžové jsou něžné a ty rudé smyslné. Asi chci všechny! *víří jí myšlenky o sto šest* To jsi mi neměla ukazovat! Nebo měla? *přemýšlí a přeje si, aby se našel někdo, kdo tu krásu vytvoří* Nápad s novou famfrpálovou kolekcí zní velmi dobře a pokud se uskuteční, tak by to byla paráda. Je pravda, že stylové kalhoty a nějaký svršek by to určitě chtělo. Myslím, že bych se pak donutila na famfrpál chodit častěji. *zasměje se* Vyber jedny z těch šatů, o kterých sníš, ať máme představu, v jakém odstínu bys je chtěla nejvíce.

Freya Reeves: *svraští obočí* Jedny? *znovu se posadí* No dobře... ale kdyby bylo na PÚ více barev, koupím je všechny! Nejvíc asi tyto. *ukáže Viv na obrázku tu správnou barvu* Ta barvička je prostě parádní.

Vysněné šaty Freyi

*

Vivienne van Abernathy: Souhlasím! *přikyvuje tak, až vypadá jako ten pes s kývající hlavou do auta* Jakým způsobem si tvoříš outfity? Dle momentální nálady anebo máš přesně dané téma? Když zjistíš, že Ti chybí nějaký kousek pro doladění outfitu ke Tvé maximální spokojenosti, půjčíš si ho nebo pro něj rovnou míříš na PÚ? Je ještě nějaký každodenní outfit, který nemusí být ničím výjimečný, ale ráda jej nosíš? Předveš nám jej?

Freya Reeves: Outfity si tvořím podle nálady... Někdy mám outfit vytvořený hned, a někdy mi to trvá klidně hodinu. Občas přijde frustrace, protože v majetku nemám nic, co by se mi líbilo zkombinované, a tak sáhnu po kolekci. Třeba po tomhle! *ukazuje oblečení* Triko „Temnota“ absolutně miluju! Je to kousek, který stál opravdu málo a navrhla ho naše nebelvírská Tianka Ramero. Tohle tričko si na sebe beru opravdu často, a jsem ráda, že jsem ho tehdy ulovila na PÚ. Je to docela obyčejný outfit, ale po těch měsících se mi stále líbí. Jinak co se týče chybějících doplňků, většinou zkouším PÚ, ale když nic nenajdu, outfit si prostě nevezmu. Oblečení si strašně nerada půjčuji, ale párkrát na to došlo…

Freya v sukni

*

Vivienne van Abernathy: *Dívá se zamyšleně na model, který si Freya oblékla* Outfit se mi líbí, nepůsobí na mě obyčejně, akorát je pár prvků, které bych ubrala, například náušnice a vyměnila bych boty za celočerné, ale to je věc názorů. *usměje se a zaměří se pouze na triko* Tento kousek je parádní, mám jej v šatníku taky, z vetešnictví a ve stavu takřka před rozpadem *uchechtne se*, ale stojí za to jej mít. Tianka je šikovná a má styl, třeba Ti navrhne ty šaty, po kterých toužíš. *spiklenecky mrkne a doufá, že ji Tianka zázračně vyslyší a záhy se rozmrazí* A jak vnímáš styl oblékání u ostatních? Sleduješ outfity a modely hradních obyvatel? Je někdo, kým se v oblékání inspiruješ nebo si „jedeš“ výhradně po vlastní ose? Vybavíš si nějaké modely, které Tě v poslední době zaujaly?

Freya Reeves: *zadumaně přemýšlí* Co se týče outfitů, nemám na hradě vyloženě vzor nebo inspiraci... každopádně mám tu své favority, na které se moc ráda chodím dívat a obdivovat jejich outfity. Například madam Barb má úžasné outfity, které mě neskutečně baví. Jsou opravdu originální a vždy jí to sluší! Další osoba, která si hodně dává záležet na tom, co nosí, je Annya Liddle. Co vím, tak se převléká klidně 3x denně! *směje se* Ale musím uznat, že se mi často dost líbí, co vymyslí. A poslední dobou se chodívám dívat na havraspárskou dušici Isabell Tenebris. Ta je mimochodem talentovaná návrhářka. Její oblečení miluju a vždycky mám ohromnou radost, když mám možnost si koupit něco nového. Úplně se stydím, ale popravdě vůbec nedokážu říct teď, který outfit se mi líbil v poslední době. *mrkne jedním okem po Viv* Ale tobě to dneska teda ohromně sluší, Vivunko! *usmívá se* Co to máš pod těmi punčocháčemi, že ti to udělalo takový odstín? *zkoumá* Jsi krásná!

Vivienne van Abernathy

(Outfit Vivienne během rozhovoru)

*

Vivienne van Abernathy: Madam Barb je jednou z obyvatelek hradu, na kterou jsem v rámci hledání patrol víceméně zaměřená, respektive vím, že většina jejich outfitů mě zaujme a přesně jak sama říkáš, má originální modely. Annya je skoro královna převlékání. *zasměje se* Isabell je 2v1, umí navrhnout krásné kousky, ale také se umí obléci a jednotlivé kousky ošacení k sobě sladit…Děkuji za pochválení outfitu! *usměje se a zároveň jí zasvítí v očích* Pod punčocháčemi Kokoro tómei mám Neviktoriánský overal. Miluji kombinaci těchto dvou předmětů. Přijde mi, že to pak vypadá jako klasický prodejní předmět ve formě punčocháčů nebo legínů… Zpátky k Tobě, má milá. *zazubí se* Na začátku rozhovoru jsi „nakousla“, že u mudlů nemáš k módě žádný vztah a víceméně řešíš pouze to, aby oblečení bylo pohodlné. I tak Tě chci požádat, abys nám popsala, z čeho se skládá Tvůj neoblíbenější mudlovský outfit. Vybavíš si nějaký trend, který máš ráda, a který bys na sebe naopak nikdy nevzala? *povytáhne obočí a zvědavostí se nakloní blíže k Freyi*

Freya Reeves: Ajaj. *znervózní* Já miluju dlouhá trička a košile... A vůbec, všechno dlouhé, včetně bund či svetrů... takže vždy si vezmu něco delšího a k tomu kalhoty. Bohužel však musím konstatovat, že dnešní móda spíš fandí dost krátkým věcem, což mě vyloženě štve. Sehnat něco delšího je někdy opravdová dřina! Když jsem byla těhotná, oblíbila jsem si hodně legíny, a to mi tak nějak zůstalo. Ze srdce nesnáším džíny, protože se v nich cítím opravdu nepohodlně. Můj nejoblíbenější outfit... ehm. *zakření se* Cokoliv dlouhého a kalhoty! Jo, a ještě nesnáším sukně a kraťasy, ty vůbec nenosím... v létě nosím jen šaty, krátké či dlouhé... podle nálady. Nikdy bych si nevzala žabky, vadí mi to... a boty na vysokém podpatku byste v mém šatníku těžko hledali. Já bych se na tom zabila. Taky nenosím skoro žádné doplňky, protože mě to nebaví a vadí mi to. Nosím jeden řetízek celoročně, protože jsem ho dostala od mudly před 10 lety, a prostě se mi líbí. Dostala jsem sice i další šperky, ale tak nějak tíhnu prostě k tomu prvnímu řetízku. Občas si vezmu náušnice, ale na to si ráno musím vzpomenout mezi tím vším zmatkem s dětma. *zasměje se* No prostě u mudlů jsem opravdový módní moták!

*

*

*

Vivienne van AbernathyTéda! Moc děkuji, že jsi se tak hezky rozpovídala i u této, dá se říct, osobnější otázky. *nadšením se usmívá* S těmi krátkými kousky taky nejsem úplně nadšená. Sehnat tričko v normální délce je pomalu nadlidský výkon. Ne každý chce chodit v croptopech celoročně, pokud vůbec, a takto bych mohla pokračovat ještě hodně dlouho. Zajímavě u Tebe vnímám tu módní protichůdnost. U mudlů jde ve Tvém případě móda stranou, ale na hogu jsi doslova módní maniačkou! *zasměje se* Na závěr mám pro Tebe připravený otázkový rozstřel. Poprosím Tě, vždy vyber jednu ze dvou nabízených možností… Můžeme? *s úsměvem čeká na Freyino potvrzení, že je připravená*

Freya Reeves: *orosí se* Ale nebudou to otázky toho typu jako minule, že ne? Víš, že opakovaný vtip není vtipem, Vivunko. *nervózně se zasměje... po chvilce ale přikývne, že je připravená*

*

Vivienne van Abernathy: *tváří se, že neví, o čem Freyuška mluví* Tak jdeme na to!

Freya Reeves:

Vlasy jako lví hřívu Nos jako havraní zobák
Plavky ve stylu Borat Bez plavek
10 kolejních předmětů 10 předmětů z NiT
Famfrpál Nákupy oblečení
Tělo porostlé lví srstí Tělo porostlé havraním peřím
Tepláky na slavnost Střevíce do lesa

Seslat Ohnivou kouli na Červánkové šaty

Seslat Ohnivou kouli na Kolejní souznění

V módě spíše tápe Envy

V módě spíše tápe Freya

*

Vivienne van Abernathy: Máme hotovo! *zazubí se* Nebylo to tak zlé, co myslíš? Dle výrazu, který jsi měla během některých otázek usuzuji, že jsi s rozhodováním měla problém. Chceš se nám k tomu vyjádřit? *usměje se*

Freya Reeves: ANO! *vydechne úlevně* Ta otázka s nakupováním a famfrpálem byla pěkně proradná! *stěžuje si* Taková Sophiina volba... kdyby se dalo nakupovat na koštěti, tak by to bylo nejvíc nejbáječnější! *zasměje se* Úplně si to představuju! Jak vletíš na koštěti k madam Malkinové a všechno si tam koupíš v cukuletu! A taky ta otázka s tím, kdo víc tápe v módě. Envy móda vůbec nezajímá, nosí to, co se líbí jí, a mně se takový přístup líbí. Je to svým způsobem absolutní volnost, když vás nezajímá, zda splňujete poslední výstřelky módy. A Envy to navíc vždy ohromně sluší!

*

Vivienne van Abernathy: *představí si Freyu, jak letí na koštěti, na kterém má zavěšená ramínka s oblečením a pak se z představy vrátí do reality* Ehm, no, to je zajímavý nápad s tím létáním a nakupováním. *směje se* Tak poslouchám, že tu módu máte s Envy hezky rozdělenou a vzájemně se doplňujete. *usmívá se* Sluší, sluší moc! *kýve nadšeně na souhlas při poznámce o její patronce* …Freyuško, tak jsme na úplném konci našeho rozhovoru. Moc děkuji, že jsi jej absolvovala, a taky, že jsi nás vpustila do svého šatníku! Stálo to za to a rozhodně se bylo na co dívat. Za Corvinus Declaratio Ti přejeme, ať máš stále tolik elánu do sestavování nových outfitů a plno sil na nové nákupy! *usmívá se od ucha k uchu*

Freya Reeves: To já moc děkuji, že jsi mě oslovila s rozhovorem! Věřila bys, že je to můj úplně první rozhovor tohoto druhu? Moc děkuju! *usmívá se*

Vivienne van AbernathyTak o to víc mě těší, že jsme Tě ukořistili do CD! *s radostným smíchem mává Freyi na rozloučenou*

**

***

I přestože se ukázalo, že každá ze sester má svůj vyhraněný módní styl a tvrzení „Jako vejce vejci“ bylo vyvráceno, zaručeně se naopak prokázalo, že při výběru mezi módními kousky zažívají stejné pocity, kdy se doslova cítí jako při Sophiině volbě. Moc rády bychom závěrem ještě jednou poděkovaly sestrám Reeves, že nás nechaly nahlédnout do svých šatníků. Koho si vezmeme do parády příště? O své tipy se s námi můžete podělit v komentáři.
Zalíbil se ti článek? Vyjádři svůj názor v komentářích, to je totiž to, co autor článku ocení nejvíce! přidat komentář


Tiráž Autor: Nicolette Marique Leroy & Vivienne van Abernathy
Vydáno:

Komentáře
Tohle je prostě výborný! Děkuju za to, skvělý formát článku a provedení je boží. :)
Arietty | 09. 06. 2024
Jeej a ted mi diky Nic doslo, ze bych chtela jeste jednou moc moc podekovat madam Grace za tu grafiku. Je to bozi! Vystizne, zabavne, krasne :) a Ayus, presne tak! Ty oci presne takto zarily! :D *-*
Vivienne | 05. 04. 2024
Nic, urcite muzes. Plne souhlasim! :)) Velmi se tesim na nase pristi satnikove obeti a pak spolecne zhodnoceni s maslovym lezakem u Rosmerty :D *-*
Vivienne | 05. 04. 2024
Moc vám,holky, děkujeme za takovou pochvalu! Snad můžu mluvit za nás obě, že nás tvoření MPŠ naprosto nadchlo a těšíme se na další rozhovor! Doufáme, že se nám do budoucna podaří, při sdílnosti hradních obyvatel, odkrýt nejrůznější šatníky. Věřím, že spousta jich nabízí opravdové skvosty a to třeba i u někoho, kdo to nedává tolik znát. Jsem moc zvědavá! :)) Každopádně lesnické duo zní super! :)) :D A že mám tech lesnických outfitů do zásoby posbíráno celkem dost jen z pozorování. :D Natož, kdyby nám daly průvodkyně možnost nahlédnout do téhle části šatníku. :D Sl. Grace opravdu moc děkujme za ochotu vytvořit nám ilustraci na míru! *v* Je nejvíc boží! A Envy a Freye velký dík za vykopnutí! Jsem nadšená, jak to dopadlo! :))
Nic | 05. 04. 2024
Žjů to fakt skvělá série! Moc se mi líbí její nápad a jsem zvědavá na další díly :) A opět nemohu nevychválit perfektní ilutraci sl. Grace, která celý článek pozvedla :) Vivennne je tam úplně přesná, určitě jí takhle zářily oči, když jste šly nakouknout do šatníků sester Reeves :D Já bych ráda někdy viděla šatník sl. Patricie, ta ho má jistě krásně barevný :) A určitě slečna Žába a madam Ginevra by měly co předvést, ty by mohly být i spolu! Třeba mají nějaké společné lesnické outfity, které předvádí hlavám v lese! :D
Ayuš | 01. 04. 2024
Ash, moc děkujeme za krásný a povzbuzující komentář! Celou dobu jsem se usmívala, když jsem jej četla. *-*
Vivienne | 01. 04. 2024
Tomuhle říkám nadějná rubrika! +pochvaluje se+ Jsem moc ráda, že jste se toho, Nic s Viv, ujaly, je vidět, že jste naprosto věděly, co děláte a čeho chcete dosáhnout. Je mi jasné, že to nebyl nejlehčí článek, ale na druhou stranu si o víc cením, jak skvěle dopadl. Skvělé otázky a úžasné odpovědi. Nakouknout do šatníků značky REEVES byl rozhodně zážitek! Co se týká chudého nováčka... já si jako nováček nepřijdu a mám prd, asi daň za mládí, nebo co :D +představuje si půvabnou Envy, jak podpatky doráží nějakou tu potvoru+ Ehm.. Ty šaty hedvábné pohlazení mám také moc ráda! Wow, mít někoho, kdo hlásí hezké kousky na Pu, to už chce hodně velkou módní pověst :D A jako, koukám, že ma Freya už i svou gardedámu Viv... :D Hrozně závidím ty speciální itemy, ať už od krále Fauna co má Freya nebo ten stromeček z Hadího krále, který jsem už několikrát viděla na hradě. Mimochodem, skvělá ilustrace, Grace!
Ashley | 01. 04. 2024
1718713196